Різне

Відкладення солі в суглобах: що потрібно знати про микрокристаллических артропатиях

Відкладення солі в суглобах: що потрібно знати про микрокристаллических артропатиях Відкладення солей в ступнях.

В міжнародній класифікації хвороб (МКБ 10) мікрокристалічним Артропатії присвоєно код М11. До цієї групи захворювань відноситься подагра, псевдоподагра (хондрокальциноз), гідроксіапатітним і інші артропатии. У статті докладно описані всі ці види відкладень солей в суглобах.

Основні види артропатий

Важливо знати! Лікарі в шоці: ефективний і доступний засіб від болю в суглобах існує … Читати далі …

залежно від типу кристалів виділяють кілька видів микрокристаллических артритів. Вони мають різний перебіг, що дозволяє розрізняти їх ще до проведення лабораторної та інструментальної діагностики. Повноцінне обстеження пацієнта дає можливість уточнити діагноз.

Таблиця 1. Види микрокристаллических артропатий
Вид Тип кристалів Особливості артропатии Подагра моноурату натрію Хворіють в основному чоловіки старше 40 років. В патологію зазвичай втягується п’ястно-фаланговом суглоб стопи. Хвороба має циклічний перебіг, тобто періоди ремісії чергуються із загостреннями Хондрокальциноз Пирофосфат кальцію Захворювання може протікати в гострій або хронічній формі. Страждають колінні, променезап’ясткові, тазостегнові, ліктьові суглоби. У 50% випадків кристали пірофосфатной кислоти відкладаються у хворих на остеоартроз гідроксіапатітним хондропатії Гідроксиапатит кальцію Страждають переважно жінки у віці понад 40 років. Найчастіше вражаються плечові суглоби, рідше — хребет. Можливий розвиток псевдополіартріта, схожого за клінічним перебігом з ревматоїдним або інфекційним артритом Інші уточнені і неуточнені артропатии ортофосфати кальцію або інші кристали немочекіслой природи У хворого — все симптоми артропатии, але виявити і / або ідентифікувати кристали вдається не завжди

Подагрична

в кінці ХХ століття подагру вважали хворобою накопичення уратів в суглобах, підшкірній клітковині, кістках і нирках. Дослідження, проведені в 1990-х роках, підтвердили системний характер захворювання. Відкладення солей відбувається на тлі гіперурикемії — підвищений вміст сечової кислоти в крові. Подагрична артропатия є проявом системної хвороби — подагри.

Відкладення солі в суглобах: що потрібно знати про микрокристаллических артропатиях Найчастіше тофуси локалізуються в області суглобів, сухожиль, підшкірної клітковини. Їх нерідко знаходять на вухах і розгинальних поверхнях ліктів.

Подагрою хворіють переважно чоловіки старше 40 років. Однак в останні десятиліття патологію все частіше виявляють у жінок з раннім клімаксом і гінекологічними захворюваннями. У молодих людей подагра протікає особливо важко. Вона проявляється більш високою гіперурикемією, множинними тофусами і частими тривалими загостреннями.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Відкладення солі в суглобах: що потрібно знати про микрокристаллических артропатиях За останні тридцять років захворюваність на подагру серед жителів розвинених страх зросла приблизно в 20 разів. Це пояснюється збільшенням споживання алкоголю і масовим зловживанням фастфудом. У молодих жінок частою причиною розвитку подагри є прийом діуретиків для корекції маси тіла. Сьогодні в Європі патологію виявляють у 1-2% дорослого населення. Серед осіб старше 50 років захворюваність на подагру становить 6%.

Не знаєте, як вивести солі з суглобів при подагрі? Почніть правильно харчуватися і вести здоровий спосіб життя. І не забудьте звернутися до лікаря, щоб він призначив вам медикаментозне лікування.

