Лікування

Тріщина в ліктьовому суглобі: симптоми, діагностика та лікування

Тріщина в ліктьовому суглобі: симптоми, діагностика та лікування

Найбільша небезпека в даній ситуації — не звернути вчасно увага на біль і набряклість, і, таким чином, сприяти розширенню тріщини, через що суглоб може почати буквально розвалюватися під шкірою. А також при недотриманні рекомендацій лікаря може статися неправильне зрощення кістки, що зазвичай призводить до повної або часткової втрати рухливості кінцівки.

Причини травми

Їх зазвичай не так багато. Крім згаданого вище сильного удару, тріщина може також з’явитися при падінні на лікоть, попаданні в аварію, занятті спортом і навіть в побуті, наприклад, при сильному навантаженню руки.

Ліктьовий суглоб, при всій його фортеці, залишається дуже вразливим місцем через відсутність м’язового каркаса, який міг би захистити його від механічного пошкодження. Тому варто берегти лікоть і при падінні намагатися групувати тіло таким чином, щоб не пошкодити саме цей суглоб.

Симптоми

Зазвичай у постраждалих спостерігаються такі симптоми при тріщині в ліктьовому суглобі:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

  • Ниючі і пульсуючі болі в місці удару, які не проходять навіть тоді, коли рука знаходиться в стані спокою.
  • При натисканні на хвору ділянку — різка гострий біль, яка віддається в кисть і плече.
  • Скутість рухів в області передпліччя.
  • Набряк шкіри навколо місця пошкодження суглоба.
  • Швидке виникнення гематоми.
  • Дискомфорт при піднятті предметів.
  • При повному або частковому обмеження рухливості суглоба.
  • Часткове або повне оніміння передпліччя, кисті і пальців.

Тріщина в ліктьовому суглобі: симптоми, діагностика та лікування

Діагностика

Діагноз ставиться виходячи з характеру події, в якому пацієнт отримав травму. Але точну діагностику можна провести тільки після проведення рентгенографії. Іноді перелом плутають з сильним забоєм через схожих больових відчуттів і гематоми з пухлиною.

Лікування

В першу чергу потерпілому, в залежності від тяжкості ушкодження, розміру і положення тріщини, накладають гіпс або фіксуючу пов’язку на місце ушкодження. Руку згинають під кутом 90 градусів і фіксують в цьому положенні. Поки відбувається загоєння, рекомендується уникати надмірного навантаження на руку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Простріл у шиї: що це, причини, симптоми і лікування

Тріщина в ліктьовому суглобі: симптоми, діагностика та лікування

Потерпілому зазвичай радять скорегувати раціон, додавши туди багаті кальцієм продукти, такі як морська риба, тверді сорти сирів, молоко , сир, кефір, сметана, квасоля. Дуже часто прописуються вітаміни і кальцій, які сприяють прискоренню зрощення тріщини і зміцненню кісток. Використовувати мазі для зменшення набряклості і посиніння варто тільки за рекомендацією лікаря. Як і відвідувати електрофорез або магнітну терапію.

Можна також почати відновлювати рухливість суглоба за допомогою лікувальної гімнастики, але в даному випадку варто мати на увазі два дуже важливих фактора. По-перше, лікувальна гімнастика повинна бути повністю узгоджена з лікуючим лікарем, аж до виконуваних вправ. По-друге, займатися можна починати тільки після накладення гіпсу або пов’язки.

Зрозуміло, вправи не повинні містити в собі згинання та розгинання ліктьового суглоба. Найкраще почати з стискання і розтиснення пальців і руху зап’ястям. Також можна на ранніх етапах одужання заводити руку за голову в положенні лежачи.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Тріщина в ліктьовому суглобі: симптоми, діагностика та лікування

Такі вправи сприяють більш швидкому позбавленню від набряклості і допомагають уникнути м’язової дистрофії через бездіяльність кінцівки. В процесі загоєння можна поступово ускладнювати вправи, продовжувати уникати згинання. Навіть після зняття гіпсу або пов’язки якийсь час стоїть не згинати і не розгинати руку повністю, щоб уникнути повторного перелому.

Оперативне втручання — рідкість при тріщині в ліктьовому суглобі. Але іноді характер пошкодження не сприяє природному зрощенню кістки. Якщо тріщина сильно розійшлася, то лікарі використовують спеціальну дріт для скріплення пошкоджених з’єднань.

Якщо ж травма була на стільки сильною, що кістка початку кришитися, то її також скріплюють дротом і обмежують рухливість руки на досить тривалий період часу.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Можливі ускладнення

Найбільш неприємним ускладненням є повна або часткова втрата рухливості кінцівки. Це відбувається при неправильному зрощенні або при ігноруванні травми, що призводить до необоротного руйнування суглоба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вивих щиколотки: симптоми, діагностика та лікування

Також вплинути може недотримання приписів лікаря, наприклад, велике навантаження на руки, або часте згинання пошкодженої частини тіла. Як вже говорилося вище — деякий час після загоєння є небезпека повторного перелому, який може спричинити за собою ускладнення.

Важливо не тільки берегти свої суглоби, але і своєчасно усувати можливі травми в повній відповідності з лікарськими рекомендаціями.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Перелом щиколотки зі зміщенням: особливості, симптоми і лікування

Tanya

Методи лікування раку

admin

Поліартрит: що це, причини, симптоми і лікування

Elena

Запалення голосових зв’язок: симптоми, діагностика та лікування

Lamaxima

Що робити, якщо защемило шию в домашніх умовах

Undershmidtther

Зміщення хребців поперекового відділу: ступеня і методи лікування

Axel

Хвороба Форестьє: причини, симптоми і лікування

Scooby

Лікування гігроми зап’ястя народними засобами

Alex

Неврит ліктьового нерва — причини, симптоми лікування

Murcia

Залишити коментар