Різне

Шишки на суглобах: причини, симптоми, різновиди

Шишки на суглобах: причини, симптоми, різновиди Новоутворення на кисті.

Кістозні освіти — круглі або овальної форми, їх розміри — близько 0,5-3 см в діаметрі. При пальпації вони можуть відчуватися, як невеликі грудочки під шкірою, але візуально залишаються непомітними. Більші кісти досягають в діаметрі 4-5 см.

Причини появи

Точна причина появи гангліозних кіст невідома. Вважається, що виникають вони в результаті надмірних фізичних навантажень, здавлювання або перенесених травм. Механічний вплив змушує тканину суглоба руйнуватися, утворюючи невеликі кісти, які потім об’єднуються у велику сформовану масу. Нерідкі випадки їх «раптового» появи через спадковості. В основному патологія зачіпає людей у ​​віці від 20 до 40 років, причому жінки більш сприйнятливі, ніж чоловіки. Рідко ущільнення виникають у дітей до 10 років.

Клінічна картина

Гангліозних кісти не є злоякісними, тому не становлять серйозної медичної загрози. З’являються вони раптово, хоча можуть розвиватися протягом тривалого часу. Додаткові симптоми:

 • невралгічна біль при механічному впливі на уражений суглоб або сухожилля (якщо розростається пухлина тисне на прилеглі нерви).
 • якщо біль присутній, вона носить хронічний характер і посилюється при впливі на шишку.
 • поколювання, оніміння і м’язова слабкість в зоні локалізації освіти.
 • венозний застій.
 • збільшення розмірів кісти при активній фізичній активності і зменшення її розміру в стані спокою.

Деякі ганглії залишаються безболісними ими, хоча і продовжують повільно рости. Шкіра над утворенням може ущільнюватися, запалюватися, лущитися і купувати синюшного забарвлення.

Різновиди гігром

В медичній практиці виділяють два види гангліозних кіст — одно- і багатокамерні. Однокамерні освіти нееластичні, тому не можуть розширюватися. Багатокамерні, навпаки, мають бічні відгалуження, тому поширюються вглиб тканин.

Залежно від місця локалізації розрізняють гігроми:

 • верхніх кінцівок: кисті, пальців, променево і ліктьового суглобів.
 • нижніх кінцівок: стопи, гомілковостопного і колінного суглобів.
 • плечового суглоба.
 • в області шиї.
 • на голові.

На зап’ясті, кисті і пальцях

Такі освіти — найбільш поширені серед інших. Ростуть вони або з синовіальноїпіхви, або з самих суглобів. У першому випадку все кістозні утворення невеликих розмірів і зберігають рухливість. Суглобові пухлини — досить щільні і нерухомі, можуть розростатися на всі боки щодо капсули, за рахунок чого набувають досить великі форми.

Шишки на суглобах: причини, симптоми, різновиди Запястье.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Якщо на суглобі пальця руки з’явилася хвороблива шишка, це може говорити про наявність захворювань суглобів — артриту, артрозу, подагри. Причини їх появи — порушення метаболізму, гормональний збій. Такі освіти рідко залишаються непоміченими, оскільки викликають сильний дискомфорт, заважають трудової діяльності, доставляють в побуті незручності.

На колінному суглобі

Патологія є наслідком деяких захворювань (артроз, артрит, знос колінного суглоба, внутрішньосуглобові гематоми) і травм. У 80% випадків шишка на колінному суглобі з’являється у чоловіків і жінок, чия діяльність пов’язана з надмірними фізичними навантаженнями. У підлітковому віці може з’являтися на тлі статевого дозрівання. Пухлина локалізується в підколінної області, рідше — в бічних областях і практично ніколи — на зовнішній поверхні.

Шишки на суглобах: причини, симптоми, різновиди Коліно.

На ранніх етапах хвороба протікає непомітно, викликаючи тільки неприємні колючі відчуття при натисканні. Коли гігрома досягає 8-10 см в діаметрі, вона стає перешкодою для повноцінного згинання ноги, а насильницькі спроби вчинити рух призводять до слабкості в кінцівки і болю в коліні.

На гомілковостопному суглобі

Гомілковостопний суглоб — досить складна структура, регулярно піддається великим навантаженням. Виникнення гігром в цій області зазвичай пов’язане з грубими ушкодженнями — розривами і розтягуваннями сухожиль, вивихами. Вплинути на їх прояв також може запальний процес в гомілковостопному суглобі. Жінки, що носять взуття на високих підборах, входять до групи ризику через нерівномірно розподіляється навантаження на стопу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як виглядає і чому з'являється жировик за вухом або в мочці? Симптоми і методи лікування

Шишки на суглобах: причини, симптоми, різновиди Голеностоп.

