Будова суглобів

Променевозап’ястний суглоб — анатомія, будова, функції ( з фото )

Променевозап'ястний суглоб - анатомія, будова, функції ( з фото )

Порівняно з іншими ссавцями лучезапястной зчленування людини зазнало деяких змін, які дозволили йому збільшити обсяг рухів.

src=»https://kmo-asson.com.ua/wp-content/uploads/2019/09/1567811539_Luchezapyastnyiy-sustav-anatomiya-stroenie-funkcii-s-foto_1.jpg» title=»Променевозап’ястний суглоб — анатомія, будова, функції ( з фото )» alt=»Променевозап’ястний суглоб — анатомія, будова, функції ( з фото )» width=»450″ height=»472″ />

Епіфіз променевої кістки повністю входить до складу з’єднання, а епіфіз ліктьової кістки бере участь тільки за допомогою суглобового диска (суглобовий диск — це хрящове освіту суглобів яке збільшує міцність з’єднання і амортизує його). З’єднання є двохосьовим і має форму еліпса.

Променевозап'ястний суглоб - анатомія, будова, функції ( з фото )

Суглобова головка освічена ладьевидной, тригранної і півмісяцевої кістками. Суглобова западина утворена променевої кісткою і хрящовим диском від ліктьової кістки. Всі кістки пов’язані зв’язками. Суглобова сумка кріпиться до країв суглобових поверхонь кісток, які утворюють зчленування. У ній знаходиться синовіальна рідина.

Кровопостачання зчленування здійснюється за допомогою променевої, ліктьової і межкостной артерій.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Відтік крові здійснюють дві променеві, дві ліктьові і дві міжкісткові вени, долонна венозна дуга зап’ястя.

Передній і задній міжкісткової нерви разом із глибокою гілкою ліктьового нерва здійснюють іннервацію.

Однією з цікавих особливостей є те, що з’єднання відмінно оглядається шляхом пальпації, шкіра на ньому досить тонка і практично позбавлена ​​підшкірного жиру, за рахунок цьог промацати анатомію зчленування не так важко.

Променевозап'ястний суглоб - анатомія, будова, функції ( з фото )

Все кістки зчленування покриті хрящової тканиною, через яку не проходять кровоносні судини і нерви. Хрящ захищає кістки зчленування він стирання і зношування, амортизує з’єднання при русі пензлем.

В з’єднанні знаходиться великий хрящ, який дозволяє кисті обертатися. Він розташовується в щілини з’єднання, його можна намацати біля основи кисті, там знаходиться западина.

лучезапястной з’єднання приводиться в рух завдяки м’язам. Всі м’язи зчленування поділяються на чотири групи:

  • Група 1. Відповідає за згинання в суглобі і за згинання в п’ятому пальці.
  • Група 2. Відповідає за розгинання в з’єднанні і за приведення кисті.
  • Група 3. Відповідає за відведення кисті і допомагає першій групі згинати суглоб.
  • Група 4. Допомагає в приведенні кисті і в розгинанні зчленування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Бандаж на плечовий суглоб: як вибрати і використовувати

Променевозап'ястний суглоб - анатомія, будова, функції ( з фото )

Функції

Той факт, що зчленування має форму еліпса, дозволяє йому бути двуосном (мати дві осі обертання), він має здатності згинатися і розгинатися, приводитися і відводитися.

З’єднання може здійснювати рухи кругового типу, це можливо через складання рухів двох осей обертання. Це зчленування є самим гнучким і рухомим в тілі людини. За рахунок проведення через нього складного зв’язкового апарату дозволяє здійснювати точні і конкретні рухи пальцями рук.

Також з’єднання є індикатором різних захворювань, деякі лікарі здатні визначати порушення в організмі, такими захворюваннями можуть бути діабет, порушення роботи щитовидної залози.

