Різне

Як відновити синовіальнурідину?

Як відновити синовіальнурідину?

Основні принципи терапії

синовіальнурідину називається прозора або з жовтуватим відтінком маса, що заповнює суглобові порожнини, з густою консистенцією і еластичністю. Основні компоненти синовии — плазма крові, білки і полісахариди. Перед лікуванням встановлюється органічна сполука, дефіцит якого став причиною зниження функціональної активності опорно-рухового апарату.

Якщо під дією негативних зовнішніх або внутрішніх факторів синовіальна оболонка припинила продукувати рідину, то незабаром діагностуються суглобові хвороби. Найбільш часто недостатнє вироблення синовії призводить до остеопорозу, бурсити, артриту, остеоартрозу. В організмі людини синовіальна рідина виконує різнопланові функції:

 • запобігає стирання, зношування суглобової поверхні за рахунок мастила.
 • підтримує нормальне співвідношення суглобових поверхонь, забезпечуючи їм більш повний обсяг рухів.
 • доставляє в суглоб молекулярний кисень, поживні і біологічно активні речовини.
 • служить додатковим амортизатором.

Згідно з результатами клінічних досліджень, деструктивні процеси в суглобах протікають на тлі втрати хрящовими АТРІКС найважливіших кислихмукополісахаридів. Часткову втрату амортизаційної здатності, втрату еластичності і пружності провокує дефіцит гіалуронової кислоти, сульфату хондроїтину і полімерних сульфатованих глікозаміногліканів.
При діагностиці пацієнтів з дегенеративно-дистрофічними суглобовими патологіями оцінюються клініко-біохімічних параметри синовіальної рідини. Це має принципове значення для вибору тактики терапії та можливого прогнозу на повне одужання або виключення подальшого розвитку патології. Встановлення складу синовіальної рідини також дозволяє провести адекватну фармакологічну корекцію.

Медикаментозна терапія

В терапії патологій опорно-рухового апарату перед лікарями рідко стоїть питання, як відновити синовіальнурідину в суглобах. Якщо в цьому виникла необхідність, то у хворого вже діагностована певна ступінь деструктивно-дегенеративних змін, що не дозволяють людині вести звичний активний спосіб життя. Практикується комплексний підхід до лікування, що полягає в купірування болю і запалення в суглобі, усунення набряклості. У терапевтичну схему включаються НПЗП, глюкокортикоїди, анальгетики, спазмолітики. Як патогенетичного і етіотропного кошти застосовуються хондропротектори і ін’єкційні препарати з гіалуроновою кислотою. Таке всебічне вплив на уражений суглоб забезпечує поступове відновлення необхідного обсягу синовіальної рідини.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Ін’єкційне введення гіалуронату

Для рідинного внутрисуставного протезування використовуються препарати з гіалуроновою кислотою, що вводяться в порожнині пошкоджених суглобів. Біологічно активна речовина гіалуронат — один з основних компонентів синовіальної рідини і екстрацелюлярного матриксу, від наявності якого залежить ступінь пластичності хрящів. З його допомогою підтримується віскозоеластічность, забезпечуються лубрикаційні властивості. Гіалуронат — своєрідний фільтр для деградаційних продуктів хрящової тканини і захист больових рецепторів, розташованих на синовіальній мембрані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Рідина в колінному суглобі: функції і властивості

Як відновити синовіальнурідину? Передумова для синтезування ін’єкційних форм гиалуроната для заміщення синовіальної рідини — це гіпотеза про взаємозв’язок зменшення віскоза синовии і інтенсивності болю у пацієнтів з остеопорозом.

