Вагітні

Якщо болять суглоби після пологів — можливі причини і що робити

Якщо болять суглоби після пологів - можливі причини і що робити

В більшості випадків це не небезпечно і проходить в найкоротший час після появи малюка на світ. Однак якщо біль в суглобах не відпускає ні на хвилину і після пологів, буквально вибиваючи жінку з колії, це може бути ознакою з’явився захворювання. Найбільш часто болять суглоби після пологів з наступних причин:

 • Ревматоїдний артрит.
 • Артроз.
 • Реактивний артрит.
 • Інфекційне ураження суглобів.
 • Псоріатичний артрит.
 • Анкилозірующий спондиліт.

При наявності болю в суглобах, потрібно відразу йти до лікаря. Звичайно після народження дитини у жінки практично не залишається часу на себе. Але необхідно пам’ятати, що багато суглобові хвороби можуть привести до деформації кінцівок і поразки внутрішніх органів. Наприклад, одним з ускладнень ревматоїдного артриту можт бути набряк легеневих оболонок і серцева недостатність.

Після пологів болять суглоби рук і ніг

Вагітність у кожної жінки супроводжується збільшенням маси тіла. Відбувається це досить швидко, через що різко зростає навантаження на суглоби ніг. Поступово з кожним новим кілограмом зміщується і так званий центр ваги, через що виникає больовий синдром в нижніх кінцівках.

Якщо болять суглоби після пологів - можливі причини і що робити

Зрозуміло, після пологів відбувається різке зниження ваги. Але так як пологи — це серйозний стрес для організму, біль може тільки посилитися. Якщо таке явище не супроводжується розвитком патологій, то хворобливість самостійно проходить протягом місяця.

Однак все ж потрібно обов’язково звернутися до лікаря для проведення діагностики. Біль у суглобах ніг може говорити про пошкодження зв’язкового апарату через виниклі перевантажень.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

біль в руках після пологів найчастіше виникає внаслідок отримання невеликих травм. Під час пологів жінка намагається триматися за спеціальні поручні і взагалі хапатися за все, що попадеться під руку. Це може привести до мікротравм рук, які через стрес залишаються непоміченими і заявляють про себе лише тоді, коли пологи залишаються позаду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Пухлина під коліном ( ззаду з спереду ): причини, ніж це небезпечно і що робити

Крім того, часто біль в суглобах рук і ніг є наслідком малорухливого способу життя, який жінка змушена вести через вагітність.

Однак такий біль може говорити і про розвиток важких патологічних процесів: реактивному, ревматоїдному або інфекційному артриті.

Якщо після пологів болить тазостегновий суглоб

Найбільш часто жінки після пологів скаржаться на болі в т зобедренном суглобі. Відбувається це, як правило, через розбіжності тазостегнових кісток під час пологів. Це нормальне фізіологічне явище: щоб малюк з’явився на світ, йому потрібно благополучно пройти по родових шляхах. Щоб полегшити народження дитини, природа влаштувала жіночий організм так, щоб під час пологів таз як би розходився.

Якщо болять суглоби після пологів - можливі причини і що робити

Насправді зміни в тазових кістках починаються на 21 тижні вагітності, про що свідчить так звана «качина хода». У нормі через деякий час після пологів тазостегнові кістки повинні встати на колишнє місце. Але іноді цього з якихось причин не відбувається, і з часом жінку починають терзати болю.

Такі ускладнення настають, якщо:

 • Присутній зайву вагу.
 • Відбулася травма суглоба під час пологової діяльності.
 • затиснений нерв.
 • Мікротравма тазостегнового суглоба спровокувала його запалення.

Якщо після пологів болять суглоби пальців рук

Також поширені захворювання пальців рук і кистей, що дають про себе знати після народження дитини. Новоспечена мати відчуває больові відчуття не тільки при русі пальців рук, але і від простого дотику до суглобів. При цьому може підніматися локальна температура, з’явитися свербіж в суглобових з’єднаннях, а самі суглоби почервоніти.

