Лікування

Нестероїдні протизапальні засоби при остеохондрозі: користь і шкода

Нестероїдні протизапальні засоби при остеохондрозі: користь і шкода Приблизно в 20% випадків больовий синдром виникає внаслідок дисфункції фасеткових суглобів хребта. І тільки у 5% хворих причиною болів в спині є пошкодження міжхребцевих дисків. Застосування міорелаксантів у цих двох категорій пацієнтів зазвичай дає менш виражений ефект. Тому їм разом з НПЗЗ призначають хондропротектори.

Нестероїдні протизапальні засоби при остеохондрозі: користь і шкода

Механізм дії ліків

Важливо знати! Лікарі в шоці: Ефективне і доступний засіб від болю в суглобах існує … Читати далі …

НПЗЗ чинять знеболювальну, протизапальну та антипіретична дію. У кожного препарату всі ці ефекти виражені в різному ступені: запалення найкраще знімають Диклофенак і Індометацин, а біль — Кеторолак, Кетопрофен, Метамизол. Аспірин надає також кроворазжіжающее і дезагрегантну дію.

Нестероїдні протизапальні препарати — найбільш безпечний засіб при остеохондрозі. У порівнянні з кортикостероїдними гормонами вони викликають менше побічних ефектів. А на відміну від місцевих анестетиків вони не тільки знімають біль, але і усувають запальний процес. НПЗЗ не потрібно колоти в паравертебральні тканини, що пов’язане з певним ризиком.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Першим нестероїдних протизапальних засобом була саліцилова кислота. Її отримали в 1829 році з кори верби. До цього для боротьби з болем використовували виключно опіати, які гнобили подих, викликали швидке звикання, негативно впливали на психіку людей.

Доктор Антон Єпіфанов зрозумілою мовою пояснює природу дії НПЗЗ:

Ефекти від використання НПЗЗ:

  • анальгезирующий. Ліки добре пригнічують біль низької та середньої інтенсивності в м’язах і суглобах. Однак при вісцеральних болях вони поступаються за силою наркотичних анальгетиків.
  • протизапальний. Ліки пригнічують запальні процеси і гальмують синтез колагену, попереджаючи склерозування тканин. Всі НПЗЗ мають менш виражену протизапальну активність, ніж кортикостероїди, проте краще їх купируют больовий синдром.
  • жарознижуючий. НПЗЗ при остеохондрозі стабілізують температуру тіла лише в разі гіпертермії. Однак вони ніяк не впливають на нормальну температуру, що відрізняє їх від гіпотермічна засобів на кшталт хлорпромазином.
  • антиагрегантний. Є у препаратів, що пригнічують ЦОГ 1, і відсутня у селективних інгібіторів ЦОГ 2. Шляхом пригнічення агрегації тромбоцитів НПЗЗ покращують кровообіг в тканинах. Найпотужнішим дезагрегантну дію має Аспірин. При остеохондрозі цей препарат використовують рідко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вибираємо мазь від ударів і розтягувань: кращі знеболюючі засоби та препарати від набряків

Іноді нестероїдні препарати при остеохондрозі виявляються малоефективними. Причин цьому може бути декілька. По-перше, ліки можуть погано проникати в осередок запалення через поганий кровообіг. По-друге, болі викликані не запальним процесом, а м’язовими спазмами. По-третє, причиною хворобливих відчуттів може бути не остеохондроз, а більш серйозна патологія.

Нестероїдні протизапальні засоби при остеохондрозі: користь і шкода Схема проведення блокади.

При неефективності системного застосування НПЗЗ (таблетки, уколи) ліки краще вводити місцево. Для паравертебральних блокад можна використовувати як нестероїдні, так і стероїдні протизапальні засоби. Їх колють хворому разом з ненаркотичними анальгетиками (Лідокаїн, Бупівакаїн). Для боротьби з миогенной болями використовують міорелаксанти (Толперизону, Баклосан, Тизанідин).

Термін «нестероїдні» був введений, щоб продемонструвати відміну НПЗЗ від кортикостероїдів. Останні — це гормональні засоби, що викликають масу побічних ефектів. При остеохондрозі їх призначають тільки місцево, у вигляді мазей або локальних ін’єкцій.

Що таке селективні і неселективні інгібітори циклооксигенази

Ліки з групи НПЗЗ купируют біль шляхом пригнічення продукції простагландинів — речовин, що підвищують чутливість ноцицепторов до медіаторів болю. Препарати роблять це шляхом блокади циклооксигеназ, що беруть участь в синтезі простагландинів.

Відкрито кілька груп цих ферментів:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
  • ЦОГ 1. Присутній в організмі здорової людини і виконує важливі фізіологічні функції. Пригнічення цього ферменту призводить до небажаних побічних ефектів: бронхоспазму, затримці води в організмі, загострення гастриту або виразки шлунка.
  • ЦОГ 2. Утворюється тільки в певних ситуаціях, наприклад, при запальних процесах в організмі. Придушення активності цього ферменту лежить в основі протизапальної дії НПЗЗ.
  • ЦОГ 3. Відіграє велику роль в появі болю і лихоманки, але не бере участь в розвитку запальних процесів. ЦОГ 3 найкраще пригнічується Парацетамолом, який практично не впливає на всі інші циклооксигенази.

