Реабілітація

Реабілітація та відновлення після артроскопії колінного суглоба

Реабілітація та відновлення після артроскопії колінного суглоба

Чому важлива правильна реабілітація та відновлення?

Дотримання рекомендацій протягом усього реабілітаційного періоду допоможе уникнути неправильної розробки колінного суглоба. Мова йде не тільки про сам суглобі, але і його околокружних хрящах і м’яких тканинах.

В іншому випадку, висока ймовірність розвитку деформуючих захворювань і патологій, в результаті координує змінюється амплітуда руху ноги. Це, в свою чергу, загрожує дискомфортом і істотним зниженням рухової активності.

Реабілітація та відновлення після артроскопії колінного суглоба

Занадто рання передача навантаження на колінний суглоб після артроскопії чревата руйнуванням суглобової сумки, а також формуванням нової кісткової тканини, яка буде пошкоджувати м’які тканини. Наслідок — запалення, зональне набрякання і необхідність повторного проведення процедури ще до моменту завершення першого реабілітаційного періоду.

Етапи відновлення — як вони проходять? Яка роль ЛФК у відновленні?

Програма відновлення займає 24 тижні і ділиться на 5 етапів, черговість дотримання яких дуже важлива для досягнення кінцевого результату. Переходити до наступного етапу можна лише після досягнення мети попереднього.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Етап перший — до 28-го дня, включно

Метою даного етапу є зменшення больових відчуттів і дискомфорту, а також зниження набряклості, яка чинить тиск на суглобовий область при виконанні звичного діапазону пасивних рухів в суглобі. По завершенні цього періоду, пацієнт повинен повністю повернути контроль над м’язами стегна, а також почати ходити без використання милиць (не раніше ніж на 29 день).

На 10-12 день, коли лікар дозволяє видалити всі операційні шви , з метою уникнути ускладнень відбувається зміна гіпсової іммобілізації на гіпсову пов’язку з доступом повітря.

Реабілітація та відновлення після артроскопії колінного суглоба

Другий етап — до 10 тижня (поєднання відновлення з ефективністю ЛФК)

Завдання полягає в повному позбавленні від сформованого набряку, а також повернення повного активного диапаз вона рухів. Крім цього, за даний період досягається пропріорецепція і баланс суглоба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба: симптоми, перша допомога та лікування

На даному етапі важливу роль відіграє лікувальна фізична культура, яка дозовано сприяє збільшенню рухливості в колінному суглобі. ЛФК головним чином впливає на специфіку роботи разгибательного апарату.

Реабілітація та відновлення після артроскопії колінного суглоба

Перелік вправ ЛФК призначається індивідуально, виходячи зі складності передопераційної ситуації. Це можуть бути як самостійні вправи, в умовах перенесення ваги тіла на п’яту протилежної ноги і лікті обох рук, так і ряд інших фізичних вправ у ванній або басейні.

Настійно рекомендується об’єднувати ЛФК з електростимуляцією, яку проводять за розкладом в процедурному кабінеті будь-який поліклініки.

Третій етап — до 16 тижня

За допомогою вправ з самодопомога, таких як присідання і випади (руками необхідно дотримуватися за статичний предмет), пацієнт домагається повернення м’язової сили і повноцінного відновлення рухової активності. Настійно рекомендується проводити такі вправи із загального комплексу ЛФК на біговій доріжці, велоергометрія, гребному апараті.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

В кінцевому підсумку, досягнення мети є реалізованим після виконання всіх вищезгаданих вправ без болю в м’язах.

четвертий етап — до 24 тижнів

Мета полягає у відновленні витривалості до тривалих статичних і динамічних навантажень, що дозволить повернути пацієнтові звичний діапазон активних рухів. На даному етапі також необхідно спостерігати за відсутністю болю і набряклості, а також відновлення останньої у вечірній час після ЛФК.

ЛФК на даному етапі полягає в:

  1. випади.
  2. ходьби на носках.
  3. бігу за прямими невеликим дистанцій.
  4. стрибки зі скакалкою.
  5. їзді на велосипеді.

Реабілітація та відновлення після артроскопії колінного суглоба

П’ятий етап — до 28 тижня

Завершальний етап. Характеризується повним діапазоном фізичних навантажень на прооперовану ногу, при цьому не повинно виникати ніякого болю і тимчасової набряклості. Піковий обертальний момент для квадрицепса, в порівнянні зі здоровою ногою, повинен досягати 90%. Показник визначається в медичному закладі шляхом простого діагностування.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Артроз кульшового суглоба: діагностика та ступеня

П’ятий етап — повноцінний тренувальний період, протягом якого необхідно виконувати всі вправи з індивідуальної програми ЛФК.

Як довго болить коліно після артроскопії?

Коліно болить переважно через скупчення рідини в суглобовій капсулі, яка істотно знижує ефективність рухової активності. Таким чином, болі після проведення процедури можуть спостерігатися ще протягом 4-5 місяців.

Масаж після артроскопії колінного суглоба

Ділиться лікувальний масаж на два види:

  1. Ручний.
  2. Підводний.

Незалежно від виду, його проведенням повинен займатися фахівець, власне, як і налаштуванням обладнання для водної процедури. Самостійне проведення не представляється можливим, тому що від ступеня складності процедури, кількості надрізів, результатів діагностики після зняття гіпсу залежить інтенсивність впливу на навколосуглобових область.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Реабілітація та відновлення після перелому п’яти ( п’яткової кістки )

Tanya

Реабілітація та вправи після ендопротезування кульшового суглоба

Tanya

Як правильно розробляти ногу після перелому гомілкостопа

Murcia

Реабілітація та ЛФК після перелому лучезапястного суглоба

Tanya

Реабілітація після видалення міжхребцевої грижі поперекового відділу

Bobby

Скільки в середньому гоїться розрив зв’язок колінного суглоба

Serega

Реабілітація після перелому шийки стегна: правила і вправи

Bobby

Реабілітація та відновлення після заміни тазостегнового суглоба

Tanya

Як розробляти руку після перелому ліктьового суглоба: правила і вправи

Andrey

Залишити коментар