пірофосфатних

Для патології характерно відкладення кристалів пірофосфату кальцію (ПФК) в суглобових хрящах і періартикулярних тканинах. Кальцифікати можу відкладатися в міжхребцевих дисках, лобковому симфизе і місцях прикріплення сухожиль до кісток. При пірофосфатной артропатии можуть страждати будь суглоби, але найчастіше хвороби схильні колінні і променевозап’ястні зчленування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Піаскледін 300 - рослинний засіб від болю і запалення в суглобах

Види хондрокальциноза:

 • спадковий (сімейний). Розвивається у людей, чиї батьки також хворіли хондрокальциноз. Ця форма захворювання зазвичай дебютує у віці 30-40 років.
 • метаболічний. Виникає на тлі обмінних порушень. Хворіють в основному люди з гиперпаратиреозом, гемохроматоз, гіпомагніємією, гіпофосфатазія і т. Д ..
 • ідіопатичний. Розвивається у людей старше 55 років на тлі остеоартрозу. Виникає спонтанно, без видимих ​​причин.

Відкладення солі в суглобах: що потрібно знати про микрокристаллических артропатиях Зони відкладення в лучезапястном суглобі.

Хондрокальциноз може мати безсимптомний, гостре або хронічний перебіг. У першому випадку кристали ПФК виявляють випадково, під час обстеження з приводу інших захворювань. Для гострої форми хвороби характерно раптовий початок і порівняно швидке (протягом 3-5 днів) зникнення симптомів. Хронічний хондрокальциноз проявляється механічними болями і помірно-вираженим синовітом. спостерігаються позасуглобових кальцифікація і остеофитоз.

Гострий артрит, що виник внаслідок відкладення кристалів ПФК, називають ще псевдоподагра. Захворювання має схожу з подагрою клінічну картину, однак практично ніколи не вражає п’ястно-фалангових суглоби стопи.

Таблиця 2. Порівняльна характеристика гострої пірофосфатной артропатии і остеоартрозу з депонуванням ПФК

Відкладення солі в суглобах: що потрібно знати про микрокристаллических артропатиях Багато люди цікавляться, як вивести солі з суглобів при хондрокальциноз. Зробити це вкрай важко. Медикаментозне та немедикаментозне лікування дозволяє лише зняти запалення в суглобах і полегшити самопочуття людини. Роздрібнити або вивести солі з суглобів, розташовані в самих хрящах, практично неможливо.

гідроксіапатітним

Захворювання частіше зустрічається у жінок старше 40 років. Для патології характерно відкладення гідроксиапатиту кальцію в періартикулярних тканинах, сухожиллях і синовіальній оболонці. Багато сучасних дослідників впевнені, що саме кристали гідроксиапатиту провокують розвиток синовіту у хворих на остеоартроз.

Клінічні варіанти гідроксіапатітним артропатии:

 • моноартріт. Розвивається в 65% випадків. В патологію втягується один суглоб. Клінічно проявляється класичними симптомами артриту.
 • ураження хребта. Виникає приблизно у 35% хворих. Проявляється гострими нападами радикуліту і підвищенням температури тіла.
 • гострий псевдополіартріт. Викликає множинне ураження суглобів. При ретельному огляді можна помітити, що запальні інфільтрати мають періартікулярний локалізацію.
 • хронічний псевдополіартріт. Відмітна ознака хвороби — постійні артралгії. У хворих спостерігаються незначні запальні зміни в області суглобів.

Для гідроксіапатітним артропатии характерно відкладення солей в періартикулярних тканинах хребта і плечового пояса. У пацієнтів розвиваються синовіти і теносіновіта. Хворобливі відчуття з’являються в місці кріплення сухожиль, але деформації суглобів немає.

Хворі з гідроксіапатітним артропатией нерідко цікавляться, як вивести солі, які відкладаються не в суглобах, а в періартикулярних тканинах. Методи, що дозволяють впоратися з проблемою, є. Найбільш доступний і популярний з них — ударно-хвильова терапія.

