Реабілітація

ЛФК і гімнастика після ендопротезування кульшового суглоба

ЛФК і гімнастика після ендопротезування кульшового суглоба

Але відсутність реабілітаційних занять небезпечно не тільки цим. Відсутність фізичного навантаження призводить до атрофії м’язів. Але це далеко не найстрашніше. У літніх пацієнтів після операції можуть початися порушення в роботі серця. Поширеними наслідками для всіх пацієнтів також є:

 1. Можливе порушення перистальтики кишечника.
 2. Поява несподіваних стрибків артеріального тиску.
 3. Проблеми зі згортанням крові.
 4. Тромботичні ускладнення.

протезувати суглоб не поставить вас на ноги без зусиль з вашого боку, тому вам доведеться терпляче займатися, щоб знову знайти свободу руху.

ЛФК і гімнастика після ендопротезування кульшового суглоба

Чому корисна гімнастика?

Після операції пацієнтові зазвичай призначається курс фізіотерапії, а також лікувальна фізкультура, яка навіть корисніше. Це пояснюється тим, що ніяка терапія не допоможе Вам відчути новий суглоб і навчить користуватися ним. А комплекс спеціально розроблених вправ, включених в курс ЛФК, найкраще розробить ваш новий суглоб.

Комплекс вправ ЛФК і гімнастики

Для різних післяопераційних етапів розроблені різні комплекси вправ.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Нерозумно вважати, що в перші дні після операції треба відпочивати, тому що саме в цей час Ви закладіть основу того, як пройде весь реабілітаційний період. Звичайно ж, не варто відразу після ендопротезування йти на бігову доріжку. А що тоді варто робити? Ось невеликий список простих вправ, які варто почати робити, як тільки відійдете від наркозу:

 1. Обертання стопою, потім ногою, і послідовні руху вгору-вниз.
 2. Короткочасне напруження передньої м’язи стегна.
 3. Скорочення сідниць.
 4. Приподнимание прооперованої кінцівки.

Будьте обережні, так як в цей час особливо важливо не пошкодити замінений суглоб. Всі вправи варто робити з собою обережністю. Вставати, сидіти і перевертатися в цей час не можна. Не забувайте також тренувати і здорову ногу.

Після проходження так званої нульової фази, що триває протягом доби після проведення операції, починається інший період, іменований першою фазою. Він проходить протягом 4 діб після ендопротезування. У цей період не менш важливо дбати про прооперованому суглобі: перевертатися варто з особливою обережністю, сидіти тільки на жорстких сидіннях (ніяких крісел або диванів), вставати і ходити тільки з милицями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Особливості лікування запалення плечового суглоба

Опускати тазостегновий суглоб нижче колінного, схрещувати ноги або сильно напружувати стегно і зовсім не можна. Проте, і в цей період варто виконувати вправи, але строго певні. До них відносяться всі вправи з першої групи, а також слід акуратні згинання ноги в тазостегновому і колінному суглобах і відведення прооперованої кінцівки назад або в бік в положенні «стоячи». На 3-4 день ви можете проходити по 100 — 150 метрів по кілька разів на день.

ЛФК і гімнастика після ендопротезування кульшового суглоба

Якщо виконання вправ заподіює вам невелику біль, то на це не слід звертати уваги, але якщо відчуття нестерпні, то гімнастику варто відкласти і проконсультуватися з лікарем.

Через 4-5 днів настає наступний реабілітаційний період, що триває аж до 21-го дня після ендопротезування. У цей час важливо розуміти, що навіть якщо больових відчуттів вже немає, то не варто робити більше, ніж дозволяє вам ваш лікуючий лікар. Для цієї фази є дві групи вправ. У першій вправи треба виконувати в лежачому положенні. До неї відносяться:

 1. Згинання ноги в коліні, з напрямком п’яти до сідниці.
 2. Приподнимание ніг за рахунок напруги сідничних м’язів.
 3. Почергове відведення кожної ноги в сторону.

