Травми

Розрив заднього рогу медіального меніска колінного суглоба — лікування, симптоми, повний аналіз травми

Розрив заднього рогу медіального меніска колінного суглоба - лікування, симптоми, повний аналіз травми Це обумовлено тим, що кістки суглоба (стегнова, великогомілкова), зв’язки, меніски і надколінок, працюючи спільно, забезпечують нормальне згинання при ходьбі, сидінні і бігу. Однак великі навантаження на коліно, що покладаються на нього під час різних маніпуляцій, можуть привести до того, що станеться розрив заднього рогу меніска.

Розрив заднього рогу внутрішнього меніска — травма колінного суглоба, обумовлена ​​пошкодженням хрящової прошарку, що перебуває між стегнової і великогомілкової кістки.

Анатомічні особливості хрящової тканини коліна

Розрив заднього рогу медіального меніска колінного суглоба - лікування, симптоми, повний аналіз травми Меніск — хрящова тканина коліна, що розташовується між двома змикаються кістками і забезпечує ковзання однієї кістки за іншою, обеспечива я безперешкодне згинання / розгинання коліна.

В будова колінного суглоба входять меніски двох видів:

 1. Зовнішній (латеральний).
 2. Внутрішній (медіальний).

Найбільш рухомим вважається зовнішній. Тому його пошкодження зустрічаються набагато рідше, ніж ушкодження внутрішнього.

Внутрішній (медіальний) меніск — хрящова прокладка, пов’язана з кістками колінного суглоба зв’язкою, розташованої збоку внутрішньої сторони, він менш рухливий, тому в травматологію частіше звертаються люди з поразкою саме медіального меніска. Пошкодження заднього рогу медіального меніска супроводжується і пошкодженням зв’язки, що зв’язує меніск з колінним суглобом.

Розрив заднього рогу медіального меніска колінного суглоба - лікування, симптоми, повний аналіз травми За зовнішнім виглядом він схожий на півмісяць, вистелений пористої тканиною. Тіло хрящової прокладки складається з трьох частин:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • Переднього роги.
 • Середньої частини.
 • Заднього роги.

Хрящі коліна виконують кілька найважливіших функцій, без яких повноцінне рух було б неможливо:

 1. Амортизація під час ходьби, бігу, стрибків.
 2. Стабілізація положення коліна в стані спокою .
 3. Пронизані нервовими закінченнями, посилають в мозок сигнали про рух колінного суглоба.

Розриви меніска

Розрив заднього рогу медіального меніска колінного суглоба - лікування, симптоми, повний аналіз травми На ілюстрації зображено розрив переднього роги зовнішнього меніска колінного суглоба

Травмування коліна — явище не таке вже й рідкісне. При цьому травми можуть отримати не тільки люди, які ведуть активний спосіб життя, а й ті, хто, наприклад, тривалий час сидить на навприсядки, намагається обертатися на одній нозі, здійснює стрибки в довжину. Руйнування тканини відбуваються і з плином часу, люди старше 40 років перебувають в зоні ризику. Пошкоджені коліна в молодому віці з часом починають носити застарілий характер захворювання в літньому віці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Заміна колінного суглоба в Москві і Петербурзі: клініки і ціни

Характер його пошкоджень може бути різним у залежності від того, в якому саме місці стався розрив, і яку форму він має.

Форми розривів

Розриви хрящів можуть бути різними за характером і формою ураження. Сучасна травматологія виділяє наступні групи розривів внутрішнього меніска:

 • Поздовжня.
 • дегенеративна.
 • Коса.
 • Поперечна.
 • Розрив заднього рогу.
 • Горизонтальна.
 • Розрив переднього роги.

Розрив заднього рогу медіального меніска колінного суглоба - лікування, симптоми, повний аналіз травми

Розрив заднього рогу

Розрив заднього рогу медіального меніска — одна з поширених груп травм колінного суглоба. Це найнебезпечніше пошкодження.

Розриви заднього рогу можуть бути:

 1. Горизонтальний, тобто поздовжній розрив, при якому відбувається відділення шарів тканини одного від іншого з подальшою блокуванням рухливості колінного суглоба .
 2. Радіальний, тобто таке пошкодження колінного суглоба, при якому з’являються косі поперечні надриви хрящової тканини. Краї ураження мають вигляд лахміття, які, потрапляючи між кістками суглоба, створюють тріск колінного суглоба.
 3. Комбінований, тобто несе в собі ушкодження (медіального) внутрішнього меніска двох видів — горизонтального і радіального.

Розрив заднього рогу медіального меніска колінного суглоба - лікування, симптоми, повний аналіз травми

Симптоми травми заднього рогу медіального меніска

Симптоми з’явилася травми залежать від того, яку форму вона носить. Якщо це гостра форма, то ознаки травми, такі:

 1. Гострий біль, що виявляється навіть в стані спокою.
 2. Крововилив всередині тканини.
 3. Блокування колінного суглоба.
 4. Набряклість і почервоніння.

Хронічна форма (застарілий розрив) характеризується наступними симптомами:

 • Біль при сильних фізичних навантаженнях .
 • Тріск колінного суглоба під час руху.
 • Скупчення синовіальної рідини.
 • Тканина при артроскопії розшарована, схожа на пористу губку.

