Різне

Синовит тазостегнового суглоба: лікування, пункція, антибіотики, медикаменти

Синовит тазостегнового суглоба: лікування, пункція, антибіотики, медикаменти Основні клінічні прояви запалення ТБС — болі в області суглоба, припухлість, обмеження обсягу рухів. Синовит інфекційного генезу провокує ознаки загальної інтоксикації. Перед призначенням лікування проводиться ряд лабораторних та інструментальних діагностичних досліджень. У терапії використовуються консервативні методики. Хірургічне втручання показане пацієнтам при важкому рецидивуючому перебігу захворювання.

Класифікація та етіологія

Для зручності діагностування синовіти тазостегнового суглоба в залежності від етіології та характеру перебігу класифікують наступним чином:

 • інфекційний. Запалення виникає через проникнення в порожнину суглоба патогенних мікроорганізмів лімфогенним або гематогенним шляхом. Може бути специфічним, викликаним гонококами, блідими трепонемами, мікобактеріями туберкульозу. Неспецифічний синовіт проявляється після інфікування синовіальної оболонки стафілококами, стрептококами, вірусами.
 • реактивний. Патологія розвивається в результаті зниження функціональної активності імунної системи. Вона розпізнає власні клітини організму, як чужорідні білки, починає виробляти антитіла для їх знищення. Реактивний синовіт нерідко діагностується разом з ревматоїдним або псоріатичний артрит.
 • травматичний. Після травмування тазостегнового суглоба порушується цілісність синовіальної оболонки, що призводить до надмірного продукування внутрішньосуглобової рідини. До розвитку запалення призводять забиті місця, вивихи, підвивихи, розриви сухожиль, переломи, глибокі порізи, рани.
 • гострий. Виникає відразу після травми або інфікування, характеризується стрімкою течією і виразністю симптоматики. При своєчасному наданні медичної допомоги добре піддається лікуванню і не викликає яких-небудь ускладнень.
 • хронічний. Уповільнений запальний процес з чергуванням гострих рецидивів і стадій ремісії. Розвивається в результаті недолікованого гострого синовіту. Небезпека захворювання полягає в поступовому незворотному руйнуванні ТБС.

Синовит тазостегнового суглоба: лікування, пункція, антибіотики, медикаменти

Основні методи лікування

На початковому етапі лікування з суглобової порожнини за допомогою пункції витягується накопичилася синовіальна рідина. Іноді процедуру проводять на стадії діагностики, коли ексудат береться для біохімічного дослідження. При тяжкому перебігу захворювання для встановлення його причини лікар може вдатися до артроскопії. Він надрізає шкіру над суглобом і вводить в порожнину зчленування пристрій, обладнане мініатюрної камерою і освітлювальним приладом. Відразу після обстеження відкачується надлишкова рідина. Суглобова сумка обробляється антисептичними розчинами, а при необхідності здійснюються внутрісуглобні ін’єкції глюкокортикостероїдів.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лікування суглобів: чим і як лікувати хворі суглоби

Нестероїдні протизапальні засоби

Лікування синовіту кульшового суглоба, як і всіх патологій опорно рухової системи, проводиться із застосуванням нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП). При гострих болях лікар призначає їх в ін’єкційної формі, при тягнуть, ниючих — в капсулах або таблетках. Найчастіше призначаються нестероїдні протизапальні засоби з такими активними інгредієнтами:

 • кетопрофеном.
 • німесулідом.
 • ибупрофеном.
 • кеторолаком.
 • диклофенаком.
 • мелоксикамом.
 • индометацином.

Для посилення терапевтичної дії ін’єкційних розчинів і таблеток рекомендовано одночасне використання мазей і гелів з НПЗП. Це Вольтарен, Кеторол, Фіналгель, Артрозілен, Ортофен. НПЗП мають виражену протизапальну, протинабрякову, аналгетичну дію. Але високу клінічну ефективність засобів нівелює їх здатність пошкоджувати слизову шлунково-кишкового тракту. Для мінімізації ускладнень ревматологи разом з нестероїдними протизапальними засобами призначають інгібітори протонного насоса — Рабепразол, Омез, Нольпаза.

Уникнути небажаних наслідків допомагає використання нестероїдних протизапальних засобів у вигляді ректальних супозиторіїв — Вольтарен, Індометацин.

Антибиотикотерапия

Часто причиною запалення синовіальної оболонки стає інфікування. При проведенні лабораторних досліджень встановлюється резистентність мікроорганізмів до антибіотиків певної групи. Відповідно до результатів аналізів пацієнтам рекомендується прийом препаратів протягом 7-20 днів. Які антибіотики можуть бути включені в терапевтичну схему:

 • напівсинтетичні захищені пеніциліни — Амоксиклав, Аугментин, Панклав, Флемоклав.
 • макроліди — Азитроміцин, еритроміцин, кларитроміцин.
 • цефалоспорини — Цефазолін, Цефтріаксон, Цефотаксим.

Синовит тазостегнового суглоба: лікування, пункція, антибіотики, медикаменти Для лікування специфічного синовіту кульшового суглоба крім антибіотиків потрібно прийом протимікробних засобів — Трихопол, Метронідазолу, Ко-тримоксазол, Бісептолу. Лікар може вводити ін’єкційні форми антибактеріальних препаратів відразу після вилучення внутрішньосуглобової рідини.

