Лікування

Диклофенак у вигляді уколів: інструкція із застосування

Диклофенак у вигляді уколів: інструкція із застосування

Фармакодинаміка препарату

Ліки Диклофенак надає такі ефекти:

 • протизапальний.
 • анальгезирующий.
 • антипіретичний.

Пояснення ефективності активної речовини полягає в угнетающем впливі на циклооксигеназу. У зв’язку з ним гальмуються реакції утворення простагландинів, придушуються реакції агрегації тромбоцитів.

Диклофенак усуває болю, скутість суглобів, відновлює їх функціональність. При необхідності застосування в випадках посттравматичних і післяопераційних ускладнень сприяє полегшенню спонтанного больового синдрому і болю під час здійснення рухів.

Фармакокінетика препарату

Особливості фармакокінетики ін’єкційної форми Диклофенак представлені в таблиці.
всмоктування Після надходження в м’язові тканини всмоктування запускається відразу ж. Максимум вмісту в крові досягається через 10-20 хвилин після уколу. Якщо дотримані кращі тимчасові проміжки між ін’єкціями препарату, то кумуляції не відбувається Розподіл 99,7% активної речовини зв’язується з білками крові (99,4% — з альбуміном). Активний компонент препарату має здатність до проникнення в суглобову рідину. Тут максимальне значення його змісту можливо через 2-4 години. Після закінчення 2 годин після досягнення пікового змісту диклофенаку в крові вміст лікарського компонента в суглобової рідини перевищує таке в сироватці. Високі значення концентрації активної речовини в суглобової рідини зберігаються ще 12 годин Биотрансформация Метаболічні перетворення диклофенаку полягають в глюкуронізації вихідних молекул (частково), метоксилювання і гідроксіліваніі (переважно) речовини до утворення проміжних метаболітів, які слідом за цим перетворюються в глюкуронові кон’юговані молекули Виведення Час напіввиведення диклофенаку — 1-2 години. Його метаболіти відрізняються дещо більшою тривалістю часу напіввиведення. 60% лікарського засобу піддається виведенню в формі кон’югатів з сечею. Залишок чинного компонента після ряду метаболічних перетворень виводиться з жовчю і в подальшому — з калом

Спектр показань до призначення ін’єкцій

Показання до застосування розчину Диклофенак для внутрішньом’язових ін’єкцій:

 • суглобові патології запального генезу (подагричний, ревматичний, ревматоїдний артрити).
 • дегенеративно-дистрофічні суглобові хвороби (остеохондроз, артроз).
 • міалгії, невралгії, ішіас, люмбаго.
 • патології позасуглобових структур (бурсити, тендовагініти и, ревматичні ураження).
 • ускладнення після травм і операцій.

Диклофенак у вигляді уколів: інструкція із застосування Від чого допомагає препарат в ін’єкційної формі, крім хвороб кістково-м’язової системи? Диклофенак призначають також при аднекситі, мігренозні нападах, печінкової і ниркової кольках, інфекційних процесах повітроносних шляхів, пневмонії.

Не можна самостійно призначати собі дані ліки. Це може стати причиною серйозних небажаних наслідків з боку серцево-судинної, нервової, травної та інших систем. Медикамент може бути призначений лікуючим лікарем при наявності показань і відсутності обмежень до використання.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Як застосовувати і дозувати ліки

Інструкція по застосуванню ін’єкційної форми Диклофенак передбачає такий режим дозування: одноразово в день 75 мг активної речовини (одна ампула). Дозування дорослим може коригуватися максимум до 150 мг (дві ампули) на добу. Скільки днів можна колоти цей препарат, визначає лікуючий лікар, виходячи з особливостей стану пацієнта. Однак що курс лікування диклофенак не повинен бути більше 5 діб.

