Лікування

Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв

Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв Так виглядає зруйнований хрящ.

Після усунення симптоматики настає черга хондропротекторов. Тільки ці препарати попереджають подальше руйнування хрящів. Тривалий курсової прийом хондропротекторів відновить колишню рухливість суглобів, попередить рецидиви остеохондрозу, артриту, остеоартрозу, бурситу.
Група препаратів для суглобів і хрящів Найменування лікарських засобів і ціна в рублях Похідні хондроїтинсірчаної кислоти Структум (1450), Хондроксид (670), Мукосат (650) Похідні глюкозаміногліканів Глюкозамін (400), Дона (1300), Артіфлекс (650) Екстракти хрящової тканини риб і тварин Алфлутоп (1500), Румалон (2100) Препарати з рослинним складом Піаскледін (1200), Зинаксин (600) Нестероі ні протизапальні засоби Диклофенак (35), німесулід (85), Кеторолак (45), Мелоксикам (65), Пироксикам (60), Ібупрофен (40), Індометацин (70) Глюкокортикостероїди Преднізолон (105), Метилпреднізолон (190), Триамцинолон ( 380), Бетаметазон (500), Дексаметазон (120) Антибіотики Тетрациклін (45), Амоксиклав (220), Азитроміцин (120), Офлоксацин (85), Ампіцилін (20) Мазі з нестероїдними протизапальними засобами Вольтарен (220), Фастум (270 ), Артрозілен (330), Диклофенак (30), Кеторол (130) Мазі з розігріваються і відволікаючим дією Капсикам (300), Фіналгон (330), Випросал (270) , Апизартрон (250), Наятокс (250) Мазі з хондропротекторні дією Терафлекс (440), Артро-Актив (100), Хонда (240), бальзам Дикуля (180), Хондроитин-акос (80)

Хондропротектори

Ці препарати призначаються лікарями для поліпшення структури хрящової тканини. Вони підвищують функціональну активність суглобів за рахунок попередження їх дегенеративних змін. Хондропротектори останнього покоління містять біоактивні речовини — структурні елементи гиалинового хряща. Вони оновлюють і стимулюють вироблення синовіальної рідини і елементів, що входять до складу суглобових тканин. Активні інгредієнти хондропротекторов — продукти, отримані при переробці морських безхребетних або риб лососевих порід. Деякі препарати містять органічні сполуки, виділені з бобів або авокадо.

Незалежно від складу хондропротекторов, вони попереджають руйнування суглобів. Їх лікувальна дія заснована на фармакологічні властивості компонентів:

 • стимулювання біосинтезу глюкозаміногліканів, протеогліканів, колагену, протеїнів, гіалуронової кислоти.
 • інгібування ферментів, які руйнують хрящові тканини.
 • підвищення вироблення синовіальної рідини і поліпшення її якості.

Хондропротектори призначені для тривалого прийому. Лікування починається з використання їх у вигляді розчинів для парентерального введення протягом 1-2 тижнів. Потім ін’єкції замінюють таблетками, драже, препаратами для локального нанесення на область запалення. Терапевтичний курс може тривати кілька місяців, а при тяжкому перебігу патології — 1-2 роки. Під час лікування поступово активуються анаболічні процеси в хрящовій матриксі і створюються передумови для формування стійких до пошкоджень тканин.

Тривале застосування хондропротекторів дозволяє скоротити дозування кортикостероїдів і нестероїдних протизапальних засобів, а іноді і повністю їх скасувати. Прийом цих препаратів часто супроводжується негативним впливом на внутрішні органи. Тому тривале використання хондропротекторів мінімізує розвиток ускладнень.

