Діти

Ортопедична подушка для новонароджених: для чого потрібна і як користуватися

Ортопедична подушка для новонароджених: для чого потрібна і як користуватися

Різновид ортопедичної подушки

Поговоримо про різновиди:

 1. Позиційна подушка. Дана модель показана при м’язової дистонії у дитини, і спеціально розроблена для недоношених і ослаблених дітей, у яких спостерігається високий ризик розвитку відхилень опорно-рухового апарату. Її головна функція — це підтримка правильного положення тіла, зняття навантаження з хребта, і попередження його деформації.
 2. Подушка — метелик: повністю повторює анатомо-фізіологічні особливості шийно-потиличної області, і таким чином, сприяє правильному формуванню шийного відділу і кісток черепа: використовується на першому місяці народження.

Ортопедична подушка для новонароджених: для чого потрібна і як користуватися

Коли необхідна ортопедична подушка

З огляду на той факт, що така подушка має особливу структуру і форму, вона не використовується просто так, а тільки по призначенням лікаря. Тому її рекомендується застосовувати для новонародженого в таких випадках, як:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • Кривошея.
 • Рахіт.
 • Травми шийного відділу.
 • Деформація кісток черепа.
 • Підвищений або знижений тонус м’язів шиї і плечового пояса.
 • Нерівна голова.

Протипоказання до застосування

В 60% випадків даний аксесуар для сну має протипоказана для немовляти, так як може принести дитині шкоди. Вся справа в тому, що він сковує рухи, обмежує рухливість дитячої голови під час сну, що в свою чергу загрожує негативними наслідками. Не варто ігнорувати і такий важливий фактор, як синдром раптової смерті малюка. До 6-7 місяців дитина повинна спати виключно на твердій поверхні, а ось подушка може сприяти задухи.

Тому найголовніші протипоказання до застосування:

 1. Малюк схильний до частих зригування.
 2. Груднічок має проблеми з дихальною системою.

Таким чином, перш ніж купувати, важливо проконсультуватися з лікарем. Адже, якщо дитина хвора або має якісь відхилення, то вирішенням цього питання повинен займатися лікар, який і визначає методику лікування, а не продавець з магазину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ортопедична подушка при шийному остеохондрозі: як вибрати

Як вибрати хорошу ортопедичну подушку

Прийшов момент розповісти про те, як вибрати хороший товар. Відзначимо, що це один з не багатьох дитячих товарів, де в першу чергу варто звертати увагу не на колір і форму, а правильний розмір. Адже саме останній критерій має величезне значення.

Існують певні правила вибору:

 1. Висота виробу: допустимий підйом, який не завдає шкоди хребту, 30 градусів (це не більше 4 см ).
 2. Тип набивання: від якості матеріалу залежить комфорт і здоров’я малюка. Якщо малюк не схильна до алергічних реакцій, то можна сміливо вибирати природний наповнювач. В іншому випадку варто купувати подушку з наповнювачем з синтетичних гіпоалергенних матеріалів.
 3. Наявність сертифікат якості.

Категорично відмовтеся від м’якої, товстої підстилки під голову малюкові: вона може легко спровокувати неправильний розвиток хребта, який і так ще не сформувався. А ось на твердій поверхні дитинці буде незручно спати. Самий підходящий варіант — це подушка середньої жорсткості.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Важливо також звернути увагу і на реакцію малюка. Якщо дитині не до вподоби новий предмет в його ліжечку: він сильно крутитися уві сні, плаче, часто прокидається, то про солодкому сні можна забути. Звичайно ж, можна 2-3 ночі поспостерігати за малюком, але якщо за цей час дитина не звик до подушки, то слід шукати нову їй заміну.

Як користуватися ортопедичної подушкою

Уявімо, що ви вже визначилися з вибором, тепер потрібно зрозуміти ази використання, щоб не нашкодити своєму немовляті. Давайте уважно подивимося на дизайн ортопедичної подушки. З одного боку ми бачимо маленький валик, а з іншого — великий.

Ортопедична подушка для новонароджених: для чого потрібна і як користуватися

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Маленький валик підкладається під голову малюка, коли він спить на спинці, а ось великий — коли на бочку. Не останню роль відіграє і форма. Наприклад, якщо це подушка-метелик, то головка малюка повинна лежати у виїмці, а під шиєю повинен знаходиться найнижчий валик. А ось на похилу малюк лягає весь: всієї головкою, плічками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як користуватися масажною щіткою від целюліту?

Варто правильно розуміти, що вищевказані хвороби, синдроми не лікуються просто так: тут важлива всебічна лікарська консультація і правильне лікування. Ортопедична подушка тільки доповнює його, служить в якості профілактики. Якщо ваш малюк здоровий, то даний виріб не варто купувати.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Сколіоз ( викривлення хребта ) у дітей: причини і лікування

Lamaxima

Ревматоїдний артрит у дітей: симптоми, особливості та лікування

Sasha

Якщо у дитини болять коліна: причини, ніж це небезпечно і що робити

Megusta

Кістозна гігрома шиї плода: причини, діагностика та лікування

Scooby

Артрит колінного суглоба у дітей — причини, особливості та лікування

Pasha

Синдром короткої шиї у немовлят: причини, симптоми і що робити

Axel

Дисплазія сполучної тканини у дітей: що це, симптоми і лікування

Undershmidtther

Плоскостопість у дітей — причини, види і що робити ( з фото )

Pasha

Шина Віленського: показання та правила використання

Undershmidtther

Залишити коментар