Лікування

Як відрізнити забій від перелому пальця руки?

Як відрізнити забій від перелому пальця руки?

При сильному ударі людина може відчувати нестерпний біль, тоді як легкі травми практично непомітні. Симптоматика даної травми залежить від ступеня її тяжкості і включає в себе такі ознаки:

 1. Освіта припухлості в місці отримання ушкодження.
 2. Зміна кольору пальця (він може почервоніти або посиніти).
 3. Біль при спробі поворухнути пальцем.
 4. Освіта гематоми, яка може бути світло-синього або чорного кольору.

Сильний удар має дещо інші, більш яскраво виражені симптоми:

 • Нестерпний біль.
 • Неможливість поворухнути травмованим пальцем.
 • Неприродна рухливість поврежд енного пальця.
 • Зовнішня деформація.
 • Порушення шкірних покривів і кровотеча.
 • Тріщина в кістки.

Як відрізнити забій від перелому пальця руки?

Перелом пальця руки

Це набагато більш серйозне пошкодження, ніж простий удар. При цьому порушується цілісність кісток і є ризик неправильного зрощення пальця. Такі, здавалося б, різні травми не так вже й просто відрізнити, при отриманні ушкодження людина відчуває схожі симптоми, і часом без медичного обстеження дуже складно визначити, що саме відбувається з пальцем.

Як відрізнити забій від перелому пальця руки?

Переломи можуть призвести до незворотних наслідків, особливо це стосується переломів великого пальця — в цьому випадку людина на час повністю втрачає працездатність. Такі переломи на щастя зустрічаються досить рідко, найбільш поширений вид ушкодження — перелом мізинця.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Отримати дане пошкодження можна навіть при незначному ударі або незручному падінні. Дуже часто ламають пальці спортсмени, особливо волейболісти і баскетболісти. Наслідки можуть бути досить неприємними — кістка може зростися неправильно, через що палець буде погано справлятися зі своїми функціями. При отриманні навіть незначної травми не варто відкладати візит до лікаря.

Як відрізнити забій від перелому пальця руки?

До загальних симптомів і ознак даного виду пошкодження відносять:

 1. Біль в місці пошкодження, яка посилюється при русі або натисканні на верхівку пальця.
 2. Набряк і почервоніння.
 3. Підвищення температури шкірних покривів в місці отримання ушкодження.
 4. Обмеженість рухів .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Прояв і лікування перелому плечової кістки

Ознаки, за якими можна зробити висновок про наявність перелому наступні:

 • Наявність рани, з якої видно кісткові уламки (при відкритому перелом ме).
 • Зміна форми кістки і її вкорочення.
 • Неприродна рухливість.
 • Хрускіт при русі.
 • Помітне порушення цілісності при пальпації .

перелом або забій?

При отриманні пошкодження пальця дуже важко визначити перелом це чи удар. Більшість симптомів дуже схожі, а пухлина і сильна біль не дає повноцінно промацати хвору область. Часто навіть лікарі не можуть бути впевнені в правильності поставленого діагнозу. При візуальному огляді вони орієнтуються на наявність ознак, що вказують на перелом.

При цьому пошкодженні основні симптоми будуть виражені більш яскраво. Під час діагностики важливо визначити, як посилюється хворобливість при навантаженні вздовж осі пошкодженого пальця. Цей невеликий тест допоможе лікарю запідозрити перелом.

Візуальне обстеження не дає 100% результату. Підтвердити діагноз може тільки рентгенівський знімок. Саме це і запропонують зробити потерпілому одразу ж після огляду.

Як відрізнити забій від перелому пальця руки?

Виняток становить відкритий перелом пальця або перелом зі зміщенням. У цьому випадку навіть людина далека від медицини може правильно визначити діагноз.

Якщо при отриманні травми виникла підозра на перелом, потрібно іммобілізувати руку і відразу ж звернутися до лікаря.

