Різне

Синовит плечового суглоба: симптоми і лікування

Синовит плечового суглоба: симптоми і лікування

Етіологія

Найбільш часта причина синовіту — деструктивні зміни в тканинах плечового суглоба. Його структурні елементи товщають і огрубевает, пошкоджуючи шари синовіальної сумки. Обсяг рідини, що виробляється для змащення поверхонь зчленування, перевищує нормальні значення. Постійне «набухання» структурних складових призводить до розвитку запального процесу. Іноді його провокують травми — вивихи, підвивихи, переломи, розриви і розтягнення зв’язок або сухожиль. Поштовхом до виникнення патології можуть стати такі зовнішні або внутрішні негативні чинники:

 • надмірні фізичні навантаження у нетренованих людей.
 • порушення згортання крові, що супроводжуються крововиливами в суглоби, наприклад, гемофілія.
 • артрити, артрози, остеоартрози.
 • виражена алергічна реакція з підвищеною чутливістю синовіальної оболонки до певного ендогенного хімічній сполуці.

Синовит плечового суглоба: симптоми і лікування Спровокувати запальний процес здатні патогенні микроорганиз ми, проникаючі в порожнину суглоба. Хвороботворні бактерії інфікують тканини при травмах з сильним пошкодженням епідермісу. До них відносяться рвані і колоті рани, порізи. Мікроби можуть потрапити в синовіальну сумку з первинних запальних вогнищ. Тому у людей з ослабленим імунітетом поштовхом до розвитку синовіту плечового суглоба стають респіраторні захворювання — гострий тонзиліт, бронхіт, гайморит.

Синовит плечового суглоба часто діагностується у спортсменів, які при тренуваннях здійснюють монотонні рухи руками, прикладаючи певне навантаження. Це хокеїсти, волейболісти, тенісисти.

Класифікація

Методи лікування синовіту плечового суглоба залежать від його причини. Для полегшення діагностування визначають, асептичне або інфекційне це захворювання. Перший варіант — більш поширений, виникає в результаті травми, реакції сенсибілізації, ендокринних порушень, захворювань, що протікають на тлі розладу метаболізму. Важливе значення для проведення адекватної терапії має така класифікація синовитов:

 • гострий. Для цієї форми характерно серозне запалення, при якому виділяється ексудат з протеїнами і кров’яними тільцями. Судини синовіальної оболонки переповнюються рідиною. Якщо в випоті з’являються частинки крові -діагностіруется віллезно-геморагічний синовит.
 • хронічний. Рідко супроводжується одним тільки серозним запаленням. Зазвичай виявляється серозно-фибриноидная форма синовіту, при якій формується ексудат з високою концентрацією фібрину (високомолекулярного, неглобулярного білка). Поступово відбувається ущільнення його волокон з формуванням вільних внутрішньосуглобових тіл.

Синовит плечового суглоба: симптоми і лікування Вид через артроскоп.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

При гострій формі патології змін до капсульної оболонці не відбувається, а при хронічному синовите її функціональна активність знижується в результаті накопичення фібрину. Гостре протягом інфекційного захворювання супроводжується появою гною в ексудаті. Виділяють специфічний синовит, причиною якого стали блідітрепонеми, мікобактерії туберкульозу, збудники гонореї. Розвиток неспецифічної патології провокують стрептококи, кишкові і синьогнійної палички або стафілококи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лікування остеопорозу народними засобами: рецепти приготування

Національна асоціація травматологів оприлюднила статистичні дані про найбільш частою локалізації синовіту. Попереду опинилися гострі і хронічні патології колінного суглоба. Синовит плечового зчленування займає друге місце по поширенню і тяжкості перебігу.

Клінічна картина

Основний симптом гострого синовіту плечового суглоба — біль, інтенсивність якої зростає при русі. Надмірне накопичення ексудату призводить до набряклості зчленування. Виразність больового синдрому підвищується в ранкові години, а до вечора поступово знижується за рахунок вироблення гормонів. Для гострої форми патології також характерні такі ознаки:

 • обмеження обсягу рухів в плечовому апараті.
 • почервоніння шкірних покривів в області запалення плеча.

