Різне

Теносіновіт сухожилля: довгої головки біцепса, підколінної м’язи і двоголового м’яза плеча

Теносіновіт сухожилля: довгої головки біцепса, підколінної м'язи і двоголового м'яза плеча Будь-який з перерахованих способів призводить до теносіновіта. У тому числі і ситуації, коли пацієнт пройшов не повний курс лікування щодо ревматоїдного або реактивного артриту.

Симптоми

Лікарю достатньо огляду для попереднього встановлення діагнозу. А методами діагностики лікар підтверджує його, визначаючи нюанси патології.

Теносіновіт сухожилля: довгої головки біцепса, підколінної м'язи і двоголового м'яза плеча Теносіновіт сухожилля довгої головки двоголового м’яза плеча — це стенозирующее захворювання, яке проявляється специфічним больовим відчуттям тягне характеру. У 9 з 10 випадків пацієнт скаржиться, що неприємне відчуття охоплює плече, поширюється уздовж передньої поверхні руки (по двоголового м’яза). Пальпація ураженої ділянки доставляє болісне відчуття: її локалізація — борозна між горбками плечової кістки і по напрямку нижче, де сухожилля ще краще доступно пальпації. На тлі хворобливості у пацієнта утруднене відведення руки.

Теносіновіт сухожилля: довгої головки біцепса, підколінної м'язи і двоголового м'яза плеча Теносіновіт сухожилля підколінної м’язи проявляється такими відмітними ознаками:

 • наростання больових відчуттів в коліні після незначного фізичного навантаження.
 • великий набряк навколо колінного суглоба.
 • видно виразна гіперемія шкірного покриву.

Симптоматика може доповнюватися в залежності від терміну давності поразки.

Діагностика

Діагностика теносиновита сухожилля ускладнюється тільки через передчасного назн аченія антибактеріальної терапії, яку 60% лікарів проводять ще до встановлення остаточного діагнозу. Лабораторне дослідження щодо даної патології — другорядне.

Методи виявлення патології сухожиль наступні:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 1. Лабораторне дослідження. У крові встановлюють збільшення вмісту лейкоцитів, підвищення ШОЕ, як показники активного запального процесу.
 2. Рентгенологічне дослідження. Основна мета методу — підтвердити наявність теносиновита і виключити супутнє розвиток остеомієліту, бурситу, артриту.
 3. Дослідження із застосуванням ультразвуку. Метод інформативний, має переваги перед МРТ: низька ціна, технічна простота. УЗД не передбачає застосування енергії магнітного поля. Процедура більш безпечна для здоров’я, не робить вплив на пристрої, імплантовані всередину тіла (водії серцевого ритму). УЗД допомагає детально вивчити структури сухожиль і зв’язок, дозволяючи диференціювати теносіновіт, в тому числі за рахунок застосування кольорового допплерівського картування (КДК).
 4. МРТ. Метод надає зображення всього суглоба, включаючи капсулу з плечолопаткових зв’язками, суглобовий хрящ на голівці плечової кістки. Візуалізуються і навколишні суглоб м’язи та сухожилля, синовіальні сумки.

МРТ та УЗД плечового або колінного суглоба не є взаємозамінними способами діагностики. Виконання кожного з них передбачає конкретні цілі, завдання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Симптоми спазму грушоподібної м'язи і його лікування

Лікування

Зволікання зі зверненням до лікарні не обіцяє позитивного прогнозу — захворювання переходить на ще більш посилюється стадію. Тоді пацієнт втрачає можливість навіть самообслуговування, а про реалізацію трудової діяльності і говорити не доводиться. Один з варіантів втрати часу — прагнення нормалізувати здоров’я неофіційними методиками. Народна медицина не містить жодного рецепту, здатного відновити сухожильно-зв’язковий апарат. А пацієнти, що приймають відвари і прикладати до тіла компреси, втрачають час, підвищуючи ризик розвитку інвалідності.

