Лікування

Блокада колінного суглоба: мета використання і препарати для введення

Блокада колінного суглоба: мета використання і препарати для введення Що таке блокада колінного суглоба, в яких випадках її виконують, як проходить процедура?

Види лікарських блокад

Важливо знати! Лікарі в шоці: Ефективний і доступний засіб від болю в суглобах існує … Читати далі …

При захворюваннях колінного суглоба медикаменти вводяться периартикулярно або внутрисуставно. У першому випадку ліки вводять в навколосуглобових тканини, у другому — в синовіальну порожнину. Вибір способу введення залежить від того, якою патологією страждає людина.

періартікулярний блокада буває зовнішньої і двосторонньої. Перший спосіб — більш безпечний, менш травматичний, оскільки передбачає виконання лише однієї ін’єкції. При двосторонньої блокади ліки вводяться одночасно з зовнішньої і внутрішньої сторін колінного суглоба.

Види блокад коліна в залежності від механізму дії:

 • знеболюючі. Виконуються при вираженому больовому синдромі, викликаному травмами, операціями або деякими захворюваннями колінного суглоба. Людині вводять місцеві анестетики, які вже через кілька хвилин полегшують хворобливі відчуття. У деяких випадках до знеболюючих засобів додають розчин адреналіну.
 • протизапальні. Ефективні при тендинітах, періартритах, деформуючому гонартрозе і деяких інших запальних хворобах. Для виконання таких блокад використовують стероїдні гормони. Кортикостероїди мають потужну протизапальну, знеболюючу та протинабрякову дію.
 • трофостімулірующіе. Призначаються при дегенеративно-дистрофічних ураженнях колінного суглоба. Надають трофічна дія, тобто насичують синовіальнурідину відсутніми компонентами, сприяють відновленню пошкоджених хрящів. Для стимуляції обмінних процесів у внутрішньосуглобову порожнину вводять хондропротектори і / або гіалуронову кислоту.

В залежності від кількості вводяться препаратів медикаментозні блокади бувають однокомпонентними і багатокомпонентними. У першому випадку використовують тільки одне ліки, у другому — відразу кілька. Найчастіше лікарі застосовують різні комбінації анестетиків з кортикостероїдів гормонами.

Лікарські препарати вводять одноразово або курсами (щоденні, чрездневние, щотижневі). Щоб домогтися більш тривалої дії ін’єкції, лікарі використовують спеціальні пролонгатори і депо-препарати. Це дозволяє зменшити число введень і підвищити ефективність лікування.

Не плутайте медикаментозну внутрішньосуглобову блокаду з лікувальної пункцией. Це дві різні процедури. Під час пункції лікарі видаляють накопичився в суглобі випіт, потім синовіальну порожнину промивають розчинами антисептиків і антибіотиків.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Показання до виконання процедури

Періартікулярние блокади зазвичай виконують при травмах і деяких запальних ураженнях коліна. Внутрішньосуглобове введення показано при хронічних дегенеративно-дистрофічних захворюваннях, які супроводжуються прогресуючим руйнуванням суглобових хрящів.

Блокада колінного суглоба: мета використання і препарати для введення Основні показання до блокади колінного суглоба:

 • синовіти, що виникають на тлі остеоартрозу .
 • асептичні артрити (ревматоїдний, реактивний, хвороба Бехтєрєва).
 • серозні артрити, що розвиваються після травм або операцій на колінному суглобі.
 • гострі тендиніти, тендовагініти, бурсити, періартрити.
 • хронічні артрити і артрози.
 • трав ми коліна і заняття професійним спортом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ознаки вивиху кульшового суглоба і його лікування

Внутрішньосуглобове введення стероїдних гормонів, гіалуронової кислоти і хондропротекторів широко використовують для лікування гонартрозу. Лікарські блокади полегшують біль, уповільнюють руйнування суглобових хрящів.

Протипоказання

Лікарська блокада — мініінвазивний спосіб лікування. В ході втручання лікарі порушують цілісність шкірних покривів, що пов’язане з певним ризиком для пацієнта. Зважаючи на це ін’єкції можна виконувати не завжди і не всім. Існує ряд протипоказань, при наявності яких блокади не роблять.

Блокада колінного суглоба: мета використання і препарати для введення До них відносяться:

 • дитячий вік (менше 12 років).
 • психічні розлади або підвищена емоційна лабільність.
 • відсутність контакту з пацієнтом або його неадекватна поведінка.
 • стан алкогольного сп’яніння.
 • ураження ЦНС (діенцефальний синдром, менінгіт, енцефаліт ).
 • гострі інфекційні захворювання.
 • пошкодження шкіри або інфікування м’яких тканин в області коліна.
 • артрози з вираженою деформацією сус ава.
 • підвищена кровоточивість внаслідок порушення згортання крові або прийому антикоагулянтів.
 • індивідуальна непереносимість лікарських засобів, які планується використовувати для блокади.