При гнійному синовите розвиваються симптоми загальної інтоксикації організму. Протягом дня кілька разів підвищується температура вище 38,5 ° C. У хворого з’являється озноб, гарячковий стан, посилюється потовиділення. На тлі гіпертермії розбудовується травлення і перистальтика, часто повністю відсутній апетит, виникають головні болі, слабкість, психоемоційна нестабільність. Людині потрібна термінова медична допомога, інакше можливий розвиток серйозних ускладнень.

При відсутності лікарського втручання синовит приймає хронічний перебіг. При цій формі захворювання клінічні прояви нерідко повністю відсутні. Людину може турбувати:

 • незначна ранкова набряклість плеча.
 • скутість рухів.

Але в суглобі в цей час прискорюються процеси руйнування тканин. Поступово вираженість симптоматики наростає, а хворобливі рецидиви виникають все частіше.

Затяжні форми хронічного синовіту рідко піддаються консервативному лікуванню. Синовіальная оболонка піддалася незворотних змін. У ній утворилися гіпертрофовані ворсинки і (або) осередкові відкладення солей кальцію в ділянках виражених дистрофічних змін. Пацієнтам призначається проведення хірургічної операції — часткової, субтотальной або тотальної синовектомією.

Діагностичні методики

В основі діагностики лежать скарги пацієнта і об’єктивні інструментальні дослідження пошкодженого плечового суглоба. Найбільш інформативні такі методики:

 • рентгенографія. Дозволяє виявити запальний процес в синовіальній оболонці, візуально визначається по надмірного обсягу ексудату. Діагноз підтверджують розмір суглобової щілини і змінилися поверхні плечового суглоба. Лікарі призначають пацієнтові рентгенографію хворого і здорового плеча для порівняння.
 • ультразвукове дослідження. УЗД проводиться для визначення товщини синовіальної оболонки і обсягу ексудату, що заповнює суглоб, виявлення змін в стані навколосуглобових тканин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як відновити зір після інсульту: лікування і гімнастика

Синовит плечового суглоба: симптоми і лікування Самий кращий метод дослідження — суглобова пункція, яка проводиться для забору ексудату для лабораторного аналізу. Подальші дослідження допоможуть встановити видову приналежність збудників інфекції та їх чутливість до антибіотиків.

Методи консервативної терапії

В ревматології та травматології практикується комплексне лікування синовитов будь-якої локалізації. На початковому етапі терапії уражене зчленування мобілізують. При переломах і вивихах пацієнту рекомендовано носіння бандажа з жорсткими вставками, що обмежує руху. При незначних травмах використовуються фіксуючі пов’язки середнього ступеня жорсткості.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

При огляді пацієнта найчастіше виявляється набрякання хворого плеча. Для усунення симптому видаляється надмірна кількість скупчився в зчленуванні ексудату за допомогою пункції. Лікувальна процедура проводиться на етапі діагностування при взятті зразка для аналізу.
Група фармакологічних препаратів для лікування синовіту Назва і вартість (у гривнях) лікарських засобів Нестероїдні протизапальні препарати Таблетки або капсули: Диклофенак (45), Мелоксикам (68), німесулід ( 87), Кеторолак (37) Мазі і гелі: Вольтарен (220), Фастум (265), Кеторол (280) Хондропротектори Таблетки або капсули: Структум (1490-), Дона (1300), Глюкозамин-Максимум (450), Хондроитин-акос (310) Креми і мазі: Артро-Актив (100) або Акулячий жир (75) з глюкозою ном і хондроїтином, Хонда (240) Антибіотики Таблетки або капсули: Азитроміцин (140), Джозаміцин (450), еритроміцин (70), кларитроміцин (450), Амоксиклав (220), Панклав (320), Аугментин (370)

нестероїдні протизапальні препарати

Для зниження вираженості симптоматики пацієнтам рекомендований прийом системних нестероїдних протизапальних препаратів. Вони використовуються 2-3 рази на день в дозах, призначених лікуючим лікарям. Тривалість терапевтичного курсу — 7-10 днів. У терапії синовіту добре зарекомендували себе такі засоби:

 • Диклофенак.
 • Мелоксикам.
 • Ібупрофен.
 • Кеторолак.
 • Німесулід.

