Лікування

Комплекс Глюкозамін — Хондроитин для лікування суглобів і хребта

Комплекс Глюкозамін - Хондроитин для лікування суглобів і хребта В терапевтичну лінійку Глюкозамін-хондроитин комплексу входять дві лікарські форми — капсули для перорального прийому і гель для локального нанесення на область болю і запалення. Одночасне застосування цих препаратів значно посилює і пролонгує лікувальну дію хондропротекторів. Біологічно активна добавка відрізняється доступністю, невисокою ціною, зручністю використання.

Характерні особливості БАД

Патології опорно-рухового апарату супроводжуються деструктивно-дегенеративними змінами тканин. Елементи суглобів і хребців стають більш тонкими й тендітними, формуються кісткові нарости. Вони починають поступово здавлювати кровоносні судини і чутливі нервові закінчення. У суглобах виникає біль різної інтенсивності. Часто розвивається уповільнене запалення, прискорює руйнування тканин. Для полегшення стану пацієнта лікарі призначають йому препарати:

 • нестероїдні протизапальні засоби.
 • глюкокортикостероїди.
 • неопіодние і опіоїдні анальгетики.
 • мазі з розігріваються, відволікаючим дією.

Лікарські засоби ефективно купируют запалення, знижують інтенсивність хворобливих відчуттів. Але зупинити патологічна зміна суглобів вони не в силах. Для цього застосовуються симптоматичні препарати повільної дії — хондропротектори, наприклад, Глюкозамин-хондроитин комплекс. Його курсової прийом сприяє пригніченню болю, відновленню функцій ураженого суглоба. БАД уповільнює прогресування патології, нормалізує або стабілізує структурні зміни в гіалінових хрящах. Вона стає своєрідною профілактикою деструктивних змін в здорових суглобах.

Препарати з глюкозаміном і хондроїтином мають найбільшу доказову базу клінічної ефективності. У Росії і за кордоном були проведені численні рандомізовані клінічні дослідження хондропротекторов. Було встановлено їх виражену знеболюючу дію, збільшення рухливості суглобів у пацієнтів з остеоартрозом, ревматоїдним артритом.

Склад і форма випуску

Біологічно активна добавка випускається у вигляді капсул з міцної кишковорозчинною оболонкою, пофарбованої в білий і блакитний колір. Всередині знаходиться гомогенна сипуча субстанція без специфічного смаку і запаху. Первинна упаковка — флакон з полімерного матеріалу з 60 (270 рублів) або 90 (415 рублів) капсулами. Вторинної упаковкою служить картонна коробка з вкладеною інструкцією із застосування. БАД складається з трьох інгредієнтів:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • сульфату хондроїтину 0,2 г.
 • сульфату глюкозаміну 0,1 г.
 • молочного цукру.

Лактоза забезпечує швидку абсорбцію активних інгредієнтів з кишечника в системний кровотік. А желатинова оболонка захищає їх від впливу агресивного соляної кислоти в шлунку.

Комплекс Глюкозамін - Хондроитин для лікування суглобів і хребта Гель Глюкозамін-хондроитин комплекс (170 рублів) — прозора желеподібна субстанція з характерним приємним запахом. Він розфасований по 50 мл в герметичні пластикові туби з кришкою, що нагвинчується. У складі Глюкозамін-хондроитин комплексу містяться:

 • сульфати хондроїтину і глюкозаміну. ​​
 • декспантенол.
 • екстракт шабельника.
 • ефірні масла шавлії, ялівцю.

Інгредієнти для формування гелевою основи забезпечують трансдермальне проникнення в запальні вогнища фітозасобів і хондропротекторів.

Все лікарські форми Глюкозамін-хондроитин комплекс слід зберігати в темному місці при кімнатній температурі. Термін придатності БАД — 24 місяці. Після відкриття упаковки з гелем він обмежується 3 тижнями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому виникає і як виглядає вушної дерматит? Методи лікування хвороби

Ефірні масла зі складу гелю проявляють виражену асептичну активність, саніруя порожнину суглобів. Декспантенол стимулює регенерацію пошкоджених навколосуглобових м’яких тканин, усуває великі набряки. А екстракт шабельника ефективно усуває запальні процеси, стимулює продукування синовіальної рідини для змащення суглобових поверхонь.

Фармакологічна дія

Активний інгредієнт БАД глюкозамін служить будівельним матеріалом для основного компонента синовіальної рідини — гіалуронової кислоти. Вона є основою для вироблення протеогліканів. Дефіцит цих високомолекулярних сполук в організмі — причина поступових деструктивно-дистрофічних змін в тканинах.