Шишка на гомілковостопному суглобі може досягати великих розмірів, порядку 5 см в діаметрі. При повільному зростанні пухлина формується протягом декількох місяців, іноді років. Швидке зростання призводить до того, що гігрома досягає критичних розмірів за кілька днів або тижнів, доставляючи людині серйозний дискомфорт. В такому випадку призначають хірургічне лікування, яка рятує пацієнта від болю в гомілкостопі і зупиняє тканинне розростання.

На стопі

Гігрома в області стопи локалізуються в її передньому відділі (плюсна і пальці) на тильної поверхні. Больових відчуттів такі освіти не викликають, хоча і роблять незручності при ходьбі і носінні стискує взуття. Присутність болю в стопі говорить про те, що пухлина тисне на нервові закінчення і судини, розташовані поруч з нею.

Шишки на суглобах: причини, симптоми, різновиди Освіта на стопі.

На плечовому суглобі

Сама рухлива область опорно-рухового апарату — плече. І ця зона, як і голеностоп, щодня піддається фізичним навантаженням, які призводять до деформації кісток і здавлення судин. Все це сприяє утворенню гангліозних кіст. Крім загальної симптоматики, поява гігроми на плечі супроводжується набряком, коли опухають сусідні області — шия, плече, передпліччя.

Шишки на суглобах: причини, симптоми, різновиди Плечовий суглоб.

Дуже часто шишка на плечовому суглобі помилково приймається за гнійне запальне захворювання навколосуглобових сумки — бурсит. У них схожа симптоматика, але це два різних захворювання.

Діагностувати патологію і вибирати шлях її усунення повинен саме вузькопрофільний фахівець — травматолог, хірург або ортопед. Це дозволить запобігти подальшому розростання пухлини і вбереже хворого від наслідків, викликаних несвоєчасним або неправильним лікуванням!

На шиї

Шейная гігрома виникає в задній області шиї. Причина її появи — неслиянность лімфатичних судин, що призводить до їх розширення і утворення ущільнень. Клінічна картина не завжди однозначна: в деяких випадках пухлина не викликає болю в шийному відділі, а тільки повільно зростає. в інших — викликає сильний дискомфорт. Зустрічаються «групові» освіти, коли на шиї з’являється відразу кілька шишок, які «загортають» весь шийний відділ.

Діагностика

Для встановлення точного діагнозу огляду з’явилася шишки на суглобі недостатньо. Необхідно більш ретельне обстеження з застосуванням додаткових інструментальних методів дослідження:

 1. Рентгенографія. Цей метод дозволяє виключити кісткові патології.
 2. Ультразвук (УЗД). Допомагає визначити точне місце локалізації пухлини, її рельєфи і щільність, характер і консистенцію її вмісту.
 3. Магнітно-резонансна томографія (МРТ). Використовується для визначення всіх параметрів пухлини, в тому числі наявність запального процесу. Цей метод діагностики — найбільш точний, але і найдорожчим.
 4. Пункція. Процедура передбачає прокол пухлини і паркан її вмісту для гістологічного дослідження.

Рентгенівського і ультразвукового дослідження найчастіше досить для підтвердження діагнозу. Однак при підозрі на більш серйозні розлади, такі як злоякісні пухлини, обов’язково повне обстеження з МРТ і гістологією.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Лікування шишок на суглобах

Ще недавно для видалення сухожильних ганглій застосовувався метод роздавлювання. Він припускав механічне стискання шишки, в результаті якого кіста лопалася, і її вміст розтікався по поруч лежачим тканинам. Процедура дуже хвороблива, а муки пацієнта були абсолютно марні, оскільки в 100% випадків відбувалися рецидиви. Тому сьогодні такий метод терапії практично не використовується. Існує два основні методи лікування суглобових шишок:

 1. Консервативне. Має на увазі використання лікарських препаратів, фізіопроцедур, спрямованих на усунення больового синдрому і набряклості — ультрафіолетове опромінення, грязьові і парафінові компреси, електрофорез, фонофорез. Сюди ж відноситься іммобілізація (використання ортеза) для обмеження рухливості суглоба, що дозволяє кісті зменшитися в розмірах.
 2. Оперативне. Хірургічне лікування призначається тільки лікарем, якщо пухлина досягла великих розмірів, приносить фізичні незручності, хворобливі відчуття, обмеження рухливості опорно-рухового апарату. Кількість сухожильних ганглій — від 1 до декількох штук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини, симптоми і лікування фурункула у дитини: поради фахівців

