Лікування

Судинорозширювальні препарати в терапії шийного остеохондрозу

Судинорозширювальні препарати в терапії шийного остеохондрозу

Для чого потрібні судинорозширювальні лікарські засоби

Остеохондроз супроводжується необоротним руйнуванням структур міжхребцевих дисків. Їх деформація — причина поступового посилення больового синдрому, виникнення нових симптомів. Нерідко на хребцях формуються кісткові нарости — остеофіти, здавлюють хребетну і базилярную артерії. Вони провокують:

 • защемлення нервових корінців.
 • підвищення чутливості нервових закінчень.
 • розлад іннервації імпульсів.

Судинорозширювальні препарати в терапії шийного остеохондрозу Тиск на мозковий канал.

Пережатие артерій призводить до порушення кровообігу в пошкоджених тканинах і головному мозку. Погіршується кровопостачання клітин киснем, біологічно активними і поживними речовинами. Дефіцит мікро- і макроелементів прискорює деструкцію тканин, уповільнює регенеративні процеси. При відсутності лікарського втручання підвищується ймовірність розвитку парезу, м’язової атрофії, зміни сухожильних рефлексів, інфаркту спинного мозку.

Для попередження таких ускладнень пацієнтам призначаються судинорозширювальні препарати при остеохондрозі шиї. Це лікарські засоби для перорального прийому, парентерального введення, локального нанесення.

Принцип дії

В терапії шийного остеохондрозу використовуються препарати, що впливають на судиноруховий центр головного мозку. До лікувальних схеми включаються і периферичні вазодилататори. Виділяють кілька груп залежно від фармакологічних властивостей:

 • знижують тонус гладком’язових мускулатури, що розширюють кровоносні, лімфатичні судини. Такий терапевтичний ефект досягається пригніченням симпатичних нервових волокон, зменшенням вироблення гормонів, що провокують спазм судин.
 • розширюють просвіт кровоносних судин за рахунок посилення впливу парасимпатичної нервової системи.
 • блокують рецептори в стінках артерій. Зниження тонусу гладком’язових волокон нормалізує кровообіг.

Доктор Єпіфанов і терапії шийного відділу:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Відновити кровопостачання тканин допомагає поєднання вазодилататорів з ноотропами. Ці лікарські засоби надають специфічний вплив на вищі психічні функції мозку. При комплексному підході до терапії остеохондрозу можна забезпечити різноплановий лікувальний ефект:

 • активізувати кровообіг.
 • розширити діаметр кровоносних судин.
 • підвищити функціональну активність головного мозку.
 • заповнити запаси мікроелементів, біоактивних і поживних сполук.
 • нормалізувати постачання клітин головного мозку молекулярним киснем.

Правильно складена терапевтична схема прискорить одужання пацієнта в результаті стимулювання обміну речовин в тканинах , Які зазнали деструкції. Зміцнюються стінки кровоносних судин, відновлюється в’язкість і плинність крові.

При виборі судинорозширювальних препаратів вертебролог враховує стадію перебігу остеохондрозу, ступінь деструктивно-дегенеративних змін. Мають значення вік пацієнта і наявність у нього інших хронічних захворювань.

Особиста думка доктора Шперлінга:

Сосудорасширяющие препарати для лікування шийного остеохондрозу Ціна лікарського засобу в рублях Еуфілін Розчин 0,024 / мл, 5 мл N10 — 60.Таблеткі 0,15 №30 — 30 Пентоксифілін Таблетки 0,04 №20 — 270.Раствор 0,02 / мл, №10, 10 мл — 50 Нікотинова кислота Розчин 1% 1 мл №10 — 140 .Таблеткі 0,5 №50 — 50 Пирацетам Капсули 0,04 №60 — 120.Таблеткі 0,8 №30 — 70 Винпоцетин Таблетки 0,01 №30 — 130.0,005 / мл, розчин 2 мл №10 — 110 берлітіону Таблетки 0,3 № 30 — 750 іогамма Таблетки 0,6 №60 — 1600 Октоліпен Капсули 0,3 №30 — 350 Солкосерил 0,0425 / мл, 2 мл N25, розчин для парентерального введення — 1800 Актовегін Таблетки 0,2 №50 — 1500.Раствор 0,04 / мл , 10 мл N5 — 1100

