Лікування

Хондроксид форте в терапії хребта і суглобів

Хондроксид форте в терапії хребта і суглобів Інгредієнти крему доповнюють один одного, взаємно підсилюють і пролонгують терапевтичні властивості. Але багатокомпонентний склад істотно розширює перелік протипоказань до застосування Хондроксид Форте. Перед початком лікування необхідно проконсультуватися з лікарем про доцільність і безпеки його використання.

Склад і форма випуску

Крем Хондроксид Форте (від 350 рублів) випускається вітчизняним виробником Нижфарма. Первинна упаковка — алюмінієва і пластикова туба. У кожній з них знаходиться 10,0 г, 20,0 г, 25,0 г, 30,0 г, 50,0 г або 100,0 г препарату. Вторинної упаковкою є картонна коробка з вкладеною всередину анотацією. Крем являє собою густу субстанцію зеленувато-жовтого кольору зі специфічним запахом димексида. До його складу входять такі активні інгредієнти:

 • хондроїтину сульфат.
 • мелоксикам.
 • диметилсульфоксид.

Для формування мазевої основи використовуються вазелінове масло, дистильована вода і вазелін. Для забезпечення максимальної трансдермальною абсорбції до складу крему додані макрогол, імідосечовина, цетиловий і стеаріловий спирти. Допоміжний компонент пропіленгліколь створює рівень pH, відповідний кислотності шкіри людини.

Хондроксид форте в терапії хребта і суглобів Термін придатності Хондроксид Форте — 24 місяці. Після відкриття туби він скорочується до 4 тижнів. Препарат підлягає зберіганню в темному місці при температурі не вище 20 ° C. Він не придатний до застосування при зміні його консистенції, кольору або запаху.

Фармакологічна дія

Хондроксид Форте — лікарський засіб, фармакологічна дія якого базується на властивостях компонентів. Його комбінована клінічна ефективність полягає в уповільненні прогресування захворювання, прояві анальгетичною і противоотечной активності. До складу препарату входять такі компоненти:

 • мелоксикам — нестероїдні протизапальні засоби.
 • сульфат хондроїтину — стимулятор регенерації тканин, хондропротектор.
 • диметилсульфоксид — фібринолітики і анальгетик, що забезпечує пенетрацию хондроитина.

Після курсового застосування препарату відновлюється об’єм рухів в суглобі, зникає його ранкова припухлість. Виразність знеболюючої дії зростає в міру накопичення в тканинах хондропротектора.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Хондроїтину сульфат

Механізм дії хондроїтину сульфату заснований не на фізико-хімічних, а на біологічні властивості його молекул. Він бере участь в будівництві гиалинового хряща, стимулює анаболічні процеси. Чим ще корисний хондроитин:

 • підвищує синтез протеогліканів.
 • збільшує продукування гіалуронової кислоти.
 • пригнічує ензими, які стають причиною руйнування суглобових тканин.
 • уповільнює процеси катаболізму.
 • перешкоджає формуванню вільних радикалів.
 • попереджає загибель хондроцитів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Гіалуронова кислота для лікування суглобів: уколи ( ін'єкції ), види препаратів, ціни

Хондроїтину сульфат в складі Хондроксид Форте кумулируется в суглобових структурах. Через кілька днів він починає проявляти анальгетическую активність. Це дозволяє знижувати дозування нестероїдних протизапальних засобів, мінімізувати ймовірність пошкодження слизових оболонок шлунково-кишкового тракту.

В Санкт-Петербурзькому державному університеті було проведено дослідження по вивченню впливу хондроїтину на синовіальнурідину. Було встановлено, що використання в терапії хондропротектора нормалізовало обмінні процеси в суглобової рідини. Експериментально було підтверджено протизапальну дію сполуки і його здатність зупиняти деструктивно-дегенеративні зміни.

Мелоксикам

Мелоксикам — представник групи нестероїдних протизапальних засобів. Ці препарати запобігають розвитку запального процесу, знижують його інтенсивність, проявляють знеболювальну та Антипіретичний активність. Мелоксикам в складі Хондроксид Форте використовується для лікування патологій суглобів і навколосуглобових тканин. Він пригнічує фермент циклооксигеназу і продукування медіаторів болю, запалення та гарячкових станів — простагландинів.

