Серце

Низький тиск 90 на 60 ( 70 ): причини і симптоми

Низький тиск 90 на 60 ( 70 ): причини і симптоми
Про першу говорять, якщо у пацієнта в короткий термін впав тиск, і з’явилися симптоми, що говорять про недостатній кровенаполнении життєво важливих органів:

 1. Сплутана свідомість, уповільнена мова.
 2. Втрата свідомості.
 3. Порушення зору, туман або сітка перед очима.
 4. Виражене зниження артеріального тиску.
 5. Прискорене серцебиття.
 6. Аритмії .
 7. Задишка, часте і поверхневе дихання.
 8. Блідість і холодність шкірних покривів.

Такий стан вкрай небезпечно. Це говорить про виражену недостатності кровообігу внаслідок різкої втрати скорочувальної здатності міокарда, що може траплятися після інфаркту, великої крововтрати або дегідратації, рідше — при сильному розширенні периферичних артерій і вен. Це призводить до розвитку колапсу, шоку і загибелі тканин через нестачу кисню, а також накопиченню в них продуктів обміну. ​​

Низький тиск 90 на 60 ( 70 ): причини і симптоми
Запам’ятайте! При подібних ситуаціях варто негайно викликати швидку допомога, яка зможе правильно оцінити стан пацієнта і надати невідкладну допомогу.

Після цього пацієнта потрібно транспортувати до лікарні для подальшого лікування і реабілітації. Гостра гіпотонія завжди є ускладненням іншої хвороби, і після стабілізації гемодинаміки необхідно лікувати первісну патологію, що стала її причиною.

Читайте також: Що значить артеріальний тиск 140 на 70: ​​причини і небезпека

Вкажіть свій тиск

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

130
/
100

Йде поіскНе найденоПоказать

Мляві форми гіпотензії

Якщо ж тиск у пацієнта постійно низький, то мова йде про хронічну гіпотензії. Цей стан відрізняється від гострої форми причинами, механізмами розвитку і проявами. Ця патологія розвивається, як правило, на тлі порушеної регуляції судинного тонусу або неправильного дозування антигіпертензивних препаратів.

Це цікаво! Якщо знижений тиск переноситься пацієнтом нормально, його пульс 80 ударів в хвилину, і у нього немає ніяких неприємних симптомів, то це добре. У людей з тиском 90 на 70 набагато менший ризик виникнення інфарктів і інсультів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Гострий хондроз: симптоми і лікування. Що робити при погіршенні стану

Більш того, у тренованих людей і спортсменів має місце фізіологічна гіпотонія.

Низький тиск 90 на 60 ( 70 ): причини і симптоми
Також розрізняють первинну і вторинну форми гіпотензії. Перша є захворюванням неврозоподібного характеру, яке призводить до порушення роботи судинного центру. Це стає причиною зниження активності симпатичної імпульсації, через що починає домінувати парасимпатична нервова система. Її головний медіатор, ацетилхолін, діючи на судини, сприяє їх розширенню, також він знижує частоту і силу серцевих скорочень.

Такий стан зустрічається частіше у жінок, ніж у чоловіків, однак така ситуація може спостерігатися і під час дорослішання . Адже у підлітка відбувається перебудова організму, в зв’язку з чим змінюється як гормональний фон, так і активність різних відділів нервової системи. Тому тиск людини в цьому віці може бути як підвищеним, так і зниженим. У дівчат і хлопців в цьому віці часто болить голова, вони можуть втрачати свідомість без видимих ​​причин.

Важливо! Також можлива гіпотонія при вагітності. Вона розвивається в тих випадках, якщо збільшилася матка віджимає нижню порожнисту вену, викликаючи перерозподіл гемодинаміки.

Вторинна гіпотонія говорить про прогресування інших захворювань:

 • Шийного остеохондрозу.
 • Анемії.
 • Хронічних кровотеч (внаслідок виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки).
 • панкреатиту.
 • Туберкульозу.
 • циститу .
 • Ниркової недостатності.
 • Ревматичних захворювань.
 • аритмії.
 • Цукрового діабету.
 • хвороб легенів.
 • онкологічних за болевания.

