Лікування

Кращі БАДи для відновлення хрящової тканини суглобів

Кращі БАДи для відновлення хрящової тканини суглобів

Використання в терапії суглобових патологій

Обмінно-дистрофічні захворювання опорно-рухової системи раніше вважалися долею літніх людей і людей похилого віку. Зараз деструктивно-дегенеративні патології нерідко діагностуються у пацієнтів молодше 30 років на тлі малорухливого способу життя, незбалансованого харчування, проживання в екологічно несприятливому регіоні. Тому рішення проблем терапії і профілактики хвороб суглобів стало соціально важливим завданням. У нашій країні захворювання опорно-рухового апарату впевнено утримуються на перших місцях в Міжнародній класифікації хвороб (МКБ 10), стають причиною втрати працездатності та інвалідизації.

Кращі БАДи для відновлення хрящової тканини суглобів В лікуванні артритів, коксартрозів, спондилоартроз застосовуються фармакологічні препарати в поєднанні з фізіотерапевтичними процедурами. Але навіть використання глюкокортикостероїдів, міорелаксантів, нестероїдних протизапальних засобів не завжди приносить результат. На відміну від препаратів БАДи, що володіють структурно-модифікуючих дією, відновлюють пошкоджені суглобові, хрящові, кісткові тканини. Біологічно активні добавки призначаються ортопедами, травматологами, невропатологами в такій послідовності:

 • БАДи з антиоксидантною, знеболюючою і протизапальною активністю — протягом 1-3 тижнів.
 • БАДи, що перешкоджають розробці суглобових структур і відновлюють мінеральний і енергетичний обмін в тканинах — протягом декількох місяців і навіть років.

Біологічно активні добавки не замінюють фармакологічні препарати, а доповнюють і підсилюють їх терапевтичну дію. Вони застосовуються також для попередження деструктивно-дегенеративних змін у пацієнтів, які генетично схильні до артритів, подагрі, руйнування міжхребцевих дисків. Як профілактичний засіб БАД призначаються при діагностуванні патологій або станів, здатних стати причиною зниження функціональної активності опорно-рухової системи. Наприклад, при настанні природної менопаузи у жінок порушується абсорбція кальцію через зміни гормонального фону. Курсовий прийом збалансованих біоактивних добавок запобіжить підвищення крихкості кісток, що провокує небезпечні переломи.

Важливе значення БАД для суглобів — незначний перелік протипоказань, а ось прийом НПЗП і глюкокортикостероїдів загрожує виникненням серйозних ускладнень і розвитком вторинних, супутніх захворювань. Лікарські засоби з рослинними екстрактами і натуральними хондропротекторами рідко провокують побічні ефекти навіть при тривалому застосуванні багатомісячної прийомі. Причиною відносній безпеці і відсутності токсичності стає низька абсорбція в системний кровотік. Основні інгредієнти проникають в пошкоджені тканини, де накопичуються у високій концентрації.

Для більшості БАД характерний кумулятивний ефект. Їх терапевтична дія проявляється через кілька тижнів, а іноді і місяців. Нераціонально приймати біологічно активні добавки для швидкого усунення болю або купірування суглобового запалення. Тому лікарі рекомендують пацієнтам приймати БАД тільки після проведення основної терапії.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

В Федеральному державному закладі науки «Російський науковий центр« Відновна травматологія та ортопедія »ім. академіка Г. А. Ілізарова »в 2005 році було проведено клінічне дослідження БАД з хондропротекторами. У 18 з 20 пацієнтів з гонартрозом відзначено зниження стомлюваності м’язів, повне усунення судом в ногах, збільшення обсягу рухів. Випробування проводилися в період епідемії грипу, тому лікарів надзвичайно зацікавив той факт, що ніхто з добровольців не піддаючи інфікування. Медики пояснюють це підвищенням імунітету, ендоекологічної рекреацією і відновленням гомеостазу організму в результаті прийому біологічних добавок.
Хронічні захворювання опорно-рухового апарату Біологічно активні добавки, найбільш часто використовувані в терапії Остеохондроз Ревмалгон з серії 911, бальзам Дикуля з шабельника, Артроцін Форте , Геладрінк Форте (Орлінг) Артрит (подагричний, ювенільний і інші форми) Хонда і Хонда Форте, Глюкозамин-Хондроітин комплекс (Фармакор), Геладрінк плюс (Орлінг), Стопартроз (Славія Фарм) Синовит Инолтра (Ірвін Нечуралз), Артро-Актив таблетки і живить бальзам, Биоритм Суглоби день і ніч (Евалар) Остеоартроз жабій камінь, Доппельгерц Актив комплекс Хондроітин і Глюкозамін, Артроцін Гонартроз Флексіново (Адамед Консьюмер Хелскеа), Глюкозамин Максимум, Елластенга активний Глюкозамін (Фармаплант)