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Мануальна терапія при остеохондрозі шийного відділу: показання та застосування

Препарати, що поліпшують кровообіг

Ці лікарські засоби призначаються вертебрології при діагностуванні середнього та тяжкого ступенів шийного остеохондрозу. Захворювання проявляється в частих запамороченнях і головних болях, порушеннях зору і слуху, розлад координації руху. На тлі негативної симптоматики:

 • знижується розумова і фізична працездатність.
 • погіршується запам’ятовування і концентрація уваги.

Нерідко розвивається депресивний стан , психоемоційна нестабільність. Вазодилататори використовуються паралельно з нестероїдними протизапальними засобами, хондропротекторами, глюкокортикостероїдами.

Еуфілін

Для відновлення кровообігу застосовується ін’єкційний розчин Еуфіліну. Надалі тонус судин підтримується курсовим прийомом таблеток. Еуфілін має діуретичними властивостями, покращує кровотік в нирках, розширює жовчні протоки. Препарат призначається пацієнтам для поліпшення дихання і насичення крові молекулярним киснем. За рахунок стимуляції функціонування міокарда він підвищує силу його скорочень. Це призводить до поліпшення циркуляції крові, розширенню великих і дрібних судин серця. Еуфілін застосовується в терапії шийного остеохондрозу через багатопланового впливу на організм:

 • придушення агрегації тромбоцитів.
 • підвищення резистентності еритроцитів до пошкодження.
 • поліпшення процесів кровотворення.
 • нормалізації мікроциркуляції.
 • зниження ризику тромбоутворення.
 • зменшення напруги стінок кровоносних судин.
 • розширення периферичних судин.

Судинорозширювальні препарати в терапії шийного остеохондрозу Протипоказаннями до застосування препарату стають важкі захворювання печінки і нирок, тахікардія, інфар кт міокарда. Еуфілін в ін’єкціях не призначається пацієнтам з виразковими патологіями в стадії загострення і при порушеннях роботи залоз внутрішньої секреції.

В терапії шийного остеохондрозу активно використовуються фізіопроцедури. Найвищою клінічної ефективністю володіє електрофорез з розчином Еуфіліну. При його проведенні в пошкоджених тканинах створюється максимальна терапевтична концентрація препарату. Точкове вплив мінімізує прояв побічних ефектів, усуває спазм судин і набряк.

Пентоксифілін

Лікарський засіб застосовується в терапії шийного остеохондрозу в таблетках або розчинах для парентерального введення. Пентоксифілін входить в групу спазмолітиків, що поліпшують мікроциркуляцію. Він регулює процеси кровотворення, розширює коронарні артерії, підвищує тонус дихальної мускулатури. Для препарату характерні наступні фармакологічні властивості:

 • зменшення в’язкості крові.
 • дезагрегації тромбоцитів.
 • підвищення еластичності тромбоцитів.
 • поліпшення мікроциркуляції.
 • збільшення концентрації кисню в пошкоджених тканинах.
 • поліпшення оксигенації крові.

Судинорозширювальні препарати в терапії шийного остеохондрозу Під впливом Пентоксифіліну нормалізується доставка кисню до серцевого м’язі і клітинам головного мозку. Усунення кисневого голодування позитивно позначається на самопочутті пацієнта: зникають головні болі, запаморочення, порушення зору і слуху.

Препарат не використовується в терапії жінок під час вагітності та годування дитини груддю. До протипоказань також відносяться гострий інфаркт міокарда, масивна крововтрата, знижений артеріальний тиск. Лікування пацієнтів з нирковою або печінковою недостатністю проводиться з постійним лабораторним контролем крові.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини панічних атак при остеохондрозі шийного та грудного відділу

Пентоксифілін здатний взаємодіяти з багатьма фармакологічними препаратами. Наприклад, він підсилює і пролонгує дію лікарських засобів для зниження тиску. А при одночасному прийомі з кеторолаком підвищує ймовірність розвитку небезпечного шлункової кровотечі.