Похідні хондроїтинсірчаної кислоти

хондроітінсульфата — полімерні сульфатованих глікозаміноглікани. Ці специфічні компоненти хряща виробляються в організмі людини. Якщо біосинтез хондроїтину сульфату порушується, то запускаються процеси руйнування суглобових структур. Їх симптомами стає хрускіт під час ходьби, ранкова припухлість зчленування і скутість рухів. Виникають хворобливі відчуття, зростає їх інтенсивність. Прийом препаратів для суглобів і хрящів з сульфатом хондроитина зупиняє деструктивно-дегенеративні зміни, стимулює вироблення власних хондроцитов. Хондропротектори з найбільшою клінічної ефективністю:

 • Структум. Виявляє регенеруючу, хондростимулюючий, протизапальну активність. Призначається при діагностуванні остеохондрозу будь-якої локалізації, подагричного, ревматоїдного артритів, міжхребцевої грижі. Дітям старше 15 років і дорослим рекомендується приймати по 2 капсули протягом дня. Терапевтичний курс — 6 місяців. Після відміни препарату лікувальні властивості проявляються ще протягом кількох місяців. Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв
 • Хондроксид. Ефективно лікує і попереджає дегенеративно-дистрофічні ураження хребетного стовпа і суглобів. Регулює обмін речовин в хрящових тканинах, забезпечує їх регенерацію. препарат приймають по 2 таблетки двічі на день протягом 2-6 місяців. Потім ревматологи рекомендують зробити місячну перерву і продовжити лікування. Для посилення клінічного дії таблетки призначаються паралельно з зовнішніми формами ХОНДРОКСИД. Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв
 • Мукосат. Випускається у вигляді таблеток, капсул, ін’єкційних розчинів. Показання — артрози, остеоартрози, радикуліт. Препарат рекомендований для швидкого відновлення тканин після переломів, вивихів, розтягнень. У перші три тижні необхідно приймати по 3 таблетки, протягом решти терміну лікування — по 2 таблетки. При тяжкому перебігу захворювання на початку терапії призначаються ін’єкційні розчини Мукосат. Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв

Прийом препаратів з хондроїтину сульфатом рідко супроводжується побічними проявами. Іноді виникають диспепсичні розлади — нудота, надмірне газоутворення, діарея або запор. При індивідуальної чутливості до активного або допоміжного інгредієнта розвивається алергічна шкірна реакція. Хондропротектори протипоказані під час виношування дитини та в період лактації, при тромбофлебіті і схильності до кровотеч.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чим лікувати екзему на руках? Ефективні аптечні препарати і народні засоби

Динаміка рентгенологічних показників під час лікування хондроітінсульфата позитивна. Відновлюється структура суглобового хряща, чого немає при прийомі НПЗП — Диклофенак, мелоксикаму, Німесуліду.

Похідні глюкозаміногліканів

Препарати для суглобів з глюкозаміном сприяють відновленню хрящових тканин . Цей моносахарид є попередником їх структурних одиниць — гликозаминогликанов. При нормальному стані здоров’я глюкозамін виробляється в організмі в достатній кількості. З нього біосінтезіруется хондроитин, він входить до складу синовіальної рідини, коригує метаболізм кісткових і хрящових тканин. Зниження вироблення хондропротектора призводить до їх деструктивно-дегенеративних змін. Ревматологи і травматологи рекомендують усувати виник дефіцит додатковим прийомом глюкозаміну гідрохлориду або глюкозаміну сульфату. Які препарати може призначити лікар:

