Будова суглобів

Плечовий суглоб — функції, будова та кровопостачання

Плечовий суглоб - функції, будова та кровопостачання

Основу складають головка плечової кістки і лопатки западинка. Це відіграє важливу роль при виправленні суглобової губи — хряща, який повторює ямку. Краї головки трохи виступають вперед, що дає суглобу додатковий захист.

 1. Плечовий суглоб — це утворення з двох кісток. Воно розташоване всередині капсули і не має інших хрящів.
 2. Форма являє собою кулю з точки зору геометрії. У розрізі суглоб нагадує півколо.
 3. Він має багато анатомічних осей, що дозволяє здійснювати велику кількість рухів з різним розмахом. Крім того, це найбільший суглоб в організмі людини.

Функціонал суглоба

Завдяки формі кулі і відсутності перешкод плечовий суглоб дуже рухливий. Однак повний спектр рухів здійснимо тільки при підключенні всіх суглобів руки. Саме з цієї причини людина може піднімати кінцівку до плечей (зі спини).

 • Коли людина піднімає і опускає руку, він згинає і розгинає її. Тоді плече здійснює свою роботу на рівні шиї. Для більшого розмаху приєднуються ключиця і лопатка кістка. В цьому випадку можна підняти кінцівку до максимуму або завести її за спину.
 • При виконанні махів руками людина відводить і приводить суглоб в дію. Максимальний розмах — рівень плечей. Щоб кінцівку піднялася ще вище, необхідно підключити до роботи лопатки і хребет.
 • Знизування плечима також є результатом об’єднання в один комплекс суглобів, лопаток і ключиць.
 • Людина може вільно обертати своїми верхніми кінцівками , на відміну від тварин. Яскравим прикладом можна назвати вправи на ранковій зарядці при розминці рук (вправи для плечей).

анатомічна будова тканин суглоба

Головними частинами плечового суглоба є хрящова губа, суглобова капсула і зв’язки. Вони з’явилися і розвинулися в різні часи, але сьогодні вони утворюють прекрасний анатомічний союз, що запобігає пошкодження і забезпечує нормальну діяльність людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як вправити плечовий суглоб

Плечовий суглоб - функції, будова та кровопостачання

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Хрящова губа поглиблює суглобову западину, підганяючи її під кістка. Завдяки тому, що хрящ має еластичну основу, він з легкістю входить в ямку. Це дозволяє захищати скелет, пом’якшувати удари і виконувати різні рухи. Але варто пам’ятати, що занадто сильний удар або зайве навантаження можуть привести до вивиху.

Суглобова капсула

Капсула представлена ​​тонкою тканинної оболонкою від лопатки западини до плеча. Фіксація здійснюється на різних рівнях. Сама нижня точка утворює пахвовий кишеню.

Плечовий суглоб - функції, будова та кровопостачання

Капсульная поверхню різна по товщині. Найщільніші точки вгорі зовні. Вони утворюють дві зв’язки:

 1. Клювовидно-плечова зв’язка — найбільш міцна і міцна. Бере свій початок від клювовидного відростка і закінчується на плечі. Вона не дозволяє кінцівки занадто широко розгинатися. Вона є сполучною ланкою з лопаткою.
 2. Верхні, середні і нижні плечесуставние зв’язки обволікають плече. Вони не так розвинені як попередня, але відіграють важливу роль у захисті суглоба від пошкоджень.

Роль м’язів

Суглобова капсула разом зі зв’язками дозволяє кінцівки повноцінно рухатися. У цьому їм допомагає група м’язів, яка повністю оточує руку в плечі. М’язи також створюють захист для капсули і суглоба.

м’язи надають на кінцівку подвійну дію. Незважаючи на те, що деякі з них не мають прямого відношення до суглобу, вони тримають лопатки і плечі. Інші м’язи, які фіксують свої сухожилля до голівки, створюють захисну оболонку.

М’язова структура:

 • Дельтовидная м’яз розташовується із зовнішнього боку плеча та передпліччя. Її основна функція — захисна. Її сухожилля фіксуються на плечі, ключиці і лопатки.
 • Двоголовий м’яз (біцепс) знаходиться на плечі спереду. Вона зміцнює кінцівку. Кріпиться до лопатки кістки.
 • клювовидного м’яз дуже важко розглянути у худорлявих людей. А у тих, хто активно займається спортом, вона видна на внутрішній стороні передпліччя. Несе в собі захисну функцію.
 • Сухожилля, навколишні капсулу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Зап'ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Плечовий суглоб - функції, будова та кровопостачання

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Кровообіг

Основним джерелом крові для плечового суглоба є пахвова артерія. Додатково їй допомагає пара судинних кіл. Їх назви — лопатковий і акромиально-дельтовидні. Їх важливо враховувати при пошкодженні основної артерії.

Плечовий суглоб - функції, будова та кровопостачання

Кола утворюють щільну сітку з кровоносних судин. Вони живлять прикріплені до кісток м’язи. Якщо по колам наноситься удар, і вони отримують травму, мережа судин направляє кров в артерії до плечей і суглобам.

Оскільки ці судини зовсім дрібні, вони не можуть забезпечити повноцінне кровообіг в цій області. Повноцінна робота здійснюється при атеросклерозі основної живильної артерії.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Хвороби плечового суглоба

Поширені захворювання плечового суглоба — це травми. У травматологію люди часто звертаються з вивихами та розтягненнями. Це відбувається тому, що суглобова капсула в деяких точках має настільки тонку тканинну плівку, що стає вразливою. Яким чином виникають пошкодження:

 • Часто вивихи виникають через удар або падіння. Досить впасти на витягнуту руку, щоб головка кістки зіскочила зі свого місця. Зазвичай вона зміщується до ключиці. Клінічна картина вивиху — плече, опустилося нижче свого рівня і нерухома кінцівку.
 • Розрив зв’язок виникає при невдалому падінні або ударі. Великий сили для цього не потрібно. Симптоматика — гострий біль і неможливість здійснювати будь-які рухи. Часто основний удар припадає на лопатки.

Плечовий суглоб - функції, будова та кровопостачання Розрив зв’язок

При зверненні до травматолога важливо враховувати термін давності травми. Якщо вона сталася щойно або зовсім недавно, хворому призначається звичайне лікування — спокій, перев’язки, мазі. Але якщо травма трапилася давно і з роками тільки погіршується, лікар виписує направлення на операцію. Досить популярні лікувальні масажі та фізіотерапія.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Копчик: де знаходиться, будова і функції

Andrey

Пупартова зв’язка: що це, будова і де знаходиться

Megusta

Кісточка: що це і де знаходиться

Lamaxima

Голеностоп — що це, будова і функції

Bobby

Зап’ясті і кисть руки: де вони знаходяться, функції та будова

Alex

Суглоби людини: види, анатомія, будова

Serega

Стопа людини: будова, анатомія, функції

Andrey

Атланто — потиличний суглоб: що це, анатомія і характеристика

Murcia

Колінний суглоб і зв’язки — будова і анатомія

Maria

Залишити коментар