НПЗП швидко усувають запалення і больовий синдром, перешкоджаючи виробленню простагландинів. Високу ефективність препаратів нівелює їх виражена побічна реакція — виразка слизової оболонки шлунка. Мінімізувати такі наслідки прийому нестероїдних протизапальних засобів допомагає їх комбінування з інгібіторами протонної помпи, наприклад, омепразолу або пантопразолу. У міру зниження інтенсивності болю нестероїдні протизапальні засоби в таблетках замінюють мазями, гелями або кремами. Найбільша терапевтична ефективність характерна для зовнішніх коштів Вольтарен, Фастум, Долобене, Докльовують. Мазі наносяться на область запалення і болю 2-4 рази на добу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Які мазі вибрати для лікування фурункулів? Кращі препарати для місцевого застосування

Антибиотикотерапия

Антибактеріальні препарати призначаються при діагностуванні інфекційних синовитов. Перевага віддається антибіотиків з групи макролідів — азитроміцин, джозаміцин, еритроміцин, кларитроміцин. Для запобігання зниженню чутливості мікроорганізмів до дії антибіотиків пацієнтам призначають напівсинтетичні пеніциліни:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • Амоксиклав.
 • Панклав.
 • Аугментин.

Синовит плечового суглоба: симптоми і лікування До їх складу входить терапевтично інертне з’єднання — клавулановая кислота. Вона перешкоджає виробленню хвороботворними бактеріями резистентності до антибіотиків. Це дозволяє не змінювати препарати протягом усього лікування. Після антибіотикотерапії пацієнтам рекомендований курсової (10-14 днів) прийом еубіотиків для відновлення кишкового біоценозу.

Хондропротектори

Використання цих структурно-модифікуючих препаратів допомагає попередити подальше руйнування структурних елементів плечового суглоба. Ліки призначені для тривалого застосування протягом декількох місяців, а іноді і років. Після декількох тижнів регулярного прийому хондропротектори накопичуються в тканинах і починають надавати протизапальну і знеболювальну дію. Лікар поступово знижує дозування НПЗП або кортикостероїдів, надають токсичну дію на організм людини.

Хондропротектори стимулюють продукування в організмі власних хондроцитов. Їх застосування сприяє не тільки профілактиці деструктивно-дегенеративних змін, але і поступовому відновленню пошкоджених тканин. Які препарати може призначити лікар:

 • Алфлутоп.
 • Структум.
 • Дона.
 • Глюкозамін-Максимум.
 • Хондроітин-акос.

Синовит плечового суглоба: симптоми і лікування Для прискорення регенерації суглоба і підвищення клінічної ефективності системних хондропротекторов пацієнтам рекомендовано комбінувати їх з мазями і гелями. Це може бути крем Терафлекс або Алезан, Артро-Актив або Акулячий жир з глюкозаміном і хондроїтином, Хонда.

Лікування синовіту народними засобами не тільки недоцільно, але й небезпечно. Тимчасове усунення хворобливих відчуттів не здатне зупинити розвиток патології в плечовому суглобі. Своєчасне звернення до лікаря допоможе провести адекватну терапію і уникнути розвитку важких ускладнень.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Білі плями і точки на небі у грудничка

Pasha

Кунжутне масло: корисні властивості для шкіри

Maria

Як зробити кавовий скраб для обличчя в домашніх умовах? Перевірені рецепти пілінгу і маски

Serega

Чи можлива алергія на фенхель і кріп у немовлят?

Coolio

Як доглядати за чутливою шкірою обличчя?

Alfonso

Як зробити маску або скраб для обличчя з аспірином? ефекти кошти

Alfonso

Медове обгортання від целюліту в домашніх умовах

Dmitry

Як користуватися протипролежневі матраци з компресором?

Maxim

Як лікувати мішки під очима?

Tanya

Залишити коментар