Диклофенак у вигляді уколів: інструкція із застосування Найчастіше ці ліки призначають, як засіб для початкової терапії. Скільки уколів Диклофенак можна робити, залежить і від того, чи поєднується ін’єкційна форма медикаменту з ректальної або таблетованій, оскільки сумарна доза діючої компонента в день не повинна бути більше 150 мг. Якщо одночасно використовувати свічки або пити таблетки, можна колоти ліки тільки в обсязі однієї ампули (75 мг).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Огляд дієвих уколів для боротьби з подагрою

Як ставити уколи Диклофенак? Ін’єкційний розчин набирають в шприц і вводять внутрішньом’язово, в крайній верхній сідничний квадрант. попередньо потрібно продезінфікувати місце уколу. На наступний день укол ставлять в іншу сідницю.

Лікуючий лікар повинен пояснити, як колоти і як часто можна робити уколи Диклофенак. Важливо дотримуватися рекомендацій фахівця.

Побічні ефекти

Побічні дії від уколів Диклофенак можна розподілити по групах, представленим в таблиці нижче.
Система органів або група симптомів Побічні ефекти Інфекційні патології У рідкісних ситуаціях вірогідний розвиток Постін’єкційних абсцесу при недотриманні правил дезинфікування шкіри перед уколом Кроветворная система Лейкопенія і агранулоцитоз, тромбоцитопенія, апластичної і гемолітичний варіанти анемії Система імунітету Гіперчутливість, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк Нервова система Головний біль і запаморочення , погіршення сну, пам’яті, порушення сенсорики, судомні стани, асептична форма мени Гіта, інсульти Розлади психіки Необгрунтовані напади тривоги, роздратованість, депресивні стани, кошмари, дезорієнтація в просторі Зоровий аналізатор Диплопія, затуманення зору Слуховий аналізатор Шум у вухах, погіршення слуху Серцево-судинна система Аритмії, симптоми серцевої недостатності, інфаркт міокарда, больовий синдром, зростання рівня артеріального тиску, васкуліти Дихальна система Бронхіальна астма, пневмоніт Шлунково-кишковий тракт Болі в животі, блювота і нудота, порушення перетравивши ня їжі, здуття, пронос, гастрит, виразкова хвороба, шлунково-кишкові кровотечі. До рідкісних негативних наслідків з боку шлунково-кишкового тракту відносяться глосит і стоматит, дисгевзія (порушення смаку), утворення кишкових діафрагмоподібних структур, коліти, панкреатит, запор Печінка і жовчовивідні шляхи Гепатит, погіршення функціонального стану печінки, стрибок активності ферментів-трансаміназ в крові Дерматологічні патології Висипання, дерматити, еритема, екзема, синдроми Лайєлла і Стівенса-Джонсона, пурпура, алопеція, фоточутливість Видільна система Нефротичний синдром, нефрит, протеїнурія і гематурія, едостаточность функціональність нирок Загальні симптоми Хворобливість і формування ущільнення за місцем введення медикаменту, рідше — набряклість і некротичні зміни за місцем ін’єкції
Диклофенак у вигляді уколів: інструкція із застосування Щоб знизити ризик прояву негативних наслідків, необхідно застосовувати мінімальну дозу препарату, яка може бути ефективною, при цьому тривалість курсу повинна бути короткою. Якщо тривалість курсового застосування Диклофенак перевищує рекомендовану і / або використовується занадто висока дозування, то істотно збільшується ризик негативних наслідків з боку серцево-судинної системи, включаючи інсульт та інфаркт міокарда.

Про будь-яких реакціях організму на введення препарату потрібно відразу ж повідомляти лікаря. При прояві патологічних ознак ін’єкції Диклофенак потрібно негайно припинити.

Протипоказання

Абсолютні протипоказання до застосування розчину диклофенаку для введення внутрішньом’язово:

 • гіперчутливість до активного компоненту і інших протизапальних речовин нестероидной природи.
 • порушення функціональності кровотворної системи.
 • виразкова хвороба.
 • кишкові патології деструктивно-запального генезу в гострій стадії.
 • бронхіальна астма.
 • вік до 15 ет.
 • періоди виношування дитини і годування грудним молоком.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Мета Т: показання, інструкція із застосування, відгуки

Диклофенак у вигляді уколів: інструкція із застосування При вагітності уколи препарату не повинні призначатися на будь-якому терміні, при необхідності використання ліків під час годування грудьми лактацію припиняють до завершення курсу терапевтичної корекції.