Кращі інгредієнти біологічно активних добавок

В аптеках БАДи для суглобів представлені досить широко. Вони можуть бути як однокомпонентними, так і містити кілька діючих речовин. Вибором біоактивних добавок повинен займатися тільки лікар, який враховує результати діагностичних досліджень, стадію перебігу патології та наявність в анамнезі пацієнта хронічних захворювань печінки і органів сечовиділення. Медики рідко рекомендують БАДи, до складу яких входить більше 15-20 інгредієнтів, так як їх терапевтичні ефекти можуть «заглушати» один одного. Якщо ліки купується без призначення лікаря, то слід віддавати перевагу біодобавці, що містить від 1 до 7 компонентів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Желатин для суглобів - міф чи реальність, користь і шкода від желатину

Варто звернути увагу на склад. Незрозумілі красиві назви лікарських китайських трав можуть маскувати органічні сполуки, що не проявляють будь-якої вираженої терапевтичної активності. Прийом цих БАД в кращому випадку не зашкодить, а в гіршому — спровокує ускладнення. Нижче представлено список інгредієнтів, 2-3 з яких обов’язково повинні бути присутніми в якісній біологічно активної добавки для відновлення пошкоджених суглобів.

В результаті нещодавно проведеного клінічного дослідження було встановлено, що прийом БАД з хондроїтином в добовій дозі 1,2 г забезпечував такий же терапевтичний ефект, що і вживання нестероїдних протизапальних препаратів. Хоча дія сульфату хондроїтину наступало значно пізніше, воно зберігалося протягом тривалого часу навіть після припинення терапії.

Для прискорення регенерації суглобових тканин, купірування запалення і набряклості, зниження вираженості хворобливості відчуттів пацієнтам призначаються БАДи для внутрішнього або зовнішнього застосування, які містять з наступні компоненти:

 • хондроїтину сульфат. Натуральне з’єднання, що отримується з хрящів риб осетрових порід, відновлює протеоглікани основних речовин хрящової тканини за рахунок заміщення гликозаминогликанов. Хондроїтину сульфат підвищує функціональну активність хондроцитів, стимулює синтез власних протеогліканів з оптимальною полімерної структурою. Цей інгредієнт біоактивних добавок уповільнює синтез всіх медіаторів запалення (простагландинів, брадикініну) і пригнічує ферменти металлопротеінази — стромелизин, коллагеназу, фосфоліпазу А2, які беруть участь в деструкції суглобового хряща. Кращі БАДи для відновлення хрящової тканини суглобів
 • глюкозаміну сульфат. Цей моносахарид — попередник гликозаминогликанов (хондроитина сульфату, керотана сульфату, гіалуронана). Фармакологічна дія органічної сполуки полягає в стимуляції хондроцитов до підвищення вироблення ними протеогліканів, придушенні продукції фактора некрозу пухлин та інших маркерів запального процесу, зниження вироблення оксидних аніонів макрофагами. Курсовий прийом глюкозаміну стає відмінною профілактикою розвитку колагенових артритів, особливо в комплексі з гіалуроновою кислотою і хондроїтином. Кращі БАДи для відновлення хрящової тканини суглобів
 • з’єднання гіалуронової кислоти. Колаген і гіалуронова кислота — основні компоненти протеогліканів, або структурних одиниць твердого середовища гиалинового хряща. Вони присутні на поверхнях суглобових хрящів і синовіальних оболонок, забезпечують їх в’язкість і еластичність. Хондроцити використовують гіалуронову кислоту при синтезі протеогліканів в гиалиновом хрящі. БАДи з цим з’єднанням часто застосовуються в терапії остеоартрозу, так як при цій патології відбувається зниження концентрації Гіалуронат, вкорочення їх молекул, зниження в’язкості синовіальної рідини.
 • метілсульфонілметан. У складі цього органічної речовини присутня сірка, яка прискорює регенерацію сполучній тканині і підвищує її функціональну діяльність. Дефіцит хімічного елемента стає причиною порушення синтезу колагену і окислювально-відновних реакцій в клітинних структурах. Біоактивні добавки з метілсульфонілметаном призначаються пацієнтам з патологіями опорно-рухової системи для відновлення елементів зв’язкового-суглобового апарату, поліпшення рухливості суглобів, запобігання ушкодження їх поверхні. Кращі БАДи для відновлення хрящової тканини суглобів

