Лікування

Ефективні препарати містять глюкозамін і хондроїтин

Ефективні препарати містять глюкозамін і хондроїтин Так виглядає хрящова поверхню, уражена на остеоартроз.

Переваги комбінованої терапії ХС і ГА

Важливо знати! Лікарі в шоці: Ефективний і доступний засіб від болю в суглобах існує … Читати далі …

Препарати з глюкозаміном (ГА) і хондроїтин сульфатом (ХС) — найбільш популярні серед всіх хондропротекторов. Доведено, що одночасне застосування цих двох речовин набагато ефективніше монотерапії. Як з’ясувалося, комбінована дія ХС і ГА підвищує продукцію гликозамингликанов хондроцітамі в 97% випадків, а застосування тільки одного з них — в 32%.

Поки немає однозначного визнання ефективності хондропротекторів в лікуванні остеоартрозу. Багато авторів ставлять під сумнів результати клінічних досліджень, посилаючись на значну гетерогенність груп пацієнтів, нечисленність вибірок або неправильну оцінку результатів захворювання. У 1994 році Американська колегія ревматологів (American College of Rheumatology) офіційно заявила про марність застосування хондропротекторів при ОА.

Рекомендуємо до перегляду суто науковий аналіз джерел досліджень ефективності хондропротекторів від Бориса Цацулін:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Європейська ліга проти ревматизму (EULAR) підтверджує наявність у хондропротекторов симптоматичного і навіть структурно-модифікуючий дії.

Симптом-модифікуючу дію — це здатність препарату впливати на симптоми хвороби, полегшувати самопочуття пацієнта. Структурно-модифікуючу дію — це здатність хондропротектора впливати на структуру і функції хрящової тканини.

Самі по собі ГА і ХС «працюють» слабо. Використовувати препарати, що містять тільки хондроитин або тільки глюкозамін, немає сенсу. Вони надають хондропротекторну дію, але погано допомагають в боротьбі з остеоартрозом. Ефект від комбінованих препаратів набагато краще.

Ефективні препарати містять глюкозамін і хондроїтин Якщо лікар призначив вам препарат з групи хондропротекторів, подивіться на його склад. Намагайтеся не купувати ліків, що містять лише один компонент. В будь-якій аптеці ви можете знайти більш ефективні комбіновані кошти.

Як діють комбіновані хондропротектори

При одночасному застосуванні глюкозамін і хондроїтин взаємно підсилюють, доповнюють дію один одного. Вони впливають на різні метаболічні процеси, що робить їх сумісне використання особливо доцільне.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Препарати Хондрозамін і Хондрозамін Нео для лікування суглобів

Екзогенний ГА бере активну участь в синтезі гіалуронової кислоти і глікозаміногліканів, перешкоджає утворенню вільних радикалів, ферментів, що руйнують хрящову тканину, захищає суглобові хрящі від руйнівної дії нестероїдних протизапальних засобів. Глюкозамін має помірну знеболювальну, протизапальну дію.

Ефективні препарати містять глюкозамін і хондроїтин ХС стимулює синтез протеогліканів, колагену, гіалуронової кислоти, пригнічує активність гіалуронідази, пептідази і еластази — ферментів, що руйнують хрящову тканину. Хондроітінсульфат підтримує в’язкість синовіальної рідини, утримує вологу в товщі хрящів, надає анальгетичну, протизапальну, регенеруючу дію.

Ефекти від застосування хондропротекторів:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
  • стимуляція хондроцитів — клітин, що синтезують глюкозаміноглікани, колаген, протеіноглікани, гіалуронову кислоту та інші речовини, необхідні для нормального функціонування суглобів.
  • пригнічення активності лізісомальних ферментів, що руйнують суглобові хрящі, що прискорюють розвиток остеоартрозу.
  • зменшення інтенсивності болю в суглобах.
  • зниження активності запальних процесів в синовіальній оболонці та інших суглобових тканинах.
  • підвищення стійкості хондроцитов до негативного впливу прозапальних цитокінів, кортикостероїдів, НПЗЗ.

Відео від Бориса Цацулін про побічні ефекти хондропротекторов:

Хондроітин з глюкозаміном для суглобів більш ефективні при системному застосуванні. Найчастіше комбіновані хондропротектори призначають у вигляді таблеток або капсул. Всі мазі, гелі з цими речовинами малоефективні в лікуванні ОА.

Препарати, до складу яких входить хондроїтин і глюкозамін

Комбіновані препарати відносяться до III поколінню хондропротекторов. Ці кошти ефективні в лікуванні остеоартрозу, в боротьбі з неприємними симптомами, прогресуючим руйнуванням хрящової тканини. До I покоління хондропротекторов відносяться препарати на натуральній основі, до II — монопрепарати.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Зараз активно рекламується мазь Хондроксид, яка не містить глюкозаміну. Намагайтеся не купувати — ні її, ні будь-які інші мазі або гелі з хондропротекторами. Віддавайте перевагу таблетованими формами препаратів. Якщо вам призначили ліки, що містять тільки хондроитин, постарайтеся знайти інші аналоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ефективні ліки і препарати для суглобів - опис засобів

Таблиця 1. Препарати, що містять глюкозамін і хондроїтин
Назва Виробник Форма випуску Ціна, руб Терафлекс Байєр, Німеччина Капсули 1000-4000 Терафлекс Едванс Сагмел, США Капсули 500-3000 артрит Юніфарм, США Таблетки 700-3000 Глюкозамін-Хондроитин Плюс Солгар, США Таблетки 2200-4000 Инолтра Ірвін, США Капсули 1600-4500 комплекс глюкозаміну і хондроїтину Солгар, США Таблетки 2300-3800 Хондронова Панацея, Індія Капсули 400-720 Глюкозамін-хондроітіновий комплекс Фармакор Росія Капсули 240-680 Доппельгерц актив Глюко замін + Хондроитин Квайссер, Німеччина Капсули 350-700

Ефективні препарати містять глюкозамін і хондроїтин

Як приймати глюкозамін і хондроїтин: корисні поради

Як приймати хондроитин з глюкозаміном? Чи потрібно пити ліки постійно або досить лікуватися курсами по 3-4 рази на рік?

Ефект від застосування комбінованих хондропротекторів з’являється через 8-12 тижнів після початку лікування. Він зберігається протягом 1-2 місяців після припинення прийому ліків. Для успішної боротьби з остеоартрозом досить курсової терапії.

Недавні клінічні дослідження показали, що интермиттирующее лікування комбінованими хондропротекторами володіє рівною ефективністю з постійним прийомом препаратів. Ви можете спокійно лікуватися курсами, але економити при цьому чимало грошей.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Лікування болю в ногах при цукровому діабеті

Murcia

Операція на колінному суглобі при пошкодженні меніска — свідчення, проведення та відновлення

Megusta

Саркома колінного суглоба: що це, симптоми і методи лікування

Elena

Методи фізіотерапії при лікуванні подагри

Megusta

Спина біфідо: ступеня, симптоми і лікування

Pasha

Аплікатор Ляпко: що це, інструкція і застосування

Coolio

Вітаміни при ревматоидной формі артриту колінного суглоба: список назв

Lamaxima

Препарати для лікування артрозу

Marina

Лікування епіконділіта апаратом АЛМАГ

Serega

Залишити коментар