Діти

Синдром короткої шиї у немовлят: причини, симптоми і що робити

Синдром короткої шиї у немовлят: причини, симптоми і що робити

Крім цього, неправильний розвиток шиї може ускладнювати надходження кисню в мозок немовляти, і дитина стає неспокійним, погано спить, часто плаче.

Що викликає синдром короткої шиї?

Наявність патології обумовлено генетичним фактором, на який ніяк не впливають зовнішні умови. Синдром виникає у тих дітей, батьки яких є носіями відповідних генів, і досить того, щоб тільки один з батьків мав схильність до даного дефекту. При цьому батько або мати можуть навіть не здогадуватися, що в їхніх генах присутній «бракований» ген, який вони успадкували від своїх предків.

Порок розвитку закладається під час ембріонального періоду, і виявити його можна ще до народження дитини .

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Багато хто вважає, що причиною короткої шиї може стати родова травма, отримана під час важких або тривалих пологів. Насправді під час проходження через родовий канал шия дитини може травмуватися, але це буде розтягнення або зміщення хребців, але не їх зрощення, як це буває при синдромі Кліппeля-Фeйля.

Діагностика та лікування даної аномалії

Крім зовнішнього огляду, лікарі призначають немовлятам з ознаками синдрому короткої шиї рентгенографію відповідного відділу хребта. Обстеження дає ясну картину, який тип патології присутній у новонародженого. Це може бути:

  1. Зрощення верхніх або нижніх хребців шиї.
  2. Їх маленький розмір.
  3. Відсутність одного або декількох хребців.

Відсутність деяких хребців зустрічається вкрай рідко. Найчастіше діти народжуються зі зрощеної хребцями, які обмежують рухливість, викликають перенапруження в м’язах і біль. Зазвичай дані стани проходять у дітей до року самі по собі і не потребують хірургічного втручання. Якщо ж патологія сильна і не зникає з часом, пацієнту необхідна операція з розділення суміщених хребців.

На превеликий жаль, синдром короткої шиї не піддається лікуванню, тому що є вродженою особливістю будови тіла. Для того щоб деформація не вплинуло на розвиток інших органів, дітям призначають носіння коміра Шанца. Цей м’який бандаж підтримує шийку немовляти і допомагає кращій прохідності кисню до головного мозку. Крім цього, лікар-невролог призначає маленькому пацієнтові масаж і електрофорез і лікувальну фізкультуру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що робити, якщо лопнула судина в оці: причини і лікування

Синдром короткої шиї у немовлят: причини, симптоми і що робити

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Що можна зробити, щоб полегшити стан немовляти?

В залежно від тяжкості стану дитини, батьки можуть використовувати різні способи для ослаблення проявів хвороби. Перш за все, необхідно строго стежити, щоб комір Шанца носився стільки часу, скільки порекомендував лікар. Бандаж повинен бути відповідного розміру і виконаний з якісного матеріалу. Щоб пристосування не натирають ніжну шкіру новонародженого, шийку необхідно змащувати зволожуючими маслами і кремами.

Добре впливає на усунення симптомів хвороби лікувальний масаж і фізкультура. Ці маніпуляції може проводити тільки спеціально навчений персонал. В обов’язки батьків входить підібрати фахівця високої кваліфікації і правильно підготувати дитину перед процедурою — погодувати немовля приблизно за годину до масажу і по можливості заспокоїти його.

Синдром короткої шиї у немовлят: причини, симптоми і що робити

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Крім цього, педіатри рекомендують проводити в домашніх умовах аплікації з воском. Ця процедура являє собою теплий компрес, який допомагає розслабити напружені шийні м’язи і заспокоїти біль.

Зробити аплікацію будинку нескладно, розтоплений віск виливають на заздалегідь підготовлені викрійки з целофановою плівки, і після часткового охолодження викладається на комірцеву зону дитини. Зверху ховається рушником або шарфом, щоб зберегти тепло. Під час процедури потрібно стежити за тим, щоб температура воску не була занадто високою для ніжної шкіри малюка. Після зняття компресу можна зробити дуже легкий, погладжуючий масаж.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Ювенільний ревматоїдний артрит: класифікація, симптоми і лікування

Maxim

Дисплазія тазостегнових суглобів у новонародженого: що це, симптоми і лікування

Murcia

Вальгусна деформація стопи у дітей: симптоми і лікування ( з фото )

Maria

Шишка на шиї у дитини — причини появи і що робити

Alfonso

Варусна деформація стопи у дітей: симптоми, лікування, фото

Axel

Якщо у дитини хрумтять суглоби: чим це небезпечно і що робити

Murcia

Вправи і ЛФК при плоскостопості у дітей — методика виконання

Megusta

Артрит колінного суглоба у дітей — причини, особливості та лікування

Pasha

Синовит тазостегнового суглоба у дітей і дорослих: симптоми і лікування

Andrey

Залишити коментар