Остеохондроз

Рейтинг препаратів і ліків застосовуваних при лікуванні остеохондрозу хребта

Рейтинг препаратів і ліків застосовуваних при лікуванні остеохондрозу хребта Рентген хребта.

Пару слів про захворювання

Спочатку у людини з остеохондрозом пошкоджуються пульпозного ядра МПД. Згодом до патологічного процесу залучаються фіброзні кільця, зв’язки і суглоби хребта. Хворого починають турбувати ниючі болі і постійна скутість в спині.

Рейтинг препаратів і ліків застосовуваних при лікуванні остеохондрозу хребта На початкових стадіях захворювання добре піддається консервативному лікуванню. Адекватна рухова активність і фармакотерапія допомагають прибрати неприємні симптоми, уповільнити розвиток дистрофічних процесів.

Рейтинг препаратів і ліків застосовуваних при лікуванні остеохондрозу хребта Згодом остеохондроз приводить до випадання міжхребцевих дисків, артрозу фасеткових суглобів, рефлекторним больовим синдромом. На цих стадіях боротися з хворобою стає набагато важче.

Комплексний підхід до лікування остеохондрозу

При призначенні медикаментозних і немедикаментозних засобів лікарі переслідують дві мети. По-перше, вони намагаються лікувати неприємні симптоми, відновити нормальну рухливість хребта, поліпшити якість життя пацієнта. По-друге, медики всілякими способами намагаються уповільнити руйнування хрящової тканини. Домогтися усього цього можна лише шляхом використання різних ліків.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Таблиця 1. Медикаменти, які застосовуються при остеохондрозі
Група Представники Опис НПЗЗ

 • Нурофен
 • Диклофенак
 • Мовалис
 • Кетонал
 • Ібупрофен
 • Ксефокам

Знімають біль і запалення. Підходять для боротьби з некомпрессіоннимі (рефлекторними) синдромами. Призначаються у вигляді мазей, гелів, таблеток і ін’єкцій. При сильних болях використовуються для виконання лікарських блокад Стероїдні гормони

 • Дипроспан
 • Кеналог
 • Флостерон
 • Дексаметазон

Надають потужний протизапальний ефект. Допомагають при рефлектор больових синдромах, викликаних грижами МПД і защемлением спинномозкових нервових корінців. Застосовуються місцево, у вигляді паравертебральних блокад. Стероїдні препарати змішують з місцевими анестетиками (Лідокаїн, новокаїн) і вводять ін’єкційним шляхом Анальгетики центральної дії

 • Трамадол
 • Оксадол

Купируют біль будь-якої інтенсивності. Використовуються при корінцевих синдромах, викликаних защемлением спинномозкових нервів. Ці ліки від остеохондрозу зазвичай вводять шляхом ін’єкцій Міорелаксанти

 • Тизанідин
 • Баклофен
 • Сірдалуд
 • Мидокалм

Надають спазмолітичну дію, ефективні в боротьбі з миогенной больовими синдромами. Зазвичай призначаються у вигляді таблеток, рідше вводяться внутрішньом’язово. Міорелаксанти найчастіше призначають при шийному остеохондрозі Сосудорасширяющие кошти

 • Трентал
 • Еуфілін
 • Актовегін
 • берлітіону
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Цервікоторакалгія - що це, причини і лікування

Покращують реологічні властивості крові, знімають спазми дрібних судин. Ліки даної групи нормалізують кровообіг в м’яких тканинах, сповільнюючи розвиток остеохондрозу Антиконвульсанти

 • Фенітоїн
 • Карбамазепин
 • Тебантин

Пригнічують больові імпульси на спинальному і супраспинального рівнях. Мають потужну знеболювальну та спазмолітичну дію. Можуть призначатися в таблетках або уколах Комплексні біорегуляціонние препарати (КБП)

 • Дискус
 • Композитум
 • Траумель С
 • Мета Т

Активують процеси регенерації і репарації, сприяючи відновленню хрящової тканини. Використовуються в надмалих дозах. Випускаються у формі мазей, таблеток, розчинів для ін’єкцій Хондропротектори

 • Алфлутоп
 • Дона
 • артрит
 • Структум

впливають на метаболізм хрящової тканини, сповільнюючи розвиток деструктивних процесів в ній. Хондропротектори мають одночасно структурно і симптом-модифікуючих дією
Які ліки від остеохондрозу є найбільш ефективним? Однозначно відповісти неможливо. У лікуванні хвороби найкращим вважається комплексний підхід. Тому в схему терапії зазвичай включають лікувальну гімнастику, фізіотерапевтичні процедури і кілька ліків з різних груп.

Популярні препарати для лікування остеохондрозу

Згодом тенденції в лікуванні різних захворювань змінюються. Кілька десятиліть тому для боротьби з остеохондрозом використовували в основному мазі на основі НПЗЗ, новокаїнові блокади і ін’єкції кортикостероїдів. Зараз пацієнтам все частіше призначають міорелаксанти центральної дії, антиконвульсанти, хондропротектори, комплексні біорегуляціонние кошти.