Відносними протипоказаннями до процедури є імунодефіцитні стани, важкі хронічні захворювання печінки і нирок, неефективність попередніх блокад. В даних випадках доцільність ін’єкційного введення ліків оцінюється лікарем. Остаточне рішення приймає пацієнт, враховуючи поради фахівця.

Препарати для блокади колінного суглоба

Для виконання блокад використовують кілька груп лікарських препаратів. Вибір засобу залежить про клінічної ситуації, стану пацієнта і цілі.

Таблиця 1. Медикаментозні засоби для периартикулярного і внутрішньосуглобового введення
Група препаратів Представники Дія Особливості застосування Місцеві анестетики Лідокаїн
Бупівакаїн

ропівакаїн

Етідокаін
Надають місцеву знеболювальну дію. Тривалість аналгетичної ефекту становить 2-10 годин (в залежності від того, який препарат використовувався) Застосовуються у вигляді однокомпонентних періартикулярних блокад при сильному больовому сіндроме.Вводятся разом з іншими фармпрепаратами для полегшення стану пацієнта Стероїдні гормони Дипроспан
Гидрокортизон

Дексаметазон

Кеналог
Швидко знімають запалення, полегшують біль та інші неприємні симптоми. Тривалість дії різних стероїдних засобів коливається від декількох днів до 1 місяця Використовуються при гострих і хронічних запальних захворюваннях суглобів. Вводяться як периартикулярно, так і внутрисуставно. Найчастіше кортикостероїди комбінують з місцевими анестетиками Хондропротектори Дона
Алфлутоп

Румалон
Стимулюють процеси регенерації, тобто відновлюють зруйновані суглобові хрящі. При тривалому застосуванні усувають біль в коліні Ліки вводять виключно інтрасіновіально. Ін’єкційне лікування набагато ефективніше прийому таблетованих форм хондропротекторов Гіалуронова кислота Остеніл
Суплазін

Гіастат

Ферматрон

Сінвіск
Заповнюють дефіцит гіалуронової кислоти в суглобової рідини, стимулюючи регенеративні процеси Вводяться в безпосередньо в суглобову полость.Обично застосовуються для лікування деформуючого остеоартрозу колінного суглоба

Знеболюючі засоби

Анестетики амідного типу відносяться до базових препаратів: саме їх найчастіше використовують при патологіях до енного суглоба. Також ці кошти включаються в суміші для багатокомпонентних блокад.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як лікувати в домашніх умовах кісту Бейкера колінного суглоба, кращі народні засоби

Препарати для ін’єкцій:

 • Новокаїн. Через високої частоти розвитку алергічних реакцій і порівняльного поганого знеболюючого ефекту препарат використовують все рідше. Існують більш дієві анестетики, якими можна замінити новокаїн. Блокада колінного суглоба: мета використання і препарати для введення
 • Лідокаїн. Ідеальний анестетик для виконання лікувально-медикаментозних блокад. Для ін’єкцій використовують 1% або 2% розчин препарату. У першому випадку хворому вводять 100 мл ліки, у другому — 20 мл. Лідокаїн знімає біль, усуває спазм дрібних судин, нормалізує мікроциркуляцію в тканинах. Засіб робить трофічна, протинабрякову, міорелаксуючу дію. Ефект від застосування анестетика зберігається 2-3 години. Блокада колінного суглоба: мета використання і препарати для введення
 • Бупівакаїн. У 16 разів сильніше новокаїну, але набагато більш токсична. При одночасному використанні з адреналіном знеболювальну дію бупівакаїну зберігається до 6-8 годин. Блокада колінного суглоба: мета використання і препарати для введення
 • Етідокаін. Використовується у вигляді 0,25-0,5% розчинів. При лікувально-медикаментозної блокади вводять від 30 до 60 мл ліки. Серед усіх анестетиків етідокаін забезпечує найбільш тривалу дію. Ефект від його запровадження зберігається протягом 10-13 годин.

Кортикостероїди

Стероїдні гормони також відносяться до базових препаратів. Вони підходять як для внутрішньосуглобового, так і для периартикулярного введення. Це означає, що кортикостероїдами можна лікувати запальні захворювання суглобів, зв’язок, суглобових сумок і будь-яких інших структур колінного суглоба. Зазвичай стероїди вводять разом з знеболюючими засобами.