Хондроксид форте в терапії хребта і суглобів Результат — ослаблення симптоматики суглобових захворювань, придушення ексудативних явищ. Поступово відновлюється об’єм рухів, зникає їх ранкова скутість.

Мелоксикам — один з найбільш безпечних препаратів з групи нестероїдних протизапальних засобів. Він не має вираженого токсичного впливу на нирки, печінку, шлунково-кишковий тракт.

Димексид

Диметилсульфоксид у вигляді розчину і мазі використовується для лікування захворювань суглобів і хребта. Він пригнічує активність гідроксильних радикалів, прискорює обмін речовин в запальному вогнищі. Димексид має наступні фармакологічними властивостями:

 • антисептичним.
 • фибринолитическим.
 • местноанестезирующим.
 • анальгетіческім.

Диметилсульфоксид стимулює формування фібрину, нормалізує мікроциркуляцію. Застосування Хондроксид Форте дозволяє уникнути агрегації тромбоцитів. В уражених запаленням тканинах нормалізується кровообіг, поповнюються запаси мікроелементів, поживних і біологічно активних речовин. Диметилсульфоксид оптимізує проникність кровоносних судин, забезпечує максимальну абсорбцію інших інгредієнтів Хондроксид Форте.
Інгредієнти зі складу крему Хондроксид Форте Фармакологічні властивості інгредієнтів Хондроїтину сульфат хондропротективного, хондростимулюючий, яке попереджає деструктивно-дегенеративні зміни в суглобах Мелоксикам Протизапальна, антіпірітіческое, анальгетическое Диметилсульфоксид Антисептичний, фибринолитическое , місцевоанестезуючу, анальгетическое Додатковий ательние компоненти: вазелінове масло, дистильована вода, макрогол, імідосечовина, цетиловий і стеаріловий спирти, пропіленгліколь Забезпечення оптимальної трансдермальною і трансепідермальній абсорбції, оптимального розподілу активних інгредієнтів в навколосуглобових тканинах і синовіальній рідині

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Препарат Аркоксія при захворюваннях суглобів

показання до застосування

Хондроксид Форте призначається пацієнтам із захворюваннями опорно-рухового апарату, ускладнюються больовим синдромом. Особливо актуально його застосування в терапії патологій, що супроводжуються деструктивно-дегенеративними змінами в суглобах:

 • артроз, остеоартроз.
 • грудної, шийний, попереково-крижовий остеохондроз.
 • ювенільний ревматоїдний, псоріатичний артрити.
 • синовит плечового, тазостегнового, колінного суглоба.
 • кіста Бейкера, бурсит.
 • подагра.
 • міжхребцева грижа.
 • спондилоартроз.

Хондроксид форте в терапії хребта і суглобів Крем рекомендований лікарями до застосування для прискорення одужання після травм — забитих місць, розтягнень з язок, вивихів, підвивихи, переломів. Використання Хондроксид Форте допомагає скоротити тривалість реабілітаційного періоду.

Протипоказання

Препарат не призначається пацієнтам при виявленні у них індивідуальної непереносимості активного або допоміжного інгредієнта. До протипоказань Хондроксид Форте також відносяться:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • період грудного вигодовування.
 • наявність на шкірі в передбачуваній області нанесення тріщин, відкритих ранових поверхонь, саден.
 • вагітність.

До складу лікарського засобу входить мелоксикам з групи нестероїдних протизапальних препаратів. Він здатний проникати в системний кровотік і провокувати побічні прояви. Тому лікування кремом Хондроксид Форте під лікарським контролем проходять пацієнти з гастритами і виразковими ураженнями шлунково-кишкового тракту.

Препарат слід застосовувати в низьких дозах хворим з серцево-судинними патологіями, захворюваннями печінки і органів сечостатевої системи. У педіатрії він використовується для лікування дітей старше 12 років.