Друга група виконується стоячи або під час ходьби. До неї відносяться:

 • Повільний і акуратний підйом і спуск по сходах.
 • Піднімання ноги вгору.

В ці дні ходити варто по 30 хвилин в день, не нехтуючи рекомендаціями лікаря і не перебільшуючи власні можливості.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Через 4-8 тижнів після операції починається наступний етап вже з більш серйозними заняттями, так як до цього часу м’язи вже зростаються досить добре. Основним вправою для даної стадії є рух ногою при додатковому опорі. Простіше кажучи, стоячи поруч зі стійким об’єктом ногу гумовим шлангом або еспандером прив’язують до цього об’єкта і рухають ногою в сторони, вперед і назад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ендопротезування колінного суглоба: що це, протипоказання і реабілітація

Час прогулянок вже можна збільшити до 3-4 годин з використанням тростини до того моменту, поки ви не будете повністю впевнені в своєму рівновазі і здатності використовувати новий суглоб. Прогулянки повинні бути регулярними і не дуже тривалими, поки ви не упевнитися в тому, що можете спокійно пересуватися. Основна мета цього етапу відновити колишню рухливість м’язів і повернути їх в тонус.

Остання реабілітаційна фаза — адаптація. Починається приблизно через 3 місяці після операції. Її суть полягає в тому, щоб допомогти людині повернуться до звичного темп життя. У цей період починаються реальні заняття зі збільшенням навантаження. Нарівні з фізкультурою також проводиться фізіотерапія. В цей час вправи вже можна виконувати вдома. У комплекс таких занять входять:

 1. Повітряний «велосипед» лежачи на спині.
 2. Всі можливі підтягування ніг до живота.
 3. Перебуваючи на здоровому боці, піднімайте вгору прооперовану ногу.
 4. Повільні присідання при опорі на що-небудь стійке.
 5. «Сходинки». Ставайте на невелику піднесеність здоровою ногою, а спускайтеся прооперованої.

В даному процесі важливо розуміння того, що вправи вдома не менш важливі, ніж заняття в залі ЛФК.

Також в адаптаційний період можна займатися з багатьма тренажерами. Це і велотренажер (тільки узгоджений з лікарем), і бігова доріжка (повільна ходьба і ходьба назад).

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Показання і протипоказання

Виконуючи протягом усього реабілітаційного періоду вправи, важливо чітко дотримуватись рекомендацій лікуючого лікаря. Саме він точно скаже вам, які показання та протипоказання призначені вам на період реабілітації.

ЛФК і гімнастика після ендопротезування кульшового суглоба

Основними протипоказаннями залишаються ті ж, що були у вас до операції (при їх наявності відповідно ), а також ті, про які вам сказали тренер ЛФК і лікар. Можливо, вам, враховуючи особливості вашого тіла, буде протипоказано займатися на будь-яких тренажерах. Також, вже навіть після проходження реабілітації, важливо не перенавантажувати хвору ногу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як розпізнати розрив меніска колінного суглоба, симптоми патології

На закінчення хотілося б сказати, що впадати у відчай після операції не варто, колишня рухливість до вас повернеться, але заради цього треба буде добряче попрацювати.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Як розробляти руку після перелому ліктьового суглоба: правила і вправи

Andrey

Відновлення та реабілітація зв’язок колінного суглоба після травми

Tanya

Реабілітація та ЛФК після перелому лучезапястного суглоба

Tanya

Реабілітація та вправи після ендопротезування кульшового суглоба

Tanya

Реабілітація після перелому шийки стегна: правила і вправи

Bobby

Скільки в середньому гоїться розрив зв’язок колінного суглоба

Serega

Реабілітація та відновлення після артроскопії колінного суглоба

Maxim

Як правильно розробляти ногу після перелому гомілкостопа

Murcia

Реабілітація та відновлення після заміни тазостегнового суглоба

Tanya

Залишити коментар