Читайте також статтю про розрив передньої хрестоподібної зв’язки колінного суглоба.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Лікування пошкоджень хрящової прошарку

Для того щоб гостра форма не перейшла в хронічну, необхідно негайно почати лікування. Якщо лікування розпочато пізно, то тканина починає набувати істотні руйнування, перетворюючись в лахміття. Руйнування тканини призводять до дегенерації хряща, що, в свою чергу, призводить до колінного артрозу і його знерухомлених.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Туберкульоз кісток і суглобів: діагностика та лікування

Розрив заднього рогу медіального меніска колінного суглоба - лікування, симптоми, повний аналіз травми

Етапи лікування консервативним шляхом

Консервативний спосіб застосовується в гострої незапущеній стадії на ранніх термінах перебігу захворювання. Терапія консервативними способами складається з декількох етапів.

 • Зняття запалення, болю і набряклості за допомогою нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ).
 • В випадки «заклинювання» колінного суглоба застосовується репозиція, тобто вправлення за допомогою мануальної терапії або тракції.
 • Лікувальна гімнастика.
 • Лікувальний масаж.
 • Фізіопроцедури.

Розрив заднього рогу медіального меніска колінного суглоба - лікування, симптоми, повний аналіз травми

 • Лікування хондропротекторами.
 • Лікування суглоба гіалуроновою кислотою.
 • Лікування народними засобами.
 • Знеболювання анальгетиками .
 • Накладання гіпсу (за рекомендацією лікаря).

Етапи лікування хірургічним шляхом

Хірургічний спосіб застосовується тільки в самих крайніх випадках, коли, наприклад, тканину пошкоджена настільки, що не підлягає відновленню або якщо консервативні методи не допомогли.

Розрив заднього рогу медіального меніска колінного суглоба - лікування, симптоми, повний аналіз травми Хірургічні методи відновлення розірваного хряща складаються з наступних маніпуляцій:

 • артротомію — часткового видалення пошкодженого хряща при великому ураженні тканини.
 • Меніскотоміі — повного видалення хрящової тканини. Трансплантації — переміщення донорського меніска пацієнтові.
 • ендопротезування — впровадження штучного хряща в колінно.
 • Зшивання пошкодженого хряща (проводиться при незначних пошкодженнях).
 • Артроскопії — проколу коліна в двох місцях з метою провести наступні маніпуляції з хрящем (наприклад, зшивання або ендопротезування).

Після того як лікування проведено, незалежно від того, якими способами воно проводилося (консервативними або хірургічними), пацієнта чекає тривалий курс реабілітації. Хворий повинен забезпечити себе повним спокоєм протягом усього часу, поки проводиться лікування і після нього. Будь-які фізичні навантаження після закінчення терапії протипоказані. Хворий повинен подбати про те, щоб холод не проникав до кінцівок, а коліно не піддавалося різким рухам.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Висновок

Таким чином, пошкодження коліна — травма , яка трапляється набагато частіше, ніж будь-які інші пошкодження. У травматології відомі пошкодження меніска декількох типів: розриви переднього роги, розриви заднього рогу і розриви середньої частини. Такі травми можуть бути різними за розміром і формою, тому виділяють кілька типів: горизонтальну, поперечну, косу, поздовжню, дегенеративну. Розрив заднього рогу медіального меніска зустрічається набагато частіше, ніж переднього або середньої частини. Це обумовлено тим, що медіальний меніск найменш рухливий, ніж латеральний, отже, тиск при русі на нього виявляється більше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини і лікування запалення залози Монтгомері: поради фахівців

Лікування травмованих хрящів проводиться як консервативним, так і хірургічним шляхом. Який спосіб буде обраний, визначає лікуючий лікар на підставі того, наскільки сильні пошкодження, яку форму (гостру або застарілу) має пошкодження, в якому стані знаходиться хрящова тканина коліна, який конкретно присутній розрив (горизонтальний, радіальний або комбінований).

Практично завжди лікуючий лікар намагається вдатися саме до консервативного способу, а вже потім, якщо той виявився безсилим, до хірургічного.

Лікування травм хрящової тканини має бути розпочато негайно, в Інакше хро ическая форма травми може призвести до повного руйнування суглобової тканини і знерухомлених коліна.

Для того щоб уникнути травми нижніх кінцівок, слід уникати поворотів, різких рухів, падінь, стрибків з висоти. Після лікування меніска фізичні навантаження, як правило, протипоказані. Дорогі читачі на сьогодні все, поділіться в коментарях про свій досвід лікування травм меніска, якими способами ви вирішили свої проблеми?

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Чи допомагає мазь Левомеколь при синцях і забоях?

Andrey

Лікування забиття гомілковостопного суглоба в домашніх умовах

Bobby

Тендиніт ахіллового сухожилля: симптоми і лікування

Elena

Розрив зв’язок плечового суглоба: симптоми, лікування і термін загоєння

Bobby

Перша допомога при переломі щелепи і особливості лікування

Pasha

Принципи лікування забитих місць кисті після падіння або удару

Lamaxima

3 види лікувальних ванн після переломів для рук і ніг

Coolio

Як надати першу допомогу при розтягуванні зв’язок?

Tanya

Як лікувати забій плечового суглоба в домашніх умовах?

Dmitry

Залишити коментар