 • Дона. Випускається у вигляді таблеток, порошків для перорального прийому та ін’єкційних розчинів. Препарат має виражену протизапальну і знеболювальну дію, сприяє виробленню хондроцитов. Показання — остеоартроз колінного, лучезапястного і тазостегнового суглобів, періартрит коліна, деформуючий артроз. Таблетки приймають по 1-2 шт. щодня за півгодини до їжі. Порошок розводять в 200 мл води і вживають раз на добу. Терапевтичний курс — 1-2 місяці. Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв
 • Глюкозамин. Виробляється в таблетках і порошках для приготування розчину. Лікарський засіб рекомендовано до використання пацієнтам з артрозом і на остеоартроз хребта і суглобів. Застосування на початковій стадії руйнування зчленування допомагає швидко купірувати симптоматику і відновити пошкоджені тканини. Глюкозамін приймають по 2 таблетки або 1 водного розведення порошку протягом дня. Лікування триває від 1 до 3 місяців. При необхідності лікар може продовжити терапевтичний курс. Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв
 • Артіфлекс. Випускається у вигляді однієї лікарської форми — порошків для приготування розчину. Саші розлучається в 200 мл теплої води і приймається щодня під час їжі. Тривалість терапевтичного курсу становить від 2 до 3 місяців, а потім робиться двомісячний перерву. При важких суглобових патологіях необхідно приймати Артіфлекс 2-3 рази на рік. Показання — остеопатія, хондропатії, спондилоартроз, остеоартроз. Як профілактичний засіб він рекомендований людям, що активно займаються спортом і (або) регулярно зазнають підвищені фізичні навантаження. Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв

Препарати з глюкозаміном не використовуються в терапії дітей до 15 років і годуючих дитини грудьми жінок. До його протипоказань також відносяться перший триместр вагітності, важкі патології печінки і нирок. Хондропротектори добре переносяться, не мають токсичного впливу на організм. У рідкісних випадках виникають епігастральні болю, печія, кисла відрижка, розлад перистальтики. При високій індивідуальній чутливості до компонентів можливий розвиток алергічної реакції.

Режим дозування визначається лікарем індивідуально. Наприклад, людям, що страждають від ожиріння або приймають сечогінні засоби, потрібна більша кількість хондропротектора.

Екстракти хрящової тканини риб і тварин

Терапія деструктивно-дегенеративних патологій опорно-рухового апарату — складна і досі не вирішене завдання. Фармакологи розробляють нові препарати для хрящів і суглобів, задіюючи новітні методики і біологічні матеріали. Одним з них стало лікарський засіб румунського виробника — Алфлутоп. він випускається у вигляді ін’єкційних розчинів, які вводяться 1-2 рази на добу наступними способами:

 • внутрішньом’язово.
 • паравертебрально.
 • периартикулярно.
 • в порожнину суглоба.

Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв Алфлутоп — біотехнологічний препарат, що містить стерильні екстракти морських організмів. При виробництві біоматеріал проходить очистку від білків і ліпідів. В результаті виходить розчин з високою концентрацією гликозаминогликанов, поліпептидів, вільних амінокислот і мікроелементів — натрію, калію, кальцію, магнію, заліза, міді і цинку. Витяжка з морських риб містить протеоглікани, які надають трофічна дія, що підвищує пружність і еластичність хрящових тканин. Курсове застосування Алфлутоп дає багатоплановий клінічний ефект:

 • знижує інтенсивність больового синдрому.
 • усуває запалення і набряклість.
 • усуває обмеженість рухів в суглобі.

Показання до лікування алфлутоп — артрози дрібних суглобів, гонартроз, коксартроз, травматичні дістози. Терапевтичний курс — 2-3 тижні. При ураженні великих суглобів необхідно більш тривале застосування препарату.

Високу клінічну ефективність Алфлутоп підтверджують результати лабораторних досліджень. Після терапії в синовіальній рідини знижується концентрація глобулінів, серомукоїд, лейкоцитів, фібриногену і С-реактивних білків.

Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв Румалон — хондропротектор, що складається з хрящів і кісток биків. Морфогенетические білки стимулюють зростання хрящових тканин і пригнічують руйнують їх ферменти. У препарату є недоліки:

 • Румалон не використовується для лікування ревматоїдного артриту.
 • ліки проявляє ефективність тільки на початкових стадіях захворювань суглобів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Знеболюючі препарати при грижі хребта

Румалон призначається пацієнтам з спондилезом, артрозом, Хондромаляція надколінка і меніскопатія. Він вводиться внутрішньом’язово в першу добу в дозі 0,3 мл, в другі — 0,5, а потім протягом 1,5 місяців — по 1 мл через день. Лікування проводиться раз на півроку, але при тяжкому перебігу патології можливе частіше застосування препарату.