Строгий лікарський контроль в разі необхідності введення ін’єкцій диклофенак і за умови аналізу співвідношення ризику і користі для пацієнта необхідний в таких ситуаціях:

 • системні хвороби сполучної тканини (червоний вовчак, колагено ози).
 • индуцированная порфірія.
 • запально-виразкові патологічні стани шлунково-кишкового тракту в анамнезі.
 • порушена функціональність печінки.
 • порушена функціональність органів видільної системи.
 • гіпертонічна хвороба.
 • серцева недостатність.
 • цукровий діабет.
 • порушення обміну ліпідів.
 • ранній післяопераційний період.
 • схильність до реакцій гіперчутливості.
 • хронічні обструктивні патології повітроносних шляхів.
 • хронічні інфекційно-запальні бо лезни органів дихальної системи.
 • похилий вік.
 • зловживання алкоголем.

З обережністю засіб застосовується при необхідності супутнього медикаментозного лікування за допомогою антикоагулянтних, антиагрегантних ліків, глюкокортикостероїдів для внутрішнього прийому, антидепресантів з групи селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну.

Так як введення Диклофенак здатне спровокувати запаморочення і надмірну стомлюваність, то під час курсового застосування засобу слід пов Ержан керувати транспортними засобами та іншої складної технікою.

Взаємодія Диклофенак та інших медикаментів

Характеристика одночасного використання препарату і деяких ліків приведена в таблиці.
Медикаменти Результат взаємодії Дигоксин, фенітоїн, літій-містять препарати Зростання концентрації діючих компонентів цих ліків в крові гіпотензивні препарати, діуретики Ослаблення ефективності препаратів Калійзберігаючі діуретики. Гіперкаліємія НПЗЗ Зростання ризику небажаних реакцій з боку органів травлення Циклоспорин Збільшення нефротоксичности Диклофенак Протидіабетичні препарати Різкі коливання вмісту глюкози в крові як в сторону збільшення, так і в бік зменшення Метотрексат Збільшення концентрації цього препарату і посилення його токсичних властивостей Похідні хінолону Гарячкові стану
пацієнт обов’язково повинен повідомити лікаря про вже прийнятих ним лікарських засобах. Такий захід дозволить мінімізувати ризик можливих наслідків взаємодії медикаментів.

Симптоматика передозування

В разі недотримання режиму дозування ін’єкційної форми Диклофенак в сторону перевищення допустимої кількості введеного ліки можуть проявитися такі симптоми:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • помутніння свідомості.
 • болю в голові і запаморочення.
 • судомні стани міоклонічного типу.
 • блювота, нудота, різкий біль в животі .
 • порушення функціонального стану нирок і печінки.

Пр передозуванні доцільно проведення симптоматичного лікування, цілями якого є зниження тиску, корекція порушеної функціональності нирок, негативних реакцій з боку шлунково-кишкового тракту, пригнобленого дихання, судом. Специфічне антидотної речовина відсутня. Гемодіаліз і форсований діурез мають низьку ефективність і не використовуються.

Аналоги Диклофенак і порівняльна вартість препаратів

Ціна на Диклофенак акос (виробник — Синтез ВАТ) в ін’єкціях зовсім не висока — купити його можна від 16 рублів за упаковку, в якій міститься 5 ампул лікарського розчину. Вартість аналогів медикаменту можна дізнатися з таблиці:
Аналог Ціна в рублях за упаковку з п’ятьма ампулами Вольтарен 269 Диклак 128 Діклонат П 108 Наклофен 128
Якщо застосовувати Диклофенак в ін’єкційної формі з яких-небудь причин не можна, то лікар повинен підібрати уколи-аналоги, більш безпечні. Аналогічним має бути тільки дія, а не склад розчину для внутрішньом’язових ін’єкцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Аденурік: показання, інструкція із застосування, відгуки

На прийомі у лікаря: найчастіші запитання пацієнтів

На консультації у фахівця пацієнт може задати питання про застосування медикаменту. Розглянемо деякі з найбільш поширених питань та відповіді на них.

