Лікування

Хондроітин — акос: капсули і мазь для лікування суглобових патологій

Хондроітин - акос: капсули і мазь для лікування суглобових патологій

Клініко-фармакологічна група

Капсули і мазь входять в групу фармакологічних препаратів, що регулюють процеси метаболізму в суглобових структурах. Хондроітин-акос також відноситься до лікарських засобів для зниження вираженості больового синдрому при хворобах суглобів, патологіях хребетного стовпа, зв’язкової-сухожильного апарату.

Склад і форма випуску

Хондроітин-акос проводиться на російської фармацевтичній фабриці «Синтез». Первинною упаковкою є блістери з металізованої фольги, в осередках яких знаходяться 10 капсул. Мазь розфасована по 30,0 г у алюмінієві туби з накручувався ковпачком. Вторинна упаковка обох лікарських форм — картонна коробка з вкладеною всередину інструкцією із застосування.

Хондроітин - акос: капсули і мазь для лікування суглобових патологій З хондроїтину сульфату (Chondroitini sulfate) складається матрикс кісткових, хрящових тканин, зв’язок і сухожиль. За хімічною структурою він є сульфатованих глюкозоаміногліканом. Молекулярна маса хондроїтину сульфату — 14000.

Капсули

Хондроітин-акос в капсулах (320 рублів) випускається №20, №50 та №60. Вони мають тверду желатинову оболонку синього і блакитного кольору. Всередині знаходиться жовтуватий гомогенний порошок без специфічного запаху. Їх склад представлений такими інгредієнтами:

 • стеаратом кальцію.
 • молочним цукром.
 • хондроїтину сульфатом.

Хондроітин - акос: капсули і мазь для лікування суглобових патологій Тверда оболонка сформована з желатину, пропілпарабен, метилпарабен, двоокису титану, барвників. Допоміжні речовини сприяють швидкій абсорбції сульфату хондроїтину в системний кровотік, а потім в синовіальну рідину. Капсули підлягають зберіганню в темному місці при кімнатній температурі не вище 20 ° C. Термін придатності становить 36 місяців. Повинен зберігатися в недоступних для дітей місцях.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Желатинова оболонка забезпечує пролонговану дію Хондроітин-акос за рахунок поступового вивільнення основного компонента. Вона також захищає його від агресивної дії соляної кислоти в шлунково-кишковому тракті.

Мазь

Мазь Хондроітин-акос (115 рублів) — густа однорідна субстанція з жовтуватим відтінком зі специфічним запахом димексида . Вона містить такі компоненти:

 • хондроїтину сульфат.
 • безводний ланолін.
 • дистильовану воду.
 • вазелін.
 • диметилсульфоксид.

Допоміжні хімічні сполуки підсилюють і пролонгують дію активного інгредієнта. Вони також сприяють його швидкому проникненню через всі шари епідермісу в суглобову порожнину. Деякі з компонентів мають терапевтичної активністю. Наприклад, ланолін, що отримується з овечої вовни, проявляє виражену антисептичну активність, пригнічує розмноження хвороботворних бактерій, патогенних грибків. А диметилсульфоксид має протизапальну дію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Невралгія шийного відділу хребта: причини, симптоми і лікування

Хондроітин - акос: капсули і мазь для лікування суглобових патологій Мазь Хондроітин-акос слід зберігати при температурі від 2 ° C до 20 ° C в місцях, захищених від проникнення прямих сонячних променів. Термін придатності препарату — 36 місяців. Після розтину алюмінієвої туби він обмежується 4 тижнями.

Фармакологічна дія

Мазь і капсули Хондроітин-акос входять в групу хондропротекторів, що стимулюють відновлення пошкодженого гиалинового хряща. Високомолекулярний полісахарид прискорює процеси метаболізму в суглобових структурах. Бере участь в продукуванні глюкозаміногліканів, стимуляції вироблення хондроцитов. Препарати призначають пацієнтам при діагностуванні патологій, спровокованих дефіцитом синовіальної рідини. Сульфат хондроїтину пригнічує ферменти, які пошкоджують гиаліновий хрящ, відновлює цілісність капсули суглоба, вирівнює його поверхні. Курсове застосування Хондроітин-акос надає багатопланове лікувальну дію:

 • прискорює загоєння тканин, які зазнали деструктивно-дегенеративних змін.
 • усуває запальні процеси.
 • знижує вираженість больового синдрому.
 • усуває набряклість м’яких тканин, розташованих близько пошкодженого суглоба.