Препарати рослинного походження

Один з часто призначаються препаратів для суглобів з рослинним складом — Піаскледін. Він регулює обмінні процеси в хрящових тканинах, проявляє протизапальну і знеболюючу активність. Після курсового застосування хондропротектора зникає ранкова припухлість суглобів і скутість рухів. Це відбувається за рахунок підвищеного вироблення колагену і гіалуронової кислоти. Французький симптом-модифікуючих препарат відомий не тільки змістом натуральних інгредієнтів. Він пригнічує активність ферментів, відповідальних за вироблення медіаторів болю, лихоманки і запалення:

 • простагландинів.
 • брадикининов.
 • цитокінів.

Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв В його складі — висока концентрація фітостеролів і жирних кислот, отриманих при гідролізі бобів сої і масла авокадо. У ревматологической практиці Піаскледін застосовується паралельно з іншими препаратами при лікуванні остеоартрозу колінних і тазостегнових суглобів незалежно від їх стадії перебігу. Лікарі рекомендують приймати по 1 капсулі за сніданком протягом півроку.

Завдяки натуральному складу у Піаскледіна немає широкого переліку протипоказань. Його не можна використовувати в лікуванні дітей до 18 років, в період лактації та виношування дитини, при виявленні індивідуальної чутливості до інгредієнтів. Під час терапії в окремих випадках розвивається місцева алергічна реакція.

Для зниження вираженості болю і усунення скутості рухів при дегенеративних ураженнях суглобів пацієнтам рекомендований датський препарат Зинаксин. До його складу входять рослинні екстракти:

 • імбирного кореня, що містить високу концентрацію біофлавоноїдів, фітонцидів, органічних кислот, дубильних речовин.
 • Альпіни галанга, в хімічному складі якої — амінокислоти, сесквітерпени, цінгіберен, тригліцериди, жиророзчинні вітаміни, нікотинова кислота.

Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв Зинаксин приймають по 1 капсулі 1-2 рази на добу під час їжі. Препарат добре переноситься, тому може використовуватися протягом кількох місяців. У рідкісних випадках виникають проблеми з травленням і перистальтику. Протипоказання — вагітність, період грудного вигодовування, дитячий вік до 12 років.

Нестероїдні протизапальні засоби

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) стають засобами першого вибору для лікування захворювань суглобів. Пояснюється це їх потужним знеболюючим ефектом, що зберігається протягом декількох годин. НПЗП на відміну від хондропротекторов не відновлюють пошкоджені тканини. Але вони швидко пригнічують симптоматику, усуваючи фізичний і психологічний дискомфорт. Для НПЗП характерні наступні фармакологічні властивості:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • протизапальну.
 • анальгетическое.
 • жарознижуюче.
 • антитромботическое.

Дія препаратів значно потужніше, ніж у звичайних анальгетиків. А деякі НПЗП за силою знеболюючого ефекту можна порівняти з опіатами. На початковому етапі лікування дегенеративних патологій суглобів використовуються ін’єкційні розчини 1-2 рази на добу протягом 1-3 днів. Потім терапія триває 5-7 днів за допомогою таблеток, капсул, драже.

Клінічними випробуваннями було встановлено антиатеросклеротическое дію НПЗП. Препарати надавали позитивний вплив на перебіг хвороби Альцгеймера, попереджали формування поліпів в товстій кишці. Вчені вивчають ці фармакологічні властивості НПЗП для подальшого застосування в медичній практиці.

