Лікування

Нурофен гель — склад, показання до застосування і лікувальну дію

Нурофен гель - склад, показання до застосування і лікувальну дію

Склад і форма випуску

Нурофен гель випускається в алюмінієвих тубах у фасуванні 20,0 г, 30,0 г, 50,0 г і 100,0 м Являє собою прозору або слабо опалесцирующую желеподібну субстанцію зі специфічним запахом ізопропілового спирту. Вторинна упаковка — картонна коробка з вкладеною всередину анотацією. Препарат складається з наступних компонентів:

 • ібупрофену.
 • гідроксиетилцелюлоза.
 • гідроксиду натрію.
 • бензилового і ізопропілового спиртів.
 • дистильованої води.

Допоміжні інгредієнти сприяють швидкій трансдермальною абсорбції ібупрофену в запальні вогнища. Вони забезпечують рівень pH, близький кислотності шкіри людини.

Зберігати при кімнатній температурі в місцях, захищених від проникнення прямих сонячних променів. До нього не повинні мати доступ маленькі діти. Термін придатності — 36 місяців. Після розтину алюмінієвої туби він обмежується 3 тижнями. Гель не можна використовувати при зміні його консистенції, кольору або запаху. Вартість 30,0 г Нурофен — 100 рублів, 50,0 -160 рублів, 100,0 — 300 рублів.

Заміна Нурофен більш дешевими аналогами, наприклад, маззю Ібупрофен, не завжди виправдана. Додаткові компоненти цього препарату рідко провокують алергічну реакцію. Для створення максимальної терапевтичної концентрації не потрібно нанесення великої кількості гелю. Він швидко вбирається і проникає в запальні вогнища.

Фармакологічна дія

Основний інгредієнт Нурофен гелю невибіркову блокує циклооксигенази 1 і 2 типу. За рахунок пригнічення активності цих ферментів значно сповільнюється і зменшується біосинтез простагландинів — медіаторів больового синдрому, запального набряку і гарячкового стану. Ібупрофен проявляє і антиагрегантну активність. Він гальмує агрегацію тромбоцитів, що дозволяє застосовувати препарат для усунення гематом. При тривалій терапії гелем проявляється знеболювальну дію. Ібупрофен також проявляє таку клінічну активність:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • нормалізує проникність кровоносних судин.
 • покращує мікроциркуляцію в запальних вогнищах.

За рахунок відновлення кровообігу в тканинах заповнюються запаси поживних і біологічно активних речовин, прискорюється їх регенерація.

Для зовнішній засіб характерна стимуляція вироблення організмом власних інтерферонів. Підвищується місцевий імунітет, скорочується кількість хворобливих рецидивів. Поліпшується неспецифічний захист організму, знижується інтенсивність гіперемії, запального набряку і хворобливих відчуттів.

Фармакокінетика

Максимальна терапевтична концентрація ібупрофену в усіх шарах епідермісу виявляється через добу. В запальні вогнища проникає 5% активного інгредієнта. Він накопичується синовіальної капсулі і навколосуглобових м’яких тканинах. Тільки незначна кількість ібупрофену виявляється в системному кровотоці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Нікотинова кислота для обличчя в ампулах: застосування

Після поглинання гелю шкірою більшу кількість неактивної форми НПЗП трансформується в активну форму, яка виявляє фармакологічна дія. 90% компонентів препарату метаболізується в клітинах печінки. Неактивні і активні метаболіти виводяться органами сечовиділення. Близько 20% евакуюється з жовчними кислотами під час спорожнення кишечника.

Показання до застосування

Гель Нурофен використовується для симптоматичного лікування захворювань опорно-рухового апарату. Показаннями до застосування стають виражений больовий синдром, гострий або хронічний запальний процес, що протікає в порожнині суглоба. Препарат для локального нанесення призначається при діагностуванні наступних патологій:

 • анкілозуючий спондилоартрит.
 • хвороба Бехтерева.
 • ішіас.
 • ревматоїдний і подагричний артрит.
 • остеохондроз, локалізований в шийному, грудному, попереково-крижовому відділах хребта.
 • остеоартроз.
 • люмбаго.
 • міалгія.
 • міжхребцева грижа.
 • тендиніт.
 • бурсит.
 • радикуліт.

