Діти

Незрілість тазостегнових суглобів у новонароджених: причини, ознаки, лікування

Незрілість тазостегнових суглобів у новонароджених: причини, ознаки, лікування

Чим небезпечне даний стан?

Незрілість тазостегнових суглобів — це навіть не хвороба, а недорозвинення формування людського організму, яке в нормі повинно завершитися до народження. На прогноз прямо пропорційно впливає рання діагностика, адже чим менша дитина, тим швидше і легше пройде корекція патології.

В разі відсутності адекватного лікування протягом півроку, коли малюк вже сідати, спиратися на ніжки, збільшується навантаження, і процес одужання затягується на тривалий період. Подальше лікування буде більш трудомістким, з використанням спеціальних фіксаторів, також не виключено хірургічне втручання. При повній відсутності втручань в ранньому дитячому віці з’являється кульгавість при ходьбі, болі в тазу, артроз і руйнування зчленування.

Незрілість тазостегнових суглобів у новонароджених: причини, ознаки, лікування

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Форми хвороби

  1. ацетабулярного (патологія вертлюжної западини). Практично непомітна візуально і навіть в деяких випадках зникає без лікування. Для усунення дефекту використовують ряд вправ і масаж, який проводять знизу вгору в області стегон і сідниць.
  2. Незрілість стегнової кістки в проксимальному відділі. Більш серйозне порушення, при якому спостерігається зменшення кута між шийкою і діафізом стегнової кістки (норма 134 °).
  3. Ротаційна (або поворотна) дисплазія. При цьому ніжка дитини повернута всередину, при ходьбі помітна клишоногість.

Ранні прояви патології

При незначних відхиленнях від норми візуально зміни в опорно-рухової системи можуть не помітити навіть у пологовому будинку, тому необхідна консультація дитячого ортопеда через місяць після народження.

Уважні мами можуть помічати такі зміни:

  • Різна довжина ніжок.
  • Несиметричні складки ( стегнові, пахові, сідничні).
  • Звук «клацання», який з’являється при розведенні ніжок (одяганні подг в’язня).
  • Опір при відведенні нижніх кінцівок в сторону.

При наявності навіть одного із симптомів необхідно отримати кваліфіковану консультацію. Слід звернути увагу, що при двосторонньої патології, прояви захворювання візуально помітити важко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  артропатія суглобів

Діагностика незрілості тазостегнового суглоба

Обстеження дитини проводить дитячий ортопед:

  1. Лікар збирає інформацію у матері від початку вагітності до самих пологів, аналізує отримані дані. Якщо у жінки були якісь проблеми зі здоров’ям, потрібно визначити чи могли вони вплинути на плід в утробі.
  2. Далі дитини повністю роздягають, і ортопед оглядає на наявність асиметрії тіла, проводить пальпацію суглобів і визначає їх функціональність.
  3. УЗД кульшових суглобів і рентген є вже додатковими методами діагностики, але часто буває, що без них неможлива постановка діагнозу. УЗД можна застосовувати з народження, воно абсолютно безпечне для малюка.

Незрілість тазостегнових суглобів у новонароджених: причини, ознаки, лікування

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Лікування патології

Будь-які втручання в організм немовляти невиправдані до постановки правильного діагнозу. До основних лікувальних заходів відноситься: підбір дозування препаратів кальцію, гімнастика, масаж і також рекомендують пройти курс фізіотерапевтичних процедур (електрофорез, магніт терапія).

Залежно від тяжкості стану застосовують різні медичні шини, дія яких спрямована на фізіологічне розсування ніжок з фіксацією в цьому положенні. Підбір лікування завжди індивідуальний, залежить від даних УЗД, віку та інших обставин. Повне одужання малюка у владі терплячих батьків.

Профілактичні процедури

Профілактикою захворювання потрібно займатися з першого дня, коли жінка дізналася про вагітність. Всі дев’ять місяців повноцінно харчуватися, поповнювати організм вітамінами, стежити за своїм здоров’ям, уникати стресів і негативних емоцій.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Незрілість тазостегнових суглобів у новонароджених: причини, ознаки, лікування

З перших днів після народження робити малюкові щоденну гімнастику, використовувати широке сповивання, приклади якого є в інтернеті. Носити дитину краще з широко розставленими ніжками, але при цьому не тримати під попкою, а фіксувати за спинку.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Підвивих шийного хребця у дитини: причини, симптоми і лікування

Pasha

Якщо у дитини хрумтять суглоби: чим це небезпечно і що робити

Murcia

Вальгусна деформація стопи у дітей: симптоми і лікування ( з фото )

Maria

Клишоногість у дітей: ознаки і лікування ( з фото )

Megusta

Артрит у дітей: особливості, симптоми і лікування

Elena

Плоскостопість у дітей — причини, види і що робити ( з фото )

Pasha

Стенди для дитячоко садочку с темою ОБЖ

admin

Хвороба Пертеса тазостегнового суглоба у дітей: що це, симптоми і лікування

Marina

Синовит тазостегнового суглоба у дітей і дорослих: симптоми і лікування

Andrey

Залишити коментар