Нестероїдні протизапальні засоби при остеохондрозі: користь і шкода Неселективні інгібітори ЦОГ — препарати, які діють відразу на всі групи циклооксигеназ. Ці кошти мають виражену протизапальну дію, однак викликають масу побічних ефектів. Їх не можна приймати людям з бронхіальною астмою і виразковою хворобою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вправи для спини при грижах хребта: користь і опис

Чим слабкіше препарат інгібує 1 тип циклооксигенази, тим він безпечніший. Ібупрофен і Диклофенак слабо пригнічують ЦОГ 1, хоча відносяться до групи неселективних НПЗП. Ці ліки набагато безпечніше Аспірину, кетопрофен, Індометацину і Піроксикаму.

Нестероїдні протизапальні засоби при остеохондрозі: користь і шкода Селективні інгібітори циклооксигенази роблять виборчу дію. Наприклад, Німесулід і Мелоксикам пригнічують тільки другий тип ферменту. Завдяки цьому ліки викликають менше побічних ефектів, а використовувати їх можна навіть людям з виразковою хворобою і бронхіальну астму.

Селективні інгібітори мають різну фармакологічну активність: деякі з них сильніше, ніж інші.

для боротьби з болем і високою температурою використовуйте Парацетамол, який пригнічує ЦОГ 3. при вираженому запальному процесі намагайтеся застосовувати Целекоксиб або Рофекоксиб — потужні селективні інгібітори ЦОГ 2.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

НПЗЗ, які можна використовувати при остеохондрозі

В ашей країні при остеохондрозі найчастіше застосовують кілька протизапальних препаратів. До них відносяться Диклофенак, Кетопрофен і Ібупрофен. Всі вони є або неселективними, або слабкими селективними інгібіторами циклооксигенази. Ці препарати не є самими якісними й ефективними серед всіх НПЗЗ. Їх широке використання можна пояснити доступністю і низькою ціною.

Нестероїдні протизапальні засоби при остеохондрозі: користь і шкода Таблиця 1. Ліки з групи НПЗЗ, які можна використовувати при остеохондрозі
Діюча речовина Торгові назви Особливості дії Диклофенак Наклофен, Диклак, Ортофен Диклофенак — найпопулярніший НПЗЗ в світі. Він відносно добре переноситься пацієнтами і має виражену протизапальну та знеболювальну дію. Застосовується у вигляді таблеток, ректальних свічок, мазей, гелів, внутрішньом’язових ін’єкцій Ібупрофен Долгит, Мотрин, Бруфен За ефективністю Ібупрофен практично не поступається диклофенаку. Препарат має виражену жарознижувальну і знеболювальну дію. Добре переноситься хворими і порівняно рідко викликає у них побічні ефекти. Ібупрофен — найбезпечніший для шлунка препарат. Він дозволений для лікування вагітних і дітей. Засіб випускається у формі таблеток і гелю для зовнішнього застосування Метамізол Анальгін, Баралгин М, Новалгін Володіє слабку протизапальну дію, але дуже добре усуває больовий синдром. Має спазмолітичну активність, що відрізняє його від всіх інших НПЗЗ. Призначається у вигляді таблеток, внутрішньом’язових або внутрішньовенних ін’єкцій Кетопрофен Фастум, Биструмгель, Кетонал, флекс Сильнодіючий НПЗЗ. Активно пригнічує ЦОГ 1, через що при системному застосуванні викликає побічні ефекти. Тому препарати на основі кетопрофену лікарі намагаються призначати у вигляді мазей і гелів Німесулід Німесил, Найз Препарат безпечний, але має менш вираженою дією, ніж інші НПЗЗ. При остеохондрозі його використовують рідко Парацетамол Панадол, Еффералган, Калпол Добре усуває больовий синдром і знижує температуру, але має слабку протизапальну дію. Використовується при гострих болях в спині як анальгезирующего кошти. Призначається у вигляді таблеток Целекоксиб коксиби, Роукоксіб-Роутек, Ділакса, Целебрекс Надає сильне знеболювальне та протизапальну дію, практично не викликаючи побічних ефектів. Випускається у вигляді капсул і таблеток для прийому всередину Рофекоксиб Виокс Показаний при сильних болях в спині. Дуже сильний препарат, практично не викликає побічних ефектів
Олександра Боніна пояснює принципи застосування медикаментів при лікуванні остеохондрозу:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Засоби від тріщин на ареолах для годуючих мам

Один і той же препарат може випускатися під різними торговими назвами. Ліки з одним і тим же діючою речовиною практично нічим не відрізняються (крім виробника і ціни). Немає сенсу платити більше, купуючи дорожчий препарат.

При виборі знеболюючого засобу звертайте увагу на діючу речовину, а не на ціну. Від складу препарату залежить його дія. Оригінальні ліки практично завжди краще дженериків.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Всі способи лікування артриту стопи в домашніх умовах

Undershmidtther

Лікування суглобів сіллю — компреси, пов’язки, розчини

Bobby

Кіфоз грудного відділу хребта: причини, симптоми і лікування

Andrey

Хронічний артрит — класифікація, симптоми і лікування

Maxim

Що таке блокада в медицині і як її проводять

Alex

Перелом ребер: симптоми, наслідки та лікування

Pasha

Остеохондроз 2 ступеня: симптоми, особливості та лікування

Alex

Остеохондроз грудного відділу хребта: симптоми, діагностика та лікування

Undershmidtther

Хвороба Форестьє: причини, симптоми і лікування

Scooby

Залишити коментар