Різне

Що таке бурсит п’яти. Причини, симптоми і лікування запалення

Що таке бурсит п'яти. Причини, симптоми і лікування запалення Він діагностується при загостреннях артриту, подагри, остеоартрозу. Для виявлення патології проводиться ряд інструментальних та лабораторних досліджень: рентгенографія, МРТ, КТ, артроскопія. Лікування бурситу п’яти — зазвичай консервативне, з використанням глюкокортикостероїдів, антибіотиків, нестероїдних протизапальних засобів, фізіопроцедур. При неефективності такої терапії хворому показано проведення хірургічної операції.

Патогенез і етіологія

Синовіальная сумка, розташована в порожнині суглоба або сухожилля, захищає їх поверхні від передчасного зношування. У ній виробляється невелика кількість в’язкої рідини, що володіє амортизаційними властивостями. Під дією несприятливих факторів продукування синовіальної рідини підвищується. Це призводить до зниження функціональної активності суглоба або сухожилля і запалення синовіальної сумки. Що може стати причиною розвитку патологічного процесу:

 • надлишкові навантаження на п’яту: ожиріння, носіння вузького, тісного взуття з плоскою підошвою або високим каблуком, підйом вантажів, ходьба більші відстані.
 • хронічні захворювання п’яткової суглоба. Артрит, артроз, остеоартроз суглобів стопи супроводжуються поступовим руйнуванням хрящових і кісткових тканин, зв’язок і сухожиль.
 • захворювання, що протікають на тлі порушення обміну речовин. П’ятковий бурсит нерідко супроводжує подагру, при якій в сухожиллі або суглобі відкладаються солі сечової кислоти.
 • травми п’яти. До розвитку запалення призводять переломи, сильні удари, тривале здавлювання, розриви зв’язок і сухожиль.
 • ендокринні патології. Бурсит п’яти можуть спровокувати важкі форми діабету або розлад функціонування щитовидної залози.

Що таке бурсит п'яти. Причини, симптоми і лікування запалення Часта причина захворювання — інфікування суглоба або сухожилля патогенними мікроорганізмами (стафілококами і стрептококами). Бактерії проникають в п’яту з вогнищ, де відбувалося їх первинне розмноження. Вони можуть розташовуватися в сечових або дихальних шляхах, травному тракті. Після потрапляння бактерій в п’ятковий суглоб вони швидко формують вторинні запальні вогнища. У процесі життєдіяльності мікроорганізми виділяють токсини, які негативно впливають на стан навколосуглобових структур.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Бурсит п’ятки може розвинутися при гонореї, сифілісі, трихомоноз, бруцельозі, кістковому туберкульозі. Збудники інфекції потоком крові розносяться по всьому організму, провокуючи запальні процеси. Лікування бурситу проводиться одночасно з терапією основного венеричного або кишкового захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Інфаркт міокарда нижнього відділу серця: симптоми і діагностика

Клінічна картина

Симптоми бурситу п’яти починають проявлятися поступово, зазвичай при підвищених навантаженнях на стопу. Спочатку больовий синдром виражений слабо, але з розвитком запалення інтенсивність дискомфортних відчуттів наростає. Гостра форма патології сигналізує раптової, різким болем — як при ходьбі, так і в стані спокою. У ранкові години суглоб може помітно припухати, а обсяг руху в ньому істотно обмежений. Протягом дня людина «походжав», не відчуває болю.

Що таке бурсит п'яти. Причини, симптоми і лікування запалення Поліпшення самопочуття відбувається через вироблення в організмі гормоноподібних сполук, що мають протизапальну дію. Подпяточний бурсит часто супроводжує підошовний фасциит і п’яткова шпора. Людина скаржиться на біль при упорі на п’яту або під час тривалої ходьби. Ортопеди виділяють і такі симптоми подпяточний бурситу:

 • освіту невеликого округлого ущільнення, локалізованого над запаленим сухожиллям або суглобом.
 • шкіра над місцем запалення припухає, набряк швидко розповсюджується на навколосуглобових структури.
 • через скупчення надлишкової рідини наростає роздратування нервових корінців, значно посилюючи інтенсивність болю.
 • при хронічному бурситі шкіра в області запалення стає сухою, гарячої в результаті переповнення кровоносних судин.

Осіб енно важкий перебіг гнійний бурсит п’яти. При спробі спертися на неї людина відчуває сильну ріжучий біль, иррадиирущие на всю стопу, а іноді і в гомілковостопний суглоб. Вночі вона приймає смикає, гризучий характер. Поява в ексудаті домішок гною провокує симптоми загальної інтоксикації організму. У хворого різко піднімається температура тіла, посилюється потовиділення. Гіпертермія призводить до шлунково-кишкових розладів, слабкості, апатії, психоемоційної нестабільності.

Що таке бурсит п'яти. Причини, симптоми і лікування запалення Симптоми хронічного пяточного бурситу проявляються в періоди загострень, що виникають при ГРВІ, переохолодженні, рецидивах хронічних захворювань. Але така форма патології вважається найнебезпечнішою — через відсутність сильних болів людина не поспішає звертатися до лікаря, а в цей час в стопі руйнуються суглоби, зв’язки і сухожилля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини і способи лікування періневральной кісти хребта

Діагностика

Перед початком лікування бурситу п’яти проводяться діагностичні заходи. Запідозрити патологію ортопед може на підставі скарг пацієнта і огляду стопи. Набряк, біль і почервоніння шкіри вказує на протікає в нозі запальний процес. Але такі зовнішні ознаки характерні для багатьох суглобових патологій, тому проводиться диференціальна діагностика:

 • рентгенографія.
 • ультразвукове дослідження.
 • комп’ютерна томографія.
 • магнітно-резонансна томографія.