Також вона може розвиватися через нервовий або фізичного виснаження, при тривалому стресовому розладі.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Симптоматика хронічної гіпотонії

В разі якщо у людини має місце тривале зниження артеріального тиску, він може скаржитися на слабкість, нудоту, запаморочення і сонливість. Іноді до подібних симптомів додається головний біль, дратівливість і швидка стомлюваність, зниження уваги і втрата здатності концентрувати увагу.

Подібні прояви говорять про хронічної гіпоксії головного мозку і нервової системи, тому не варто думати, що це тимчасове явище, яке пройде само. Краще почати регулярно вимірювати рівень артеріального тиску. Якщо він знижений, слід звернутися в лікарню. Не потрібно лякатися діагнозу, адже дане стан досить легко піддається корекції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Цервікалгія шийного відділу хребта - що це, симптоми і лікування

Читайте також: Артеріальний тиск 150 на 90: причини і способи знизити.

Низький тиск 90 на 60 ( 70 ): причини і симптоми

Терапевтична тактика

Найчастіше зустрічається саме вторинна форма гіпотензії. Тому основна увага лікар приділяє пошуку її причини і лікування основного захворювання. Крім первинного огляду в лікарні призначаються лабораторні аналізи та інструментальні методи дослідження, які дозволяють отримати детальну інформацію про функціонування серцево-судинної системи і визначити основні механізми гіпотонії.

Найчастіше щоб підняти тиск, навіть не потрібно приймати медикаментозні препарати . Великий вплив робить правильний спосіб життя — пацієнтам потрібно нормалізувати режим сну і відпочинку, відмовитися від вживання алкоголю і куріння, перейти до здорового харчування. Важливу роль відіграють регулярні фізичні навантаження, які допомагають відновити тонус симпатичної нервової системи.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Читайте також: Корисне харчування при зниженому тиску

Низький тиск 90 на 60 ( 70 ): причини і симптоми
Для пацієнтів після 60 років актуальним є перегляд схеми антигіпертензивної терапії і зменшення доз основних препаратів. Завдяки цьому в більшості випадків вдається нормалізувати рівень АТ протягом тижня. Іноді застосовується і медикаментозне лікування гіпотонії. Найчастіше використовують адаптогени, проте в деяких випадках застосовують адреномиметики і аналептики.

Увага! Ці препарати мають складну систему дозування, показання та протипоказання, тому призначати їх повинен лікар.

Низьке АТ необов’язково є ознакою хвороби. Тиск 90 на 60 в деяких випадках може вважатися нормою, так як в цьому випадку занадто малі ризики появи інсультів і інфарктів. У дитини низький тиск є перехідним станом, пов’язаним з перебудовою роботи всього організму і зміною гормонального фону. Однак, дуже часто причиною зниженого АТ є різноманітні порушення регуляції судинного тонусу. У таких випадках говорять про гіпотонії. Причини такого стану можуть бути вкрай різноманітними.

У вагітної, наприклад, основним механізмом зниження тиску є механічне стискання великих судин маткою. У літніх людей ключову роль грає, як правило, порушення схеми лікування гіпертонії. Тому при виявленні низького АТ слід звернутися в лікарню, де після обстеження буде виявлена ​​причина такого стану, і призначено цільове лікування.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Що робити, якщо високий тиск у підлітка?

Alfonso

Як правильно робити відновлювальний масаж після інсульту в домашніх умовах

Marina

Вправи для рук після інсульту: комплекс рухів для зарядки в домашніх умовах

Pasha

Низький тиск 80 на 40: причини і небезпеки

Coolio

Глазова тиск: вимір і норма

Lamaxima

Ліки від тиску Гіпосарт

Dmitry

Симптоми і лікування хвороб судин

Maxim

Прогнози і наслідки при повторному інсульті

Megusta

Діагностика і лікування аневризми головного мозку

Pasha

Залишити коментар