Медикаментозна терапія

Направлена ​​на усунення больового синдрому, зняття запалення, відновлення обмінних процесів в тканинах суглобів:

 • при вираженому больовому синдромі, який супроводжується набряком навколосуглобових тканин, почервонінням шкіри, підвищенням температури в зоні локалізації пухлини, застосовують нестероїдні протизапальні препарати (НПС) — Ібупрофен, Диклофенак, Ортофен, Кетонал, Моваліс. Шишки на суглобах: причини, симптоми, різновиди
 • для відновлення хрящової тканини необхідно використання хондопротектори з вмістом глюкозаміну і хондроїтину сульфату. Приймати їх потрібно тривалий час, близько 3-6 місяців. Найбільш ефективні в цьому плані препарати Румалон, Терафлекс Адванс, артрит, Дона. Шишки на суглобах: причини, симптоми, різновиди
 • якщо захворювання має бактеріальну етіологію, то призначаються антибіотики: Ампіцилін, Амоксиклав, Сумамед, еритроміцин, азитроміцин. Шишки на суглобах: причини, симптоми, різновиди
 • для поліпшення метаболізму використовуються судинні препарати Трентал, Актовегін. Вони покращують кровообіг, нормалізують обмін речовин, відновлюють уражені суглобові тканини. Шишки на суглобах: причини, симптоми, різновиди
 • обов’язкова умова — прийом вітамінно-мінеральних комплексів з високим вмістом кальцію (Кальцій Д3 Нікомед, Кальцемін). Шишки на суглобах: причини, симптоми, різновиди
 • на кортикостероїдних гормонів усувають ускладнені і великі шишкоподібні освіти.
 • для місцевого застосування призначаються протизапальні препарати — Фастум-гель, Диклофенак, крем Долгит. Вони зменшують біль, покращують живлення уражених тканин, підсилюють кровотік, знімають набряклість і загальмовують процес запалення в тканинах суглобів. Шишки на суглобах: причини, симптоми, різновиди

Перед прийомом лікарських препаратів необхідно проконсультуватися з лікарем. Якщо поява гігроми пов’язано з іншими захворюваннями опорно-рухового апарату, то лікування описаними медикаментами буде неефективним.

Оперативне втручання

Коли консервативне лікування не дає помітного поліпшення або кіста розростається знову, використовують більш радикальний метод боротьби — операбельний висічення. Показання для проведення операції:

 • больовий синдром, спровокований тиском пухлини на нервові закінчення і стінки судин.
 • обмеженість рухів ураженого суглоба.
 • запальний процес в суглобової шишці.
 • рецидиви гігроми.

Хірурги застосовують місцеве знеболення і видаляють пухлину. Загальна анестезія показана, якщо пухлина розташовується в важкодоступному місці або вік пацієнта перевищує 55 років. Процедура зазвичай проводиться амбулаторно і виконується кількома способами:

 • аспірація. Припускає розміщення голки в пухлину, витяг рідкого матеріалу, введення стероїдного (протизапального) препарату, а потім шинирование кінцівки для повного знерухомлення. Рідина всередині кісти подібна до тієї, що природним чином виробляється в суглобах. Тому її видалення прирівнюється до видалення самої кісти. Однак потрібно розуміти, якщо її «корінь» не зруйнований, ризик рецидиву дуже великий.
 • відкрита хірургія. Через невеликий надріз гігрома видаляється разом з ніжкою, що мінімізує ризик повторного її появи.
 • лапароскопія. Малоінвазивна хірургія із застосуванням лапароскопа. Втручання менш болісно, ​​ніж відкрита хірургія, не вимагає тривалого відновлення.
 • випоювання лазером. При проведенні операції лікар використовує вуглекислотний лазер, за допомогою якого відбувається розсічення шкірних покривів. Оперативно видаляється капсула з серозної рідиною, потім ретельно зашивається зроблений лазером надріз. Часу операція займає до півгодини, проводиться під місцевою або загальною анестезією. Цей метод переважно використовувати, якщо гігрома локалізується в зоні зап’ястя.

Народні методи лікування

Засоби альтернативної медицини також можуть справити позитивний вплив на утворилися шишки в області суглобів. Однак використовувати їх дозволяється тільки за погодженням з лікарем, коли пацієнт повністю обстежений і виключена злоякісна природа новоутворення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини поколювання і свербіння по всьому тілу: відповідаємо на тривожні питання

Компрес з глини. Застосовується для зняття запалення, спека і розсмоктування пухлини. Використовується до тих пір, поки шишка не зменшиться.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 1. Змішати до консистенції коржі 50 г глини, 1 ст. л. морської солі, 200 мл окропу і 7 крапель скипидару.
 2. Готовий склад наносити на область шишки на 15-20 хвилин, укутуючи рушником.

