Реабілітація

Реабілітація та ЛФК після перелому лучезапястного суглоба

Реабілітація та ЛФК після перелому лучезапястного суглоба

Щоб кінцівку якомога швидше відновила свої функції, необхідно виконувати весь комплекс реабілітації, про який мова піде трохи нижче, так як м’язові тканини починають атрофуватися під час іммобілізації без необхідного фізичного навантаження.

Як проходить реабілітація. Основні правила

Харчування — дуже важлива частина реабілітації. Організм повинен виробляти свій власний колаген для того, щоб кістки могли добре зростатися, при цьому організму варто отримувати і підвищену дозу кальцію. З цією метою можна придбати в аптеці спеціальний вітамінно-мінеральний комплекс, але варто враховувати, що не завжди все вітаміни і мінерали з подібних комплексів можуть повністю засвоюватися організмом. Вибирайте перевіреного виробника.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

З повсякденних страв в період реабілітації рекомендується вживати кисломолочні продукти, овочеві пюре і каші з сірих круп, приготовані на воді. Також вважається, що в такий період дуже корисно вживати страви, що містять желатин.

Утриматися ж коштує від алкоголю, міцного чаю, кави, а також від жирних і смажених страв.

Фіксатори або ортези можуть значно допомогти відновленню. Вони бувають різної твердості для травм різної тяжкості і розроблені для того, щоб не тільки зафіксувати променезап’ястковий суглоб, але і знизити набряклість, прискорити лімфоток і кровообіг завдяки компрессионному дії.

Однак ефективність і те, наскільки позитивним буде результат носіння ортеза, залежить повністю від того, наскільки правильно він був обраний. Підібрати оптимально підходить для травми ортез може тільки лікуючий лікар.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Реабілітація та ЛФК після перелому лучезапястного суглоба

  • Масаж і розтирання. При регулярному виконанні даних процедур атрофовані м’язи можуть швидше прийти в належну форму і, як наслідок, кінцівку швидше відновить свої функції.
  • Фізіотерапія. Фізіопроцедури так само спрямовані на зняття набряклості і м’язового спазму, що може значно зменшити терміни, необхідні для повного відновлення і одужання.
  • ЛФК. Заняття лікувальною гімнастикою один з найважливіших факторів для якнайшвидшого одужання. Детальніше про це — нижче.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чим небезпечний остеохондроз плечового суглоба: симптоми і лікування хвороби

Реабілітація та ЛФК після перелому лучезапястного суглоба

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ЛФК і чим вона корисна

ЛФК призначається лікарем і, як правило, перші заняття проводяться безпосередньо під наглядом фахівця, в амбулаторних умовах, після чого пацієнт зможе виконувати їх вдома, самостійно. При щоденних заняттях реабілітація значно скорочується. Подібна лікувальна гімнастика зазвичай проводиться в три етапи, при цьому реабілітація за допомогою гімнастики повинна становити в середньому по двадцять хвилин два або три рази на день.

  1. Перший етап: починається з простих вправ для тих суглобів, які вільні від пов’язки. Прикладом таких вправ може служити згинання та розгинання пальців і згинання-розгинання руки в ліктьовому суглобі.
  2. Другий етап: до даних вправ можна приступати після зняття гіпсової пов’язки. Вправа є стискання і разжимание пензлем м’якої губки або маленького м’ячика. Після можна продовжувати заняття зі спеціальним еспандером.
  3. Третій етап: кісткова мозоль вже сформована, а значить, можна виконувати більш активні вправи і трудотерапию. Трудотерапія — це різні побутові трудові операції, такі як в’язання, шиття, робота з викруткою і інші вправи, які можуть розвивати моторику.

Реабілітація та ЛФК після перелому лучезапястного суглоба

Комплекси вправ

  • Вправа в воді. Береться таз з теплою водою, кінцівку опускається в воду, після чого потрібно кілька разів стиснути і розтиснути долоню. Можна спробувати покрутити пензлем у воді (якщо кисть болить, можна підстрахувати її, притримуючи пошкоджену кисть здоровою рукою), після чого спертися долонею об дно таза на кілька секунд, потім кисть поперемінно опускається і піднімається. Плюси таких вправ в тому, що вода знімає навантаження на пошкоджену кінцівку і при цьому прибирає біль і набряклість.
  • Потрібно сісти за стіл і розташувати лікті на його поверхні. Вправи складаються з згинальних і розгинальних рухів і обертань пензлем, при цьому лікті завжди повинні стосуватися столу.
  • Знову знадобиться сісти за стіл, руки поставити на лікті, а долоні притиснути один до одного. Після цього долонями відбуваються похилі руху вліво і вправо.
  • Розташувати долоню на столі, тильною стороною вниз. Долоня повинна бути притиснута до поверхні столу. Розчепірити пальці, після чого повільно «зібрати» їх разом. Така вправа потрібно повторити 10-12 разів.
Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Відновлення та реабілітація зв’язок колінного суглоба після травми

Tanya

Реабілітація та відновлення після артроскопії колінного суглоба

Maxim

Реабілітація після перелому шийки стегна: правила і вправи

Bobby

Реабілітація та відновлення після перелому п’яти ( п’яткової кістки )

Tanya

Реабілітація після видалення міжхребцевої грижі поперекового відділу

Bobby

Реабілітація та відновлення після заміни тазостегнового суглоба

Tanya

Реабілітація та вправи після операції на колінному суглобі

Serega

Реабілітація та вправи після ендопротезування кульшового суглоба

Tanya

Як правильно розробляти ногу після перелому гомілкостопа

Murcia

Залишити коментар