Давайте подивимося, які препарати при остеохондрозі сьогодні все частіше призначаються лікарями.

Зверніться до ортопеда, щоб той підібрав вам оптимальну схему терапії. Ні в якому разі не приймайте ліки без попередньої консультації з лікарем. Пам’ятайте, що самолікування може призвести до непередбачуваних і сумних результатів.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Ксефокам

Відноситься до групи нестероїдних протизапальних засобів. В якості діючої речовини містить лорноксикам. Випускається у вигляді таблеток і порошку у флаконах. Перед введенням Ксефокам обов’язково розводять місцевим анестетиком (Лідокаїном, новокаїн або бупівакаїн).

Рейтинг препаратів і ліків застосовуваних при лікуванні остеохондрозу хребта Ліки володіє потужним знеболюючим дією, що дозволяє застосовувати його для ін’єкційного лікування замість кортикостероїдів. У клінічній практиці Ксефокам використовують для виконання паравертебральних, м’язових, сакроспінальна та інших медикаментозних блокад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ентезопатія: що це, причини, діагностика та лікування

Тебантин

Пригнічує патологічну больову імпульсацію, купируя больовий синдром. Препарат ефективний у боротьбі з дискогенной болем при шийному і поперековому остеохондрозі. Призначають разом з нестероїдними протизапальними засобами (ібупрофен, мелоксикаму, Німесилом).

Рейтинг препаратів і ліків застосовуваних при лікуванні остеохондрозу хребта Тебантин випускається у формі капсул (100, 300 і 400 мг) для прийому всередину. Діюча речовина препарату — гебапентін. Приймати Тебантин необхідно строго по призначеної лікарем схемою.

Алфлутоп

Унікальний хондропротектор, що випускається у вигляді розчину для ін’єкцій. При остеохондрозі вводиться внутрішньом’язово. Доведено, що Алфлутоп має хондропротекторні, антиноцицептивного і вторинним міорелаксуючої дії. Ліки одночасно усуває неприємні симптоми і гальмує прогресування остеохондрозу.

Рейтинг препаратів і ліків застосовуваних при лікуванні остеохондрозу хребта Місцеве застосування Алфлутоп набагато ефективніше ін’єкцій в сідничний область. Виявилося, уколи в м’язи спини надають більш виражене знеболювальну та спазмолітичну дію.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Терафлекс

Містить одночасно хондроитин і глюкозамін, що робить препарат особливо ефективним. Таблетки використовуються для лікування остеохондрозу, хронічних артритів, деформуючого остеоартрозу. Терафлекс рекомендується приймати 2-3 рази на день, курсами по 10-12 тижнів. У рік бажано проходити 3-4 курсу терапії.

Рейтинг препаратів і ліків застосовуваних при лікуванні остеохондрозу хребта

Артіфлекс

Відноситься до комбінованих препаратів. До складу Артіфлекса входить глюкозаміну сульфат і ібупрофен. Ліки надає одночасно хондропротекторну, знеболюючу та протизапальну дію.

Рейтинг препаратів і ліків застосовуваних при лікуванні остеохондрозу хребта Артіфлекс випускається у вигляді порошку в пакетах. Перед застосуванням вміст пакетика необхідно розчинити у склянці води. Препарат рекомендується пити 2-3 рази на день протягом 14 днів. Приймати ліки довше двох тижнів не слід через високого ризику розвитку ускладнень з боку шлунково-кишкового тракту.

Дискус композитум

Комплексний біорегуляціонний препарат, який включають в різні схеми лікування остехондроза і його ускладнень. Ліки вводять внутрішньом’язово. Згодом ін’єкції Дискус Композитуму замінюють прийомом Траумель С у вигляді таблеток.

Рейтинг препаратів і ліків застосовуваних при лікуванні остеохондрозу хребта

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Правила харчування при остеохондрозі: що потрібно, а що не можна їсти, меню

Murcia

Чим лікувати остеохондроз поперекового відділу хребта 1 ступеня

Maxim

Двоїння в очах при остеохондрозі шийного відділу хребта: причини і тактика лікування

Megusta

Повний огляд шийного остеохондрозу: причини, симптоми, стадії, лікування

Scooby

Причини, симптоми і лікування остеохондрозу поперекового відділу

Murcia

Ознаки та симптоми загострення шийного остеохондрозу: перша допомога та лікування при рецидиві

Serega

Підбірка дієвих методів лікування остеохондрозу народними засобами

Pasha

Огляд комплексів вправ при остеохондрозі шийного відділу хребта

Dmitry

Поширений остеохондроз шийного, грудного і поперекового відділу хребта: симптоми і лікування захворювання

Axel

Залишити коментар