Нурофен гель - склад, показання до застосування і лікувальну дію Нурофен використовується в реабілітаційний період для більш швидкого відновлення пошкоджених каней після хірургічного втручання. Його включають в терапевтичні схеми пацієнтів з травмованими суглобами. Гель прискорює загоєння тканин після переломів, розривів зв’язок і сухожиль, вивихів і підвивихів, сильних ударів. Він позитивно впливає при міжреберної невралгії, спровокованої защемлением нервових корінців.

Протипоказання

Якщо раніше використання НПЗП або аспірину ставало причиною риніту, бронхоспазму, кропив’янки, то гель Нурофен заборонений до застосування. До протипоказань препарату також відносяться:

 • вік до 14 років.
 • 3 триместр вагітності.
 • індивідуальна схильність до розвитку алергії на ібупрофен або допоміжні інгредієнти гелю .
 • травмування шкіри в місцях нанесення зовнішній засіб, в тому числі сухі і мокнучі екземи, трофічні виразки, дерматити.

Нурофен гель призначається пацієнткам в 1 і 2 триместрах вагітності тільки при гострій необхідності. Рекомендуючи препарат, лікар оцінює його користь для здоров’я матері і потенційний ризик для зростання і розвитку плоду. Відносними протипоказаннями до застосування стають гострі і хронічні захворювання печінки і нирок. Лікарський засіб слід використовувати з обережністю при наявності в анамнезі гастриту, виразкової поразки шлунково-кишкового тракту, ентериту, коліту, геморагічного діатезу. Ревматологи рекомендують в період лактації тимчасово припинити грудне вигодовування.

Режим дозування

Перед першим використанням слід перевірити цілісність запобіжної фольги на горловині туби. Для її розкриття можна скористатися виступом на зовнішній поверхні Навинчивающийся ковпачка. Разові дози препарату різняться в залежності від області болю і запалення. Приблизна кількість гелю для одноразового нанесення дорівнює 5 см смужки, видавленою з туби. Протягом доби допускається використання препарату не більше 4 разів. Між нанесеннями повинен зберігатися чотиригодинний інтервал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Застосування препарату Німід Форте для лікування суглобів

Для кращого абсорбування інгредієнтів гель потрібно втирати в шкіру масажними рухами. Слід мити руки з милом після кожного його нанесення. Тривалість терапевтичного курсу — 10-20 днів. Якщо після двох тижнів застосування симптоматика збереглася або ослабла незначно, необхідно звернутися до лікаря. Він проведе коригування режиму дозування або замінить Нурофен більш дієвим аналогом.

Нестероїдні протизапальні препарати часто комбінуються з хондропротекторами для місцевого або системного застосування. Засоби з хондроїтином і глюкозаміном в міру акумуляції в порожнині суглобів починають надавати протизапальну та знеболювальну дію. Через кілька днів після початку лікування дози НПЗП поступово знижуються.

Побічні дії

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Діюча речовина препарату здатне проникати в кровоносне русло, що стає причиною розвитку побічних реакцій. Зазвичай це відбувається при перевищенні рекомендованих лікарем доз і тривалості лікування, частому нанесенні гелю. Можуть спостерігатися такі побічні ефекти:

 • системні і місцеві алергічні реакції — кропив’янка, дерматит, свербіж шкіри, мультиформна еритема, набряк Квінке, анафілактичний шок.
 • з боку дихальної системи — напад бронхіальної астми, бронхоспазм, порушення частоти і глибини дихання, що супроводжується відчуттям нестачі повітря.
 • з боку органів сечовиділення — зниження функціональної активності нирок.

Блокуючи вироблення простагландинів, НПЗП посилюють продукування шлункового соку. Їдка соляна кислота негативно впливає на слизові оболонки шлунково-кишкового тракту, підвищується ризик їх виразки, виникнення гастриту або виразки. Якщо застосування зовнішній засіб стає причиною надлишкового газоутворення і епігастральній болів, то його необхідно скасувати.

