Остеохондроз

Методи лікування остеохондрозу попереково — крижового відділу хребта. Медикаменти, гімнастика, операція

Методи лікування остеохондрозу попереково - крижового відділу хребта. Медикаменти, гімнастика, операція Остеохондроз попереково-крижової зони первинно вражає міжхребцевий диск, який складається з фіброзного кільця і ​​ядра. При захворюванні речовина ядра в диску висихає, втрачаючи свої властивості, що амортизують. Поступово сама структура фіброзного кільця уражається: на ній з’являються розриви і тріщини.

Методи лікування остеохондрозу попереково - крижового відділу хребта. Медикаменти, гімнастика, операція Внаслідок такого процесу хребці починають приймати на себе дуже велике навантаження, що буде сприяти утворенню кісткової тканини в зоні найбільшої напруги. Подібний процес супроводжується утворенням остеофітів.

Методи лікування остеохондрозу попереково - крижового відділу хребта. Медикаменти, гімнастика, операція Допоможуть краще зрозуміти, що таке остеохондроз попереково-крижового відділу, і як його лікувати, такі відомості про дане захворювання:

 1. Більше 50% людей після тридцяти років хоч раз страждали від болю в попереку, причиною якої було загострення остеохондрозу хребта.
 2. після сімдесяти років остеохондрозу попереково-крижового відділу хребта схильні більше 80% населення, проте часто захворювання діагностується також у фізично активних людей середн його віку.
 3. Попереково-крижовий остеохондроз — часта форма такої патології, яка зустрічається в 65% всіх випадків. Рідше у людей діагностується ураження грудного або шийного відділу хребта.
 4. Перші прояви такого захворювання спостерігаються у підлітків у віці 16-18 років. З кожним роком (якщо не лікувати) хвороба буде посилювати свою протікання, провокувати все більш небезпечні ускладнення.
 5. Остеохондроз крижово-поперекового відділу виникає як по вродженим, так і набутим причин.

Причини і провокуючі фактори

Важливо знати! Лікарі в шоці: Ефективний і доступний засіб від ОСТЕОХОНДРОЗУ існує … Читати далі .. .

Перед тим, як вилікувати остеохондроз попереково-крижового відділу хребта, слід виявити першопричину, яка запустила даний дегенерати вний процес в організмі хворого. Часті причини:

 1. Плоскостопість.
 2. Наявність зайвої ваги, через що на хребет виявляється велике навантаження, роблячи його схильним до ряду дегенеративних захворювань, остеохондрозу в тому числі.
 3. Різні ураження спини (травми, забої, мікротравми в анамнезі). До цієї категорії відносяться переломи хребта різного ступеня тяжкості.
 4. Тривале перебування в незручному положенні, в тому числі тривале сидіння.
 5. Підйом важких предметів, вантажів, сумок і т. П.
 6. Регулярні надмірні фізичні навантаження, які виявляються на спину. Особливо часто таке спостерігається у спортсменів.
 7. Неправильний раціон, коли організм не отримує достатньої кількості «підживлення», що збагачує хребці корисними речовинами.
 8. Генетична схильність до захворювання.
 9. Неправильно обрана подушка або матрац.
 10. Вплив важких прогресуючих хвороб суглобів, а також систем організму.
 11. Переохолодження.
 12. Відсутність будь-якої фізичної активності.
 13. Неправильна організація робочого місця за комп’ютером.

Методи лікування остеохондрозу попереково - крижового відділу хребта. Медикаменти, гімнастика, операція

Симптоми попереково-крижах ого остеохондрозу

Симптоми остеохондрозу попереково-крижового відділу хребта залежать від ступеня занедбаності захворювання. Характерні ознаки патології під час загострення:

 • ниючий біль в області попереку, яка може посилюватися при кашлі або фізичному навантаженні.
 • спазм м’язів спини.
 • відчуття поколювання в ногах.
 • простреливающие відчуття, аж до гострого болю в попереку, які особливо виражені після переохолодження.
 • слабкість.
 • постійна мерзлякуватість ніг.
 • порушення виділення поту.
 • порушення ходи через сильний біль може змушувати людину пересуватися в напівзігнутому положенні.

Остеохонд оз крижового відділу хребта, симптоми якого можуть протягом тривалого періоду взагалі не давати про себе знати, загострюється при різкому підйомі важких предметів або незручному руху. В такому стані ознаки захворювання можуть викликати серйозні погіршення в стані людини і навіть позбавити його можливості фізичної активності на кілька днів.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Сикоз: лікування

Стадії

При остеохондрозі попереково-крижового відділу хребта у людини розвивається незворотний дегенеративний процес. Захворювання може протікати в чотирьох різних ступенях, кожна з яких супроводжується своїми характерними проявами і порушеннями.

