Будова суглобів

Атланто — потиличний суглоб: що це, анатомія і характеристика

Атланто - потиличний суглоб: що це, анатомія і характеристика

Зміцнюється зчленування такими зв’язками:

 • Передня атлантозатилочного мембрана. Вона розташована між переднім краєм великого потиличної ямки, що знаходиться в базилярної частини кістки і верхнім краєм передньої дуги атланта. Спочатку знаходиться в стані натягу. Знизу мембрана з’єднується шляхом зрощування з передньої поздовжньої зв’язкою.
 • Задньою атлантозатилочного мембраною, вона тонше і ширше попередньої, натягнута між задньою дугою атланта і заднім краєм великого отвору потилиці. Мембрана виконує функції захисту — зміцнює суглобову капсулу і обмежувальну функцію — стримує розгинальні руху, обмежуючи їх певним кутом.
 • Латеральна атлантозатилочного зв’язка. Цей зв’язок двох посад об’єднує невеликий яремний відросток потиличної кістки і верхню частину поперечного відросток атланта. Функції цієї зв’язки аналогічні з функціями передній атлантозатилочного мембрани.
 • Суглоб також укріплений зв’язками, натягнутими від другого хребця шиї — аксиса до задненижней відділу черепа.

Атланто - потиличний суглоб: що це, анатомія і характеристика

Функціонал атлантозатилочного зчленування такий:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 1. Регулювання рухливості черепа щодо шийної хребетної зони
 2. Фіксація в стабільному положенні черепа і потиличної кістки.
 3. транспорт кровоносних судин і нервів.
 4. Забезпечення «кишені» для роботи і захисту центральної нервової системи.
 5. Нер вная розв’язка в області атлантозатилочного з’єднання дозволяє людині без особливих зусиль брати і утримувати вертикальне положення.

атлантозатилочного з’єднання знаходиться в зоні специфічного кровообігу. Атлант, перший шийний хребець, досить широкий і тонкий. Така будова обумовлено необхідністю вміщати в себе верхню частину спинного мозку.

Атланто - потиличний суглоб: що це, анатомія і характеристика

Задня частина атланта пронизана хребетної артерією і численними нервовими закінченнями. Тому порушення роботи різного роду і травми тягнуть за собою порушення кровообігу. У слідстві чого можливе виникнення:

 • Головних болів, мігрені.
 • непритомність і відпереднепритомний станів.
 • Втрати рівноваги, помутніння свідомості.
 • Запаморочення, нудота і блювання.
 • Шуму в вухах, темряви і «мушок» перед очима.
 • гіпертонічної нападів.
 • Нестачі кисню і поживних речовин в області головного мозку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як зміцнити колінний суглоб: зв'язки, м'язи, суглобовий хрящ

Порушення функцій може статися в результаті переломів, вивихів, розривів і інших травм. У більшості випадків, така травматична картина закінчується летально. Так як навіть мінімальні кісткові зрушення можуть деформувати спинний мозок. Навіть якщо людина залишається живою, зберігається велика ймовірність довічного паралічу.

Характеристика

атлантозатилочного суглоб за своєю будовою є комбінованим, тому що являє собою функціональну комбінацію двох зчленувань, окремих один від одного, але діючих разом. Незважаючи на те, що складається з пари різних з’єднань, він анатомічно єдиний.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

За формою є Мищелковий. Він має суглобову головку еліпсовою форми у вигляді виступаючого округленій відростка. Такий виступ називається виростків, звідси і походить назва.

В цьому зчленуванні можливі переміщення навколо двох осей — фронтальної і сагітальної. Основний обертальної віссю є фронтальна. Тому, характеризуючи зчленування відповідно до функцій, воно є двовісний і має дві осі, два ступені обертальної свободи.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Завдяки осьовим рухам, суглоб може здійснювати нахил голови в сторони, а також згинання та розгинання. З огляду на те, що суглоб парний, то і зміщення в обох суглобах відбувається одночасно.

При русі навколо сагітальної осі відбувається нахил голови в сторони. Максимальна амплітуда — 20 градусів. Рух по фронтальній осі виробляє нахили голови вперед і назад з амплітудою в межах на 15-20 градусів. З цієї ж осі проходить розгинання з’єднання до максимального значення 30 градусів і бічні нахили, в середньому на 3-5 градуси. Також спостерігаються слабкі повороти голови щодо атланта. Загальний сумарний обсяг таких рухів в передній осі атлантозатилочного зчленування становить 15 градусів.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Зап’ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Alex

Гомілковостопний суглоб і зв’язки: анатомія, будова, функції

Alfonso

Плечовий суглоб — функції, будова та кровопостачання

Bobby

Ахіллове сухожилля: де знаходиться, будова і функції ( з фото )

Tanya

Голеностоп — що це, будова і функції

Bobby

Променевозап’ястний суглоб — анатомія, будова, функції ( з фото )

Murcia

Тазостегновий суглоб: будова, функції, хвороби у чоловіків і жінок

Alfonso

Пристрій і кровопостачання колінного суглоба

Lamaxima

Суглоби людини: види, анатомія, будова

Serega

Залишити коментар