Консервативне

Якщо за результатами діагностики підтверджено, що наявне порушення — теносіновіт сухожилля довгої головки біцепса , лікування консервативними методами передбачає наступні призначення:
Вид лікування, що призначається група препаратів Мета і особливості Можливі побічні ефекти Нестероїдні протизапальні препарати: Диклофенак, Німесулід (Найз), Ібупрофен Знижують спектр воспалит льного процесу, мінімізують біль. Перераховані медикаментозні засоби вводять 1 раз в день, протягом 10 днів Гастропатія Знеболюючі засоби: Кетанов, Кетарол, Дексалгин, Анальгін Анальгетики вводять при недостатній ефективності НПЗП, коли больові відчуття в кінцівки зберігаються. Препарати на 4-5 годин ліквідовують напади болю, що дозволяє нормалізувати самопочуття, допомагає перенести післяопераційне відновлення Гастропатії, порушення сну, аритмія Діуретики: Фуросемід, Лазикс Терапія, мета якої — зниження набряків. Дозування залежить від ваги пацієнта, ступеня вираженості набряків Болі в попереку на рівні нирок Антибіотикотерапія: Цефтриаксон, Цефтазидим Антибіотики широкого спектра дії призначають при доведеній взаємозв’язку теносиновита і наявної інфекції. Мета — ліквідація патогенної мікрофлори Розлад кишечника
Теносіновіт сухожилля: довгої головки біцепса, підколінної м'язи і двоголового м'яза плеча Для реалізації гормонального лікування застосовують препарати групи глюкокортикоїдів — Дексаметазон і Преднізолон.

Ін’єкційне введення гормональних препаратів, особливо при хронічних процесах, не дає повного лікування, збільшує швидкість деградації колагену , негативно впливає на вироблення нового колагену (знижує його синтез в 3 рази).

Лікар розширює загальні призначення активним застосуванням імуномодулюючих засобів, вітамінотерапії.

Теносіновіт сухожилля: довгої головки біцепса, підколінної м'язи і двоголового м'яза плеча Під час проведений я консервативної терапії важливо не навантажувати уражений суглоб — для цього проводять іммобілізацію ортезом. Рекомендовано місцеве нанесення мазей: Найз, Долобене, Кетонал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ознаки запалитися зв'язок плеча та їх лікування

Фізіотерапія

Фізіотерапевтичні методи допомагають нормалізувати кровообіг, купірувати або мінімізувати больові відчуття, поліпшити обмінні процеси ураженої області. До процедур, які доцільно призначати, якщо підтверджено теносіновіт сухожилля двоголового м’яза плеча, підколінної ямки або іншого відділу, відносяться магнітотерапія. лазерна терапія. нанесення теплових аплікацій. Застосування електрофорезу з новокаїном дозволить поліпшити відведення кінцівки, знизить біль.

Останнім часом активно застосовують радонові ванни.

Після документального визнання безпеки радону в плані лікування суглобових патологій інтерес до цього газу зростає. Затребуваність елемента пояснюється його унікальними терапевтичними можливостями.

Радон — це інертний газ, який не має кольору і запаху. Він в 7,5 рази важчий за повітря, має 3 ізотопу, найважливіший з них — 222 Ял з терміном напіврозпаду 3,82 сут.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Перед проведенням радонових ванн лікар переконується, що у пацієнта немає протипоказань до медичної технології :

Серед них:

 1. Лихоманка неясного генезу.
 2. Онкологічні процеси (підтверджені) — наявність злоякісних новоутворень, доброякісних пухлин, що мають схильність до зростання.
 3. Все захворювання крові.
 4. Порушення серцевого ритму (миготлива аритмія, екстрасистолія).
 5. психоемоційного Перші порушення (епілепсія, неврози, шизофренія).
 6. Перенесений великовогнищевий або множинний дрібновогнищевий інфаркт мозку.
 7. Професійна діяльність, пов’язана з тривалим перебуванням в поле радіоактивного або електромагнітного випромінювання.
 8. Період вагітності і грудного вигодовування.
 9. Порушення функціональної діяльності щитовидної залози, висока схильність до її гіперфункції.
 10. Стан напередодні оперативного втручання.
 11. Важкі гінекологічні стану — фіброзно-кістозна м астопатія, міома матки, фіброміома, аденоміоз, ендометріоз.
 12. У чоловіків — аденома простати.
 13. Жовчнокам’яна хвороба.
 14. Наявність конкрементів в кожному із сегментів сечовидільної системи.
 15. Підтверджена відшарування сітківки.
 16. Наявність дефектів на шкірі, ділянки мокли дерматитів, патології грибкового походження.
 17. Підтверджений остеопороз.