Протизапальні засоби різняться біодоступністю, швидкістю впливу, кратністю прийому. Ревматолог або вертебролог може призначити препарати з такими діючими речовинами:

 • мелоксикам.
 • німесулід.
 • кеторолак.
 • індометацин.
 • диклофенак.
 • пироксикам.
 • ібупрофен.

Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв НПЗП не використовуються довше 10 днів з- за токсичного впливу на слизову шлунка, нирки, печінку, органи сечовиділення. Їх не призначають пацієнтам з гіперацидних і ерозійними гастритами, виразковими ураженнями шлунково-кишкового тракту. До протипоказань для застосування НПЗП відносяться вагітність, лактація, тяжкі захворювання печінки і органів сечовидільної системи. Мінімізують небажані наслідки лікування прийомом інгібіторів протонного насоса — Омепразолу, езомепразол, пантопразол.

Глюкокортикостероїди

Глюкокортикостероїди — синтетичні аналоги гормонів, що виробляються в організмі. Вони швидко усувають самі гострі запальні процеси і усувають інтенсивний больовий синдром. Але через їх виражених побічних ефектів (втрати кісткової маси, підвищення артеріального тиску) лікарі намагаються використовувати глюкокортикостероїди якомога рідше. Вони призначаються пацієнтам при недостатній ефективності нестероїдних протизапальних засобів та аутоімунної етіології захворювання. Показання — ревматоїдний артрит, гостра ревматична лихоманка, системний васкуліт. Для лікування суглобів зазвичай використовуються природні глюкокортикоїди — Кортизон та Гидрокортизон, їх синтетичні і напівсинтетичні похідні:

 • негалогенізірованние — Преднізолон, метилпреднізолон.
 • галогенізовані — Триамцинолон, Бетаметазон, Дексаметазон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як застосовувати вітаміни Е і А для особи? Найефективніші засоби для шкіри

Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв Крім протизапальної дії, для гормональних препаратів характерна антиалергійна і імуносупресивної активність. Для швидкого купірування болю і запалення рекомендовано внутрішньосуглобове введення глюкокортикостероїдів. Дозування ін’єкційних розчинів і таблеток підбираються індивідуально. На початку терапії застосовуються високі дози препаратів. Вони рівномірно розподіляються на кілька прийомів протягом доби. Поступово переходять до однократному введенню глюкокортикостероїдів в ранкові години.

Для глюкокортикостероїдів характерний синдром відміни. Якщо немає поступового зниження добових дозувань, то симптоматика суглобових захворювань незабаром значно посилюється.

У гормональних засобів широкий перелік протипоказань. Вони не призначаються при виразковій хворобі, серцево-судинних, ниркових та печених патологіях, під час вагітності та лактації. Якщо в порожнині суглоба протікає інфекційний процес, то застосування гормонів заборонено.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Антибактеріальні препарати

Під час діагностування захворювань суглобів проводяться інструментальні та лабораторні дослідження. Їх результати дозволяють виявити інфекційної походження патології, видову приналежність мікроорганізмів і їх чутливість до антибіотиків. Антибактеріальні та протимікробні препарати призначаються в таких випадках:

 • купірування інфекційно-запальних процесів в суглобах.
 • попередження інфікування суглобів при респіраторних, урогенітальних або кишкових патологіях.

Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв Пацієнти звертаються до ревматолога на гострій стадії запалення, що супроводжується активним ростом і розмноженням патогенних мікроорганізмів. Вони скаржаться на сильні набряки, болі при русі і в стані спокою. Лікарі не чекають результатів лабораторних аналізів. Вони призначають пацієнтам антибіотики, що проявляють активність у відношенні і грампозитивних, і грамнегативних бактерій. Потім терапевтична схема коригується. У неї включаються інші препарати, здатні ефективно знищувати збудників, стали причиною інфекційного процесу у конкретного пацієнта. У терапії суглобових захворювань найбільш часто застосовуються такі антибіотики:

 • тетрациклін — Тетрациклін, Метациклин, Доксициклин.
 • фторхінолони — Офлоксацин, Левофлоксацин.
 • макроліди — еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин.
 • пеніциліни — Карбеніцилін, Амоксициллин, Ампіцилін.
 • цефалоспорини — Цефазолін, Цефтріаксон, Цефотаксим.

Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв При частих рецидивах інфекційних захворювань пацієнтам призначаються захищені напівсинтетичні пеніциліни — Амоксиклав, Панклав, Аугментин. До їх складу входить клавуланова кислота. Вона не володіє терапевтичними властивостями, але пролонгує і посилює дію активних інгредієнтів. Клавуланова кислота не дає хвороботворним бактеріям виробити стійкість до антибіотиків.

Пацієнтам з інфекційним артритом лікування проводиться в стаціонарі. На початку терапії використовуються ін’єкційні форми антибіотиків, а потім слід курсової прийом таблеток або капсул. Лікування триває від 10 до 14 днів. Пацієнт вважається видужалою, якщо в біологічному зразку не було виявлено патогенних мікроорганізмів.

Прийом антибіотиків провокує небажані наслідки — ослаблення імунітету і загибель корисної мікрофлори кишечника. Для попередження патологічного стану рекомендований прийом протягом 7-14 днів еубіотиків. Це препарати з лакто-і біфідобактеріями — Лактобактерин, Біфідумбактерин, Лінекс, Аципол, Хілак форте.

Лікарські засоби для локального нанесення

В ревматологической практиці активно використовуються засоби для зовнішнього застосування — мазі , гелі, креми, бальзами. На початкових стадіях захворювання суглобів і хрящів вони застосовуються у вигляді монотерапії. При діагностуванні захворювань середнього і високого ступеня тяжкості зовнішні засоби застосовуються в комплексному лікуванні. Мазі і гелі підсилюють дію ін’єкційних розчинів і таблеток, дозволяють знизити їх дозування. Їх активні інгредієнти проникають в кровоносне русло в незначній кількості, не стають причиною місцевих і системних побічних проявів. Найбільша клінічна ефективність характерна для таких препаратів:

 • нестероїдні протизапальні засоби — Вольтарен, Фастум, Кеторол, Артрозілен, Диклофенак — гель або мазь.
 • мазі з розігріваються і відволікаючим дією — Апизартрон, Випросал, Капсикам, Наятокс, Фіналгон.
 • хондропротектори для зовнішнього застосування — Артро-Актив (синя лінія), Терафлекс, Хонда, бальзами Дикуля.

Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв Мазі з НПЗП купируют запалення, усувають хворобливі відчуття і набряки. Розігріваючі кошти покращують кровообіг, заповнюють запаси поживних і біологічно активних речовин в суглобах. Хондропротектори стимулюють відновлення тканин, які зазнали деструктивно-дегенеративних змін. Зовнішні засоби не можна застосовувати при вагітності, лактації, індивідуальної чутливості до інгредієнтів.

Чим раніше починається лікування захворювань суглобів, тим швидше настає одужання пацієнта. Після проведення діагностичних заходів лікар складе терапевтичну схему. Він підбере препарати для суглобів і хрящів індивідуально для кожного пацієнта, з урахуванням його віку і тяжкості патології.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Міжреберна невралгія: симптоми, діагностика та лікування

Maxim

Інфекційний артроз: причини діагностика і лікування

Elena

Ефективні знеболюючі спреї для суглобів: краще таблеток і мазей

Coolio

Сакроілеїт — що це, симптоми, лікування і прогноз

Alex

Йога при остеохондрозі

Megusta

Двосторонній коксартроз: причини, симптоми і методи лікування

Marina

Посттравматичний артроз: причини, діагностика та методи лікування

Sasha

Туберкульоз кісток і суглобів: симптоми, перші ознаки і лікування

Bobby

Хвороба Нотта: причини, симптоми і методи лікування

Maxim

Залишити коментар