Будова суглобів

Голосові зв’язки людини: де розташовані і як вони виглядають

Голосові зв'язки людини: де розташовані і як вони виглядають

Функції і будова

Отже, найважливіша роль, виконувана перламутровими зв’язками — голосообразование. Оскільки, голос, полягає з голосних і приголосних звуків звичайній гучності, а також шепоту, можливо виділити три функції, в залежності від їх стану.

  1. Освіта глухих приголосних звуків. При проголошенні їх, складки знаходяться в розслабленому стані і розсунуті. При цьому голосова щілина приймає трикутну форму.
  2. Дзвінкі, сонорні приголосні і голосні утворюються при зближенні складок і значному їх напрузі. Одночасно з цим створюється ефект вібрації.
  3. Шепіт і Епіглоттіт-фарінгальние приголосні утворюються при закритій голосової щілини, коли зв’язки знаходяться в розслабленому стані і наближені один до одного.

Де розташовані і як виглядають

Знаходяться зв’язки по центру гортані і покриті вони слизовою оболонкою, яка має форму складок і, в свою чергу, покрита багатошаровим плоским неороговевающим епітелієм. Складки розташовані таким чином, що між ними зберігається простір, іменоване голосової щілиною.

Голосові зв'язки людини: де розташовані і як вони виглядають

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Коли м’язова тканина приходить в рух, величина щілини змінює своєї форми і розмір залежно від цього, як пройшла амплітуда роботи м’язів. Величина щілини безпосередньо впливає на дзвінкість і висоту виникають звуків.

Цікавий і той факт, що величина щілин у чоловіків і жінок значно відрізняється. Наприклад, найбільша щілину в жіночій гортані виявиться в порівнянні рівною за величиною найменшої голосової щілини в чоловічій гортані. Виявляється, у чоловіків гортань має гостру і витягнуту форму, яка виступає назовні, утворюючи з зовнішньої сторони кадик. Така форма гортані обумовлює висоту чоловічого голосу.

Голосові зв'язки людини: де розташовані і як вони виглядають

Гортань у верхній своїй частині має овальний отвір — надгортанник, утворене горловим рухомим хрящем. Під час ковтання, вільний край цього отвору відхиляється назад, закриваючи верхнє гортанний отвори, а під час дихання, отвір залишається відкритим. Цей процес вкрай важливий для співочих практик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У Ставропольському краї COVID - 19 побороли 73 людини

В людської гортані є два види, дві пари зв’язок. Вони виглядають як пара симетрично розташованих виступів, розташовані один над одним, а між ними знаходиться невеликі виїмки. Ці виступи носять назви справжніх і несправжніх голосових складок.

  • Справжні. Являють собою дві симетрично розташовані освіти з слизового гортанного шару. У них знаходяться м’язові скупчення, розташовані в різних напрямках, що дає їм можливість рухатися не синхронно, а з різною інтенсивністю і будь-який своєю частиною. Така різноманітність м’язових рухів обумовлює і різноманітність світу звуків, яке здатний видавати людина. Крім голосоутворювальні функції, справжні складки виконують і захисну роль — зближуючись повністю, вони створюють бар’єр, який не дає сторонніх предметів потрапити далі в трахею.
  • Помилкові. Отримали свою назву завдяки своїй нечітко вираженою роботі. Рухаються вони досить ліниво, з-за того, що м’язова тканина їх слабо виражена. Однак, вони теж беруть участь в процесі звукоутворення, хоч і не мають можливості замикатися повністю. Найбільш помітна їхня робота під час гортанного співу.

Голосові зв'язки людини: де розташовані і як вони виглядають

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

В помилкових утвореннях знаходяться залози, які допомагають зволожувати безжелезние справжні пари. Вся поверхня складок досить еластична і рухлива. Усередині складок як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони, розташовані щіточерпаловідние м’язи. М’язи, що мають внутрішнє становище, безпосередньо відповідають за вокальні характеристики і, тому мають назву вокальних м’язів.

Тут же знаходиться і голосова м’яз. Під час видиху вона приходить в рух, починаючи вібрувати, і допомагає відтворювати звук.

Саме завдяки такому складному будові, перламутрова зв’язка здатна рухатися будь-якої своєї частиною, міняти свої ширину і довжину, а також виробляти коливальні рухи з різною інтенсивністю, в різних напрямках і будь-яким своїм відрізком.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Усім процесом голосоутворення керує центральна нервова система.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Розрив задньої хрестоподібної зв'язки: причини, лікування і відновлення

Таке складне м’язове будова зв’язок, гортані і голосового апарату в цілому дає можливість людині надати звукам величезний спектр інтонацій, тонів, напівтонів та звучань.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Зап’ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Alex

Плечовий суглоб — функції, будова та кровопостачання

Bobby

Стопа людини: будова, анатомія, функції

Andrey

Пупартова зв’язка: що це, будова і де знаходиться

Megusta

Голеностоп — що це, будова і функції

Bobby

Пристрій і кровопостачання колінного суглоба

Lamaxima

Суглоби людини: види, анатомія, будова

Serega

Ключиця людини: анатомія, будова, функції

Coolio

Гомілковостопний суглоб і зв’язки: анатомія, будова, функції

Alfonso

Залишити коментар