Лікування

Відразу ж після отримання травми необхідно прикласти до пошкодженої області щось холодне. Це може бути загорнутий в марлю лід або будь-який холодний предмет. Холод зніме набряк і почервоніння. Можна також підставити пошкоджену область під струмінь холодної води. Важливо, щоб натиск з крана не був занадто сильним, це може викликати посилення болю. Занадто довго охолоджувати пошкоджену область не рекомендується, це може привести до пошкодження шкірного покриву.

Необхідно иммобилизовать пошкоджений палець за допомогою еластичного бинта або шини, зробленої зі звичайної кулькової ручки і бинта. В такому стані потерпілого необхідно відправити до лікарні для встановлення точного діагнозу.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Бурсит великого пальця стопи: причини, симптоми і методи лікування

Удари можна прекрасно лікувати в домашніх умовах. Для цього потрібно забезпечити повний спокій даної частини тіла. Найкраще деякий час походити з пов’язкою з еластичного бинта. Пошкоджену область можна мазати спеціальними знеболюючими і протизапальними мазями, такими як троксевазін. Дані препарати знімають біль і набряк, сприяють швидкому загоєнню і знижують ймовірність виникнення запального процесу.

При пошкодженні шкірного покриву необхідно обробити травмовану ділянку йодом або перекисом водню. Це запобіжить запалення і надасть знезаражуючий ефект.

При сильному ударі необхідно спостерігати за станом нігтьової пластини. У разі її почорніння слід ще раз звернутися до лікаря можливий процес відторгнення нігтя.

Процес загоєння триває близько двох тижнів. При сильних болях можна приймати знеболюючі препарати (но-шпа, кетанов).

Лікування перелому більш складне і тривале. Залежно від ступеня тяжкості отриманої травми вона може проводитися декількома способами:

 1. Закрита репозиція.
 2. Відкрита репозиція.
 3. Скелетневитягування.

При закритому переломі зі зміщенням кісток застосовують закриту репозицію. У м’які тканини біля травмованої області вводиться анестетик (лідокаїн). Після того як анестезія подіє лікар вправляє кістки. Палець потрібно тягнути за його осі і згинати все суглоби до утворення кута 120 градусів.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Як відрізнити забій від перелому пальця руки?

Потім необхідно натиснути на кут перелому з метою поставити кістку на місце. Після даної процедури накладається гіпсова пов’язка (при цьому палець залишається частково зігнутим). Пацієнту рекомендується тримати руку в піднятому положенні протягом 2-3 днів.

Метод відкритої репозиції застосовується при складних відкритих або осколкових переломах, а також в разі неправильного зрощення кісток. Це оперативне втручання, що проводиться під загальним наркозом. В процесі операції лікар скріплює кістки за допомогою спиць або шурупів. Потім пацієнтові накладають гіпс або апарат Єлізарова. Після операції призначаються знеболюючі та протизапальні препарати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кращі способи лікування панарицію пальця на руці або нозі

Як відрізнити забій від перелому пальця руки?

При осколкових переломах зі зміщенням може проводитися скелетневитягування. Даний метод використовують у разі, коли неможливо вправити кістку без оперативного втручання. Пацієнту накладають гіпс, а навпаки травмованого пальця прикріплюють дріт з гаком. Шовкові нитки проводять через нігтьові фаланги і прикріплюють до гака. У такому стані легше провести репозицію уламків кісток. Після процедури пацієнтові призначають анальгетики, антибіотики і протизапальні препарати.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Як лікувати плоскостопість в домашніх умовах

Coolio

Мануальна терапія: що таке, показання та протипоказання

Axel

Гострий напад подагри: невідкладна допомога і що робити

Serega

Звапніння зв’язок: механізм розвитку, класифікація, причини і лікування

Axel

Що таке артроскопія

Marina

Ювенільний остеохондроз: причини, симптоми і методи лікування

Marina

Асептичний некроз колінного суглоба: причини, стадії, діагностика і лікування

Alfonso

Найкраща мазь для суглобів коліна: яку вибрати від болю в колінних суглобах

Megusta

Тейпірованіе голеностопа: що це, ефективність і правильне накладення

Pasha

Залишити коментар