Остеохондроз

Фізіотерапія при остеохондрозі хребта: види і способи

Фізіотерапія при остеохондрозі хребта: види і способи Фізіотерапія показана при остеохондрозі будь-якої локалізації — шийному, грудному, поперековому, попереково-крижовому, поєднаному. Проведення декількох сеансів сприяє ослабленню болю, усунення хрускоту при нахилах і поворотах корпусу, підвищення обсягу рухів в ураженому відділі хребта. Які фізіопроцедури необхідні, визначає лікуючий лікар з урахуванням тяжкості перебігу остеохондрозу і загального стану здоров’я пацієнта.

В яких випадках проводять фізіотерапію

На початкових етапах розвитку остеохондрозу лікування нерідко проводиться тільки за допомогою фізіотерапевтичних заходів. Після 2-3 процедур в області пошкоджених хребців і міжхребцевих дисків поліпшується кровообіг. До них починають надходити живильні речовини, необхідні для відновлення хрящових тканин. Особливо швидко протікають регенераційні процеси у молодих пацієнтів.

При остеохондрозі 2-3 ступеня тяжкості фізіопроцедури призначаються для купірування гострого больового синдрому, підвищення сприйнятливості організму до препаратів, безоперационного усунення кальцификатов, хрящових і кісткових розростань.

Фізіотерапія при остеохондрозі хребта: види і способи

Ефективність процедур

Фізіотерапія — одна із складових комплексного лікування остеохондрозу. Пацієнт направляється до фізіотерапевта з результатами діагностики відразу після усунення гострого болю в спині. Проведення процедур дозволяє скоротити терміни лікування, попередити розвиток ускладнень, усунути болі без використання медикаментів. В результаті значно знижується фармакологічна навантаження на організм пацієнта за рахунок зменшення доз місцевих і системних препаратів. Це особливо актуально при наявності важких захворювань печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту.

Фізіотерапія при остеохондрозі хребта: види і способи

Види фізіотерапії при лікуванні остеохондрозу

Фізіотерапевтичні процедури класифікуються залежно від використовуваних при їх проведенні фізичних факторів — акустичних хвиль, магнітних полів, ультрафіолетових променів. Більшість з них використовуються на етапі ремісії для прискорення метаболізму та часткового відновлення пошкоджених хребетних структур.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Фізіотерапія при остеохондрозі хребта: види і способи

Електротерапія

Електротерапія — лікування електричними струмами шляхом накладення електродів на область шийних , грудних або поперекових хребців. Роздратування нервових закінчень сприяє прискоренню обміну речовин, збільшення проникності клітинних мембран, розширенню судин, поліпшенню мікроциркуляції. В результаті слабшають болі, зникають м’язові спазми, відновлюються пошкоджені тканини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як лікувати грижу шийного відділу хребта

Голковколювання

Иглорефлексотерапия — напрямок в традиційній китайській медицині, що полягає в установці голок на біологічно активні точки людини. Вони розташовані уздовж хребетного стовпа, на руках, ногах, плечах, мочках вух. Постановка тонких, коротких сталевих голок призводить до вироблення в організмі речовин з протизапальною, анальгетическим, протинабрякову дію. Підвищується і продукція ендорфінів, які покращують психоемоційний стан людини.

Ампліпульс

Ампліпульс — лікувальний вплив змінними струмами високої і низької частоти. Всього може використовувати до п’яти видів струму, що відрізняються один від одного частотою модуляції і тривалістю інтервалів. Для кожного з них характерно своє терапевтичну дію: знеболююче, судинорозширювальну, міостімулірующее, нейростимулюючий, трофічна.

Імпульсні струми (дарсонвалізація)

Дарсонвалізація — фізіотерапевтична методика , заснована на впливі імпульсного струму високої напруги, високої частоти, малої сили. Застосування в лікування остеохондрозу імпульсних струмів дозволяє активізувати біохімічні та обмінні процеси. Поліпшується кровопостачання дисків, хребців поживними речовинами, нормалізується лімфооток, зміцнюється місцевий імунітет.

Діадинамотерапія

Діадинамотерапія — лікування остеохондрозу струмами постійної сили і низької частоти. Використовується 7 струмів в формі полусінусоіди, що відрізняються характером імпульсів і схемою чергування. Після накладення електродів виникають відчуття поколювання, легкого печіння. За їх інтенсивності визначається сила впливу, необхідна для знеболювання, поліпшення харчування тканин, усунення запальних набряків і скутості рухів.

Фізіотерапія при остеохондрозі хребта: види і способи

Електрофорез

Електрофорез — метод введення лікарських засобів через шкіру безпосередньо в область уражених хребетних структур за допомогою електричного струму. При проведенні процедури на тіло пацієнта поміщають марлевий тампон, просочений розчином препарату. Зверху кладуть захисну прокладку, встановлюють електрод. Спочатку лікарська речовина накопичується в м’яких тканинах, а потім поступово вивільняється з них, забезпечуючи тривалий знеболювальний, трофічна, антиексудативну дію.