Гіалуронат отримують різними методами: екстракцією, бактеріальної ферментацією, синтезом стабілізованої гіалуронової кислоти нетваринного походження. Парентеральне введення препаратів для зниження вираженості симптоматики не тільки забезпечує кращу мастило суглобових поверхонь, а й виконує функцію їх захисту від будь-якого біомеханічної дії. Гіалуронат позитивно впливає на що протікають в тканинах процеси — це:

 • стимуляція продукування основних суглобових компонентів — колагену, протеогліканів, ендогенного гиалуроната, гіалодеріна.
 • прискорення метаболізму хондроцитів.
 • ингибиция експресії і функціональної активності ферментів, які беруть участь в руйнуванні суглобів.
 • регуляція апоптозу і попередження розвитку запального процесу.
 • ингибиция запального процесу, що руйнує матрикс.

Внутрісуглобні ін’єкції гиалуроната надають інтенсивне і тривале протизапальну дію за рахунок пригнічення міграції білих кров’яних тілець, лейкоцитарного фагоцитозу, проліферації лімфоцитів, продукування простагландинів.

При проведенні рандомізованого подвійного сліпого дослідження 40 пацієнтам з остеоартрозом колінного суглоба були зроблені по 5 ін’єкцій розчину гіалуронату. У хворих значно зменшилася кількість активних макрофагів і лімфоцитів в синовіальній рідини в порівнянні з парентеральним введенням плацебо (ізотонічний розчин хлориду натрію).

Використання структурно-модифікуючих препаратів

На біохімічний склад синовіальної рідини чинять негативний вплив продукти дегенерації хрящових тканин. Проникнення в неї цих антигенних з’єднань провокує розвиток запального процесу. Результат — порушення метаболізму в сіновіацітах і зменшення синтезу ендогенної гіалуронової кислоти. Зміни в’язкості, складу синовіальної рідини — причини появи інтенсивних болів, деформації структурних суглобових елементів, обмеження їх рухливості. Для стимуляції вироблення хондроцитов (основних клітин хрящової тканини) з хондробластов в терапевтичні схеми пацієнтів лікарі включають структурно-модифікуючі препарати:

 • артрит (від 1200 руб.).
 • Терафлекс ( від 800 руб.).
 • Структум (від 1500 руб.).
 • Дона (від 1550 руб.).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як відновити суглоби і хрящову тканину - препарати і народні засоби

Як відновити синовіальнурідину? Основними інгредієнтами лікарських засобів є сульфат глюкозаміну і сульфат хондроїтину — природні компоненти міжклітинної речовини гіалінового хряща. Їх молекули сильно заряджені і мають Поліаніонна властивостями, що дозволяє хондропротекторами активно брати участь в транспорті тригліцеридів і найважливіших амінокислот.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Біодоступність структурно-модифікуючих препаратів при пероральному прийомі — в межах 13-15%. При локальному нанесенні на область хворого суглоба вона становить 20-40%. Через 3 години після застосування хондроїтину в системному кровотоці створюється максимальна терапевтична концентрація, а в синовіальній рідині — через 4,5 години.

Для хондропротекторов характерні висока тропність до хрящових тканин і кумулятивний ефект . Терапевтична дія настає через кілька тижнів у міру накопичення в ураженому суглобі певної кількості активних інгредієнтів препаратів. Тому для негайного ослаблення больового синдрому і купірування запалення пацієнтам призначаються нестероїдні протизапальні засоби (Ібупрофен, Німесулід, Диклофенак, Пироксикам, Мелоксикам).

Як відновити синовіальнурідину? Прискорене продукування хондроцитов позитивно впливає на виробництво синовіальної рідини, відновлення її оптимального біохімічного складу. Для підвищення клінічного ефекту пацієнтам рекомендовано одночасне використання системних і місцевих хондропротекторов у вигляді гелів та мазей:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • Хондроксид (близько 350 р.).
 • Хондроітин-акос (близько 100 р .).
 • Терафлекс (від 400 р.).

Зовнішнє застосування структурно-модифікуючих забезпечує краще проникнення глюкозаміну і хондроїтину в синовіальну рідину і оболонку. Для збільшення пенетрации використовуються допоміжні інгредієнти, наприклад, диметилсульфоксид, сприяє абсорбції і транспортуванні високомолекулярних хондропротекторов.