Нікотинова кислота

Нікотинова кислота — один з найбільш часто призначаються судинорозширювальних препаратів для головного мозку при остеохондрозі. Цей вітамін групи B бере участь практично у всіх біохімічних процесах, що протікають в організмі людини. Для Нікотинової кислоти характерна виражена протипелагричними активність. Це властивість в терапії деструктивно-дистрофічних патологій використовується для поліпшення стану кровоносних судин. Вітамін регулює окислювально-відновні реакції, бере участь в синтезі біологічно активних речовин — амінокислот, білків, ліпідів. Нікотинова кислота виявляє такі властивості:

 • нормалізує проникність стінок кровоносних судин.
 • зменшує ступінь набряклості тканин.
 • покращує азотистий і вуглеводний обмін.
 • нормалізує мікроциркуляцію в міжхребцевих дисках.
 • розширює просвіт капілярів, артерій і вен.
 • покращує фібронолітіческіе властивості крові.
 • пригнічує агрегацію тромбоцитів.

Судинорозширювальні препарати в терапії шийного остеохондрозу Нікотинова кислота надає і дезінтоксикаційну дію. Вона прискорює виведення з пошкоджених тканин шлаків, токсинів, кінцевих і проміжних продуктів запального процесу. Поліпшення складу крові відбувається і за рахунок виведення їх кровоносних судин шкідливого холестерину, підвищення концентрації корисних тригліцеридів.

Препарат категорично заборонено використовувати пацієнтам з важкими захворюваннями органів сечовиділення і печінки. Він не призначається при діагностуванні кровотеч будь-якої локалізації. Одним з протипоказань до застосування ін’єкційних розчинів нікотинової кислоти стає артеріальна гіпертензія.

У деяких пацієнтів прийом цього вітаміну провокує порушення роботи шлунково-кишкового тракту і нестерпний свербіж шкіри. Нерідко хворі скаржаться на різкий приплив крові до обличчя, шиї, грудей і спини. В цьому випадку вертебролог знижує дози нікотинової кислоти або замінює її еуфілін, пентоксифілін, цинаризину.

Циннаризин

Циннаризин володіє одночасно судинорозширювальну і антигістамінну дію. Він збільшує просвіт дрібних артерій і покращує кровотік в головному мозку. Препарат застосовується в терапії будь-яких захворювань, що протікають на тлі порушення мозкового кровообігу. Циннаризин випускається тільки в таблетованій формі, а одним з його найвідоміших структурних аналогів є Стугерон. Після прийому ліків надходження кальцію в клітини поступово знижується. Зменшення рівня мікроелемента спостерігається в депо клітинних мембран. Для цинаризину також характерна наступна фармакологічна ефективність:

 • посилення судинорозширювальний ефекту вуглекислого газу.
 • зниження тонусу гладком’язових тканин артеріол.
 • зменшення збудливості вестибулярного апарату.
 • зниження тонусу симпатичної нервової системи.
 • забезпечення міокарда поживними і біоактивними сполуками.
 • розширення просвіту кровоносних судин.
 • зменшення значень в’язкості крові.
 • підвищення еластичності мембран еритроцитів.

Судинорозширювальні препарати в терапії шийного остеохондрозу Надаючи в ираженное судинорозширювальну дію, препарат не змінює показники артеріального тиску. Тому у нього немає широкого переліку протипоказань. Циннаризин не призначається при вагітності та індивідуальної непереносимості компонентів. Годування груддю не стає обмеженням для терапії.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Під час лікування шийного остеохондрозу можливий розвиток побічних реакцій. До них відносяться диспепсичні розлади (нудота, діарея, надмірне газоутворення) і неврологічні порушення (слабкість, швидка стомлюваність, депресивний стан).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лікування перелому шийного відділу хребта

Прийом Циннаризин або Стугерон спортсменами може спотворити дані допінгового контролю. Ймовірно, його результати будуть хибнопозитивними. Причиною такого ефекту стають не судинорозширювальні властивості препаратів, а його антигістамінну дію.