для визначення концентрації радону для проведення процедури лікар керується домінуючими больовими проявами. Виконують сухоповітряні ванни і традиційні — водні. Ефект від процедури — поліпшення кровопостачання тканин, прилеглих до суглоба. висока ймовірність довгострокового знеболювання (в 90% випадків).

Антон Єпіфанов про фізіотерапії:

Хірургія

Оперативне втручання проводять в крайніх випадках, коли відновити кінцівку консервативними методами не вдається. Обтяжують хірургічне лікування вік пацієнта старше 45 років, наявність у нього інсулінозалежного цукрового діабету і якщо етіологія теносиновита полягає в прогресуванні полимикробной інфекції.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  бурсит плеча

Пластика сухожилля — багатоступенева, тонка операція. Вона передбачає подальше тривале відновлення і відрізняється високою ціною.

Теносіновіт сухожилля: довгої головки біцепса, підколінної м'язи і двоголового м'яза плеча Виключити ризик ускладнень післяопераційного періоду допомагає введення антибіотиків за добу до втручання, активна интраоперационная антибіотикотерапія.

Особливості анестезії при операції щодо теносиновита сухожиль:

 • у виборі анестезіологічної допомоги важливі короткочасність втручання, відсутність потреби в глибокій релаксації, наявність адекватних кровоостанавливающих заходів.
 • сучасні медикамен ти забезпечують адекватне знеболювання без загрози для життя хворого.
 • поширене ускладнення після втручання — нетривала посленаркозном депресія. Вона забезпечує можливість раннього переведення пацієнта з ПІТ (палати інтенсивної терапії) з активізацією пацієнта.
 • глибина занурення в наркоз забезпечується наркотичними анальгетиками. У клініках з високим фінансовим забезпеченням практикують саме вдале поєднання для наркозу при нетривалих операціях — Диприван + наркотичні анальгетики (в 68% випадків). Але висока собівартість Діпрівана обмежує його застосування в клінічній практиці. Лікарні з менш високим фінансуванням застосовують для наркозу Кетамін. Його відмінність від Діпрівана специфічно: у міру виходу з наркозу пацієнти потребують седативної терапії (проводять стандартними дозуванням). Фахівцю важливо контролювати основні вітальні показники — протягом усього оперативного втручання вони повинні бути стабільними.
 • В 23,3% спостережень для наркозу застосовують барбітурати, в основному Тиопентал натрію в стандартних дозуваннях. Якщо глибина наркозу була достатньою, «керованість» наркозом викликає певні складнощі. Можлива тривала посленаркозном депресія, що вимагає постійного спостереження за пацієнтом.

Прогноз щодо одужання — сприятливий (за умови раннього звернення за медичною допомогою). Однак пацієнту слід підготуватися: повне відновлення займе 3-4 місяці.

Висновок

Теносіновіт сухожилля вдається вилікувати тільки в умовах стаціонару, а значить — методами офіційної медицини. Розраховувати на альтернативні варіанти небезпечно. Найпоширеніша причина розвитку патології — хронічне ушкодження. Усуненням захворювання займаються ортопеди, травматологи. Якщо теносіновіт має інфекційне походження, складати план лікування підключається венеролог.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Чому виникає свербіж в промежині? Шукаємо причини запалення і розбираємо способи лікування

Maria

Контактний дерматит: симптоми та лікування у дітей

Axel

Що таке гиперкератоз? Як лікувати таке захворювання?

Dmitry

Кращі крем — пудри для обличчя

Andrey

Як розпізнати і лікувати грибок на п’ятах? Важлива інформація про популярну хвороби

Bobby

Дерматит на нервовому грунті: методи лікування

Marina

Точки на обличчі для омолоджуючого масажу

Maxim

Фіброма на пальцях руки

Megusta

Засіб від бородавок Веррукацід

Megusta

Залишити коментар