Кортикостероїди, які використовують в ортопедії і травматології:

 • Гидрокортизон. Вводиться в кількості 25-50 мг 1 раз в 5-7 днів. Курс лікування препаратом зазвичай складається з 3-6 процедур. Гідрокортизон використовують рідко через низьку фармакологічної активності і потреби в частих повторних введеннях. Існують більш сучасні препарати, що мають пролонговану дію. Блокада колінного суглоба: мета використання і препарати для введення
 • Дексаметазон. Має вищу активність, ніж попереднє засіб. Препарат вводять в кількості 2-4 мг, попередньо змішавши з розчином місцевого анестетика (лідокаїн, бупівакаїн або ін.). Ін’єкції виконують з інтервалом в 3-5 днів. Блокада колінного суглоба: мета використання і препарати для введення
 • Дипроспан (Бетаметазон). завдяки пролонгованим дії ліки використовують частіше за інших кортикостероїдів. При хронічних артритах і гонартрозе Дипроспан вводять внутрисуставно в дозі 0,5-2 мл. При гострих бурситах і тендинітах препарат колють періатрікулярно або безпосередньо в суглобові сумки. Ефект після блокади коліна Дипроспаном зберігається близько 4 тижнів. Блокада колінного суглоба: мета використання і препарати для введення
 • Кеналог 40 (Триамцинолон). Синтетичний глюкокортикоїд, який все частіше використовують для медикаментозних блокад. Ефект від процедури зберігається протягом 8 тижнів. Триамцинолон вводять в суглобову порожнину або периартикулярно в кількості 20 мг, попередньо змішавши з 10 мг місцевого анестетика. Результати клінічних досліджень показали, що другий спосіб введення більш ефективний. Блокада колінного суглоба: мета використання і препарати для введення
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи небезпечний розрив зв'язок колінного суглоба?

Блокада колінного суглоба Дипроспаном широко застосовується для купірування больового синдрому при тяжкому перебігу гонартріта. Після процедури самопочуття людини покращується на кілька тижнів. Згодом блокаду доводиться робити знову. Повністю позбавитися від хронічних болів в коліні можна лише за допомогою хірургічного втручання.

Гіалуронова кислота

В останні роки препарати гіалуронової кислоти все частіше використовуються для проведення блокад при артрозі колінного суглоба. Як показала практика, тримісячний курс лікування допомагає помітно полегшити біль, зменшити скутість в коліні, поліпшити самопочуття людини. Доведено, що локальне введення гіалуронової кислоти набагато ефективніше, ніж терапія глюкокортикостероїдами.

Хондропротектори

Використовуються блокади колінного суглоба при артрозі, що супроводжується вираженим больовим синдромом. Внутрішньосуглобове введення хондропротекторів — найкраща альтернатива прийому таблеток. Лікарська блокада допомагає домогтися більш швидких і виражених результатів. Після курсу лікування у пацієнтів зменшуються болі, якість їхнього життя підвищується.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Комбіноване лікування пероральними і парентеральними хондропротекторами набагато ефективніше монотерапії. У людей, яким дають відразу два препарати, відзначається помітне зниження інтенсивності больового синдрому.

Включення в схему лікування гіалуронової кислоти допомагає поліпшити ще й функціональний стан суглоба.

Хід процедури

Маніпуляцію виконують в амбулаторних умовах (за винятком тих випадків, коли стан людини вимагає госпіталізації). Оскільки лікарська блокада є інвазивної процедурою, її проведення вимагає дотримання всіх правил асептики і антисептики. Це означає, що укол роблять у спеціальному кабінеті, а шкіру перед ін’єкцією старанно обробляють.

Якщо пацієнту планують вводити кілька препаратів, їх попередньо змішують. Адреналін додають до розчину місцевого анестетика в співвідношенні 1: 200 тис. При одночасному введенні кортикостероида і знеболюючий засіб в шприц спочатку набирають гормональний засіб.

Лікувальну суміш вводять дуже повільно і акуратно. Це допомагає уникнути механічних розривів і пошкоджень м’яких тканин.

Можливі ускладнення

Правильний підбір препаратів для блокади і дотримання правил їх введення зазвичай допомагає уникнути небажаних наслідків. Однак в 0,5% випадків у пацієнтів все-таки розвиваються ускладнення.

Види ускладнень при лікувально-медикаментозних блокадах:

 • алергічні (анафілактичний шок, набряк Квінке, кропив’янка) . Розвиваються через індивідуальної нестерпності певних препаратів.
 • травматичні (гематома). Причина — механічне пошкодження м’яких тканин ін’єкційної голкою.
 • гнійні (неспецифічне запалення). Виникають внаслідок занесення інфекції під час процедури.
 • токсичні. Розвиваються в разі неправильного підбору препарату, недотримання дозування або техніки проведення блокади. До всього цього може привести недостатній досвід фахівця, що виконує ін’єкцію.
Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Туберкульоз кісток і суглобів: симптоми, перші ознаки і лікування

Bobby

Адамов корінь: характеристика лікувальних властивостей рослини

Elena

Спондилоартроз шийного відділу хребта: що це, симптоми і лікування

Andrey

Що таке артроскопія

Marina

Шишки на пальцях ніг — причини появи і як лікувати

Andrey

Шийний лордоз випрямлений: що це значить, симптоми і лікування

Alex

Ревматизм ніг: ознаки, діагностика та лікування

Maxim

Лікування в домашніх умовах контрактури Дюпюітрена: можливо чи ні

Sasha

Ортопедична подушка при шийному остеохондрозі: як вибрати

Sasha

Залишити коментар