Різне

Скроневий тендиніт: причини, симптоми і лікування

Скроневий тендиніт: причини, симптоми і лікування Причинами височного тендинита стають одноразові або багаторазові фізичні навантаження, що травмують сухожильні волокна. Характерні симптоми запалення — біль, набряклість, гіперемія, місцеве підвищення температури. У терапії тендинита використовуються консервативні методи: прийом фармакологічних препаратів, фізіопроцедури. При неефективності такого лікування проводиться хірургічна операція.

Причини хвороби

Сухожилля жувальних м’язів складається з пучків колагенових волокон, що з’єднують м’язи з кістками. З їх допомогою передаються руху, забезпечується їх задана траєкторія, підтримується стабільність скронево-щелепного суглоба. Повторні інтенсивні або занадто часті руху провокують переважання процесів стомлення над відновними реакціями в сухожиллі. У медицині такий стан називається втомної травмою. Тканини сухожилля набрякають, а волокна колагену розщеплюються, деформуються. При схоронності навантажень відбувається формування острівців жирового переродження. Тканини омертвевают, в них відкладаються кристали кальцію, що травмують навколишні тканини. Що може запустити патологічний процес:

 • карієс, ускладнений пульпітом і періодонтитом.
 • остеомієліт щелепних кісток, що супроводжується гнійним запаленням.
 • часті монотонні жувальні рухи, розгризання твердої їжі.
 • висипання на обличчі, фурункульоз.
 • ендокринні патології (цукровий діабет, тиреотоксикоз).
 • травмування нижньої щелепи (перелом, вивих, підвивих, сильний удар, здавлення, розрив зв’язок або сухожиль).
 • порушення обміну речовин.

Скроневий тендиніт: причини, симптоми і лікування До розвитку тендиніту може приве ти наявність важкого хронічного захворювання скронево-щелепного суглоба — ревматоїдний, псоріатичний артрит, остеопороз. При подагрі в сухожиллі відкладаються кристали солей сечової кислоти, що провокують запалення. Тендиніт виникає також при інфікуванні суглобових структур хвороботворними бактеріями. Якщо запалення розвивається через проникнення стафілококів або стрептококів в сухожилля, то у хворого діагностується неспецифічна патологія. Її причинами стають респіраторні інфекції: грип, бронхіт, трахеїт, синусит. А специфічний тендиніт виникає при інфікуванні збудниками сифілісу, гонореї, кишкових інфекцій, туберкульозу.

Скроневий тендиніт: причини, симптоми і лікування У літніх людей і людей похилого віку скроневий тендиніт розвивається через вікових змін тканин. Сухожилля втрачають еластичність і пружність через зниження вироблення колагену, а суглоби стають крихкими. Навіть незначна навантаження на скронево-щелепне зчленування може привести до запалення тканин.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лікування артрозу колінного суглоба народними засобами - ефективні методи

Клінічна картина

Симптоми височного тендинита проявляються поступово. На початковій стадії виникають слабкі болю при пережовуванні їжі. Їх інтенсивність наростає з розвитком запального процесу. У місцях прикріплення сухожилля до кістки формується припухлість, яка поширюється на здорові тканини. Набряк здавлює чутливі нервові закінчення, посилюючи хворобливі відчуття, засмучує функціонування м’язових волокон. Звичний ритм людини порушується через неможливість вживання їжі. Для захворювання середнього і високого ступеня тяжкості характерні наступні клінічні прояви:

 • формування ущільнення в області ураженого сухожилля.
 • почервоніння і згладжування шкіри над припухлістю.
 • хворобливість, що виникає при пальпації ущільнення.
 • порушення прикусу.
 • крепітація (хруст і клацання) при русі щелепою.
 • іррадіація хворобливих відчуттів в віскі, лобові частки, перенісся, потилицю.

Скроневий тендиніт: причини, симптоми і лікування При інфікуванні сухожилля часто виникають симптоми загальної інтоксикації організму. Патогенні бактерії починають рости і розмножуватися, виділяючи в кровоносне русло токсичні продукти своєї життєдіяльності. У хворого підвищується температура вище 38 ° C, з’являється гарячковий стан, озноб, надмірне потовиділення. На тлі гіпертермії і болю при жуванні знижується апетит, розбудовуються травлення і перистальтика. Людина швидко втомлюється, відчуває постійну сонливість, страждає від головних болів.

Для хронічного височного тендинита не характерна яскраво виражена симптоматика. Зрідка відчуваються слабкі болі, присутня невелика припухлість над запаленим сухожиллям. Але при найменшому зниженні імунітету відбувається рецидив патології, що супроводжується гострою приступообразной болем. При відсутності лікування хронічного тендиніту в сухожиллі починають розвиватися незворотні дегенеративні зміни.

Діагностика

Діагноз встановлюється при огляді пацієнта, вислуховуванні його скарг і вивчення анамнезу. Непрямим підтвердженням служить наявність у хворого суглобових або ендокринних патологій. Симптоми височного тендинита дуже схожі з клінічними проявами запалення трійчастого нерва і загострення артриту або остеомієліту скронево-щелепного суглоба. Для диференціювання захворювань проводяться інструментальні дослідження:

 • статична сцинтиграфія.
 • комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія.
 • електрорентгенографія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Найчастіші причини ниючий біль в колінах, що робити, лікування

Ультразвукове дослідження необхідно для оцінки стану зв’язкового-суглобового апарату і м’яких тканин. Рентгенографія малоинформативна при діагностуванні височного тендинита. Загальний аналіз крові дозволяє встановити ступінь запального процесу за кількістю лейкоцитів у зразку крові. Основні цілі біохімічних досліджень — виявлення в пунктаті патогенних мікроорганізмів і визначення їх резистентності до антибактеріальних засобів.