Препарати нейропротекторного дії

Нейропротектори — це фармакологічні препарати, що захищають головний мозок від пошкодження нейронів під дією патогенних факторів. Ці судинорозширювальні засоби використовуються в терапії шийного остеохондрозу для профілактики кисневого голодування тканин. Застосування нейропротекторів дозволяє не тільки попередити звуження кровоносних судин. Вони роблять позитивний вплив на функціональну активність відділів головного мозку. Курсовий прийом лікарських засобів покращує пам’ять, підвищує концентрацію, дозволяє краще переносити стреси. Які судинорозширювальні препарати при шийному остеохондрозі може призначити вертебролог:

 • Винпоцетин. Виробляється у вигляді таблеток і інфузійних розчинів. Підсилює мозковий кровообіг, прискорює процеси метаболізму. Надає інтенсивну спазмолітичну міотропну дію, незначно знижуючи артеріальний тиск. Попереджає агрегацію тромбоцитів, покращуючи реологічні показники крові. За рахунок стимуляції кровообігу усуває дефіцит в нейронах молекулярного кисню і біоактивних сполук. Під час лікування клітини головного мозку стають більш стійкими до гіпоксії. Судинорозширювальні препарати в терапії шийного остеохондрозу
 • Тіоктова кислота (Тіогамма, берлітіону, Октоліпен). Покращує обмін тригліцеридів і вуглеводів, попереджає пошкодження клітин вільними радикалами. Розширює кровоносні судини, підсилює кровообіг, відновлює роботу нейронів, нормалізує енергетичні процеси в центральній і периферичної нервової системи. Завдяки оптимізації кровообігу клітини головного мозку перестають відчувати брак поживних речовин і молекулярного кисню. Судинорозширювальні препарати в терапії шийного остеохондрозу
 • Солкосерил і його структурний аналог Актовегін. Містять діалізат телячої крові, очищений від протеїнів. Стимулюють процеси репарації та регенерації пошкоджених тканин, прискорюючи обмін речовин. Препарати покращують реологічні параметри крові, нормалізує мікроциркуляцію в пошкоджених тканинах. Підвищують функціональну активність кровоносних судин, попереджають розвиток кисневого голодування клітин головного мозку. Судинорозширювальні препарати в терапії шийного остеохондрозу

Окремо варто виділити Пирацетам. Для нього не характерно виражене судинорозширювальну дію, але препарат активно використовується в терапії шийного остеохондрозу. Він випускається в таблетках, капсулах і ін’єкційних розчинах. Володіє ноотропним і психостимулирующим дією, покращує когнітивні функції головного мозку. підвищує здатність до засвоєння нового матеріалу, покращує пам’ять і увагу, збільшує розумову працездатність. Механізм дії Пірацетаму заснований на прискоренні обміну речовин, оптимізації швидкості проведення імпульсів.

Сосудорасширяющие препарати рідко застосовуються у вигляді монотерапії при шийному остеохондрозі. Для підвищення клінічної ефективності вони комбінуються з антиагрегантами, що зменшують тромбоутворення за рахунок гальмування агрегації тромбоцитів. Тому скласти терапевтичну схему може тільки вертебролог або невропатолог. Після ряду інструментальних дослідженні лікар підбирає судинорозширювальні препарати індивідуально для кожного пацієнта.

Олександра Боніна про користь медикаментів при остеохондрозі:

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Лікування артрозу колінного суглоба в домашніх умовах — ефективні методи

Marina

Хронічний артрит — класифікація, симптоми і лікування

Maxim

Болі між п’ятою і стопою

Murcia

Синовит ліктьового суглоба: що це, симптоми і лікування

Undershmidtther

Лікування народними засобами остеохондрозу шийного відділу

Maria

Перелом куприка: симптоми, лікування і наслідки

Bobby

димексид

Alfonso

Лікувальна фізкультура і гімнастика при артрозі колінного суглоба

Marina

Ентезопатія: що це, причини, діагностика та лікування

Megusta

Залишити коментар