Нурофен гель - склад, показання до застосування і лікувальну дію При появі будь-якого негативного симптому потрібна заміна Нурофен гелю зовнішнім нестероїдних протизапальних засобом з іншим активним інгредієнтом.

У дитячій клініці Інституту ревматології РАМН було проведено великомасштабне дослідження токсичного впливу препаратів з ібупрофеном на шлунково-кишковий тракт, печінку і нирки. Результати виявили ряд його переваг у порівнянні з іншими НПЗП, які дозволяють використовувати його в терапії дітей. Ібупрофен добре переноситься, рідко провокує побічні реакції.

Лікарська взаємодія

Слід дотримуватися обережності, використовуючи Нурофен гель в поєднанні з антикоагулянтами і препаратами тромболітичної дії. Його спільне застосування із засобами для зниження артеріального тиску може стати причиною зменшення їх клінічної ефективності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Диклофенак свічки: інструкція із застосування

Одночасне використання гелю з іншими нестероїдними протизапальними засобами, включаючи ацетилсаліцилову кислоту, може призвести до посилення і пролонгації побічних реакцій. Слід довести до відома лікаря, що застосовується Нурофен, якщо він призначає НПЗП для лікування іншого захворювання, наприклад, ГРВІ або грипу.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Особливості застосування

При попаданні засобу в очі, на слизові оболонки рота або носа виникає відчуття печіння. Для його усунення необхідно промивання під струменем чистої води. При випадковому потраплянні препарату внутрішньо потрібно звернутися до лікаря. Це особливо актуально щодо маленьких дітей, так як підвищується ймовірність передозування і отруєння. До їх клінічних проявів відносяться такі симптоми:

 • нудота, блювота.
 • слабкість, апатія.

Для нейтралізації інгредієнтів потрібно промивання шлунка дезінтоксикаційними розчинами.

Зовнішній засіб поєднується з бандажами і фіксують пов’язками з натуральних тканин. Застосування гелю з повітронепроникними ортезами стане причиною сильного роздратування шкіри. Нурофен також не застосовується для оклюзійних герметичних пов’язок.

Препарат не впливає на швидкість реакції. Його використовують під час керування автотранспортом, виконання робіт, що вимагають концентрації та уваги.

Не можна використовувати Нурофен перед відвідуванням солярію або пляжу через імовірність зміни кольору шкіри в місцях нанесення під дією ультрафіолетового випромінювання.

Нурофен гель - склад, показання до застосування і лікувальну дію Структурні аналоги гелю Нурофен (з ідентичним складом) аналоги гелю Нурофен з групи протизапальних нестероїдних препаратів Мазь Ібупрофен гель Диклофенак Мазь Ібупрофен-Верте Мазь Індометацин Крем Долгит Фастум-гель гель Долгит гель Вольтарен

Мазь Ортофен

Гель Кетопрофен

Гель Артрозілен

Гель Найз

Мазь Диклак
Гель Нурофен підлягає безрецептурного відпуску з аптек. Незважаючи на це, його застосування без призначення лікаря недоцільно. Препарат призначений для зниження вираженості симптоматики, а ось причину захворювання він усунути не в силах. Правильно провести терапію суглобової патології здатні тільки лікарі вузької спеціалізації — ревматологи, вертебрологи, невропатологи. Після проведення ряду діагностичних досліджень лікар складе лікувальну схему, яка допоможе прискорити одужання і уникнути необоротних ускладнень.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Забій коліна ( колінного суглоба ): симптоми і лікування

Murcia

Ортопедичні наколінники: як вибрати потрібний?

Scooby

інтерферон бета

Andrey

Меню на тиждень при подагрі

Bobby

Хвороба Хаглунд — причини, симптоми, діагностика та лікування

Coolio

Тріщина в коліні — види, симптоми і лікування

Alfonso

Заміна колінного суглоба, реабілітація після операції

Maria

Розрив хрестоподібної зв’язки коліна: що це, симптоми і лікування

Megusta

Лікування остеохондрозу в домашніх умовах

Alfonso

Залишити коментар