Різне

Хрускіт в щелепи — нешкідливий звук або тривожний симптом?

Хрускіт в щелепи - нешкідливий звук або тривожний симптом? В першу чергу, сходіть на прийом до стоматолога. Якщо він не знайде проблем з прикусом — зверніться до ортопеда, щоб виключити захворювання скронево-нижньощелепного зчленування.

Звідки береться хрускіт ​​/ h2

Напевно кожен з нас чув міфічні історії про те , що хрест в суглобах з’являється через розрив бульбашок повітря. Однак про те, звідки беруться ці бульбашки і чому вони лопаються, відомо мало.

Синовіальная рідина містить близько 15% розчиненого вуглекислого газу. При різкому русі суглобових поверхонь кісток вони утворюють дрібні бульбашки, які відразу ж спадають. У 2015 році за допомогою МРТ-сканування в реальному часі вчені з’ясували, що характерні клацання з’являються саме в момент утворення бульбашок. Спадаються ж вони беззвучно.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Хрускіт в щелепи - нешкідливий звук або тривожний симптом? В фізиці процес утворення бульбашок газу в рідинах називають кавітацією.

Крім трібонуклеаціі, причиною хрускоту може бути дісконгруентность суглобових поверхонь або гіпермобільність скронево-нижньощелепного суглоба. При рухах головка нижньої щелепи зісковзує з місця, що і призводить до характерного клацання. Ось чому у багатьох людей чується хрускіт при жуванні, розкритті рота і навіть зевании.

Подібне клацання зазвичай вказує на стоматологічні захворювання або поразки суглобового зчленування нижньої щелепи. Саме тому його необхідно відрізняти від звуків, що виникають через кавітації.

Ознаки патологічного хрускоту:

  • з’являється щораз при повторенні певного руху;
  • викликає дискомфорт або хворобливі відчуття;
  • супроводжується обмеженням рухливості.

Хрускіт в скронево-нижньощелепного суглоба може бути одним з перших ознак дисплазії сполучної тканини (ДСТ). Вона є вагомим фактором ризику генералізованого остеоартрозу — важкого захворювання у людей похилого віку.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Причини хрускоту

Чому хрумтить щелепу, коли відкриваєш рот? Клацання при рухах нижньої щелепи можуть бути нешкідливим фізичним явищем. Вони виникають періодично, не викликають неприємних відчуттів і не заважають людині виконувати звичні руху. Патологічний хрускіт може вказувати на ряд захворювань.

Таблиця 1. Причини хрускоту
Причина Механізм появи клацань Небезпека і можливі ризики Спазм жувальних м’язів Через м’язових спазмів головка нижньої щелепи зміщується, що і викликає появу хрускоту тризм жувальних м’язів вказує на ураження нервової системи. Він може бути ознакою неврозу, епілепсії, пухлин головного мозку. Посмикування м’язів може виникати при ураженні щитовидної або паращитовидної залози Неправильний прикус Неякісно встановлені пломби і імпланти деформують прикус, що призводить до дісконгруентності скронево-нижньощелепного суглоба Згодом у людей з неправильним прикусом можуть розвиватися артрити і артрози. Вони супроводжуються болем і обмеженням рухливості суглоба, що приносить людині масу дискомфорту Бруксизм Постійне скреготіння зубами викликає розвиток мікроартропатіі. Через це ушкоджений суглоб починає клацати при рухах Регулярна травматизація скронево-нижньощелепного суглоба може призводити до його дегенеративних змін і / або запалення Наслідки травм Дісконгруентность суглоба виникає через його травматичного пошкодження або неправильно зрослого перелому нижньої щелепи можуть викликати розвиток неінфекційних артритів або вторинного деформуючого артрозу Деформуючий остеоартроз Руйнування суглобових хрящів призводить до дісконгруентності і функціональних розладів П врежденіе суглобів нижньої щелепи вказує на генералізований остеоартроз. Незабаром у людини можуть з’явитися симптоми пошкодження кульшових, колінних, міжфалангових або інших зчленувань

Що робити, якщо хрумтить щелепу?

При регулярному появі підозрілих клацань необхідно звертатися до лікаря. Після обстеження він поставить діагноз, призначить лікування. Якщо ж фахівці не знайдуть у вас ніяких хвороб — ви перестанете турбуватися через надуманої проблеми.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Якщо хрускіт з’явився через неправильного прикусу, вам буде потрібна допомога стоматолога. При наявності неврологічних проблем вас відправлять до невропатолога або психіатра. Якщо ж у вас виявлять деформуючий остеоартроз — доведеться регулярно відвідувати ортопеда. Артроз зазвичай вражає відразу кілька зчленувань. Рано чи пізно у вас виникнуть більш серйозні проблеми, ніж неприємне клацання при відкриванні рота.

Якщо ви не дипломований лікар — швидше за все, ви не знаєте, що робити, якщо хрумтить щелепу при жуванні. Не намагайтеся займатися самолікуванням — краще зверніться до лікарні.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Педикульоз при вагітності: чим лікувати?

Bobby

Що таке міліуми на обличчі? Причини, методи лікування та видалення в домашніх умовах

Axel

Як позбутися целюліту на литках?

Alfonso

Чому виникла висип під колінами у дитини або дорослого? Найчастіші причини

Murcia

Що таке хондопротектори для суглобів нового покоління

Marina

Цукровий скраб для обличчя в домашніх умовах

Bobby

Огляд кращих загоюють мазей і поради щодо застосування

Marina

Особливості та лікування герпесу на вусі

Serega

Лікування гематоми на голові після удару

Serega

Залишити коментар