Причини відкладення солі в суглобах

В деяких випадках микрокристаллические артропатии є спадковими захворюваннями. Вони розвиваються внаслідок експресії дефектних генів, які людина отримала від хворих батьків. Наприклад, ген подагри локалізується в довгому плечі Х-хромосоми і успадковується дитиною від матері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Пластир Ваньтун Артіплас при болях в суглобах

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Однак найчастіше микрокристаллические артрити мають мультифакторіальних природу і виникають у людей з генетичною схильністю під дією провокуючих чинників. У хворого є кілька дефектних генів, які в певних ситуаціях можуть призвести до розвитку артропатії. Людина з обтяженою спадковістю не обов’язково повинен захворіти. Це і відрізняє спадкові форми артропатий від мультифакторіальних.

Близько 40% хворих з подагрою мають родичів, які також страждають від цієї хвороби. Це говорить про те, що в розвитку патології велику роль грають спадкові чинники.

Подагра найчастіше розвивається у людей, що зловживають алкоголем, і тих, хто їсть багато багатою пуринами їжі (жирна риба, м’ясо, ікра). Це веде до підвищення рівня сечової кислоти в крові, відкладення уратних кристалів у суглобах. До розвитку подагричного артриту може призводити і порушення виведення сечової кислоти нирками при її нормальному вмісті в крові.

Причини гідроксіапатітним артропатии:

 • обмінні порушення.
 • тривалий прийом вітаміну D.
 • гиперпаратиреоз.
 • перебування на гемодіалізі.

Достовірні причини розвитку пірофосфатной артропатии невідомі. Вважається, що кристали ПФК відкладаються в тканинах через локального порушення метаболізму пірофосфату і кальцію.

Симптоми відкладення солей в суглобах

У пацієнтів зустрічається безсимптомне депонування кристалів пірофосфату, ортофосфата або гідроксиапатиту кальцію . Патологію виявляють випадково, під час обстеження пацієнта з приводу будь-якого іншого захворювання. Однак найчастіше микрокристаллические артропатии мають гостре або хронічне рецидивуючий перебіг.

Відкладення солі в суглобах: що потрібно знати про микрокристаллических артропатиях Симптоми, які вказують на відкладення солей в суглобах:

 • біль. Може мати різну ступінь вираженості. Наприклад, при подагричний артрит людини турбують нестерпні болі в стопі, що заважають йому ходити і вести звичний спосіб життя. А ось при остеоартрозі з депонуванням кристалів ПФК хворобливі відчуття мають слабовиражений характер, але зберігаються протягом багатьох місяців або навіть років. Для гідроксіапатітним артропатии характерні механічні болі, що посилюються при рухах.
 • почервоніння шкіри і локальне підвищення температури. Типові для гострих микрокристаллических артритів. Через сильний запалення шкірні покриви навколо хворих суглобів стають яскраво червоними і гарячими на дотик.
 • припухлість. Локалізація набряклості залежить від місця розташування кристалів. При пірофосфатной і гідроксіапатітним артропатиях припухлість зазвичай виявляють у області навколосуглобових тканин.
 • обмеження рухливості суглобів. Виникає через роздратування суглобів скупчилися в синовіальній порожнині кристалами. Причиною також може бути кальцифікація сухожиль і періартикулярних тканин.
 • поява тофусів вказує на подагру. Тофуси легко сплутати з ревматоїдними вузликами. Виявивши у себе підозрілі освіти в області суглобів, негайно йдіть до лікаря. Той обстежує вас і поставить точний діагноз.

Методи діагностики

Для діагностики микрокристаллических артропатий використовують лабораторні та інструментальні методи. Перші більш показові при подагрі, оскільки дозволяють виявити високий рівень сечової кислоти в крові. При гідроксіапатітним артропатии лабораторні дослідження малоінформативні і дають можливість виявити тільки неспецифічні ознаки запалення (лейкоцитоз, підвищення ШОЕ).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини і лікування болю в суглобах пальців рук, що робити

Відкладення солі в суглобах: що потрібно знати про микрокристаллических артропатиях Рентген.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Виявити кальциноз суглобових хрящів і періартикулярних тканин можна за допомогою візуалізуючих методів дослідження. Найбільш простий — рентгенографія. Виразність клінічної картини захворювання зазвичай не залежить від кількості і розміру кальцификатов. Часто множинні відкладення солей не викликають ніяких симптомів, а типові ознаки артропатії виникають при відсутності відкладень.

