Будова суглобів

Пупартова зв’язка: що це, будова і де знаходиться

Пупартова зв'язка: що це, будова і де знаходиться

Є мала кількість м’язів, що забезпечує йому недостатній захист. Вона є досить вразливим місцем на тілі, тому найбільше схильна до різних травм, що порушує її роботу.

Анатомія

Являє собою тяж, розташований між лобковим бугром і передньої клубової остю. Сухожильная арка являє собою невеликий жолоб, довжиною близько 12 см. У цій анатомічної області знаходиться сама зв’язка і клубово-лобковий тракт. Він розташований трохи глибше, але має такий же напрямок. Між ними є дуже маленьку відстань.

Пупартова зв'язка: що це, будова і де знаходиться

Під сухожильной аркою розташовується поперековий м’яз і велика кількість нервів. Тут розташовується стегновий нерв, а також кровоносні судини, що знаходяться в клубової області. Поблизу знаходиться стегнова фасція. Саме в ній розташовуються кровоносні судини і лімфатичні вузли.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

В звичайному здоровому стані зв’язка щільна і натягнута. Іноді діагностується розтягнення тяжа. У чоловіків при навантаженні проводиться сильний тиск на пах. У жінок таке розтягнення зустрічається набагато частіше. Зазвичай з’являється під час пологів. Характеризується больовим синдромом, набряком і гематомою. Також біль в паху може з’явитися через запалення лімфатичних вузлів. В такому випадку вони будуть відчуватися при пальпації, а також зв’язка буде збільшена в розмірах.

Необхідно знати, що в залежності від статевої приналежності вона має кілька відмінностей. У чоловіків частіше виникають травми, які пошкоджують зв’язку. У жінок вона набагато краще захищена м’язовим шаром.

Розташування

Арка починається з сухожильной частини косого м’яза живота. М’яз закінчується апоневрозом, який має вигляд еластичних волокон. Вони створюють стійкість в черевній порожнині. Апоневроз більш розвинений у жінок. Тому у чоловічої статі грижа в паху діагностується набагато частіше.

Пупартова зв'язка: що це, будова і де знаходиться

Кінці сухожильной арки розгалужуються на більш дрібні. Волокна, які відіграють велику роль у створенні, є початком лакунарной зв’язки. Від неї проходить гребешковая зв’язка, яка проходить у напрямку лобкової кістки. При хірургічних втручаннях на пах, хірурги нерідко прошивають Гребешкова освіту, тим самим захоплюючи гребенчатую м’яз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Будова і функції гомілковостопного суглоба

Будова пахового каналу

Паховий канал простягається в одному напрямку. Являє собою освіту, яке виражене в близько очеревинної просторі при виході внутрішніх органів.

Пупартова зв'язка: що це, будова і де знаходиться

Довжина проміжку у осіб чоловічої статі близько 5 см. У жінок цей проміжок трохи довший, але набагато менше в діаметрі. В кільце, яке перебуває на початку і кінці проміжку, поміщається лише початок вказівного пальця. Розмір щілини залежить від того, наскільки стійка пахова область.

Анатомія проміжку у чоловіків більш складна. У ньому розташований насіннєвий канатик, сім’явивідних проток, а також великі кровоносні судини. У жінок цей простір зайнято маткою. Тут же знаходиться вагінальний відросток, який доходить до великих статевих губ.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Фактором ризику є незарощення вагінального відростка, що призводить до розвитку грижі. Це провокує появу вроджених гриж у чоловіків, а у жінок розвиток різних новоутворень.

В паховій області з’являються два види грижі: коса і пряма. Коса знаходиться за межами каналу. Вона розширює щілинний прохід, що призводить до слабкості апоневроза. Тривале наявність може привести до з’єднання грижового мішка і сім’яного канатика. Така грижа нерідко діагностується, як вроджена патологія.

Пупартова зв'язка: що це, будова і де знаходиться

Пряма проходить, минаючи насіннєвий канатик. Чи не зачіпає статеві органи. Найчастіше діагностується у людей похилого віку і є вродженою.

При наявності грижі людини турбує біль в паху. Є випинання, яке посилюється під час фізичних навантажень.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Функції

Вона грає роль сполучної деталі. До неї прикріплюються всі м’язи. Вона є будівельною частиною і утворює паховий проміжок. За рахунок цього вона грає роль роздільника паху від стегнової області.

Анатомія відділу досить складна. Зв’язка виконує важливу роль, так як знаходиться поблизу інших органів. Також поблизу розташовані кровоносні судини, нервові волокна і лімфатичні вузли. Головна небезпека в тому, що високий ризик розвитку грижі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ахіллове сухожилля: де знаходиться, будова і функції ( з фото )

Таким чином, пупартова зв’язка досить важлива складова пахової області. Через уразливості нерідко відбуваються розриви і розтягування. Варто стежити за своїм станом здоров’я. Особливо це стосується чоловіків, так як їх пахова область більш схильна до появи травм і грижі. При виявленні болю або інших проблем, слід звернутися до фахівця.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Ахіллове сухожилля: де знаходиться, будова і функції ( з фото )

Tanya

Атланто — потиличний суглоб: що це, анатомія і характеристика

Murcia

Плечовий суглоб — функції, будова та кровопостачання

Bobby

Голосові зв’язки людини: де розташовані і як вони виглядають

Alex

Кісточка: що це і де знаходиться

Lamaxima

Суглоби людини: види, анатомія, будова

Serega

Тазостегновий суглоб: де знаходиться, будова, симптоми захворювань

Maxim

Тазостегновий суглоб: будова, функції, хвороби у чоловіків і жінок

Alfonso

Ключиця людини: анатомія, будова, функції

Coolio

Залишити коментар