Друга діюча речовина — сульфат хондроїтину — бере участь у формуванні хрящової і кісткової тканини. Він фіксує молекули сірки при біосинтезі хондроїтинсірчаної кислоти, сприяючи накопиченню мікроелемента кальцію в кісткових структурах. Хондроітин стимулює синтез Гіалуронат, зміцнює хрящі, зв’язки і сухожилля. хондропротектор надає різнопланове вплив на що протікають в організмі біохімічні процеси:

 • пригнічує макрофаги, перешкоджаючи формуванню вільних радикалів. Пригнічує ензими, що руйнують суглобові тканини: коллагеназу, лізосомальніферменти, фосфоліпазу А2, інтерлейкіни, гіалуронідазу, еластазу. Знижується вираженість запалення і хворобливих відчуттів.
 • попереджає зменшення кісткової маси за рахунок поповнення запасів кальцію.
 • гальмує активність ліпази, що виробляється в підшлунковій залозі. Зменшується абсорбція ліпідів в системний кровотік, знижується їх концентрація в крові. Кровопостачання пошкоджених клітин поліпшується. У синовіальну капсулу і прилеглі навколосуглобових тканини починають надходити живильні речовини і кисень, прискорюючи регенераційні процеси.

Курсовий прийом капсул Глюкозамін-хондроитин комплексу підвищує вироблення внутрішньосуглобової рідини. Це призводить до усунення тертя поверхонь суглобових структур, попереджає швидке їх зношування і травмування. Відновлюється рухливість зчленування, підвищується його функціональна активність. Запускається регенерація гіалінового хряща за рахунок повноцінного синтезу колагену. Зникають ранкові набряки, болі під час руху і в стані спокою.

Для хондропротекторов характерно поступове вплив на суглоби і хребет. Знеболювальна і протизапальна активність проявляється в міру накопичення глюкозаміну і хондроїтину в їх порожнинах. Глюкозамін-хондроитин комплекс починає проявляти терапевтичну активність через 2-3 тижні після початку лікування. Тому для купірування болю в цей період пацієнтам призначаються нестероїдні протизапальні засоби. Поступово їх дози знижуються, а потім НПЗП скасовуються. Після виходу з обігу БАД лікувальні властивості Глюкозамін-хондроитина зберігаються протягом місяця.

В результаті експериментів було встановлено, що спільне використання сульфатів хондроїтину і глюкозаміну збільшує вироблення глюкозаміногліканів хондроцітамі на 96,5%. При окремому застосуванні хондропротекторов цей показник досягав лише 32%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Симптоми і лікування псоріазу в інтимній зоні: на статевому члені, в паху у жінок і чоловіків

Фармакокінетика

Після прийому капсул Глюкозамін-хондроитин комплексу слизовими оболонками шлунково-кишкового тракту абсорбується 25% глюкозаміну і 12% хондроитина. Максимальна терапевтична концентрація в кровоносній руслі виявляється через 3-4 години, а у внутрішньосуглобової рідини — 5 годин. Хондропротектори метаболізуються клітинами печінки в процесі хімічної реакції десульфірування, а потім протягом 3 діб виводяться з організму. Евакуація з’єднань здійснюється переважно нирками, і лише незначна частина — через пряму кишку.

Показання до застосування

Гель Глюкозамін-хондроитин комплекс використовується для лікування остеоартрозу суглобів і хребетного стовпа. Він допомагає швидко відновитися після травм: переломів, вивихів, розривів зв’язок і сухожиль. Люди, які активно займаються спортом, які відчувають серйозні навантаження під час тренувань, застосовують гель для зняття втоми м’язів, запобігання їх пошкодження. Імовірність деструктивно-дегенеративних змін в суглобах зростає в міру старіння людини. Ревматологи рекомендують комплексне використання системної та місцевої БАД для профілактики руйнування хрящових тканин. У капсул препарату ширший спектр застосування:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • остеохондроз різної локалізації (шийний, грудний, поперековий).
 • подагричний, ревматоїдний артрит.
 • тендовагініти.
 • спондилоартроз.
 • остеоартроз.
 • радикуліт.
 • синусити і бурсити плечового, тазостегнового, колінного суглобів, голеностопа і стопи.

Комплекс Глюкозамін - Хондроитин для лікування суглобів і хребта Біологічно активна добавка призначається пацієнтам при недостатньому виробленні синовіальної рідини. Патологія характеризується хрускотом в суглобах і поступовим посиленням больового синдрому. Глюкозамін-хондроитин комплекс рекомендований людям, що перенесли оперативне втручання, для прискореного відновлення гіалінового хряща.

Протипоказання

Капсули і гель можна використовувати для лікування, якщо виявлена ​​гіперчутливість до активних або допоміжних інгредієнтів. Найчастіше алергічна реакція виникає на ефірні масла і фітоекстракту, що містяться в зовнішньому засобі. Тому перед його нанесенням на область болю і запалення слід втерти невелику кількість гелю в згин ліктя. При відсутності ознак алергії через 40 хвилин можна приступати до терапії. Гель не можна наносити на шкіру при наявності мікротравм:

 • подряпин.
 • тріщин.
 • екзем.
 • виразок.

Глюкозамін-хондроитин комплекс не застосовується для лікування суглобових патологій у дітей молодше 14 років. Його використовують з обережністю при тромбофлебіті, гострої і хронічної венозної недостатності.