Скроневий тендиніт: причини, симптоми і лікування Рентген.

Лікування скроневого тендинита

Інтенсивність симптомів та лікування скроневої тендинита тісно взаємопов’язані. При гострому запаленні і сильних болях використовуються препарати для парентерального введення. У терапії патології на початковій стадії застосовуються таблетки, капсули, драже. Препаратами першого вибору стають нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ) з такими активними інгредієнтами:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • диклофенаком.
 • німесулідом.
 • кеторолаком.
 • индометацином.
 • мелоксикамом.
 • піроксикамом.
 • ибупрофеном.

НПЗЗ швидко усувають запальний процес і набряклість, усувають біль через 20 хвилин після прийому препарату. Але для них характерно виражене побічний прояв — ураження слизових оболонок шлунково-кишкового тракту. Тому НПЗЗ не призначаються пацієнтам з виразками органів травлення, гіперацидний і ерозійними гастритами. Іншим хворим вони рекомендовані тільки в комбінації з інгібіторами протонної помпи, наприклад, Ультопу або езомепразол.

НПЗЗ використовуються в терапії височного тендинита у вигляді мазей, кремів, гелів. Для усунення болю і запалення можна наносити 2-3 рази на добу Фастум, Кеторол, Вольтарен протягом 7-10 днів, злегка втираючи в шкіру. Застосування НПЗП у зовнішній лікарській формі допомагає знизити дози системних препаратів і уникнути фармакологічної навантаження на організм.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Якщо нестероїдні засоби не усунули запалення, то в терапевтичну схему включаються глюкокортикоїди Дексаметазон, Преднізолон, Гідрокортизон, Триамцинолон. Гормональні препарати призначаються пацієнтам у вигляді таблеток або внутрішньосуглобових ін’єкцій. Глюкокортикостероїди мають потужну дію, купируя запалення після одноразового застосування. Але їх клінічний ефект нівелюється небезпечними побічними реакціями: підвищенням крихкості кістки, порушенням кровотворення, ураженням шлунково-кишкового тракту. Тому гормональні засоби використовуються протягом трьох-п’яти днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Асептичний некроз колінного суглоба: причини, стадії, діагностика і лікування

Скроневий тендиніт: причини, симптоми і лікування При інфікуванні сухожилля проводиться антибіотикотерапія протягом 10-20 днів. Для знищення патогенних мікроорганізмів використовуються антибіотики широкого спектру дії:

 • цефалоспорини у вигляді ін’єкційних розчинів — Цефтриаксон, Цефазолін, Цефотаксим.
 • макроліди і напівсинтетичні пеніциліни в таблетках або суспензіях — Амоксицилін, азитроміцин, Кларитроміцин, Джозаміцин, еритроміцин.

Скроневий тендиніт: причини, симптоми і лікування При ускладненому скроневій тендините можуть бути призначені препарати з комбінованим складом — пеніциліни і клавуланова кислота. Це Панклав, Аугментин, Флемоклав, Амоксиклав. Курсовий прийом таких антибіотиків виключає резистентність бактерій до їх дії.
Група препаратів Найменування Антибіотики і протимікробні засоби Амоксицилін, Азитроміцин, Кларитроміцин, Бісептол, Метронідазол Джозаміцин, еритроміцин, Панклав, Аугментин, Флемоклав, Амоксиклав Нестероїдні протизапальні засоби у вигляді ін’єкційних розчинів або таблеток Диклофенак, Німесулід, Кеторолак, Індометацин, Мелоксикам, Пироксикам, Ібупрофен, Целекоксиб Нестероїдні протизапальні засоби у вигляді гелів, кремо в, мазей Фастум, Індометацин, Вольтарен, Артрозілен, Мелоксикам, Кеторол, Ортофен, Ібупрофен Гормональні засоби Триамцинолон, Кеналог, Преднізолон, Гідрокортизон, Дексаметазон
При низькій ефективності консервативного лікування проводиться хірургічна операція з видаленням частини запалитися сухожилля. Лікарі рекомендують пацієнтам при перших проблемах з пережовування їжі звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Своєчасна діагностика і лікування тендиніту на початковій стадії допоможуть уникнути розвитку важких ускладнень.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Салонні і домашні СПА — процедури для особи

Marina

Віск, паста і крем для депіляції ніг

Marina

Потнічкі у новонароджених на шиї: лікування

Lamaxima

Як приймати сірку очищену? Кращі рекомендації для позбавлення від шкірних проблем

Andrey

Як вибрати інструменти для чищення особи? Ложка Уно, пінцет, голка Відаля і інші

Coolio

Масло — праймер і сироватка для обличчя під макіяж

Andrey

Кишкова, ротова і вагінальна трихомонада

Megusta

Сакроілеїт — що це за хвороба, симптоми, ознаки та лікування

Marina

Сезонна алергія і її лікування ( препарати )

Maria

Залишити коментар