Діти

Варусна деформація стопи у дітей: симптоми, лікування, фото

Варусна деформація стопи у дітей: симптоми, лікування, фото

У людей з варусной деформацією навантаження зміщена на зовнішню частину стопи, яка має середній або високий звід. У народі це порушення називають клишоногістю.

Причини

Цим недоліком лякає молодих батьків старше покоління, відстоюючи метод тугого сповивання немовлят. На їхню думку, неминучість викривлення несуть підгузники, ергорюкзакі та інші нововведення. Однак людей з нестандартним відстанню між колінними суглобами можна зустріти у всіх вікових групах — від молоді до людей похилого віку, яких ростили за дідівськими заповітами. Виходить, джерело проблеми криється зовсім в іншому.

Перш за все варто сказати, що невелика ступінь Варуса може бути фізіологічною. В цьому випадку вона простежується у більшості родичів протягом багатьох поколінь. Існує навіть приказка про етноси, чиї представники буквально народилися в сідлі і довгі століття будуть носити відбиток кочового минулого. Хоч цей зв’язок ближче до барвистої вигадці, але варус дійсно частіше зустрічається у азіатських народів, в цьому їх генетична особливість.

Варусна деформація стопи у дітей: симптоми, лікування, фото

Зовсім інша справа — варус придбаний. Його поява обумовлена ​​зовнішніми причинами. Головну небезпеку становлять такі чинники:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 1. Рахіт — недолік кальцію породжує характерне викривлення кісток, слідом за яким розвивається і клишоногість.
 2. Ендокринні захворювання і патології обміну речовин (наприклад, цукровий діабет ).
 3. Вроджена недорозвинення колінного суглоба і дисплазія сполучної тканини.
 4. Травми ніг.
 5. Неправильно підібране взуття у випадку з тими, хто вже зробив перші самостійні кроки.
 6. Підвищений або нерівномірний тонус ніг.
 7. Слабкі зв’язки.
 8. Низький имму нітет і важко протікали інфекційні захворювання.

У чому небезпека варусной деформації

Викривлення зменшує рухливість гомілковостопного суглоба, склепіння стопи постійно знаходиться в тонусі. Знижуються амортизаційні функції, напружені м’язи погіршують кровопостачання. Змінюється колінний суглоб меніск стискається і деформується. Опорний апарат відчуває підвищені навантаження, на тлі цього можливо викривлення хребта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Забій щелепи після удару: симптоми, наслідки і що робити

Симптоми

Ортопедія область, малопридатна для самодіагностики. Для постановки точного діагнозу необхідний огляд фахівця. У перші місяці життя викривлення ніг спостерігається у всіх немовлят. Це викликано становищем, в якому вони провели довгі тижні внутрішньоутробного розвитку. Дитяча кісткова система пластична, але їй потрібен час, щоб прийти в звичну нам форму.

Варусна деформація стопи у дітей: симптоми, лікування, фото

При навчанні ходьбі малюк також може Косолапов. Не хвилюйтеся, якщо лікар-ортопед, який оглядає його в рік, заявив про відсутність серйозних патологій, а вам здається, що вони є.

Іноді варус залишається до 5 років, а потім зникає сам по собі. Саме до цього часу завершується формування кісткової системи. Але неправильна постановка стопи, що збереглася до початку шкільного життя, а також сполучена з порушеннями обміну речовин, потребує лікування. Свідчити про це буде збільшується відстань між колінами і зведені при ходьбі всередину шкарпетки. Дитина швидко втомлюється, скаржиться на болі в ногах, уникає рухливих ігор.

Діагностика

При підозрі на варусна деформація стопи фахівець повинен направити на рентгенографію ніг. Ця процедура здатна дати остаточну відповідь, чи має місце патологія.

Варусна деформація стопи у дітей: симптоми, лікування, фото

Методи лікування

Не існує єдиного чудодійного засобу, яке могло бути скорегувати постановку стопи . Необхідно комплексне застосування заходів і триває воно буде досить довго. Насамперед потрібно приділити увагу взуття дитини. Вона повинна мати високими берцями і фіксувати правильне положення. Також існують допоміжні ортопедичні пристрої.

Головними лікувальними методами є спеціальний масаж, фізіопроцедури і ЛФК. Ці заходи спрямовані на нормалізацію тонусу м’язів і зміцнення зв’язок. Вплив поширюється не тільки на стопу і гомілковостопний суглоб, але і на всю кінцівку в цілому.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Варусна деформація стопи у дітей: симптоми, лікування, фото

Якщо ступінь деформації висока, допустимо хірургічне лікування. За допомогою апарату Ілізарова можна усунути викривлення гомілок, яке спричинив за собою варус.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини виникнення та способи лікування кератоми шкіри

Профілактика

Ретельно підбирайте взуття для дитини. Вона повинна бути зручною і відповідати розміру, при цьому мати жорсткий задник.

Чи не квапте моторний розвиток свого малюка. Його організм повинен підготуватися до навантаження прямоходіння. Якщо ставити його на ноги занадто рано, слабкість зв’язок і м’язів може спричинити за собою формування неправильної постановки стопи.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Прислухайтеся до рекомендацій ортопеда — особливо, якщо у членів вашої сім’ї є проблеми його профілю.

Наслідки і ускладнення

І вроджена, і придбана деформація може прогресувати і внести в життя більш серйозні проблеми, ніж комплекси і швидко зношуються взуття. В юності володаря Варуса будуть хвилювати зовнішня кривизна кінцівок і негарна хода, до зрілого віку така особливість будови провокує:

 • Набряки, болю, сильну втому ніг.
 • Захворювання хребта.
 • Артроз.

Останнє може привести до інвалідності. Якщо варусна деформація викликана слабкістю зв’язок гомілкостопу, то через деякий час може проявитися протилежне відхилення вальгус.

Важливо пам’ятати, що варусна деформація стопи — проблема нехай і складна, але можна виправити. Фізіологія зростаючого дитячого організму дає достатній запас часу на корекцію таких дефектів.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Вправи і ЛФК при плоскостопості у дітей — методика виконання

Megusta

Синовит тазостегнового суглоба у дітей і дорослих: симптоми і лікування

Andrey

Перелом ключиці у новонародженого під час пологів: причини і наслідки

Lamaxima

Стенди для дитячоко садочку с темою ОБЖ

admin

Вальгусна деформація стопи у дітей: симптоми і лікування ( з фото )

Maria

Хвороба Пертеса тазостегнового суглоба у дітей: що це, симптоми і лікування

Marina

Якщо дитина сутулиться: що робити і до якого лікаря йти

Maxim

Підвивих шийного хребця у дитини: причини, симптоми і лікування

Pasha

Незрілість тазостегнових суглобів у новонароджених: причини, ознаки, лікування

Megusta

Залишити коментар