Лікування

Вправи при гонартрозе колінного суглоба: правила і техніка виконання, відео

Вправи при гонартрозе колінного суглоба: правила і техніка виконання, відео Гонартроз колінного суглоба на рентгені.

Вправи при гонартрозе колінного суглоба 1 і 2 ступеня тяжкості — найдоступніший і ефективний метод відновлення повноцінного обсягу рухів в зчленуванні, що має і анестезуючий ефект. Більше половини пацієнтів відзначають, що при регулярних заняттях біль в суглобі значно знижується, а це дозволяє зменшити дозу знеболюючих препаратів.

Навіть якщо діагноз — гонартроз колінного суглоба — не поставлений (особливо це характерно для 1 ступеня захворювання, яка протікає практично непомітно) — вправи можна застосовувати для профілактики, після травм.

Правила виконання

Перш ніж почати займатися лікувальною гімнастикою при артрозі, обов’язково потрібно проконсультуватися з фахівцем. Це дозволить підібрати оптимальний комплекс.

Вправи при гонартрозе колінного суглоба: правила і техніка виконання, відео Основні правила виконання прості:

 1. Виконуються вправи тільки в період ремісії — при загостренні захворювання слід утриматися від тренувань.
 2. Рухи повинні приносити задоволення, ні в якому разі не рекомендується виконувати комплекс через силу або терпіти біль.
 3. Оптимально займатися на свіжому повітрі, можна поєднувати заняття з масажем або плаванням.
 4. тренування повинні бути регулярними — краще займатися кожен день по 20 хвилин, ніж раз на тиждень по тора години.

Всі рухи спрямовані на розробку колінного суглоба, ураженого гонартрозом 1-2 ступеня, зміцнення і нарощування м’язів, нормалізацію обмінних процесів в суглобі. Важливу роль відіграє і стабілізація психоемоційного стану пацієнта. Гімнастика при гонартрозе дозволяє змученого болями пацієнту заспокоїтися і знову повірити, що можлива і активне життя без болю.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Щоб лікувальна фізкультура приносила задоволення, необхідно подбати про все:

 • Комфортною взуття , бажано з натуральних матеріалів. Підошва повинна бути досить твердою і надійною. Для підтримки стопи повинні бути супінатори.
 • Зручною, не стискує руху одязі.
 • Про килимку, необхідному для виконання вправ.
 • Роль опори в домашніх умовах цілком може виконати стілець. Потрібно, щоб він був досить стійким.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Які мазі призначають при артрозі колінного суглоба?

Протипоказання при гонартрозе

Щоб зупинити прогресування гонартрозу колінного суглоба будь-якого ступеня тяжкості, необхідно утримуватися від ряду рухів і положень тіла:

 • протипоказані всі рухи, що збільшують навантаження на хрящ.
 • піднімати тяжкості не можна.

Вправи при гонартрозе колінного суглоба: правила і техніка виконання, відео

 • потрібно відмовитися від каблуків і перейти на взуття з плоскою підошвою або з мінімальним каблучком.
 • при виконанні вправ або будь-яких дій, стоячи на колінах, обов’язково по дкладивать м’які прокладки.
 • сидіти навпочіпки або на низьких стільцях не рекомендується — це погіршує кровообіг в колінному суглобі.
 • тривалі фізичні навантаження протипоказані. Будь-яка активність повинна чергуватися з періодами відпочинку.
 • сидіти найкраще на високих стільцях.
 • якщо необхідно встати з положення сидячи, краще за все робити спочатку упор на руки, перемістивши на них всю тяжкість тіла , і тільки потім вже спиратися на ноги.

Гімнастика при гонартрозе по Бубнівська

Лікування рухами — метод, розроблений доктором Бубновським. Всі вправи ЛФК спрямовані на те, щоб створити оптимальну навантаження на зчленування, змусивши працювати м’язи. Адже досить часто хвороби розвиваються від гіподинамії.

Вправи при гонартрозе колінного суглоба: правила і техніка виконання, відео Займатися лікуванням і виконувати вправи по Бубнівська цілком можливо в домашніх умовах. Головне — правильно і регулярно виконувати вправи. Силові навантаження при гонартрозе колінного суглоба 2 ступеня (довга ходьба, біг, присідання) протипоказані!

Комплекс при гонартрозе колінного зчленування:

1 частина — вправи, що виконуються лежачи на спині:

 • всім відомий «велосипед». Коли виконувати вправу лежачи на спині стане досить легко, можна ускладнити його, виконуючи з опорою на лікті. Вправи при гонартрозе колінного суглоба: правила і техніка виконання, відео
 • «ножиці» теж досить відомі. Так само, як і велосипед, спочатку виконують, лежачи на спині, потім ускладнюють, спираючись на лікті.

