Лікування

Плоскостопість 1 ступеня: симптоми, діагностика та методи лікування

Плоскостопість 1 ступеня: симптоми, діагностика та методи лікування

Плоскостопість, яка не є результатом іншого захворювання називається статичним. Це найпоширеніша форма плоскостопості, що займає до 80% обсягу патології. Виникає воно в результаті багатьох причин:

 • Збільшення маси тіла
 • Атрофія м’язів гомілки
 • Робота вимагає тривалого перебування в стоячому положенні
 • Фізіологічне старіння
 • носіння незручного взуття
 • Постійне носіння взуття на високих підборах

Незалежно від причини виникнення, плоскостопість характеризується поступовим ослабленням зв’язкового і м’язового апарату , які в нормі формують склепіння стопи. Їх розслаблення призводить до того, що кістки склепіння віддаляються один від одного, стопа збільшується в довжині і ущільнюється.

Поздовжнє плоскостопість 1 ступеня виражається в зменшенні висоти склепіння стопи від 39 до 25 мм, а її кут збільшується до 131 -140. При поперечному плоскостопості 1 ступеня кут між плесновими кістками 1 і 2 пальця становить 10-12 градусів.

Плоскостопість 1 ступеня: симптоми, діагностика та методи лікування

Симптоми захворювання

Поздовжнє плоскостопість 1 ступені не викликає ніяких суб’єктивних відчуттів. Виявити його може лише досвідчений фахівець і тільки в тому випадку, коли його мета — виявити патологію стопи. Неозброєним оком плоскостопість 1 ступеня помітити неможливо, тому під розряд косметичних дефектів воно теж не підходить.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Єдиною суб’єктивної скаргою можуть бути проблеми з взуттям як звичної, так і з покупкою нового взуття. Через незначною, невидимою деформації звичайне взуття стає незручною. Додатково до всього, стопа подовжується, що викликає труднощі в підборі нового взуття. Вибрати туфлі на підборах стає практично неможливим, так як патологічно зменшений підйом не підходить під стандартну взуття, вона здається абсолютно незручною.

Поперечна плоскостопість 1 ступеня крім проблем з взуттям може виражатися і в специфічному больовому синдромі. Біль виникає після тривалого стояння на ногах, а також після тривалої ходьби і бігу. Ходьба в незручному взутті викликає дискомфорт і біль у зводі стопи навіть при невеликій тривалості навантаження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини болю в спині після пологів і методи їх усунення

Як діагностують плоскостопість 1 ступеня?

Даний діагноз досить складний в постановці, так як дефект може не мати проявів ні зовнішніх ні больових. В такому випадку захворювання найчастіше пропускають і надалі встановлюють при досягненні 2 або навіть 3 ступеня.

Досвідчений лікар при належному рівні уваги може виявити 1 ступінь плоскої стопи. Особливо ретельно захворювання вишукують у осіб чоловічої статі призовного віку при медичному огляді, але 1 ступінь не є причиною відмови у військовій службі, тому їй в даному випадку не надають великої уваги.

Плоскостопість 1 ступеня: симптоми, діагностика та методи лікування

Так як візуально стопа майже ніяк не відрізняється від здорової, головним методом діагностики стає рентгенографія. Знімок робиться в такій площині, щоб було можливо вирахувати кут і висоту склепіння стопи.

Плоскостопість 1 ступеня ставиться в тому випадку, коли кут дорівнює 131-140, а висота 39-25 мм при поздовжньому плоскостопості, а також кут 12 — 10 градусів між 1 і 2 плеснової кісткою при поперечному.

Чим лікувати?

через бідність симптомів і відсутності суб’єктивних відчуттів багатьом може здатися, що лікувати плоскостопість 1 ступеня немає необхідності, але це далеко не так. Без належного лікування і профілактики захворювання прогресує і в подальшому проблеми виникають не тільки з ногами, а й з іншими органами.

Оптимальний вік для постановки діагнозу — це 3 роки. У цей період можна достовірно судити про наявність патології, а стопа ще досить пластична, щоб з мінімальними витратами виправити дефект.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Найпростішим методом боротьби з легкою формою плоскостопості є гімнастика, яку можна виконувати абсолютно в будь-який час. Комплекс простих вправ можливо виконувати стоячи в черзі, на зупинці і вдома, а також сидячи на робочому місці:

 1. Підняття на носочки з повільним опусканням стопи.
 2. Перекат з п’яти на носок і назад, без перерви.
 3. підгорнутим пальців ніг.
 4. Послідовний відрив від статі п’ят і шкарпеток в положенні сидячи.
 5. в положенні лежачи витягнути носки, поворот стопи досередини, відірвати п’яту від опори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Види переломів голеностопа, їх причини, симптоми і лікування

Плоскостопість 1 ступеня: симптоми, діагностика та методи лікування

Незважаючи на можливість виконання вправ в будь-якому місці, рекомендується повторити їх удома, без взуття і шкарпеток, на рівно й, твердої поверхні. Запорукою успіху гімнастики є регулярність її проведення. Це повинно стати звичкою, стати щоденним ритуалом.

Для дітей 3-річного віку виконання усвідомлених гімнастичних вправ — це щось недосяжне. Тому для них більш раціональним буде застосування масажу та лікувальної фізкультури під контролем фахівця. Процедури повинні бути регулярними і періодично повторюватися навіть після повного позбавлення від недуги.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Маленьку дитину можливо розважити грою, яка буде полягати у зміні ходи:

 • Ходьба на зовнішній стороні стопи.
 • На внутрішній стороні стопи.
 • На носках.
 • На п’ятах.

Це дозволить забезпечити профілактичні заходи в періоди без масажу і інших лікарських процедур. Дорослим даний метод профілактики також підійде в силу своєї простоти і ефективності.

В якості профілактики лікарі рекомендують катати стопою по підлозі предмет (качалку), проводячи його через всю поверхню стопи. Також можна підбирати дрібні предмети пальцями стопи, що дозволить посилити м’язовий каркас.

Незважаючи на те, що плоскостопість 1 ступеня не є серйозним дефектом, захворювання вимагає постійного спостереження і серйозної профілактики розвитку ускладнень.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Якщо на руці лопнула гігрома: чим це небезпечно і що робити

Alfonso

Хондрокрем: крем від болів в суглобах, склад, спосіб застосування, ціна

Andrey

Меніскопатія колінного суглоба: причини, симптоматика і лікування

Axel

Остеопетроз ( смертельний мармур ): що це, причини, симптоми і лікування

Andrey

Деформуючий спондильоз поперекового відділу — причини, симптоми і лікування

Undershmidtther

Що таке блокада в медицині і як її проводять

Alex

Бурсит великого пальця стопи: причини, симптоми і методи лікування

Pasha

Деформуючий артроз колінного суглоба: причини, ступеня і лікування

Murcia

Масаж шийно — комірцевої зони: користь і техніка

Pasha

Залишити коментар