Будова суглобів

Пристрій і кровопостачання колінного суглоба

Пристрій і кровопостачання колінного суглоба

Великогомілкова кістка має плоску поверхню, а стегнова закінчується двома кулястими утвореннями (виростками). Це з’єднання має свою назву — великогомілкової плато.

Все три кістки вкриті товстим шаром хряща. Він збільшує амортизацію, а також сприяє зменшенню тертя при русі.

Кістки з’єднуються рухомо, завдяки чому людина може не тільки згинати або розгинати ногу, а й здійснювати рух гомілки всередину або назовні.

важливу роль відіграють зв’язки, вони підтримують ноги, перешкоджаючи їх надмірному згинанню, а також захищають від зовнішніх пошкоджень. Дані освіти можуть перебувати всередині (внутрішньосуглобові), а також зовні (бічні, задні). Їх розрив призводить до того, що людина не може повноцінно спиратися на пошкоджену ногу. Якщо дане пошкодження не лікувати, суглоб може почати деформуватися.

Пристрій і кровопостачання колінного суглоба

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Усередині розташовані найбільш потужні освіти сполучної тканини — передня і задня хрестоподібні зв’язки. Вони з’єднують кістки між собою, не даючи їм зміщуватися, при цьому забезпечують гнучкість і рухливість.

Передня хрестоподібна зв’язка бере свій початок від внутрішньої поверхні стегнової кістки, перетинає суглоб, прикріплюється до передньої частини великогомілкової кістки. Вона підтримує коліно, не даючи йому при русі зміщуватися вперед. Задня починається з передньої верхньої частини стегна (з внутрішнього виростка) і, перетинаючи коліно, прикріплюється до задньої частини гомілкової кістки. Вона запобігає зміщення назад.

Крім того є дві бічні зв’язки — внутрішня і зовнішня. Вони відповідають за бічні руху коліна, а також забезпечують додаткову підтримку при ходьбі (перешкоджають бічному зсуву).

Чашечка має свою особливу зв’язку з однойменною назвою. Вона як би продовжує сухожилля, що виходить з великогомілкової кістки, виконуючи функцію розподілу розтягують навантажень. Пошкодити її можна при різкому згинанні ноги.

Дані освіти досить міцні, проте при серйозних травмах саме вони приймають на себе всі наслідки удару або падіння. При цьому зв’язки непогано піддаються лікуванню (проте результат все ж залежить від тяжкості травми).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Артроз колінного суглоба 1 ступеня: лікування, причини, симптоми захворювання

Важливою частиною коліна є меніски. Це утворення хрящової тканини, які кріпляться до кісток, виконуючи функцію розподілу навантаження. За своєю структурою вони нагадують хрящ, проте мають велику еластичність. Це своєрідна прокладка, яка допомагає запобігти деформації хрящів і кісток.

Пристрій і кровопостачання колінного суглоба

Дана область ноги оточена різними м’язами, як з боку гомілки, так і з боку стегна. Вони приводять в рух задні кінцівки, забезпечуючи їх згинання (розгинання). Можна виділити наступні м’язи:

  1. Чотириглавий. Розташована на передній частині стегна. В області коліна переходить в сухожилля, охоплює чашечку, прикріплюється до великогомілкової кістки.
  2. Колінна. Кріпиться на капсулі, будучи продовженням чотириголового м’яза. Вона натягує капсулу при згинанні (розгинанні) ноги.
  3. Протяжна. Розташована навколо чашечки, кріпиться на великогомілкової кістки. Її функції — допомога при русі ноги вперед або назад.
  4. Двусуставная. Тонка м’яз, що бере початок у лобкової частини.
  5. Підколінні, напівсухожильні. Допомагають обертати гомілка і згинати ногу. Лежать на задній поверхні капсули.

Пристрій і кровопостачання колінного суглоба

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Як здійснюється кровопостачання?

Кровообіг забезпечується широкою мережею судин. Вони утворені гілками чотирьох великих артерій — підколінної, стегнової, глибокої артерією стегна, передньої великогомілкової артерією. Ці гілки сплетені між собою. Вони знаходяться як на поверхні суглоба, так і всередині його елементів. Завдяки чому до клітин і тканин доставляється кисень.

Підколінна артерія має такі гілки:

  1. Верхні латеральна і медіальна. Відходять від верхньої частини стегна, а потім з двох сторін огинають коліно, утворюючи сполучення.
  2. Нижні латеральна і медіальна. Розгалуження проходить також як у верхніх артерій тільки внизу.
  3. Середня. Знаходиться між верхніми і нижніми артеріями. Проходить крізь капсулу, розгалужується в хрестоподібних зв’язках.

По артеріях збагачена киснем кров надходить в область коліна, живлячи клітини і тканини.

Відня мають не менш важливе значення для кровообігу, вони забезпечують відтік крові з вуглекислим газом і продуктами розпаду. Мають двошарове розташування. У глибокому шарі знаходиться велика підшкірна вена, від якої в поверхневий шар відходить мережу невеликих вен. Останні краще розвинені на передневнутренней поверхні.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Артроз колінного суглоба 1 ступеня: симптоми, діагностика та лікування

Пристрій і кровопостачання колінного суглоба

На задній поверхні розташована підколінної вена, яка йде позаду від однойменної артерії, вступаючи в приводить канал (на цьому рівні вона називається стегнової). Також є велика мережа суглобових, м’язових і невеликих додаткових вен. Останні зустрічаються досить рідко, у багатьох людей їх просто немає.

Завдяки такому складному будовою людина може повноцінно пересуватися, здійснюючи безліч різних рухів. Крім того, щодо них ноги доводиться витримувати дуже велику вагу — вага людського тіла.

Дуже важливо берегти цю область від пошкоджень — адже навіть незначна травма згодом може порушити функціонування коліна, що призведе до втрати рухової активності.

Оцінити статтю
[Усього: 1 Середній: 5]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Колінний суглоб і зв’язки — будова і анатомія

Maria

Тазостегновий суглоб: будова, функції, хвороби у чоловіків і жінок

Alfonso

Суглоби людини: види, анатомія, будова

Serega

Ключиця людини: анатомія, будова, функції

Coolio

Зап’ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Alex

Гомілковостопний суглоб і зв’язки: анатомія, будова, функції

Alfonso

Тазостегновий суглоб: де знаходиться, будова, симптоми захворювань

Maxim

Стопа людини: будова, анатомія, функції

Andrey

Коліно — що це, будова і пристрій

Dmitry

Залишити коментар