Після антибіотикотерапії необхідний прийом препаратів для відновлення кишкового біоценозу. Практикується одночасне призначення коштів з груп пробіотиків і пребіотиків: Ентеролу, біфідумбактерин, Аципол, Лінекс спільно з лактулозою, пантотенової кислотою, препаратами інуліну.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Інші лікарські засоби

При неефективності НПЗП в терапії синовіту застосовуються глюкокортикоїди — преднізолон, Гидрокортизон, Дексаметазон. Вони використовуються для перорального прийому або внутрішньосуглобового введення. Мають протизапальну, знеболюючою, антипіретичну активністю. Глюкокортикостероїди не призначені для тривалого лікування, так як чинять негативний вплив на кісткову тканину, нирки, печінку шлунок. У терапії синовіту застосовуються і інші фармакологічні препарати:

 • хондропротектори — Структум, Терафлекс, Дона. Застосовуються для поступової нормалізації вироблення синовіальної рідини. Тривалий курсової прийом (від декількох місяців до 2 років) дозволяє попередити поширення деструктивно-дегенеративних змін в суглобах. Прийом хондропротекторів на початковій стадії захворювань призводить до відновлення пошкоджених тканин.
 • полівітаміни з мікроелементами. У ревматології практикується використання препаратів, що містять вітаміни групи B — Комбіліпен, Мильгамма, пентовіт. Вони покращують іннервацію, нормалізують кровообіг і мікроциркуляцію. Пацієнтам додатково призначають вітамінні комплекси з мікроелементами — Центрум, Селмевіт, Вітрум. Їх курсової прийом має загальнозміцнювальну дію, поповнює запаси кальцію, цинку, міді, молібдену.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Псоріатичний артрит: що це, симптоми і лікування ( з фото )

Синовит тазостегнового суглоба: лікування, пункція, антибіотики, медикаменти Для лікування захворювань, що спровокували синовит, застосовуються специфічні препарати. Тому для кожного хворого терапевтична схема складається індивідуально. Деякі патології поки не піддаються лікуванню, наприклад, ревматоїдний артрит або подагра. Для профілактики рецидивів синовіту проводиться підтримуюча терапія.

Після купірування запального процесу можуть бути призначені разогревающие мазі і бальзами — Фіналгон, Випросал, Капсикам. Після їх нанесення під дією тепла поліпшується кровообіг в пошкоджених тканинах: в них починають надходити поживні і біологічні речовини, прискорюючи регенерацію.

Фізіотерапевтичні процедури

НПЗП і глюкокортикоїди швидко усувають біль і запалення, але надають і багато побічних дій. Ревматологи знижують їх дозування, а для збереження клінічної ефективності призначають пацієнтам фізіотерапевтичні заходи. Після проведення 5-10 сеансів в уражених тканинах відновлюється кровообіг, в суглобової сумці перестає накопичуватися ексудат. За рахунок купірування запального процесу знижується інтенсивність болю і набряків, збільшується рухливість суглобів. У терапії лівостороннього і правостороннього синовіту кульшового суглоба використовуються такі фізіопроцедури:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • електрофорез з анальгетиками, хондропротекторами, НПЗП. На область суглоба накладають стерильний ватно-марлевий тампон, просочений розчинами препаратів. Поверх нього розташовують металеву пластину, крізь яку пропускаються слабкі розряди електричного струму. Під їх впливом молекули ліків проникають у внутрішню оболонку синовіальної сумки.
 • синусоидально-модульовані струми. Вони дратують базові рецептори, надаючи відволікаючу дію, знижуючи вираженість больового синдрому. До пошкодженим тканинам починає доливати кров, насичуючи їх молекулярним киснем і живильними речовинами. Застосування синусоидально-модульованих струмів сприяє виведенню з суглобової сумки продуктів запального процесу.
 • УВЧ-терапія. На область болю і запалення впливають електромагнітні поля ультрависокої частоти. У тазостегновий суглоб проникає тепло, прискорюючи регенеративні процеси. Зменшується набряклість, збільшується обсяг руху в суглобі. УВЧ-терапія, на відміну від інших фізіопроцедур, може проводитися навіть при гострому запальному процесі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що робити, якщо при геморої болить поперек: тактика лікування, заходи профілактики

Доведено високу ефективність застосування магнітотерапії в лікуванні великих суглобів, особливо тазостегнового. На зчленування впливають магнітним полем — високо- або низькочастотних, змінним або постійним. В результаті скорочуються лімфатичні судини, сприяючи детоксикації тканин. Прискорюється виведення надлишкової рідини, поліпшується стан кровоносних судин, нервових і м’язових волокон.

Оперативне втручання

При неефективності консервативних методів лікування синовіту пацієнту призначається хірургічна операція — сіновектомія. Вона буває артроскопічний або проводиться традиційним відкритим способом. До недоліків останньої методики можна віднести велику ймовірність розвитку ускладнень: формування післяопераційних гематом, шрамів і рубців, довго не стихають болі і обмеження обсягу рухів. В результаті збільшується тривалість госпіталізації та реабілітаційного періоду. Тому відкриту сіновектомію проводять зазвичай тільки при ускладненому синовите тазостегнового суглоба.

Синовит тазостегнового суглоба: лікування, пункція, антибіотики, медикаменти

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Чи може бути алергія на мило?

Pasha

Шукаємо причини і ефективно боремося з гнійними прищами на обличчі й тілі

Megusta

Від чого з’являються шіпіци?

Sasha

Як швидко зняти набряк з особи

Elena

Огляд препаратів Цинов у вигляді крему, шампуню, гелю для душу і спрею: склад, дія і аналоги

Alex

Як правильно замазати синяк на обличчі?

Maxim

Від чого допомагає мазь Левосин? Прості правила застосування

Scooby

Як у дитини лікувати діатез?

Tanya

Біоревіталізація шкіри обличчя і волосся гіалуроновою кислотою

Pasha

Залишити коментар