Серце

Чи можна вживати алкоголь після інсульту: сумісність і наслідки

Чи можна вживати алкоголь після інсульту: сумісність і наслідки
Якщо систематично вживати спиртне, то значно підвищується ризик розвитку хронічного алкоголізму. У разі розвитку психічної і фізичної залежності алкоголіки не можуть контролювати кількість вживаних напоїв, що призводить до розвитку різних ускладнень, що включають інсульт і його наслідки.

Алкоголь після інсульту

Сумісність алкоголю і перенесеного інсульту є суперечливою. Після всмоктування значної кількості спирту в кров розвиваються зміни в судинах і нервової тканини, які за своїм перебігом нагадують передінсультний стан. Виділяється кілька факторів, які підвищують негативний вплив:

 • Вид напою — при інсульті головного мозку виключається вживання практично всіх спиртних напоїв. Виняток становить сухе вино, яке можна приймати в невеликих кількостях.
 • Кількість — доза червоного вина, яку можна прийняти після перенесеного гострого патологічного стану, не повинна перевищувати 150 мл.
 • Причина розвитку патологічного процесу, а також обсяг уражених тканин — після мікроінсульту прийом невеликої кількості сухого вина не приносить шкоди. Горілка з жирної смаженої їжею повинні бути виключені, так як це часто посилює патологічний процес з ураженням великого обсягу тканин.
 • Вік людини — в осіб молодшого віку ризик розвитку ускладнень після вживання алкоголю менше.
 • Наявність інших шкідливих звичок — прийом алкоголю і куріння значно погіршують прогноз після перенесеної «судинної катастрофи». Якщо людина не модифікує спосіб життя, то проживе невеликий період часу.
 • Характер і патогенез (механізм розвитку) змін в тканинах головного мозку прі ішемічному інсульті (загибель ділянки тканин, обумовлена ​​крововиливом в них) алкоголь краще не приймати взагалі, навіть сухого вина.
 • Неякісний напій або фальсифікат — незалежно від перенесеного раніше патологічного стану приймати можна лише перевірені і якісні алкогольні продукти, так як неякісне спиртне може привести до отруєний ю і розвитку повторного інсульту.
 • Давність перенесеного інсульту — існує залежність від часу, що пройшов після гострого патологічного стану і негативним впливом алкоголю. Протягом декількох місяців, а краще близько півроку після інсульту слід взагалі відмовитися від прийому алкоголю.
 • Прийом лікарських засобів — зазвичай після того як людина перенесла інсульт, йому призначається довічний прийом певних лікарських засобів. Деякі з них можуть взаємодіяти з алкоголем, приводячи до розвитку неприємних наслідків і ускладнень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи небезпечні виразки після герпесу?

Читайте також: Народні засоби від інсульту головного мозку: 10 найкращих рецептів

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Чи можна вживати алкоголь після інсульту: сумісність і наслідки
в цілому протягом тривалого періоду часу після перенесеного гострого патологічного процесу краще відмовитися від прийому алкоголю. Також важливо модифікувати спосіб життя, раціоналізувати харчування, в міру підвищити рухову активність, а також забезпечити достатній сон і відпочинок організму.

Важливо! Якщо після інсульту продовжувати пити алкогольної напої у великих дозах , то ризик летального результату збільшується в 2 рази.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Наслідки

Прийом алкоголю після інсульту без врахування рекомендацій є частою причиною розвитку наслідків, найпоширенішими з яких є:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • Летальний результат, який може мати місце вже чере 2 роки після перенесеного інсульту за умови вживання алкоголю.
 • Повторний інсульт, який протікає важче по відношенню до первинного патологічного стану.
 • Тромбоз різних судин, що характеризується утворенням кров’яних згустків. Вони можуть відриватися, з потоком крові мігрувати і закупорювати артерії меншого діаметру.
 • Інфаркт міокарда — між прийомом алкоголю після інсульту і подальшим розвитком стану, що супроводжується загибеллю частини серцевого м’яза, простежується чіткий зв’язок.
 • Ризик формування фізіологічної та психологічної залежності, основним симптомом якої є непереборна тяга до прийому спиртсодержащих напоїв.
 • Порушення функціонального стану печінки і жовчовивідних шляхів з розвитком запального проце сса. При тривалому систематичному зловживанні спиртними напоями на тлі токсичного запалення відбувається поступове заміщення гепатоцитів сполучною тканиною з розвитком цирозу печінки.
 • Патологія порожнистих структур травної системи, яка часто супроводжується порушенням цілісності слизових оболонок (виразкова хвороба, ерозивно запалення).
 • Пошкодження тканин підшлункової залози з їх запаленням (панкреатит). Часто може страждати ендокринна функція органу зі зниженням активності синтезу інсуліну і порушенням вуглеводного обміну. Тому на тлі зловживання алкоголем часто розвивається цукровий діабет 1 або 2 типу.
 • Порушення обміну пуринових підстав, що супроводжується підвищенням концентрації сечової кислоти і відкладанням її солей в тканинах суглобів. Часто патологія має характерні ознаки у чоловіків і супроводжується нападами болю в уражених структурах кістково-м’язової системи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Про реабілітацію після перелому кісточки після зняття гіпсу

Чи можна вживати алкоголь після інсульту: сумісність і наслідки
Якщо у людини була тенденція до зловживання алкоголем ще до розвитку інсульту, то в подальшому алкогольної напої приймати не можна.

Щоб чітко визначитися щодо пиття алкоголю після інсульту, найкраще проконсультуватися з лікарем.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Що значить артеріальний тиск 120 на 70?

Dmitry

Таблетки Лізиноприл: від чого допомагають і які побічні дії

Dmitry

Препарат Магнезія для зниження артеріального тиску

Maxim

Програма реабілітації після інсульту в домашніх умовах

Coolio

Кращі моделі тонометрів Микролайф ( Microlife )

Scooby

Захворювання серцево — судинної системи у дітей та підлітків

Murcia

Годинники з тонометром і пульсомірів

Undershmidtther

Як лікувати миготливу аритмію народними засобами

Alex

Тиск 100 на 60 — норма чи патологія?

Andrey

Залишити коментар