Методи лікування остеохондрозу попереково - крижового відділу хребта. Медикаменти, гімнастика, операція

 1. Перша ступінь хвороби починається з освіти болю через роздратування нервових закінчень, розташованих в фіброзному кільці. Симптоми остеохондрозу будуть періодичними, що виникають після фізичного навантаження. такі пацієнти страждають від гострого болю в попереку (люмбалгии). На першого ступеня протікання попереково-крижовий остеохондроз, лікування якого буде найбільш простим, провокує порушення кровообігу. Хвороба може дати поштовх до розвитку патологій нижніх кінцівок (атеросклероз). Рідше спостерігається нетримання сечі.
 2. Остеохондроз 2 ступеня попереково-крижового відділу супроводжується збільшенням рухливості хребців, що провокує стійкий спазм м’язів. Людина страждає від болів, дискомфорту і порушення фізичної активності.
 3. На третього ступеня остеохондроз попереково-крижовий, лікування якого має бути комплексним, призводить до випадання фрагментів ураженого диска і розвитку корінцевих синдромів. У подібному стані у людей може порушуватися чутливість через защемленного нерва, є ризик атрофії м’язів і навіть часткового паралічу.

Характерні ускладнення третьої стадії захворювання — порушення функцій органів таза (статевої системи, сечового міхура, нирок).

Методи лікування остеохондрозу попереково - крижового відділу хребта. Медикаменти, гімнастика, операція Остання стадія, при якій утворилися великі остеофіти.

Остеохондроз попереково-крижового відділу хребта призводить до фіброзу дисків. Цей стан може супроводжуватися тимчасовим зникненням болів і навіть відновленням активності людини, однак самопочуття хворого може різко погіршитися до критичного. Медикаментозне лікування ліками буде вже недостатньо ефективним. Пацієнту призначають оперативне втручання.

Діагностика

Попереково-крижовий остеохондроз, симптоми якого розвиваються раптово, вимагає ретельно проведеної діагностики. Для цього людині потрібно відвідати невропатолога, пройти наступні дослідження:

 1. Рентгенографія в двох різних проекціях. Дослідження визволить побачити структуру і форму хребців, їх аномалії. За допомогою рентгена лікар виявляє кісткові утворення (остеофіти), звуження суглобової щілини, відкладення солей. Дане дослідження при діагностиці остеохондрозу обов’язково.
 2. КТ. Ця інформативна безболісна процедура дозволить детально побачити структуру хребта, визначити ступінь його ураження. За допомогою КТ лікар зможе зрозуміти, наскільки сильно захворювання запущено, чи є у людини ускладнення.
 3. МРТ — це дослідження за допомогою електромагнітного поля, яке дозволить побачити всі структури хребта і міжхребцевих дисків. Дослідження також дасть інформацію про стисненні нервів, наявності грижі.

Методи лікування остеохондрозу попереково - крижового відділу хребта. Медикаменти, гімнастика, операція Комп’ютерна томограма.

При необхідності (для уточнення або диференціації діагнозу) людині може знадобитися огляд і консультація уролога, гінеколога (для жінок), хірурга, ревматолога.

Способи лікування попереково-крижового остеохондрозу

Остеохондроз попереково-крижового відділу хребта, симптоми і лікування якого визначаються ступенем занедбаності патології, має хвилеподібний перебіг з періодами ремісії і про тертя.

Традиційна терапія при такому захворюванні — комплексна. Вона передбачає проведення курсу медикаментозного лікування, оперативного втручання (при необхідності). В якості допоміжних методів використовуються фізіотерапія, народні засоби, лікувальний масаж, рефлексотерапія і ЛФК.

Медикаментозне лікування

Медикаментозна терапія призначається відразу після діагностування захворювання. Також вона проводиться в періоди загострення патології.

Призначаються знеболюючі, різні протизапальні препарати (Диклофенак, Ібупрофен, Німесулід) у вигляді уколів або місцевих препаратів. При сильних болях проводяться новокаїнові блокади з анальгетиками, щоб купірувати хворобливість, зняти спазм м’язів на кілька тижнів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому виникає свербіж в уретрі у чоловіків без виділень? Лікування в залежності від причини проблеми

При вираженому запаленні використовуються гормональні засоби (преднізолон, Бетаметазон), вітаміни групи В. для усунення неприємних симптомів можуть використовуватися седативні, протисудомні засоби. Дуже ефективні хондропротектори (Структум, Хондроитин), що сприяють відновленню хрящової тканини.