Вправи при гонартрозе колінного суглоба: правила і техніка виконання, відео

 • попеременное підтягування до грудей зігнутого правого і лівого колін. Вправи при гонартрозе колінного суглоба: правила і техніка виконання, відео
 • попеременное піднімання випрямленою ноги над підлогою. У верхній точці потрібно робити затримку на півхвилини, а якщо підготовка дозволяє, то і довше. Друга нога повинна лежати на підлозі. Якщо відразу робити таку тривалу затримку важко, час можна знизити. Опускати ногу на підлогу необхідно повільно і обережно. Вправи при гонартрозе колінного суглоба: правила і техніка виконання, відео
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вправи для кульшового суглоба Сергія Михайловича Бубновського

2 частина — вправи, що виконуються лежачи на боці, під голову можна класти невелику подушечку:

Нога, що лежить на підлозі, злегка зігнута. Іншу ногу поперемінно підтягують до живота і знову повертають в витягнуте положення. Кожні 5-6 разів потрібно робити зміну ніг — перевертатися на інший бік.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

3 частина — вправи, що виконуються лежачи на животі:

Виконують згинання коліна то правою то лівої ноги. Таз повинен бути щільно притиснутий в підлозі. Якщо виконання дається легко, потрібно затримувати ноги в верхньому положенні на 10-15 секунд. Вправи при гонартрозе колінного суглоба: правила і техніка виконання, відео 4 частина — вправи зі стільцем:

 • спираючись на стілець, потрібно встати на шкарпетки. У верхній точці затримуються на кілька секунд. Повторивши 6-8 разів, роблять те ж саме, тільки піднімаючись на п’ята. Вправи при гонартрозе колінного суглоба: правила і техніка виконання, відео
 • сісти на стілець і по черзі згинати і распрямлять то праву, то ліву ногу. Згодом можна ускладнити вправу, затримуючи ногу в випрямленій стані. Вправи при гонартрозе колінного суглоба: правила і техніка виконання, відео

Зверніть увагу — в комплексі ЛФК практично немає вправ, що виконуються стоячи. Це пов’язано з тим, що необхідно мінімізувати навантаження на суглоб, змусивши працювати м’язи.

При регулярному виконанні комплексу лікувальної гімнастики в зчленуваннях поліпшується кровообіг. Це дозволяє краще живити хрящ і максимально відновлювати його еластичність, зупинити його руйнування.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Ідеально, коли можна після вправ виконати масаж коліна, ураженого гонартрозом. Зміцнюються м’язи, що дозволяє суглобу працювати правильно. Нехай якісь вправи з самого початку не будуть виходити. Потрібно виконувати хоча б ті, що добре даються, поступово вводячи в комплекс нові.

Не забувати!

Комплекс вправ при гонартрозе дуже сильно залежить від стадії захворювання. Тому консультація фахівця обов’язкова.

Вправи при гонартрозе колінного суглоба: правила і техніка виконання, відео

 • при гонартрозе 2 ступеня лікувальна фізкультура проводиться тільки після зняття больового синдрому і набряклості тканин. Початковий час занять не повинно перевищувати 10 хвилин.
 • при гонартрозе 1 ступеня, крім занять ЛФК, потрібно приділити увагу і дієті, спрямованої на зниження маси тіла — це дозволить зупинити прогрес захворювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке імпіджмент - синдром плечового суглоба: симптоми, діагностика, методи лікування

Навантаження на суглоб, уражений гонартрозом, потрібно збільшувати поступово, як і амплітуду рухів. Якщо вправи стали виконуватися легко — переходите до ускладненим варіантів або збільшуйте кількість повторень. Головне — руху не повинні викликати ніякого болю! Тоді лікування принесе довгоочікуваний результат.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Вузлики на голосових зв’язках: причини виникнення та методи лікування

Bobby

АЛМАГ для лікування подагри

Alex

Деформуючий спондильоз: симптоми, діагностика та методи лікування

Elena

Як лікувати плечовий суглоб

Lamaxima

Як проводиться лікування гонартрозу колінного суглоба?

Lamaxima

Дисплазія кульшового суглоба у дорослих: симптоми, лікування і наслідки

Dmitry

Патологічний перелом хребта: причини, симптоматика і лікування

Serega

Туберкульоз кісток і суглобів: симптоми, перші ознаки і лікування

Bobby

Реактивний артрит колінного суглоба: причини, симптоми, діагностика та лікування

Alex

Залишити коментар