Ванни з сіллю. Такі процедури рекомендується виконувати, коли шишка утворилася на стопі або кистях рук. Якщо хвороба не запущена, освіту розсмоктується швидко. Застарілі гігроми вимагають тривалого лікування.

 1. В 5 л гарячої води розчинити 200 г солі (кухонної або морської).
 2. Перелити воду в таз і занурити в неї кінцівку з шишкою.
 3. Тримати 15 хвилин.

Можна також змішати сіль зі снігом, докласти такий компрес до гігрома на 5 хвилин. Перетримувати не варто, так як можна отримати опік.

Компреси з медичної жовчю. Вона володіє розсмоктуючу дію, усуває відкладення солей, має протизапальну і анестезуючу дію. Застосовувати її потрібно щодня, до повного зникнення шишки.

 1. Обробити гігро йодним розчином.
 2. Нанести на пухлину медичну жовч (можна використовувати яловичу або курячу), накрити клейонкою, зафіксувати марлевою або тканинної пов’язкою і укутати пуховою хусткою.
 3. Тримати 2 години, повторювати тричі на день.

Яєчна мазь. Рекомендується використовувати засіб через день протягом місяця. За цей час пухлина повинна розсмоктатися.

 1. В 200 мл 7% -ної оцтової есенції розчинити 1 яйце.
 2. Залишити в темному місці на 2 тижні.
 3. В настоявся яєчну суміш додати 1 ст. л. свинячого жиру і 10 г скипидару.

Картопляний відвар для ванночок. Хороший засіб при суглобових кістах. Вже через 2 тижні регулярного застосування помітний результат — шишки зменшуються в розмірах.

 1. Очистити шкірку з 4-5 бульб картоплі і скласти її в каструлю.
 2. Залити 3 л води і протомитися на вогні 15 хвилин.
 3. Приготований відвар вилити в таз, щоб парити в ньому стопи або кисті рук протягом 30 хвилин.

Відварені очищення можна використовувати в лікувальних цілях. Їх потрібно трохи остудити і прикладати до шишок на півгодини, укутуючи рушником.

Лікувальна гімнастика

Для ефективного лікування сухожильних ганглій необхідний комплексний підхід, тому, крім прийому лікарських препаратів, пацієнтам рекомендовані щадні фізичні навантаження для кистей рук, гомілковостопного, колінного і плечового суглобів. ЛФК при щоденному виконанні сприяє посиленню кровотоку, відновленню суглобових тканин і підвищення рухливості суглобів. Основні вправи комплексу:

 • стискання і разжимание кистей рук, пальців стопи.
 • кругові рухи всіх суглобів.
 • їх згинання та розгинання.

Профілактика

Попередити розвиток гігроми суглобів неможливо, проте можна звести ризик її появи до мінімуму. Для цього необхідно дотримуватись рекомендацій лікарів:

 • уникати травм опорно-рухового апарату, а при їх отриманні терміново звертатися за медичною допомогою.
 • своєчасно лікувати хронічні хвороби ОДА.
 • не зловживати навантаженнями, дотримуватися режиму фізичної активності та відпочинку, необхідний для відновлення м’язової системи.
 • носити тільки зручне взуття.
 • використовувати фіксуючі пов’язки, еластичні бинти.
 • дотримуватися правил здорового харчування: вживати щодня білок, кальцій, фосфо , Вітаміни.

Дотримання цих правил надовго забезпечить здоров’я, гнучкість і вільний рух суглобів. Реагуйте вчасно на будь-які зміни на своєму тілі, оскільки навіть крихітні новоутворення можуть виявитися провісниками важких хвороб!

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Профілактика і лікування тілотіческую екземи

Alex

Фурункул під час вагітності

Alex

Вузлувато — кістозні прищі: симптоми і лікування

Bobby

Масаж особи банками в домашніх умовах

Undershmidtther

Надання невідкладної допомоги при гострому апендициті

Elena

Народні засоби або ліки: чим обробити опік в домашніх умовах?

Maxim

Про реабілітацію після перелому кісточки після зняття гіпсу

Lamaxima

Як приготувати маску Клеопатри для особи в домашніх умовах? Компоненти і правила нанесення

Lamaxima

Аналізи на хламідіоз у чоловіків і у жінок

Maxim

Залишити коментар