Вагітні

Ревматоїдний артрит при вагітності: причини, особливості та лікування

Ревматоїдний артрит при вагітності: причини, особливості та лікування

Спадковий фактор чітко простежується в сім’ях, де є хворі на ревматоїдний артрит. Його морфологічна основа — носійство гена HLA-DR1 і HLA-DR4.

В основі формування симптоматики артриту лежать аутоімунні процеси. Тобто допускається завдяки автоматичній системі людини розпізнає власні тканини як патологічні і реагує на це синтезом антитіл або активацією специфічних клітин імунітету.

Симптоми

Головне клінічний прояв ревматоїдного артриту — суглобовий синдром. Що входить в це поняття?

  • Больові відчуття в одному або декількох суглобах. Як правило, це дрібні суглоби кистей або стоп.
  • Набряклість і припухлість. Область суглоба стає деформованої, контури згладжуються.
  • Наявність почервоніння шкіри над ураженими суглобами.
  • Обмеження рухів, частіше виникає вранці. Цей симптом називається ранкової скутістю.

Крім проявів з боку суглобів на більш пізніх стадіях приєднуються ознаки патології м’язів, зв’язок, кісток і внутрішніх органів. На першому місці — міопатії. М’язи стають болючими, атрофуються. Міжкісткової проміжки на кистях і стопах стають все більш очевидними.

Ревматоїдний артрит при вагітності: причини, особливості та лікування

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Через ураження навколосуглобових тканин і структур виникає деформація і дефигурация ураженої області. Відомі такі варіанти, як «ласти моржа», «шия лебедя», пальці по типу «лорнеток», «гудзикової петлі».

Внутрішні органи уражаються згодом. Можливі наступні стани:

  1. Порушення ритму серця.
  2. Артеріальна гіпертонія.
  3. Альвеолит (запалення термінального відділу респіраторного тракту легких)
  4. Нефрит (ураження клубочкового апарату нирок, інтерстиціальної тканини).

При адекватному лікуванні всі перераховані клінічні ситуації оборотні.

Особливості

Вагітність є протективного фактором при ревматоїдному артриті. Це означає, що ризик загострень мінімальний. Клінічні прояви знижуються з самого першого семестру вагітності.

Зменшується кількість загострень, вони стають менш вираженими. Суглоби менш набряклі, не настільки тривала ранкова скутість. Але зворотна ситуація спостерігається у багатодітних матерів. Тут ризик інтенсифікації перебігу суглобової патології збільшується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чиряки на тілі: причини

Ревматоїдний артрит при вагітності: причини, особливості та лікування

В перші три місяці після пологів зберігаються описувані тенденції. Але далі частота загострень знову збільшується, як і до вагітності.

Можливі ускладнення

На перебіг вагітності ревматоїдний артрит практично не впливає. Ризик викидня і передчасних пологів мінімальний. Те ж стосується розродження за допомогою кесаревого розтину.

Гестози, протеїнурія вагітних, еклампсія і прееклампсія виявляються при ревматоїдному артриті з тією ж частотою, що і у жінок без захворювання.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Вплив на плід

При відсутності загострення протягом всього періоду гестації без обтяженого акушерського анамнезу в термін народжується в більшості випадків здоровий доношений дитина. Лікування кортикостероїдами при помірній і високого ступеня активності артриту може привести до народження недоношеної дитини.

Затримка розвитку плода зустрічається рівно з такою ж частотою, як і у жінок без ревматоїдного артриту. В цілому можна сказати, що вплив на плід такого фактора, як ревматоїдний артрит, мінімально.

Лікування

Алгоритм ведення вагітної пацієнтки з ревматоїдним артритом залежить від ступеня вираженості запального процесу. При стійкої ремісії жінки не виявляють скарг з боку суглобів. Тому що описується клінічна ситуація не вимагає призначення ні базисних, ні симптоматичних препаратів.

Низька ступінь активності загострення проявляється болями, набряком і скутістю в одному або 2-3 суглобах. Ізольований больовий синдром вимагає призначення неселективних НПЗП. Для цих цілей відмінно підходить Парацетамол (максимальна безпечна добова доза — 4 грами). При моноартрите, ситуації, коли запалений один суглоб, рекомендується внутрішньосуглобове введення глюкокортикоїдних гормонів. Цей вид місцевої фармакотерапії — максимально безпечний в цій ситуації.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Запалення більш, ніж в 2 суглобах з набряками, почервонінням, скутістю і болями вимагає інтенсифікації лікування. При олигоартрите призначають Гідроксіхорохін (максимальна добова доза — 400 мг), а також препарат глюкокортікортікоідного походження — Преднізолон. Рекомендована доза — до 10 мг. Якщо запалені більше 2 суглобів, мова йде про поліартриті. Ступінь активності розцінюється як помірна. Доза Преднізолону може бути підвищена до 20 мг за добу (4 таблетки).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Купероз: лікування народними засобами

Ревматоїдний артрит при вагітності: причини, особливості та лікування

Виникнення системних проявів вимагає призначення Сульфасалазину і фолієвої кислоти. Добова доза не відрізняється від середньотерапевтичної — 2 грами. До 30 тижня вагітності дозволено використовувати для лікування біологічні препарати. Але ця ситуація, як і будь-яка інша, обмовляється з гінекологом, терапевтом і ревматологів.

Лікування базисними препаратами повинно бути обговорено з ревматологом. Однозначно заборонено лікування Метотрексатом, Аравой і циклофосфамід. Всі інші принципи лікування описані вище.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Якщо болять суглоби після пологів — можливі причини і що робити

Pasha

Якщо болять суглоби пальців рук при вагітності: причини і що робити

Alfonso

Болі в тазостегновому суглобі при вагітності: причини і що робити

Sasha

Болі в зв’язках внизу живота при вагітності — причини і що робити

Tanya

Якщо болять коліна при вагітності: можливі причини і що робити

Alfonso

Болі в попереку при вагітності: можливі причини і що робити

Dmitry

Остеохондроз при вагітності: причини, симптоми і лікування

Andrey

Как правильно плавать во время беременности

admin

Залишити коментар