Загальні аналізи крові та сечі необхідні для оцінки стану здоров’я пацієнта. Їх результати допомагають виявити загострення хронічних захворювань — частих причин бурситів. При підозрі на інфікування п’яти проводиться біохімічне дослідження пунктату для встановлення виду збудників патології і їх резистентності до антибіотиків.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Що таке бурсит п'яти. Причини, симптоми і лікування запалення

Основні методи лікування

Лікування п’яткової бурситу починається з іммобілізації ураженої запаленням стопи. Для цього використовується гіпсова лангету, повністю знерухомлює кінцівку. Зафіксувати суглоб в анатомічному положенні допомагає і носіння жорстких або напівжорстких ортезів. Іммобілізація необхідна протягом усього терапевтичного курсу — від 10 днів до 1 місяця. Швидко усувають набряк і запалення холодні компреси з кубиками льоду, які прикладаються з півгодинними перервами на 15 хвилин до п’яти.

В лікуванні бурситу застосовуються також різні групи фармакологічних препаратів. При сильному запальному процесі пацієнтам призначаються ін’єкційні розчини. А захворювання на початковій стадії добре піддається терапії мазями і таблетками. Як лікувати бурсит на п’яті, вирішує тільки ортопед або травматолог. Хворим призначаються такі препарати:

 • нестероїдні протизапальні засоби з ібупрофеном, німесулідом, диклофенаком, мелоксикамом, піроксикамом у вигляді мазей, гелів, драже, таблеток. Що таке бурсит п'яти. Причини, симптоми і лікування запалення
 • глюкокортикостероїди в таблетках або розчинах для внутрішньосуглобового введення — Преднізолон, Дексаметазон, Гідрокортизон. Що таке бурсит п'яти. Причини, симптоми і лікування запалення
 • мазі з розігріваються, відволікаючим, місцевоанестезуючу дію — Ефкамон, Фіналгон, Меновазин, Капсикам, Випросал, Артро-Актив. Що таке бурсит п'яти. Причини, симптоми і лікування запалення
 • ректальні супозиторії, суспензії, таблетки і капсули для зниження температури — Парацетамол, Еффералган, Панадол, Нурофен, Індометацин. Що таке бурсит п'яти. Причини, симптоми і лікування запалення
 • антибіотики — макроліди (азитроміцин, кларитроміцин), напівсинтетичні пеніциліни з клавулановою кислотою (Амоксиклав, Аугментин, Флемоклав), цефалоспорини (Цефтриаксон, Ципрофлоксацин, Цефотаксим). Що таке бурсит п'яти. Причини, симптоми і лікування запалення
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини, симптоми і лікування інфекційного артриту, повний огляд хвороби

Клінічні прояви бурситу п’яти Препарати, що використовуються для їх усунення Хворобливі відчуття при русі і в стані спокою Нестероїдні протизапальні засоби у вигляді мазей і таблеток — Диклофенак, Німесулід, Ібупрофен.Мазі з розігріваються дією після купірування запалення — Капсикам, Апизартрон, Фіналгон, Випросал Формування ущільнення Компреси з димексидом, лінімент бальзамічний за Вишневським, мазі з нестероїдними протизапальними препаратами — кеторолак, Німесулідом, мелоксикаму, диклофенак, ібупрофен Набряклість і ранковий яя припухлість суглобів НПЗП у вигляді мазей, гелів, кремів, бальзамів — Ортофен, Вольтарен, Фастум, Индовазин, Артрозілен Загальна інтоксикація організму Антибактеріальні та протимікробні препарати — Азитроміцин, Кларитроміцин, Амоксицилін, Офлоксацин, Метронідазол. Жарознижуючі засоби — Нурофен, Еффералган, Панадол, Парацетамол

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Лікування бурситу п’яти народними засобами проводиться на етапі реабілітації, після купірування запалення і знищення патогенних мікроорганізмів. Для прискорення розсмоктування ущільнення до нього додаються подрібнені листя білокачанної капусти, лопуха, кульбаби. Народні цілителі рекомендують змішувати їх з невеликою кількістю меду для посилення загоювального дії.

Необхідно пити багато рідини для виведення з організму накопичених токсичних продуктів запального процесу. Найбільша очищає ефективність характерна для журавлинного морсу, зеленого і імбирного чаю, прополісу, розчиненого в гарячому молоці.

Що таке бурсит п'яти. Причини, симптоми і лікування запалення Бурсит п’яти добре піддається консервативним методам лікування. Але при сильному ураженні сухожилля або суглоба проводиться операція для видалення запалених структур. Уникнути хірургічного втручання дозволить тільки звернення до лікаря при перших симптомах патології.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Чому з’явилися плями під пахвами і як їх прибрати? Народні, аптечні засоби і салонні процедури

Elena

Види герпесу, прояви на тілі, симптоми і лікування

Elena

Медичний педикюр при грибку нігтів

Alex

Чи буває целюліт у чоловіків на сідницях і животі? Ефективні методи позбавлення від апельсинової кірки

Pasha

Чи впливає шийний остеохондроз на погіршення зору?

Maxim

Лікування кератодермії долонь і підошов

Bobby

Все про папіломах на голові: причини появи і перевірені способи лікування

Undershmidtther

Як лікувати нарив на пальці близько нігтя?

Elena

Китайський відбілюючий крем від пігментних плям

Alex

Залишити коментар