З усіх суглобових патологій найчастіше діагностується остеоартроз. Від цього захворювання в Росії страждає більше 15 млн. Чоловік, що складає близько 20% від усіх виявлених патологій опорно-рухового апарату. Імовірність розвитку остеоартрозу підвищується у пацієнтів старше 50 років (27%), а в осіб старших 60 років досягає вже 90%. Захворювання набагато частіше виявляється у жінок, що може пов’язувати його етіологію зі зниженням продукування естрогенів під час природної менопаузи і в постклімактеричний період.

Склад біологічно активних добавок для суглобів виробники покращують мікроелементами, водо- і жиророзчинних вітамінів, нормалізують метаболізм хрящової тканини. Аскорбінова кислота бере участь в синтезі колагену, зв’язує і виводить з організму вільні радикали, що руйнують клітинні структури. Кальциферол позитивно впливає на стан гіалінового хряща, стимулюючи продукування протеогліканів хондроцитами. Ретинол — потужний антиоксидант, що усуває і попереджає розвиток патологій в суглобах, який бере участь в утворенні синовіальної рідини. Токоферолу ацетат підвищує системний і місцевий імунітет, пригнічує вільні радикали, прискорює регенерацію пошкоджених суглобових структур. Мінерали беруть участь практично у всіх біохімічних процесах, що протікають в організмі:

 • марганець зміцнює опорно-рухову систему, є частиною глюкозаміну, активізує фосфатаз-ферменти, застосовується для попередження розвитку артритів і остеопорозов.
 • мідь необхідна для повноцінного синтезу колагену — основного елемента білкового каркаса кісток скелета.
 • селен прискорює ріст кісток, формує сполучні тканини, сприяє абсорбції заліза і усуває неврологічні порушення, часто виник ющие при рецидивах хронічних захворювань суглобів.
 • залізо проявляє імуностимулюючу, антиоксидантну, протизапальну і протипухлинну активність, підтримує еластичність тканин.
 • цинк прискорює регенерацію гиалинового хряща, формує волокна колагену, має імуномодулюючу дію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кращі ліки від вітрянки, щоб швидше одужати

Курсовий прийом БАДів з мікроелементами дозволяє нормалізувати кровообіг в уражених запаленням суглобових тканинах. Поліпшення мікроциркуляції сприяє повноцінній доставці поживних речовин і молекулярного кисню до клітин. Усунення запасу мінералів прискорює регенерацію гиалинового хряща, пошкодження якого провокує розвиток артрозу, синовитов, остеохондрозів.

Найефективніші біологічно активні добавки для суглобів

Виробникам БАДів не доставляє проблем висновок своєї продукції на фармацевтичний ринок. Вони не надають до відповідних служб результати клінічних випробувань, що підтверджують і терапевтичну ефективність драже, капсул, таблеток, мазей. Але безпека біологічно активних добавок вони гарантувати зобов’язані. Тому купувати БАДи слід виключно в аптеках, а не в Інтернет-магазинах за нечуваними цінами. Нерідко покупцям там підсовують «пустушки», чиє лікувальну дію базується в кращому випадку на ефекті плацебо.

БАДи для суглобів в якості монотерапії призначаються пацієнтам тільки на початковій стадії патології або для її попередження. При захворюваннях середнього і високого ступеня тяжкості кошти для перорального прийому або локального нанесення не ефективні. Але вони прекрасно доповнюють терапевтичну дію НПЗП і глюкокортикостероїдів, посилюючи його, мінімізуючи кількість побічних проявів, дозволяючи скорочувати дозування фармакологічних препаратів.