Побічні ефекти

Можливий розвиток місцевої алергічної реакції. Вона клінічно проявляється у вигляді висипки, почервоніння і набряку епідермісу, свербежу. Виникнення будь-якого побічного ефекту стає сигналом для відміни препарату.

Хондроксид форте в терапії хребта і суглобів Для Хондроксид Форте характерна низька абсорбція діючих речовин в кровоносне русло. Системних побічних ефектів під час використання крему поки відмічено не було.

Інструкція по застосуванню

Хондроксид Форте використовується для локального нанесення. Він не призначений для оклюзійнихпов’язок, але може застосовуватися з фіксують пов’язками. Крем наноситься тонким шаром трохи вище області запалення, а потім втирається в шкіру. Разова доза залежить від ділянки хворобливих відчуттів і становить 1-5 см смужки кошти, видавленого з туби.

Тривалість терапевтичного курсу визначає ревматолог або травматолог. Лікар враховує ступінь деструктивно-дегенеративних змін і наявність хронічних патологій в анамнезі. Через 2 тижні оцінюється клінічна ефективність препарату. При необхідності його використання може бути продовжено.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке компресійний перелом хребта

Особливі вказівки

При випадковому попаданні Хондроксид Форте на відкриті ранові поверхні або слизові оболонки слід промити їх під струменем чистої води. Нанесення на великі ділянки шкіри може стати причиною розвитку побічних проявів.

Під час лікування не відбувається жодних неврологічних розладів, тому керування транспортними засобами та управління механізмами не заборонено. Застосування препарату не робить негативного впливу на пам’ять, концентрацію уваги і швидкість реакції.

Хондроксид Форте в капсулах в терапії суглобів

Індійський виробник випускає Хондроксид Форте в капсулах (близько 300 рублів) для лікування захворювань суглобів і зв’язкового-суглобового апарату. Вони розфасовані в блістери з алюмінієвої фольги по 10 штук. У вторинній упаковці — картонній коробці — знаходиться 30 капсул. Біологічно активна добавка призначена регуляції тканинного обміну і стимуляції регенерації суглобових структур. До її складу входять такі активні інгредієнти:

 • глюкозамін. Захищає гиаліновий хрящ від метаболічного ушкодження, стимулює продукування матриксу. Структурно-модифікуючі властивості глюкозаміну забезпечує його здатність прискорювати вироблення хондроцитов.
 • хондроитин. Додатковий субстрат для формування хрящового матриксу. Стимулює утворення гіалуронової кислоти за рахунок інгібірування гиалуронідази. Покращує властивості синовіальної рідини, стимулює її вироблення.
 • аскорбінова кислота і токоферол. Жиро-і водорозчинні вітаміни виявляють антиоксидантну активність. Руйнують вільні радикали, попереджають деструкцію суглоба, підвищують місцевий імунітет.

Біодобавка також містить есенціальні фосфоліпіди, відновлюють і зміцнюють клітини. Добова доза Хондроксид Форте становить 3-6 капсул. БАД призначається пацієнтам з тендовагініти, бурситами, остеопороз, спондилоартроз. Курсовий прийом капсул сприяє формуванню кісткової мозолі після переломів.

Незважаючи на те, що Хондроксид Форте підлягає безрецептурного відпуску з аптек, використовувати його без призначення ревматолога або травматолога не можна. Він містить активні інгредієнти, вплив яких може погіршити самопочуття і спровокувати побічні прояви. Крем Хондроксид — симптоматичний засіб, що застосовується тільки в комплексній терапії.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Артродез гомілковостопних суглобів

Coolio

З’ясовуємо чи можна їсти квашену капусту при подагрі?

Dmitry

Артрит пальців рук: симптоми і лікування ( з фото )

Elena

Золотий Вус: властивості, показання та протипоказання

Elena

Остеоартрит: що це, причини, симптоми і лікування

Alfonso

Методи лікування раку

admin

Вапняний бурсит плечового суглоба — причини, симптоми і лікування патології

Coolio

Інструкція до препарату артрит

Axel

Лікування бурситу колінного суглоба в домашніх умовах

Coolio

Залишити коментар