Одним з найбільш інформативних діагностичних заходів є дослідження синовіальної рідини, отриманої за допомогою пункції. Для виявлення та ідентифікації кристалів використовують метод поляризаційної мікроскопії. Дослідження дозволяє визначити природу кісталлов і поставити точний діагноз.

Рентгенографія дозволяє виявити тільки великі кальцифікати. А от невеликі відкладення солей можна виявити тільки за допомогою УЗД. Цей метод більш чутливий і специфічний при діагностиці артропатий.

Таблиця 3. Диференціальна діагностика різних видів артропатий
Подагра Псевдоподагра гідроксіапатітним артропатия Рівень сечової кислоти в крові Підвищений Нормальний Нормальний Наявність кристалів у синовіальній рідині Солі сечової кислоти Кристали пірофосфату кальцію Кристали гідроксиапатиту виявляють рідко Зміни на рентгенограмах Поява асиметричних вузлуватих утворень в тканинах. На пізніх стадіях настає деструкція хрящів і кісток, а кристали сечової кислоти відкладаються в кістках Кальцифікація хрящів, суглобової капсули, сухожиль і періартикулярних тканин Відкладення солей в навколосуглобових тканинах і місцях кріплення сухожиль до кісток. При рентгенографії хребта в його м’яких тканинах також виявляють кальцифікати Наявність тофусів Так Ні Ні
Тактика лікування відкладень солей в суглобах залежить від типу кристалів. Тому при підозрі на микрокристаллическую артропатию потрібно поставити діагноз. Зробити це може тільки лікар після обстеження.

Лікування відкладень солей в суглобах

Як вивести солі, які скупчилися в суглобах або навколосуглобових тканинах? Чи можна це зробити самостійно або без допомоги лікаря не обійтися? Чи реально взагалі позбутися від скупчилися кальцификатов? Відповіді на всі ці питання є.

Виведення солей з суглобів — складний і трудомісткий процес. Починати лікування потрібно з уточнення діагнозу і виявлення причини патології. Після цього хворому потрібно відкоригувати режим харчування і виключити з раціону шкідливі продукти, що провокують відкладення солей. Підбирати дієту повинен лікар або дієтолог.

Відкладення солі в суглобах: що потрібно знати про микрокристаллических артропатиях Під час загострення для лікування солей в суглобах використовують протизапальні та знеболюючі мазі на основі НПЗЗ (Диклофенак, Вольтарен, Диклак). При яскраво вираженому больовому синдромі пацієнтові призначають кортикостероїдні гормони (Дипроспан, Кеналог). Їх можуть вводити в суглобову порожнину або навколосуглобових тканини. При подагрі і псевдоподагре хворим також призначають Колхицин.

При відсутності активних запальних процесів для лікування відкладення солей в суглобах і навколосуглобових тканинах корисні масаж, водні процедури і методи фізіотерапії. Хороший ефект дають електрофорез з гідрокортизоном, грязелікування, парафінові аплікації. Для дроблення кристалів в навколосуглобових тканинах також використовують метод ударно — хвильової терапії .

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Турбують прищі після гоління? Ефективні способи позбавлення та профілактики

Murcia

Гімнастика для обличчя від Галини Дубініної: прості вправи для молодості і краси

Bobby

Як лікується вітрянка у годуючої матері? Чи можна годувати грудьми при хвороби?

Bobby

Аналіз на гонорею у чоловіків і у жінок

Alex

Вітаміни Solgar для шкіри волосся і нігтів

Alex

Причини виявлення диплококков в мазку у жінок і методи їх лікування

Pasha

Маска від веснянок

Undershmidtther

Акне: причини, симптоми, лікування

Tanya

Як позбутися від бородавки на губі? Перевірені методи традиційного і народного лікування

Maxim

Залишити коментар