Вагітність і період лактації не входять до переліку протипоказань. Але вагомою доказової бази безпеки препаратів для матері і плоду немає. Тому Глюкозамін-хондроитин комплекс включається в терапевтичні схеми жінок в період лактації і виношування дитини тільки за призначенням лікаря.

Побічні ефекти

Застосування місцевого або системного препарату може стати причиною розвитку алергічної реакції . Вона проявляється у вигляді дрібного висипу, набряклості і почервоніння шкіри. Ефірні масла іноді провокують сильне роздратування епідермісу, що супроводжується свербінням. Рідко виникають системні побічні ефекти:

 • розлад травлення і перистальтики, що протікають на тлі надлишкового газоутворення і болів в епігастрії.
 • головний біль, запаморочення.
 • порушення сну, підвищена слабкість, швидка стомлюваність, апатія.
 • затримка рідини в організмі.
 • тахікардія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Шишки і нарости на пальцях рук - причини появи і лікування ( з фото )

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

При розвитку одного з цих симптомів використання Глюкозамін-хондроитин комплексу припиняють. Ревматолог або травматолог призначає хондропротектор від іншого виробника або аналог з іншими діючими речовинами. В окремих випадках потрібне коригування разових і добових доз.

Інструкція по застосуванню

Гель наносять тонким шаром на 1-2 см вище області, де відчувається біль, 2-3 рази на день . Шкіру попередньо очищають водою з милом, обробляють антисептичними розчинами. Для кращого вбирання гель втирають в шкіру масажними рухами. Тривалість лікування — 2-3 місяці. Після відміни препарату терапевтична дія зберігається протягом 1-2 місяців.

Капсули Глюкозамін-хондроитин комплекс приймають по 1 штуці 3 рази на добу під час їжі, запиваючи достатньою кількістю чистої води. Тривалість терапевтичного курсу визначає лікуючий лікар. При тяжкому перебігу суглобової патології хондропротектори використовуються 1-2 роки.

Лікарська взаємодія

Глюкозамін-хондроитин комплекс поєднується майже з усіма препаратами, використовуваними в терапії захворювань суглобів. Під час лікування інфекційних патологій (синуситу, бурситу, артриту) лікар враховує здатність хондропротектора знижувати бактерицидну і бактеріостатичну дію антибіотиків пеніцилінового ряду. Клінічну ефективність тетрацикліну хондроитин і глюкозамін незначно підвищують.

Якщо лікар іншої спеціалізації призначає будь нестероїдні протизапальні засоби, то йому необхідно повідомити про прийом хондропротекторів. Доктор може знизити дозу НПЗП, щоб уникнути їх негативних побічних проявів.

Гель слід наносити на шкіру через 1-2 години після застосування іншого зовнішній засіб — крему, мазі, бальзаму. Інакше є ймовірність хімічної взаємодії між інгредієнтами препаратів і розвитку важкої алергічної реакції.
Лікарські форми Глюкозамін-хондроитин комплекс Структурні аналоги і препарати з хондропротекторні дією Гель Артро-Актив (синя лінія), Хонда, 911 з глюкозаміном і хондроїтином, Терафлекс- М, Хондроксид Форте і Хондроксид Максимум, Акулячий жир з глюкозаміном і хондроїтином, Алезан, бальзами Дикуля, Артроцін, Хондроитин-акос Капсули Структум, Дона, Терафлекс, таблетки, Артро-Актив, Хонда, Глюкозамин-Макс імум, Хондроксид, Артроцін, Артроцін Форте, артрит, Хондрофлекс, Доппельгерц Актив Глюкозамін і Хондроітин
Комплекс Глюкозамін - Хондроитин для лікування суглобів і хребта Глюкозамін-хондроитин комплекс — ефективний засіб для підвищення функціональної активності суглобів і хребта. Незважаючи на незначну кількість протипоказань, його слід використовувати тільки за призначенням лікаря. Ревматолог встановить оптимальний режим дозування, підкаже, як мінімізувати побічні прояви, і призначить інші лікарські засоби. Тільки комплексний підхід до терапії суглобових хвороб прискорює одужання пацієнта, попереджає розвиток ускладнень.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Ентезопатія колінного суглоба: що це таке, симптоми і лікування

Alex

Міжреберний міозит — причини, симптоми, діагностика та лікування

Dmitry

Як лікувати поліартрит пальців рук народними засобами?

Undershmidtther

Лікування міжхребцевої грижі без операції

Bobby

Кіста Бейкера колінного суглоба: причини виникнення, симптоми і лікування ( з фото )

Megusta

Комплекси з хондроїтину і глюкозаміну

Elena

Головне, що важливо знати про вивиху коліна

Undershmidtther

Тендіноз тазостегнового суглоба — що це, симптоми і лікування

Bobby

Хондроз поперекового відділу хребта: симптоми, діагностика та лікування

Sasha

Залишити коментар