Таблетки або уколи — що краще?

Конкретна форма Диклофенак призначається залежно від особливостей клінічного випадку. Не можна сказати, що якась із них краще. Ін’єкції препарату ефективні на ранніх стадіях розвитку патологій, а таблетки призначають для продовження курсу терапії.

Чи можна поєднувати уколи Диклофенак і Мильгамма?

Мильгамма — хороший комплекс вітамінів групи В, і призначення цього кошти в один час з диклофенак цілком допустимо і раціонально.

що краще: диклофенак або Вольтарен в уколах?

в складі Вольтарена міститься той же діючий компонент, що і в класичному диклофенак , тому ці ліки рівноцінні за дією.

Чим замінити Дікло фенакіт в уколах?

В разі підвищення ризику розвитку негативних наслідків з боку шлунково-кишкового тракту раціонально призначати виборчі інгібітори циклооксигенази 2 типу замість Диклофенак, який впливає на обидві ізоформи цього ферменту. До таких ліків відноситься Мовалис, тому в ряді ситуацій відповідь на питання, що краще — Мовалис або Диклофенак, буде на користь першого медикаменту.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Диклофенак у вигляді уколів: інструкція із застосування А відповіді на питання, які уколи краще Диклофенак, ніж замінити Диклофенак в уколах, може дати тільки лікуючий лікар.

Відгуки пацієнтів про ін’єкційної формі препарату Диклофенак говорять про те, що застосування при болях дозволяє позбутися від неприємних відчуттів і прискорити одужання. Однак уколи від болю в спині і суглобах слід робити тільки за призначенням фахівця і в суворій відповідності з його рекомендаціями.

Дослідження ефективності ін’єкційної форми

Диклофенак вважають «золотим стандартом» серед всіх нестероїдних протизапальних препаратів по ефективності, оскільки він — лідер в даній групі коштів протягом 30 років. Протягом цього часу було реалізовано велику кількість клінічних досліджень, на підставі яких зроблені важливі висновки.

Відповідно до загальних рекомендацій Керівництва з внутрішнім хвороб, парентеральневведення Диклофенак — тимчасовий спосіб терапії, який слід застосовувати або для отримання швидкого ефекту, або для зменшення негативного впливу на травну систему.

Регістр лікарських засобів Росії і формулярная система говорять про те, що курс введення ін’єкційної форми Диклофенак внутрішньом’язово не повинен перевищувати двох днів. Перевищення тривалості застосування ін’єкційної форми ліки може призвести до несприятливих наслідків.

За численними спостереженнями, тривалий курс уколів Диклофенак призводить до появи постін’єкційні абсцесів, розвитку некротизуючого фасциита, асептичного некрозу і інших ускладнень.

розглядається лікарський засіб не можна призначати тривалим курсом, також його не можна застосовувати без лікарських рекомендацій. При необхідності ін’єкційного введення медикаменту слід ознайомитися з інструкцією. При наявності будь-яких відносних обмежень до застосування курс лікування Диклофенак потрібно здійснювати під суворим лікарським контролем.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Реактивна артропатія: що це, класифікація, симптоми і лікування

Maria

Коригуюча остеотомія: опис, особливості виконання, можливі ускладнення

Undershmidtther

Особливості медикаментозного лікування остеохондрозу: основні групи препаратів

Maria

Артроз щелепно — лицьового суглоба: симптоми, діагностика та лікування

Axel

Кращі хондропротектори при артрозі колінного суглоба та інших: класифікація, ціни

Scooby

Користь зарядки при артрозі колінного суглоба: правила виконання

Maria

Операція на колінному суглобі при пошкодженні меніска — свідчення, проведення та відновлення

Megusta

Розрив меніска колінного суглоба: симптоми і лікування ( з операцією і без )

Serega

Зубна імплантація та протезування верхніх зубів

admin

Залишити коментар