В більшості випадків така симптоматика вказує на наявність артриту. Захворювання таке, як правило, присутня у жінки ще до вагітності, але потім на час виношування дитини затихає. Після пологів же застаріла «болячка» повертається, і суглоби знову піддаються запаленню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Після засмаги з'явилися білі плями на тілі

Якщо болять суглоби після пологів - можливі причини і що робити

Симптоми

Біль в тазостегновому суглобі, що продовжує довше 3-х тижнів після пологів, говорить про початок захворювання. Якщо при цьому жінці важко підняти ногу, вона ніби «везе», потрібно негайно звернутися до лікаря. Така патологія може супроводжуватися своєрідними «прострілами».

Якщо суглоби вражені інфекцією, то крім постійного болю, відбувається підвищення температури тіла. Хворі зчленування опухають і видозмінюються. Якщо присутній ще і інтоксикація організму, то з’являється ломота в м’язах.

Больовий синдром, що супроводжується ранковою скутістю суглобів, «Тугоподвижностью», завжди говорить про виникнення артриту. При ревматоїдному артриті є ще і біль після довгого сидіння.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Діагностика

При появі болю в суглобах будь виразності, потрібно негайно звернутися до лікаря.

Для постановки точного діагнозу фахівець обов’язково призначить такі види досліджень:

 1. Рентген.
 2. КТ.
 3. МРТ.
 4. УЗД.

Також обов’язково необхідно здати кров і сечу на лабораторний аналіз, щоб виключити ревматоїдний фактор. У деяких випадках може знадобитися пункція суглоба.

Лікування і що робити

Вилікувати біль в суглобах не настільки складно при своєчасному діагностуванні захворювання. Однак у випадку з післяпологовим періодом важливо пам’ятати, що жінка може здійснювати грудне вигодовування. А прийом певного числа препаратів для суглобів несумісний з лактацією. Тому потрібно ретельно підібрати медикаментозне лікування, щоб воно не позначилося на якості грудного молока. Якщо таке неможливо, то лактація повинна бути пригнічена медикаментозно, а малюка потрібно перевести на штучне харчування.

Лікування болю в суглобах після пологів передбачає комплексний підхід. Так, необхідно обов’язково дотримуватися дієти з достатньою кількістю кальцію і вітамінів групи В і D.

Також лікар обов’язково призначає прийом наступних ліків:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • Нестероїдні протизапальні препарати (Диклофенак, Ібупрофен, німесулід).
 • Хондропротектори (Дона, Артрон, Артрофлекс і т.д.).
 • Міорелаксанти призначаються тільки при гострому больовому синдромі і в крайніх випадках.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Які щеплення при артриті можна робити хворому?

Якщо болять суглоби після пологів - можливі причини і що робити

Рекомендується робити компреси на хворе місце двічі на день. Зазвичай з цією метою робляться примочки з Діокседіном.

Якщо погасити больовий синдром не вдається перерахованими способами, то лікар виробляє внутрісуглобні ін’єкції Новокаїну або лідокаїну.

Добре допомагають зняти запалення в суглобах і усунути больовий синдром деякі фізіотерапевтичні процедури:

 1. УВЧ.
 2. Електрофорез.
 3. Магнітотерапія.
 4. Вплив ультразвуком.

Лікування суглобів після пологів передбачає відвідування курсу масажу та лікувальної гімнастики.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Ревматоїдний артрит при вагітності: причини, особливості та лікування

Alfonso

Как правильно плавать во время беременности

admin

Болі в тазостегновому суглобі при вагітності: причини і що робити

Sasha

Остеохондроз при вагітності: причини, симптоми і лікування

Andrey

Якщо болять коліна при вагітності: можливі причини і що робити

Alfonso

Якщо болять суглоби пальців рук при вагітності: причини і що робити

Alfonso

Болі в попереку при вагітності: можливі причини і що робити

Dmitry

Болі в зв’язках внизу живота при вагітності — причини і що робити

Tanya

Залишити коментар