Травми

Забій колінного суглоба при падінні — лікування, симптоми, повний опис травми

Забій колінного суглоба при падінні - лікування, симптоми, повний опис травми Занадто активний спосіб життя, необхідний в сучасному світі для задоволення всіх своїх потреб, призводить часом до різних травм, серед яких забій коліна — одна з найболючіших і поширених.

Колінний суглоб — одне з найскладніших пристроїв людського організму, дві кістки пов’язані між собою численними зв’язками, сухожиллями, хрящем і м’язами. Саме таке складну будову викликає труднощі в його лікуванні після отримання травми.

Небезпеки падіння для коліна

Забій колінного суглоба при падінні - лікування, симптоми, повний опис травми При падінні все навантаження, як правило, падає на чашечки коліна , оскільки саме на цю частину здійснюється приземлення. Що робити, якщо ви впали, а забите коліно опухло і болить при згинанні або з’явилася шишка в області чашечки? Яка перша допомога повинна бути надана собі або того, хто впав? Ці аспекти давно вивчаються на уроках безпеки життєдіяльності починаючи з самих перших класів. Але, незважаючи на все це, до зрілого віку про це благополучно забувається, а надати допомогу собі або іншим стає проблемою. У таких випадках перша допомога зведеться до того, що потерпілий швидко встане, розтираючи рукою забите місце.

Між тим забій коліна таїть в собі наступні можливі наслідки:

 1. Тріщина кістки.
 2. Перелом.
 3. Розрив меніска.
 4. Розрив заднього рогу медіального меніска.
 5. Запалення сухожиль.
 6. Внутрішні гематоми.
 7. Атрофіїжувальних м’язів ноги.
 8. Скручивание колінних зв’язок.

Забій колінного суглоба при падінні - лікування, симптоми, повний опис травми Це далеко не повний список того, до чого може привести забій колінного суглоба.

Увага! Якщо забій коліна стався у дитини, то не варто покладатися на свої сили, виробляти лікування народними засобами, застосовувати будь-яку малознайому мазь. Здоров’я дитини настільки крихке, що покладатися на свої некваліфіковані знання нерозумно і небезпечно. Тому щось робити самостійно не варто. Краще відразу довірте лікування свого чада досвідченого фахівця, щоб потім все життя не картати себе за згаяний час і допущену похибку.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кращі апарати для лікування суглобів: огляд і опис засобів

Забій колінного суглоба при падінні - лікування, симптоми, повний опис травми

Перша допомога при падінні

Яка перша допомога повинна бути надана, після того як отриманий сильний удар коліна? Отже, ви відчуваєте, як рівновагу втрачено, і ви стрімко приземляєтеся на землю. Ваш алгоритм дій:

 1. Акуратно, повільно встати спочатку на коліна, а потім на стопи.
 2. Огляньте місце забитого, відзначте, чи є на ньому садна, кровотеча, гематоми. Який характер гематом.
 3. Не кваплячись, спробуйте посувати коліном, обережно походіть.

Якщо біль терпима, а ходити можна, то після цього можна приступати до наступних дій по надання допомоги. Далі, необхідно:

 • Забезпечити повний спокій коліну, наклавши тугу, що не давить за допомогою марлевого або, ще краще, еластичного бинта, перед цим завдавши знеболюючу мазь (Фастум-гель, Биструм -гель, Найз-гель).
 • Якщо є можливість, присядьте і не поспішаючи підніміть ногу на піднесення, тим самим забезпечивши відтік крові від удару.
 • Можна прикласти до забитого місця холод, але так, щоб прямий контакт з льодом був виключений, наприклад, пляшку або грілку з холодною водою, пакет з льодом, обгорнутий попередньо тка Євою серветкою або рушником.

Забій колінного суглоба при падінні - лікування, симптоми, повний опис травми Важливо! Щоб не отримати холодного опіку, холод потрібно прикладати через грілку, пакет, тканину

Всі ці дії здійснюються, якщо немає видимих ​​пошкоджень. Якщо забій коліна супроводжується рясним кровотечею, садном, то ні в якому разі не можна наносити знеболюючу мазь, терти, розминати і здійснювати інші дії. При наявності ран потрібно:

 1. Промити рану проточною водою.
 2. Після обробити забій коліна антисептиками: перекисом водню, зеленкою, спиртом, йодом (навколо рани).
 3. після цього необхідно нанести суху пов’язку.

Що робити, якщо біль не проходить?

Що робити, якщо після того, як стався забій коліна, а вище наведеними засобами вилікувати не вдалося? Які симптоми повинні стурбувати і стати приводом звернення до лікаря?

Якщо все ж після надання першої допомоги протягом тижня не стало легше, або ж, навпаки, стало ще гірше, з’явилися нові симптоми, такі як:

 • Шишка на коліні.
 • Велика гематома.
 • Знерухомленість суглоба.
 • Хрускіт в коліні з одночасною її болем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Біль в стегнової м'язі: причини і методи лікування

Забій колінного суглоба при падінні - лікування, симптоми, повний опис травми

 • Мимовільне згинання / розгинання коліна під час ходьби і в стані спокою.
 • Набряклість і почервоніння удару.
 • Коліно гаряче.
 • Морозить, температура тіла підвищена.
 • Деформація колінного суглоба.
 • Синці.