Для відновлення синовіальної рідини в практиці ревматології активно застосовуються процедури фізіотерапії. За допомогою магнітофореза, електрофорезу, ультрафонофореза відбувається швидке проникнення хондроїтину і глюкозаміну в самі глибоко розташовані суглобові тканини.

Допоміжні методики

Якщо лабораторні дослідження виявили недостатню кількість синовіальної рідини або її незадовільний якісний склад , то до лікування приступають відразу ж. При незначних дегенеративно-деструктивних змінах підвищити функціональну активність гиалинового хряща допоможе корекція звичного способу життя. Як відновити синовіальнурідину без медикаментів:

 • заняття лікувальною фізкультурою, гімнастикою, плаванням, йогою, прогулянки на свіжому повітрі. Помірна рухова активність покращує кровообіг в суглобах. Разом з кров’ю в них надходять поживні і біологічно активні речовини, істотно прискорюють регенеративні процеси. А ось надлишкових фізичних навантажень при дефіциті синовіальної рідини слід уникати для попередження подальшого руйнування хрящів.
 • питний режим. Частою причиною надмірної в’язкості синовии стає недостатнє надходження в організм рідини. Ревматологи рекомендують щодня вживати не менше 2 літрів чистої негазованої води. Це прискорить утворення синовія і виведення з суглобів кінцевих і проміжних антигенних продуктів розпаду хрящових тканин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що за рідина міститься в герпесі?

Як відновити синовіальнурідину? Так як одним з компонентів синовіальної рідини є плазма, необхідно подбати про стан дрібних і великих кровоносних судин. Виведенню з вен і артерій холестеринових блоків сприяє включення в раціон продуктів з високим вмістом поліненасичених жирних кислот і жиророзчинних вітамінів. Найбільше цих біоактивних сполук знаходиться в морській рибі: лососі, скумбрії, оселедця, корюшці. Нормалізувати вироблення синовіальної рідини допоможе включення в щотижневе меню продуктів, представлених в таблиці:
Продукт харчування Біологічно активні речовини Нежирні кисломолочні продукти, морепродукти, яловича печінка Вітаміни групи B, ретинол, органічні кислоти Бобові культури: соя, сочевиця, квасоля, горох лінолева і ліноленова кислоти Оливкова, соняшникова, кукурудзяна олія Ретинол, кальциферол, токоферол, Омега 3 кислоти Риб’ячий, свинячий, яловичий жир Олеїнова кислота Насіння соняшнику і гарбуза, волоські ор ехі, кешью, фундук Стеаринова кислота Свиняче сало, вершкове масло Пальмітинова кислота
Настої і відвари лікарських рослин (ромашки, плодів шипшини, брусничного листа) можна використовувати для відновлення синовіальної рідини тільки в якості рясного пиття. В травах, листках і кореневищах не містяться біоактивні сполуки, здатні уповільнити руйнування тканин. Тому при відчутті болю в суглобі будь виразності потрібно звернутися до ревматолога чи невропатолога для обстеження і призначення медикаментів.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Лікування грибка нігтів мідним купоросом

Alex

Симптоми і лікування внутрипротоковой папіломи молочної залози: як може бути виявлена і чи потрібно видаляти?

Murcia

Симптоми і лікування фурункула на інтимному місці: як позбутися назавжди?

Murcia

Все, що потрібно знати про вакцину від вірусу папіломи людини: коли і як проводиться щеплення?

Dmitry

Ендопротез кульшового суглоба: види, як користуватися і скільки коштують

Bobby

Хондроз поперекового відділу хребта: симптоми і лікування

Alfonso

Видалення бородавок Солкодерм

Dmitry

Омолодження шкіри рук в домашніх умовах

Serega

Лікування бурситу великого пальця стопи медикаментами, мазями і хірургічно

Tanya

Залишити коментар