Не варто очікувати швидкого клінічного ефекту від прийому декількох упаковок БАД для відновлення суглобів. До настання одужання зазвичай необхідно від 4 місяців до 2-3 років. Так як при виробництві якісних біодобавок використовуються дорогі сировинні продукти, то їх вартість не може бути низькою.

Глюкозамін Максимум

Виробник Херкель Б. В. випускає Глюкозамін Максимум в вигляді таблеток для перорального прийому (№30 і №60), таблеток для приготування шипучого напою (№10 і №30), саше для розчинення у воді (№30). Основні діючі речовини БАД — сульфати хондроїтину і глюкозаміну. Безсумнівним достоїнством біологічно активної добавки стає низька кратність прийому. У добу необхідно приймати 1 таблетку або 1 саше для настання терапевтичного ефекту. Однієї упаковки достатньо для проведення лікувального курсу, потім виробник рекомендує зробити десятиденну перерву.

Кращі БАДи для відновлення хрящової тканини суглобів Для глюкозаміну і хондроїтину характерна відносна біодоступність (12% і 25% відповідно), тому купірування запального процесу і зниження вираженості болю відбувається приблизно через 3-4 дні і триває стільки ж після закінчення лікування. БАД метаболізується клітинами печінки і евакуюється органами сечовиділення і товстою кишкою. Вартість Глюкозамін Максимум — 400-500 руб. в залежності від лікарської форми.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Артро-Актив: таблетки і живить гель-бальзам

Біологічно активні добавки для суглобів і зв’язок гель-бальзам живить і таблетки №20 і №40 з синьою терапевтичної лінійки Артро-Актив призначаються пацієнтам з різними деструктивно-дегенеративними порушеннями опорно-рухового апарату. До складу БАД входять:

 • сульфати глюкозаміна і хондроїтину.
 • колаген.
 • екстракт босвелії, що є натуральним хондропротектором.

Кращі БАДи для відновлення хрящової тканини суглобів Початкова добова доза становить 4 таблетки, а через 10-14 днів ця кількість скорочується удвічі. Живить гель-бальзам наноситься на область болю і запалення 2 рази на добу, втирається в шкіру для полегшення абсорбції.

Для лікарських форм Артро-Актив характерна низька ступінь проникнення в системний кровотік, що забезпечує практично повна відсутність побічних ефектів . У рідкісних випадках виникає місцева алергічна реакція за типом кропив’янки: висип, свербіж шкіри, набряклість. Ціна упаковки живлячої бальзаму становить близько 100 рублів, таблеток — від 240 рублів.

Хонда і Хонда Форте

Ці біологічно активні добавки для суглобів випускаються вітчизняним виробником Евалар, що спеціалізуються тільки на БАД. Капсули, саше і крем Хонда і Хонда Форте містять:

 • сульфат хондроїтину.
 • гідрохлорид глюкозаміну. ​​
 • екстракти вербової кори і кореня лопуха.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Народні засоби для лікування грижі шийного відділу хребта: кращі рецепти і методики

Кращі БАДи для відновлення хрящової тканини суглобів Одна упаковка БАД розрахована на курс лікування, який можна повторювати кілька разів на рік. Біодобавки ефективно купируют запальний процес, знижують інтенсивність болю. Цьому сприяють не тільки хондропротектори, а й екстракт кори верби, службовець джерелом нестероїдних протизапальних з’єднання — ацетилсаліцилової кислоти.

В Хонда Форте міститься більша кількість хондропротекторов, тому для забезпечення клінічного дії достатньо приймати 1 таблетку або саше в день. Така ж кратність прийому і у Хонда, але в ній мало глюкозаміну і хондроїтину, зате багато саліцилатів. Який з БАД терапевтичної лінійки підходить конкретному пацієнтові, повинен вирішувати тільки лікар.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Артроцін і Артроцін Форте

БАД для відновлення суглобів містить хондропротектори, екстракти лікарських рослин (корінь кульбаби, кора білої верби , польовий хвощ), водо- і жиророзчинні вітаміни — аскорбінову кислоту і токоферолу ацетат. Склад Артроцін Форте доповнений ергокальциферолом. Це хімічна сполука, вітамін D, необхідно для повноцінної абсорбції мікроелемента кальцію, підвищує функціональну активність всього опорно-рухового апарату людини. Артроцін і Артроцін Форте покращують стан гіалінового хряща за рахунок дії хондропротекторов, купируют запальний процес, усувають біль і ранкову скутість суглобів. У гелю дещо інший склад, що включає:

 • комбінацію ефірних масел.
 • рослинні екстракти.
 • бджолина отрута.
 • нікотинамід .