у міру зниження інтенсивності запалення в хрящах нормалізується кровообіг. У них починають надходити молекулярний кисень, поживні і біологічно активні речовини. Завдяки поліпшенню кальцієво-фосфорного обміну сповільнюється руйнування кісткової тканини. За хімічною структурою сульфат хондроїтину схожий з гепарином. Тому він здатний попереджати формування тромбів з фібрину в синовіальних і субхондральних мікроциркуляторних руслах. Це призводить до зменшення інтенсивності болю в суглобах і збільшення обсягу рухів в них. А що міститься в зовнішньому засобі диметилсульфоксид підсилює протизапальну, анальгетическую і фібринолітичну активність хондропротектора.

Фармакокінетика

Після розчинення желатинової капсули слизовою оболонкою шлунково-кишкового тракту абсорбується приблизно 75% хондроїтину сульфату. У порожнину суглоба проникає 13% від загальної кількості хондропротектора через 4 години. Максимальна терапевтична концентрація в кровоносній руслі виявляється через 3,5 години. Велика частина активного інгредієнта концентрується в синовіальній рідині і навколосуглобових тканинах. Його метаболізм відбувається в клітинах печінки. Хондропротектор евакуюється в основному органами сечовиділення, і тільки незначна кількість виводиться при дефекації в складі жовчних кислот.

Активний інгредієнт мазі Хондроітин-акос не проникає в системний кровотік. Після трансепідермальній абсорбції він потрапляє в осередки патології через 2-3 години.

Показання до застосування

Хондроітин-акос призначають пацієнтам, у яких діагностовано захворювання опорно-рухового апарату. Його використовують на початкових стадіях патологій — шийного, грудного, попереково-крижового остеохондрозу. При появі перших ознак остеоартрозу курсової прийом капсул допомагає попередити руйнування хрящових тканин, нормалізувати вироблення синовіальної рідини. Системний і місцевий препарати застосовуються в ревматологической практиці на лікування таких захворювань:

 • радикуліт.
 • ревматизм.
 • подагра.
 • ревматоїдний артрит.
 • хронічний бурсит.
 • синовит.
 • міжхребцева грижа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кленовий лист для лікування суглобів: лікувальні властивості, протипоказання і застосування

Хондроітин - акос: капсули і мазь для лікування суглобових патологій Використання Хондроітін- акос дозволяє прискорити загоєння тканин після проведення хірургічних операцій. Мазь і капсули допомагають прискорити одужання пацієнтів після вивихів, підвивихи, переломів, розтягнень зв’язок або їх повного відриву від кісткового підстави. Лікарі рекомендують застосовувати хондропротектори людям, активно займаються спортом і піддаються важких фізичних навантажень.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Ще не синтезовано препаратів, застосування яких запобігає розвитку остеоартрозу. Тому терапія проводиться лікарськими засобами, контролюючими перебіг захворювання і уповільнюють процеси наростання структурних змін в суглобах. Часто ними стають препарати з хондроїтином.

Протипоказання

Капсули Хондроітин-акос не використовуються в терапії дітей до 15 років. Протипоказанням стає індивідуальна чутливість до активної або одному з допоміжних компонентів. Системний препарат заборонений до застосування людям, схильним до кровотеч, і при діагностуванні тромбофлебіту. Для мазі також характерні наступні протипоказання:

 • наявність на ділянці нанесення мікротравм — ранок, подряпин, тріщин, опіків.
 • патології, що супроводжуються некротичними змінами тканин.

Вагітність і лактація не належать до протипоказань Хондроітин-акос. Але клінічні дослідження його тератогенного впливу не були проведені. У зв’язку з відсутністю доказової бази безпеки лікарські засоби пацієнткам можуть бути призначені тільки лікарем.

Побічні ефекти

В медичній літературі не описані випадки виникнення системних побічних ефектів після локального нанесення мазі. Іноді розвиваються реакції сенсибілізації за типом кропив’янки:

 • еритема.
 • дрібні висипання.
 • свербіж шкіри.
 • набряк і почервоніння епідермісу.

