Будова суглобів

Гомілковостопний суглоб і зв’язки: анатомія, будова, функції

Гомілковостопний суглоб і зв'язки: анатомія, будова, функції

Будова гомілковостопного суглоба

Гомілковостопний суглоб реалізує своє існування посредствам кісток — великої і малої гомілкової і примикає до них таранної. Закінчення гомілкових кісток і виріст таранної кістки організовують базову частину гомілкостопу, де виділяють наступні підрозділи: зовнішню кісточку, площину великої гомілкової кістки і внутрішню кісточку.

Гомілковостопний суглоб і зв'язки: анатомія, будова, функції

Зовнішня кісточка розбита на передній і задній край і має дві площини — зовнішню і внутрішню. Сполучні території суглоба в формі фасцій і зв’язок примикають до зовнішньої поверхні. Внутрішня площина, спільно з областю таранної кістки, зливаються в зовнішню щілину голеностопа. На внутрішній стороні площині великої гомілкової кістки присутній відросток.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

На закінченнях великої гомілкової кістки виділяються два виросту, мають назву передньої і задньої щиколотки. Зовнішній край великої гомілкової кістки має виїмкою з виступами по обох краях. Ця виїмка і служить місцем для занурення обмеженій території зовнішньої щиколотки.

Зовнішній придаток великої гомілкової кістки класифікується на підрозділи — переднє і заднє. Разом з тим, окреме кісткове утворення, іменоване гребенем, відокремлює медіальну частину площині суглоба від латеральної. Горбки, як передні, так і задні формують внутрішню кісточку. Більший, передній горбок відтятий заднього виїмкою.

Фасції гомілковостопного суглоба і зв’язка приєднуються безпосередньо до внутрішньої щиколотки. Зовнішня частина щиколотки і внутрішня площина таранної кістки перетворюються в сукупності у внутрішню щілину голеностопа.

М’язи і кровоносні судини гомілковостопного суглоба

М’язи, що дозволяють виконувати різнопланові маневрені пересування стопою, зосереджені на двох площинах суглоба задньої і зовнішньої. Вони в непоправною мірі беруть участь в злагодженості роботи суглоба, зберігаючи кістки і зв’язки в строго організованому порядку. Їх поділяють на згиначі і розгиначі.

Гомілковостопний суглоб і зв'язки: анатомія, будова, функції

Задня великогомілкова, триголовий, підошовна, довгі згиначі великого і інших пальців — все це м’язи-згиначі стопи. Їм на противагу працюють м’язи-розгиначі, зокрема передня великогомілкова, а також довгі розгиначі великого і інших пальців стопи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Тендиніт власної зв'язки надколінника: причини, симптоми і лікування

Кровопостачання, поряд з м’язовим корсетом, постійно протегує життєзабезпечення суглоба. Три головні артерії малоберцовая, передня і задня великогомілкова постачають тканини голеностопа усіма необхідними речовинами. Поблизу капсули суглоба, щиколоток і зв’язок протікає організована сітка судин, що викликається розгалуженням артерій.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Гомілковостопний суглоб і зв'язки: анатомія, будова, функції

Забір відпрацьованих рідин, збагачених вуглекислим газом і продуктами розпаду, рухається по різним судинах, що зводиться в кінцевому підсумку в вени: великогомілкової і підшкірні.

травми і захворювання голеностопа, профілактика

в зв’язку з постійною, безперервною, і, нерідко, перевищує допустимі норми завантаженістю гомілковостопного суглоба, травми і захворювання зустрічаються із завидною регулярністю ю. Можуть бути порушені кісткові і сполучні підрозділи суглоба, а іноді і його нервова складова.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

К часто діагностуються поразок відносять:

 1. Артрит. Особливо популярний недуга гомілковостопного суглоба. Провісниками найчастіше стають: інфекційні ураження, подагра, травми, аутоімунні захворювання, похилий вік.
 2. Перелом щиколотки. Згідно зі статистикою — одна з регулярно діагностуються хірургами травм голеностопа. Зустрічається, в основному, у професійних спортсменів, дітей, людей похилого віку, а також осіб, що займаються балетом або танцями.
 3. Тунельний синдром. Захворювання нервової системи, викликане пошкодженням заднього великогомілкової нерва. Хвороба переходить в поразку ахілла, яке загрожує розривом і необхідністю хірургічного втручання.
 4. Розтягнення зв’язок, вивихи, підвивихи голеностопа. Травми, найчастіше зачіпають здоров’я спортсменів, танцюристів, каскадерів, дітей та людей похилого віку. Причинами виникнення травм можуть стати: невірна постановка ноги під час фізичних навантажень, нехтування засобами захисту, невдале приземлення, падіння в умовах ожеледиці, різка зміна положення стопи.

Гомілковостопний суглоб і зв'язки: анатомія, будова, функції

Профілактика травмування суглоба має на увазі наступні заходи:

 1. Заняття спортом в спеціального взуття, використання захисних засобів при катанні на велосипеді, роликах, ковзанах, сноуборді.
 2. Обмежене носіння взуття на каблуках, високих платформах, а також взуття без фіксації стопи або відсутністю супінатора, наприклад відкритих сабо або сандалій.
 3. Регулярна фізична навантаження на голеностоп, що включає суглобову гімнастику, лікувальну фізкультуру, обов’язкову розминку перед заняттями спортом.
 4. Фізіотерапія при наявності травм голеностопа або відповідну професійну діяльність, що зачіпає суглоб. Застосовується ионофорез, магнітотерапія, різноманітні ванни, грязелікування, електрофорез, масаж.
 5. Звернення в стаціонар при травмуванні суглоба, а також таких симптомів, як больовий синдром, хрускіт, тріск, втрата або обмеження рухливості, втрата чутливості, наявність набряків і гематом.
 6. Включення в раціон вітамінних і мінеральних комплексів, покликаних зробити роботу суглоба задовільною, особливо в похилому віці, при виявленні хронічних захворювань суглобів і наявності травм.
 7. Відсутність переохолоджуючи ний суглоба в зв’язку з необхідністю заощадження нервових закінчень. Варто не допускати тривалих купань у холодній воді, одягатися по погоді, виключати переохолодження, а в разі наявності таких — максимально швидко зігріти стопи розтиранням або прийнявши гарячу ванну.
Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Голеностоп — що це, будова і функції

Bobby

Суглоби людини: види, анатомія, будова

Serega

Копчик: де знаходиться, будова і функції

Andrey

Плечовий суглоб — функції, будова та кровопостачання

Bobby

Атланто — потиличний суглоб: що це, анатомія і характеристика

Murcia

Променевозап’ястний суглоб — анатомія, будова, функції ( з фото )

Murcia

Пристрій і кровопостачання колінного суглоба

Lamaxima

Ключиця людини: анатомія, будова, функції

Coolio

Ахіллове сухожилля: де знаходиться, будова і функції ( з фото )

Tanya

Залишити коментар