Кращі БАДи для відновлення хрящової тканини суглобів Після локального нанесення зовнішній засіб діючі речовини проникають в хворий суглоб і накопичуються у високій концентрації. В результаті розігріваючого ефекту прискорюється кровообіг в уражених запаленням тканинах, усувається дефіцит поживних сполук і молекулярного кисню. Травматологи, ревматологи, невропатологи рекомендують поєднувати в терапії розтягувань, остеохондрозів, люмбаго БАДи для внутрішнього й зовнішнього вживання. Вартість засобів для місцевого застосування починається від 120 рублів, а для перорального прийому — від 160 руб.

жабій камінь

Вітчизняний виробник Сустамед випускає добавки для зв’язок і суглобів жабій камінь у вигляді капсул і розігріває бальзаму. У терапевтичну лінійку БАД входить також гель з ніжною консистенцією для лікування венозної недостатності і тромбофлебіту. В капсулах жабій камень містяться сульфати глюкозаміна і хондроїтину, що уповільнюють і зупиняють резорбцію кісток і пошкодження суглобів. Бальзам має більш багатокомпонентним складом:

 • масло рижію.
 • жабій камінь.
 • капсаїцин.
 • екстракти сабельника, кінського каштана .
 • ефірне масло евкаліпта.

Кращі БАДи для відновлення хрящової тканини суглобів Для цієї лікарської форми жабій камінь характерно виражене відволікаючу, аналгетичну, регенеруючу, протинабрякову дію. Для запобігання поширенню запалення і набряклості бальзам необхідно наносити на пошкоджені суглоби 2-3 рази в день. Активні інгредієнти БАД практично не абсорбуються у кровоносне русло і не провокують системні побічні ефекти. Але через високий вміст рослинних компонентів відзначені випадки розвитку висипань і свербежу. Ціна бальзаму жабій камінь — від 100 рублів, капсул — від 240 рублів.

Незважаючи на велику кількість інгредієнтів, що входять до складу структурно-модифікуючих БАД, численні клінічні випробування підтверджують тільки ефективність хондроїтину і глюкозаміну. Їх спільне застосування надає адитивна дія, що істотно підвищує результативність терапії.

Флексіново

БАД в таблетованій формі містить найефективніші хондропротектори, необхідні для регенерації суглобових структур: хондроитин, колаген, глюкозамін і гіалуронову кислоту. Склад біологічно активного лікарського засобу покращено додаванням таких інгредієнтів:

 • аскорбінової кислоти, прискорює процеси метаболізму.
 • екстрактом імбирного кореня, що підвищує системний і місцевий імунітет.

Кращі БАДи для відновлення хрящової тканини суглобів Рослинний компонент Флексіново проявляє антиоксидантну активність, запобігаючи руйнуванню гиалинового хряща вільними радикалами. Для БАД характерна зручна дозування: досить приймати 1 таблетку для забезпечення терапевтичної дії. Лікарі рекомендують пацієнтам з остеоартрозом, гонартрозом, радикулітом використовувати Флексіново для купірування запалення, зниження інтенсивності болю, збільшення обсягу рухів в суглобах. Попередити рецидиви хронічних патологій опорно-рухового апарату допоможе проведення курсового лікування 2-3 рази на рік. Вартість 30 таблеток БАД починається від 560 рублів.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Перелом щиколотки зі зміщенням: особливості, симптоми і лікування

Tanya

Метастази в хребті — класифікація, симптоми і тривалість життя

Maxim

Менісціт колінного суглоба: що це, симптоми і методи лікування

Tanya

Дексаметазон для вагітних

Maria

Заміна колінного суглоба в Москві і Петербурзі: клініки і ціни

Pasha

Як лікувати тазостегновий суглоб в домашніх умовах

Megusta

Дифузний остеопороз: що це, симптоми і лікування

Andrey

Ендопротезування колінного суглоба, ціна операції

Maxim

Лікувальні властивості маклюри і дієві рецепти

Lamaxima

Залишити коментар