Хондроітин - акос: капсули і мазь для лікування суглобових патологій Ці побічні ефекти можуть проявитися при прийомі капсул, особливо при порушенні режиму дозування. Відзначено негативні системні реакції з боку органів травлення — напади нудоти, блювоти, надлишкове газоутворення, розлад перистальтики. Рідше виникають неврологічні порушення у вигляді головного болю, сонливості, апатії.

Інструкція по застосуванню

Якщо лікар не призначив певний режим дозування, то слід приймати по 2 капсули двічі на добу під час або після їди. Для оптимального засвоєння хондроїтину сульфату необхідно запивати капсули склянкою чистої негазованої води. Тривалість терапевтичного курсу — 6 місяців. При необхідності курс лікування можна повторити. Лікар враховує, що після відміни препарату його терапевтична дія зберігається кілька місяців.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ознаки та способи лікування забиття п'яткової кістки

Мазь слід наносити трохи вище області болю і запалення 1-3 рази на добу тонким шаром. Для кращого усмоктування її потрібно втерти в шкіру. Курс лікування триває від декількох тижнів до 2 місяців в залежності від ступеня пошкодження тканин. Після місячної перерви його можна повторити.

Лікування Хондроітин-акос призводить зниження індексу Лекена, зменшення інтенсивності болю при русі і в стані спокою. його курсове застосування дозволяє коригувати режим дозування. Ревматологи знижують кількість нестероїдних протизапальних препаратів і глюкокортикостероїдів, що надають токсичну дію на організм.

Лікарська взаємодія

Під час лікування капсулами слід враховувати, що сульфат хондроїтину підсилює дію:

 • антикоагулянтів — гепарину, Фраксипаріна, фенілін, Варфарина.
 • антиагрегантов — ацетилсаліцилової кислоти, куранти, Парседіла, клопідогрель.
 • фибринолитиков — стрептокінази, алтеплаза, тенектеплази, проурокінази.

Хондроі ін-акос можна використовувати в комбінації з усіма системними і місцевими препаратами, застосовуваними в терапії захворювань опорно-рухового апарату.

Аналоги

Аналогічними капсул Хондроітин-акос лікувальними властивостями володіють хондропротектори: Дона , Хондроксид, Терафлекс, Структум, Глюкозамин-Максимум. Схоже з маззю терапевтичну дію надають Хондроксид Форте, Артро-Актив з синьою лінійки, Терафлекс М, бальзам з хондроїтином і глюкозаміном з серії 911.

Хондроітин - акос: капсули і мазь для лікування суглобових патологій Лікарські форми діючих аналогів мазі і капсул Хондроітин-акос Найменування препаратів таблетки, капсули, драже Дона, Структум, Хондроксид, Артро-Актив, Хонда, Терафлекс, Глюкозамин Максимум Мазі, гелі, бальзами, креми Терафлекс М, Хондроксид Форте, Хондроксид Максимум, Артро-Актив, Хонда, бальзами Дикуля Розчини для парентерального введення Алфлутоп , Дона, Хон дролон, Мукосат, Румалон, Хондроитин
Мазь і капсули Хондроітин-акос — ефективний препарат для лікування суглобових патологій. Він відрізняється безпекою, доступністю, зручністю використання в домашніх умовах. Але ці засоби застосовуються тільки в якості додаткової терапії або для профілактики захворювань. Для призначення повноцінного лікування необхідно звернутися до ревматолога, вертебролога або травматолога.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Зміщення хребців поперекового відділу: ступеня і методи лікування

Axel

Протрузія шийного відділу хребта — що це, симптоми і лікування

Undershmidtther

Ревматична поліміалгія — симптоми, діагностика та методи лікування

Lamaxima

Колаген — Ультра для суглобів і хребта: користь і шкода

Alex

Коксартроз тазостегнового суглоба 3 ступеня: особливості та методи лікування

Alfonso

Діабетична остеоартропатия — симптоматика, діагностика і лікування

Sasha

Який лікар лікує болі в спині

Undershmidtther

Голковколювання: користь і шкода для здоров’я

Coolio

Ішіас: причини, симптоми і методи лікування

Pasha

Залишити коментар