Оперативне лікування

Остеохондроз крижово-поперекового відділу, симптоми якого найбільш яскраві при загостренні хвороби, лікується хірургічним шляхом тільки в крайніх випадках. Прямі показання до операції:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • відсутність ефекту від медикаментозної терапії, сильні болі.
 • здавлювання спинного мозку, яке призводить до слабкості і паралічу.
 • синдром «кінського хвоста».

Активно практикується як ендоскопічне, так і відкрите хірургічне лікування. Прогноз після даних операцій втішний. Період відновлення становитиме кілька місяців, після реабілітації осіб знову зможе бути фізично активним.

Народна терапія

Народні засоби допоможуть лікувати запальний процес, поліпшити рухливість спини і позбавити від болю. Використовуються такі рецепти:

 1. Натерти сиру картоплю на тертці, змішати з медом. Прикласти до хворої області спини. Зафіксувати бинтом, залишити на дві години. Можна практикувати лікування відварною теплим картоплею, який потрібно також прикладати до спини.
 2. Змішати по ложці брусниці і м’яти. Залити склянкою окропу. Настояти, процідити, пити протягом дня.
 3. Змішати тертий часник і імбир в однакових пропорціях. Додати оливкове масло. Використовувати для розтирань спини на ніч. Подібну суміш можна готувати з меду з червоним перцем: вона допоможе поліпшити кровообіг, зніме спазм м’язів.
 4. Взяти по ложці ментолової і пихтового масел. Використовувати для розтирань спини.

Лікування народними засобами можна проводити тільки після попередньої консультації з лікарем. Практикувати терапію без контролю фахівця може бути небезпечно. Подібні засоби лише знімають неприємні відчуття, усувають запалення, проте повністю позбавити від захворювання вони не здатні.

Симптоми попереково-крижового остеохондрозу у жінок можуть бути схожими на менструальні болі, тому нерідко при болях в крижової зоні жінки звертаються не до невролога, а до гінеколога, що є помилкою.

Профілактичні рекомендації

Лікарі стверджують, що простіше запобігти розвитку остеохондрозу поперекового-крижового відділу хребта, ніж займатися пізніше його длитель вим лікуванням. Людині в домашніх умовах слід вжити таких профілактичних заходів:

 1. Правильно організувати своє робоче місце за комп’ютером. Стіл повинен бути не більше 70 см у висоту. Крісло слід підбирати з ортопедичною підтримуючої спинкою, обладнане зручними підлокітниками. Важливо, щоб клавіатура розташовувалася нижче ліктів.
 2. Під час роботи за комп’ютером робити часті перерви для розминки спини. Під час таких пауз варто виконувати гімнастичні вправи, присідання, нахили. Це зніме м’язову напругу, поліпшить кровообіг.
 3. Організувати правильний режим сну. Під цим мається на увазі розумний вибір матраца і подушки. Вони повинні бути ортопедичними і якісними. Матрац потрібен із середнім ступенем жорсткості, яке зберігає природні вигини хребта під час сну.

Бажано мати прямокутну подушку невеликої висоти.

 1. Відмовитися від звичок, які вражають організм токсичними речовинами, що піддає його дегенеративних захворювань.
 2. Дотримуватися здорового харчування. З метою профілактики потрібно повністю виключити з меню солоні страви, білий хліб, солодощі, жирну їжу. Корисні для кісток кисломолочні продукти, овочі, фрукти, зелень, горіхи. Регулярно в меню повинні бути присутніми жирна риба і відварене м’ясо.
 3. Уникати переохолодження.
 4. Відмовитися від підйому тяжкості, надмірних фізичних навантажень, які можуть пошкодити хребет.
 5. Регулярно займатися корисними видами спорту. Підходить плавання, тривалі піші прогулянки, гімнастика. Вони допомагають підтримувати м’язи в тонусі, покращують кровообіг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Суглобова гімнастика Ольги Янчук: опис вправ і правила виконання

Якщо проводиться лікування попереково-крижового остеохондрозу, хворому протипоказані активні фізичні навантаження: біг, стрибки, важкі тренування в спортзалі. Такі навантаження зможуть тільки погіршити самопочуття хворого, спровокувати у нього черговий напад болю через защемлення нерва.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Що буде, якщо не лікувати

