Лікування

Психосоматика подагри: причини і що робити

Психосоматика подагри: причини і що робити

Психосоматика подагри

Фахівці з психосоматики виділяють кілька емоційних основ хвороб суглобів. Так, Ліз Бурбо вважає, що подагра говорить про невпевненість пацієнта в собі, нерішучості, відсутності бажання діяти. Така життєва установка створює блок на суглобах і руху починають приносити біль.

Ліза Хей підтримує цю точку зору, і додає, що в основу хвороби закладена нелюбов до змін.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

вітчизняні фахівці (О. Торсунов і С. Коновалов) вважають, що в психосоматики подагри закладено бажання верховенства, а також нетерпимість до оточуючих і накопичений гнів. Коли людина пригнічує в собі негативні емоції, в першу чергу, страждають суглоби. В даному випадку, вони несуть відповідальність за приведення почуття гніву в дію.

Виходить, що придушити негативні емоції так само погано, як і вихлюпувати їх назовні.

Психосоматика подагри: причини і що робити

причини болів і хвороб

Психосоматика допомагає виявити ментальні причини недуги і відображає психологічний портрет хворого.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Подагра спочатку пов’язана з порушенням роботи сечовидільної системи, зокрема, нирок. Саме тому, захворювання потрібно розбирати не в одному, а відразу в чотирьох напрямках.

  1. Поразка суглобів. Свідчить про те, що всередині людини криється буря агресії і обурення, які не знаходять вихід назовні. Як говорилося вище, суглоби відповідають за дію, а приховані емоції не дають негативних дій хід, тому суглоби і сковуються відкладенням солей. Схожий механізм відбувається і при артриті.
  2. Сечова кислота в організмі. Сечостатева система відповідає за почуття моралі і сорому. Люди, які страждають на подагру, вкрай залежать від чужої думки. Їм важко переступити межу свого виховання і загальноприйнятих норм. Опинитися безглуздим в будь-якої життєвої ситуації, або піддатися ризику «підмочити» репутацію для подагриків ставати страшним сном. Об’єднавши перший і другий фактори, виходить, що подагрики не виявляють видимої агресії, щоб не втратити обличчя. Вони виховані і високоморальні. Це і пояснює поширеність захворювання серед персон «блакитних кровей» — монархів і аристократів.
  3. Збої в роботі нирок. Сечова кислота затримується в організмі, так як нирки не справляються з її виведенням. Проблеми з нирками часто криють в собі такі глибинні проблеми, як самообман і плутанину в почуттях, мотивах і вчинках. Хворий намагається здаватися і бути соціально зручним для оточуючих, ховає свої емоції і почуття на стільки, що і сам перестає звертати на них увагу. Пацієнт звикає догоджати всім, щоб не стати поганим для оточення. І коли накопичуються емоції, готові активувати режим атаки, людина їх забиває вглиб, переконуючи себе, що це невірно.
  4. Горе від розуму. Як правило, подагрики мають високий рівень інтелекту. У разі даного захворювання, розум стає компенсаторним механізмом. Замість своєї незгоди з обставинами і спроби боротьби, подагрики включають раціоналізаторський режим і намагаються аргументувати собі ж, чому вони беззастережно приймають некомфортні обставини. Точно так же, вони виправдовуються, чому приховують від оточуючих своє справжнє обличчя, свої бажання і мотиви. Інтелект допомагає придумати відмовки, чому не можна йти всупереч будь-чого. Така життєва позиція і піддає під удар нирки, які тягнуть за собою всю подальшу ланцюг розвитку подагри.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Хвороба Гоффа колінного суглоба: причини, симптоми, діагностика та лікування

Виходячи з цього, малюється психологічний портрет подагрика: вихований, розумний, інтелігентний чоловік, який проходить життєвий шлях всупереч своїм істинним бажанням, обманюючи себе і оточуючих, щоб здаватися правильним і зручним. А головне — м’яким і не виявляють агресію.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Що робити?

Усунення причин виявляється складним процесом. За рахунок сформованої маски і інтелектуального розвитку хворого, розумні аргументи і доводи ризикують розбитися об аргументи із серії «так треба, так правильно». Тому, лікування від недуги стає роботою не просто лікарів, психологів, а й самого пацієнта.

Психосоматика подагри: причини і що робити

  • Навчитися органічно вписуватися в безглузду ситуацію, не боячись за свою репутацію . Наприклад, відвідати вагон метро в ролі жебрака з баяном і капелюхом для грошей.
  • Намагатися бути чесним з собою і оточуючими людьми в плані почуттів і емоцій. Це великий ризик. Така поведінка здатне зруйнувати багато соціальні зв’язки, що здаються цінними і потрібними. Насправді, оточення просто очиститься від тих, хто звик отримувати вигоду від «зручного» людини.
  • Прагнути до прояву негативних емоцій — агресії, злості, гніву. Але, з огляду на їх руйнує фактор, цей крок необхідно робити під керівництвом психолога. Для виходу емоцій існують різні способи — побити посуд , прокричав в поле , зайнятися боксом . Таким чином , з’являється можливість вихлюпувати негатив , побічно звільняючись від нього .
Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Ендопротезування колінного суглоба: що це, протипоказання і реабілітація

Bobby

Заміна суглобів в Німеччині: технології, клініки, ціни і відгуки

Sasha

Вправи при шийному остеохондрозі за методикою Гитта Віталія Дем’яновича

Coolio

Поліартрит колінного суглоба: причини, симптоматика і як лікувати

Marina

Препарати що покращують мозковий кровообіг і пам’ять при шийному остеохондрозі

Maria

Як лікувати артрит на пальцях рук народними засобами

Bobby

Молоткообразная деформація пальців стопи: причини, симптоми і лікування

Coolio

Деформуючийспондилоартроз: причини, симптоми і лікування

Alex

Як лікувати плоскостопість в домашніх умовах

Coolio

Залишити коментар