То тут надати допомогу і вилікувати забите коліно зможе тільки кваліфікований фахівець.

Як вилікувати забій коліна, лікар зможе вирішити тільки тоді, коли проведе ряд аналізів для з’ясування причин виникнення болю, уточнить турбують симптоми, зробить опитування.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Які аналізи необхідно здати, щоб визначити діагноз

Жодне лікування не буде призначено без здачі аналізів, огляду і визначення діагнозу. Тому, як тільки ви зайдете в кабінет лікаря, вам будуть:

 1. Задані питання про те, що і коли сталося, яке лікування було зроблено особисто вами, що вас турбує.
 2. Проведено огляд, в ході якого доктор пальпаторно визначить, чи є внутрішня кровотеча, шишка, набряклість і почервоніння.
 3. Призначено УЗД суглоба.
 4. Призначено рентгенологічне обстеження.
 5. Після отримання всіх цих результатів лікар призначає лікування.

Забій колінного суглоба при падінні - лікування, симптоми, повний опис травми

лікування забиття коліна

В залежності від того, що покаже рентген, лікар визначить, яке саме лікування призначити.

 1. При переломах, тріщинах накладається гіпс. Час його носіння буде залежати від швидкості зрощення кісток.
 2. Якщо має місце бути розрив меніска, то за допомогою відповідної апаратури призначається його відновлення.
 3. При розривах сухожиль виробляють їх реконструкцію.
 4. При різного роду запаленнях призначаються нестероїдні протизапальні препарати, знеболювальна протизапальна мазь, антибіотики, кортикостероїди, анальгетики.

Популярний засіб для лікування суглобовому та м’язовому болю: Артропант мазь.

Лікування забиття коліна народними засобами

Якщо немає ознак перелому, вивиху коліна або тріщини, а рухливість суглоба не порушена, то можна спробувати лікування народними засобами.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • Велику цибулину натерти на тертці, кашкоподібну масу нанести на місце забитого місця, обернути целофановим пакетом, зверху обгорнути легкою тканиною і залишити на годину-другу. Робити таку процедуру можна кілька разів на день, шкоди не буде.
 • Сто грам морської солі без ароматизаторів і добавок, півлітра яблучного оцту і дві чайних ложки йоду змішати, в отриманої суміші намочити рушник і обернути їм місце забиття.
 • Капустяний лист — прекрасне рішення лікування забиття народними засобами, він знімає запалення, дає тимчасовий ефект, що охолоджує. Чистий сухий лист прикласти до суглобу і обмотати бинтом, тримати всю ніч.
 • Лист подорожника володіє тим же властивостями, що і капуста, пару чистих листків прикласти до хворого місця, закріпити пов’язкою і залишити на ніч.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Основні причини і лікування серцевої астми

Забій колінного суглоба при падінні - лікування, симптоми, повний опис травми Подорожник добре зарекомендував себе, як засіб народної медицини проти травм і забоїв

 • Можна змащувати забите місце настоянкою арніки (має у вільному доступі в аптеках ).
 • Можна лікувати забій народними засобами за допомогою бодяги, вона не тільки усуває біль, але і позбавляє від саден і гематом ом. Порошок розчиняють у теплій воді, перемішують і наносять отриману кашку на забій, обернути бинтом і почекати, коли паста висохне.

Лікування народними засобами проводиться тільки тоді, коли немає ран, саден, а рухливість суглоба збережена в повній мірі.

Забій колінного суглоба при падінні - лікування, симптоми, повний опис травми Таким чином, лікувати самостійно удари коліна потрібно тільки в тому випадку, якщо на його місці немає таких неприємних явищ, як:

 1. Шишка.
 2. Кровотеча.
 3. Деформація.
 4. Знерухомленість.
 5. Хрускіт.

І пам’ятайте, що самолікування спосіб про призвести до незворотних наслідків, тому безпечніше для вашого здоров’я буде не самолікування, а консультація травматолога.

Дорогі читачі на сьогодні все, поділіться своєю думкою про даній статті в коментарях і опишіть якими способами ви лікуєте забій колінного суглоба.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Вивих ліктьового суглоба: лікування, наслідки і перша допомога

Axel

Лікування розтягнення зв’язок гомілковостопного суглоба

Alfonso

Ознаки та лікування розтягнення зв’язок колінного суглоба

Bobby

Симптоми і лікувальні заходи при переломі вушної раковини

Megusta

Прояв і лікування перелому плечової кістки

Bobby

Види перелому орбіти очі і методи його лікування

Dmitry

Види і лікування переломів поперекового відділу хребта

Murcia

Ознаки розриву зв’язок стопи і особливості лікування

Dmitry

Якими бувають контрактури і як з ними боротися: симптоми і методи лікування

Undershmidtther

Залишити коментар