Без своєчасного лікування остеохондроз почне поступово прогресувати, провокуючи небезпечні ускладнення. У такому стані у хворого можуть розвинутися такі наслідки патології:
Ускладнення Особливості Портороз міжхребцевих дисків Це первинне прояв міжхребцевої грижі з випинанням диска за межі хребців, що провокує роздратування нервів і сильні болі. Може розвиватися оніміння ніг, порушення сечовипускання, біль в стопах і поколювання Невралгічні порушення Виявляються у вигляді сильного болю, прострілюють відчуттів в спині, порушень рухливості, скутості Артроз хребта Дане захворювання — наслідок дегенеративних змін в хрящах. Воно буде приводити до їх поступового руйнування
Хвороба може стати причиною кульгавості, мігрені, стенозу артерій, спондильозу. Нерідко пацієнти повністю втрачають працездатність, стають інвалідами.

Попереково-крижовий остеохондроз, код за МКХ 10 якого позначається, як М42, здатний провокувати так званий синдром «кінського хвоста». Цей стан буде супроводжуватися вираженими неврологічними порушеннями і болями в крижової зоні.

Виконання ЛФК

Лікувальна фізкультура при остеохондрозі попереково-крижового відділу рекомендується для виконання практично всім пацієнтам, які не мають протипоказань до таких вправ. Обґрунтовано це наступними перевагами і ефективністю даних тренувань:

 • полегшення болю при попереково-крижовому остеохондрозі.
 • зняття м’язової напруги і спазму.
 • поліпшення кровообігу.
 • зміцнення м’язового корсету.
 • зміцнення зв’язок.
 • ефективна боротьба з корінцевим синдромом.
 • підвищення рухливості хребта.

Комплекс вправ:

 1. Стати рівно, ноги поставити на ширині плечей. Руки розташувати на стегнах. Виконувати кругові рухи тазом в один бік, а потім в другу. Повторювати по десять разів.
 2. Стати на карачки, витягнути руки вперед. Зробити випад назад, максимально витягнутися. Повторювати двадцять разів.
 3. Лягти на спину, зігнути ноги в колінах. Піднімати таз від підлоги, вигинаючи спину. Повторювати десять разів.
 4. Лежачи на боці, піднімати голову і утримувати її протягом п’яти секунд.
 5. Стоячи, нахилятися, дотягуватися руками до підлоги. Спочатку це може бути складно зробити, однак при частих тренуваннях людина зможе повністю прикладати долоню до підлоги.
 6. Лягти на спину. Головою натискати на жорстку подушку, підніматися, але руками чинити опір. Так будуть тренуватися м’язи спини.

Щоб домогтися помітних поліпшень, практикувати таку фізичне навантаження потрібно щодня протягом двадцяти хвилин.

Комплекс вправ допоможе не тільки вилікувати, але і запобігти розвитку міжхребцевого остеохондрозу попереково-крижового відділу хребта. Відгуки про ефективність фізичного навантаження для профілактики захворювання можна прочитати на численних форумах пацієнтів.

Протипоказано виконувати вправи при остеохондрозі попереково-крижового відділу при гострих болях в спині, високій температурі, підвищеному артеріальному тиску, недавно перенесених хірургічних втручаннях. З обережністю і тільки після дозволу лікаря практикувати лікування за допомогою ЛФК слід вагітним жінкам, літнім людям, пацієнтам з важкими захворюваннями суглобів, печінки, нирок і серця.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Уколи при поперековому остеохондрозі: внутрішньом’язові, внутрішньовенні, блокади

Alfonso

Гімнастика Шішоніна при остеохондрозі шийного відділу: результативність, показання

Undershmidtther

Деформуючий спондильоз: діагностика та лікування симптомів захворювання

Undershmidtther

Лікування шийного остеохондрозу у жінок, симптоми і ознаки захворювання

Axel

Чим небезпечний остеохондроз плечового суглоба: симптоми і лікування хвороби

Tanya

Головний біль при остеохондрозі шийного відділу: причини, симптоми, лікування

Murcia

Типи порушень зору при шийному остеохондрозі, лікування та профілактика

Coolio

Поширений остеохондроз шийного, грудного і поперекового відділу хребта: симптоми і лікування захворювання

Axel

Лікування шуму і дзвону у вухах і в голові при шийному остеохондрозі

Tanya

Залишити коментар