Лазеротерапія

Лазеротерапія — лікувальний вплив на диски і хребці низькоінтенсивних випромінюванням світлового діапазону з фіксованою довжиною хвилі. Після проведення кількох сеансів проявляється виражений судинорозширювальний, протизапальний, знеболюючий ефект. Лазеротерапія підвищує сприйнятливість організму до використовуваних в лікуванні остеохондрозу препаратів. Це дозволяє зменшити фармакологічне навантаження за рахунок зниження їх доз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Комплекси вправ для грудного відділу хребта при остеохондрозі

Фізіотерапія при остеохондрозі хребта: види і способи

УФО-терапія

УФО-терапія — лікування променями ультрафіолетового діапазону. Фізіотерапевтичний метод спрямований на поліпшення загального стану здоров’я, зміцнення місцевого імунітету, зниження вираженості больового синдрому. На етапі підготовки обов’язково визначається індивідуальна чутливість пацієнта до ультрафіолетових променів. Для цього проводиться пробне опромінення невеликої ділянки шкіри на сідниці або передпліччя.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Магнитотерапия

Магнітотерапія — лікувальний вплив магнітним полем на уражені остеохондрозом диски і хребці. Це призводить до відновлення трофіки і іннервації, очищенню хребетних структур від солей, продуктів розпаду тканин, активізації кисневого обміну, відновленню пошкоджених хрящових тканин, нервів і кровоносних судин.

Фізіотерапія при остеохондрозі хребта: види і способи

Детензор-терапія

Детензор-терапія — безболісний спосіб витягування хребта за допомогою матраца з спіненого поліуретану, оснащеного ребрами жорсткості. Процедура, яка триває близько 45 хвилин, сприяє збільшенню відстані між тілами суміжних хребців. Вони перестають здавлювати кровоносні судини, спинномозкові корінці, травмувати м’які тканини. В результаті зникають багато неврологічні симптоми остеохондрозу, наприклад, відчуття оніміння, поколювання, повзання мурашок.

Вібротерапія

Вібротерапія — вібраційний вплив на поверхнево розташовані тканини організму за допомогою спеціальних апаратів. Для вібромасажу характерні виражені знеболюючі, протинабрякові, лімфодренірующій, протизапальні властивості. Прискорюється кровообіг в області пошкоджених дисків, до них починає надходити достатня для регенерації кількість поживних речовин.

Ударно-хвильова терапія

Ударно-хвильова терапія — апаратне вплив на тканини прицільними акустичними хвилями певної частоти. УВТ використовується в лікуванні остеохондрозу для руйнування хрящових і кісткових розростань, стимуляції кровопостачання, прискорення процесів метаболізму. Під дією ударної хвилі, схлопивающіхся кавітаційних бульбашок, мікроструй остеофіти дробляться на дрібні частини, а потім виводяться їх організму.

Фізіотерапія при остеохондрозі хребта: види і способи

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Бальнеотерапія

Бальнеотерапія — метод хімічного, температурного , механічного впливу води на уражені хребетні структури і на організм в цілому. В процесі лікування використовується звичайна або мінеральна вода різної температури у вигляді душу, ванни, зрошення, обливання. Основні завдання бальнеотерапії — зміцнення імунітету, активізація обміну речовин, розширення кровоносних і лімфатичних судин, підвищення стійкості до фізичних навантажень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Артрит колінного суглоба 1 і 2 ступеня: ознаки і симптоми, способи лікування

Фізіотерапія при остеохондрозі хребта: види і способи

Гірудотерапія

Гірудотерапія — лікування медичними п’явками . На болючі ділянки шиї або попереку встановлюються від 3 до 7 кільчастих хробаків. Вони прокушують шкіру, впорскують в кров слину, що перешкоджає утворенню тромбів. Але разом з антикоагулянтами в організм проникає велика кількість і інших біологічно активних речовин. Вони володіють знеболюючим, протинабрякову, імуностимулюючу, протизапальну дію.

Фізіоаппарати

В магазинах медтехніки та Інтернет-аптеках продається величезна кількість апаратів для проведення фізіопроцедур в домашніх умовах. Неврологи і вертебрологи не рекомендують використовувати в лікуванні остеохондрозу подібні прилади, так як їх ефективність не була підтверджена результатами клінічних випробувань. Виняток — вібромасажери зі знімними насадками, регуляторами швидкостей, зручними довгими ручками для обробки м’язів шиї і спини.

Фізіотерапія при остеохондрозі хребта: види і способи

Протипоказання до проведення

Фізіопроцедури при поперековому, шийному, грудному остеохондрозі не проводяться при загальному важкому стані пацієнта, підвищеній температурі тіла, скачках артеріального тиску, кровотечах будь-якої локалізації, порушення серцевого ритму. Також абсолютними протипоказаннями є різке виснаження, атеросклероз судин головного мозку, пухлини, інфекції, епілепсія, гострі або хронічні патології серцево-судинної системи. У період загострення остеохондрозу застосовується тільки електрофорез з глюкокортикостероїдами та анестетиками для купірування сильних болів .

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Чому виникає відчуття клубка в горлі при шийному остеохондрозі, що робити

Tanya

Методи лікування остеохондрозу попереково — крижового відділу хребта. Медикаменти, гімнастика, операція

Serega

Результативність йоги при остеохондрозі, для чого її застосовують, розбір асан

Elena

Чим лікувати поперековийостеохондроз 2 ступеня: симптоми, медикаментозне та фізіотерапевтичне лікування

Tanya

Чи можна бігати при остеохондрозі і як правильно тренуватися

Alfonso

Сакроілеїт: лікування інфекційної, неінфекційної, реактивної і ревматичної природи

Alex

Деформуючий спондильоз: діагностика та лікування симптомів захворювання

Undershmidtther

Причини, симптоми і лікування остеохондрозу 2 ступеня

Elena

Порушення мозкового кровообігу при шийному остеохондрозі: лікування, симптоми, причини недуги

Coolio

Залишити коментар