Зв’язки лучезапястного суглоба

Як вже говорилося раніше, рух і стабілізація в зчленуванні відбувається завдяки м’язам і зв’язкам. Різні тяжі відповідають за різні функції.

Долонна променезап’ясткових зв’язка, ліктьова і променева колатеральних зв’язки і променезап’ясткових зв’язка тильного боку долоні роблять суглобову капсулу міцнішою. ​​

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Променевозап'ястний суглоб - анатомія, будова, функції ( з фото )

Основна функція зв’язок в зчленуванні — це стабілізація. Стабілізація відбувається в двох площинах: фронтальній і сагітальній.

Фронтальна площина

В ній зв’язки мають важливу функцію, так як дистальна поверхня променевої кістки спрямована вниз і всередину під кутом близько 30 градусів до площини , під натягом поздовжніх м’язів кістки зап’ястя будуть ковзати в нейтральному положенні вниз всередину.

Однак коли кисть спрямована в інший бік на 30 градусів, тяга м’язів буде діяти перпендикулярно і з’єднання прийде в стабільне положення. Це положення у фронтальній площині є природним для нашого суглоба.

Ліктьова і променева колатеральних зв’язки не можуть перешкоджати цьому ефекту вивиху, так як спрямовані так само як і м’язи, які створюють тягу. Основну стабілізуючу функцію на себе беруть передні і задні зв’язки лучезапястного суглоба. Вони лежать косо догори назовні, завдяки чому тримають кістки зап’ястя і запобігають зміщення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Болить суглоб в щелепи: причини і лікування. Що робити при жуванні

Променевозап'ястний суглоб - анатомія, будова, функції ( з фото )

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Сагітальній площину

В ній ситуація особливо не відрізняється. Так як дистальна поверхня променевої кістки спрямована вниз вперед, то зап’ястя будуть ковзати по напрямку вниз вперед під кутом приблизно 25 градусів до горизонту.

Під час згинання суглоба на 30 градусів м’язи за допомогою тяги прагнуть змістити зап’ясті в площині що знаходиться під кутом 90 градусів до дистальної поверхні променевої кістки, при цьому стабілізуючи зчленування.

Для стабілізації потрібно зблизити полулунную кістка і дистальну поверхню променевої кістки, що і роблять при натягу напівмісячний і проксимальний тяжі поперечної зв’язки зап’ястя.

Кровопостачання лучезапястного суглоба

Все йдуть до кисті гілки кровообігу проходять через променезап’ястковий суглоб. Є дві мережі кровообігу: ладонная і тильна.

  • Долонна. Вона утворюється від з’єднань гілок ліктьової і променевої артерій і гілок межкостной артерії. Ця мережа знаходиться в зв’язках під сухожиллями сгибателями. Її гілки дають харчування зв’язкам зчленування. На долонній мережі є дві дуги: глибока і поверхнева:
    • Глибока. Вона знаходиться далеко під сухожиллями згиначів на п’ясткових кістках і зв’язках
    • Поверхнева. Вона знаходиться під апоневрозом долоні.
  • Тильна. Також утворюється від з’єднань гілок ліктьової і променевої артерій. Знаходиться під сухожиллями м’язів згиначів. Живить прилеглі суглоби пальців і відходить до міжкісткової проміжків.

Променевозап'ястний суглоб - анатомія, будова, функції ( з фото )

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Тазостегновий суглоб: де знаходиться, будова, симптоми захворювань

Maxim

Атланто — потиличний суглоб: що це, анатомія і характеристика

Murcia

Пристрій і кровопостачання колінного суглоба

Lamaxima

Пупартова зв’язка: що це, будова і де знаходиться

Megusta

Стопа людини: будова, анатомія, функції

Andrey

Ключиця людини: анатомія, будова, функції

Coolio

Суглоби людини: види, анатомія, будова

Serega

Копчик: де знаходиться, будова і функції

Andrey

Гомілковостопний суглоб і зв’язки: анатомія, будова, функції

Alfonso

Залишити коментар