Серце

Наслідки крововиливу в мозок при геморагічному інсульті: причини, симптоми і наслідки

Наслідки крововиливу в мозок при геморагічному інсульті: причини, симптоми і наслідки
Вкажіть свій тиск

130
/
100

Йде поіскНе найденоПоказать

Різновиди

Класифікація захворювання побудована на областях головного мозку, які зазнали пошкоджень. Розрізняють такі види геморагічних інсультів:

 1. Паренхіматозний — зачіпається мозкову речовину (паренхіма). Група ризику — люди середнього та старшого віку (від 40 років), які страждають від артеріальної гіпертензії. Як правило, розриву судин передує серйозне нервове потрясіння.
 2. вентрікулярную. Характеризується проривом в шлуночки з швидко розвиваються пригніченням життєдіяльності. У перші кілька годин після крововиливу настає кома, набагато рідше, якщо кров виливається повільно, спостерігається поступова втрата свідомості.
 3. субкортікальной — кров виливається в мозкові півкулі, як правило, в область дотику тім’яної, потиличної, лобової і скроневої областей. Кровотечі завжди рясні, тому стан розвивається стрімко.
 4. Субрахноідальний. Прорив відбувається в області аневризми (місцевого розширення судинних стінок) артерії, внаслідок чого кров потрапляє в порожнину між м’якою і павутинною оболонкою. Спровокувати стан можуть механічні травми голови.
 5. арахноідальнимі. Локалізація крововиливу така ж, як і в попередньому вигляді. Але причиною розриву є руйнування кісти, яка прикріплюється до стінки судини.

Наслідки крововиливу в мозок при геморагічному інсульті: причини, симптоми і наслідки

Причини і фактори ризику

Імовірність появи апоплексичного удару висока у тих, хто входить до групи ризику. До факторів, що підвищує небезпеку, відносяться:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 1. Наявність близьких родичів, які зазнали інсульту.
 2. Гіпертензія, стенокардія та інші захворювання серцево-судинної системи в хронічній формі.
 3. Цукровий діабет.
 4. Підвищена схильність до утворення мікроскопічних тромбів в судинах.
 5. схильність шкідливим звичкам (куріння, надмірне вживання алкоголю) і сидячого проведення часу.
 6. вага, сильно перевищує норму.

Безпосередніми причинами раптового крововиливу в мозок є неністю поточні стану, які призводять до структурних порушень судинних стінок. В результаті вони втрачають еластичність, стають крихкими і піддаються високому ризику розривів.

Читайте також: Основні симптоми і перші ознаки мікроінсульту

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Біль у шийному відділі хребта: причини і що робити

Наслідки крововиливу в мозок при геморагічному інсульті: причини, симптоми і наслідки
Якщо патологічні зміни судин поглиблюються підвищенням тиску, як це буває при гіпертонічній хворобі, наступ інсульту стає неминучим.

до інших причин внутрімозкового кровотечі відносяться атеросклеротичні бляшки в судинах, хронічні патології крові, запалення тканин головного мозку, отруєння токсичними речовинами і і регулярний дефіцит вітамінів. Нерідко інсульт виникає після психічного перенапруження, яке розвивається на тлі постійних стресів.

Симптоми

Уміння розпізнавати перші ознаки обширного крововиливу необхідно для того, щоб вчасно зупинити його поширення та запобігти тяжким наслідкам.

Неврологічні симптоми геморагічного інсульту:

 • Тремор і слабкість кінцівок, розташованих на одній половині тіла.
 • Неможливість нормального звуковидобування і оформлення слів у цілісну думку.
 • Порушення Координа ії тіла в просторі, проблемне утримання рівноваги.
 • Різке зниження гостроти зору і слуху, поява мушок перед очима і шуму у вухах.
 • Запаморочення, що супроводжується нудотою і блювотою.
 • Сильні головні болі.
 • Параліч одного боку тіла.

Наслідки

Інсульт в більшості випадків закінчується смертю в перший місяць після його перенесення, відсоток виживання — 25 — 50%. Багато з тих, хто вижив хворих стають інвалідами довічно. Також висока ймовірність його повторення через нетривалий час.

Навіть при своєчасно наданій допомозі перенесений інсульт небезпечний серйозними ускладненнями:

 • Пневмонія застійного характеру. Внаслідок тривалого лежання в одному положенні і порушеннях дихання починають відмирати нервові тканини, а також розвиваються атрофічні явища.
 • Сепсис. У найбільш важких випадках гематома розсмоктується самостійно, її доводиться видаляти хірургічним шляхом. При цьому можливе попадання інфекції в кровотік, за яким бактерії розносяться по організму.
 • Тромбоз. Після інсульту серцевий ритм сповільнюється, кровоносна система функціонує з порушеннями. В результаті утворюються кров’яні згустки, які потрапляють в загальний кровотік.
 • Пролежні. Крововилив в мозок супроводжується системними збоями в роботі кровоносної і нервової систем. В такому стані навіть найменше подразнення шкіри загрожує негайним появою виразок, при тривалому лежанні вони зачіпають великі ділянки.
 • Порушення свідомості. В результаті ізліванія крові в порожнині мозку розвиваються незворотні структурні зміни тканин, що призводить до порушень в мозковій діяльності. У хворого спостерігаються збої в мовної, рухової активності, втрата пам’яті, втрата сенсорної чутливості, орієнтація в просторі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Симптоми папіломи і раку мовою, а також способи лікування

Наслідки крововиливу в мозок при геморагічному інсульті: причини, симптоми і наслідки
Наслідками інсульту також є параліч кінцівок, розлади слуху і зору.

Зверніть увагу! Лівий інсульт, який зачіпає праву сторону тіла, зустрічається частіше правостороннього. Але шанси вижити при такому стані значно вище.

Діагностика і лікування

Після надання першої допомоги в лікарні проводиться діагностика для підтвердження геморагічного характеру інсульту. З цією метою призначається проходження МРТ або КТ головного мозку, зняття ЕКГ, паркан спинно-мозкової рідини, крові, сечі. Перелік процедур підбирається з урахуванням особливостей кожного конкретного випадку.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Читайте також: Надання першої допомоги при інсульті: алгоритм дій

За результатами діагностичних досліджень визначається метод лікування, який може бути консервативним або хірургічним. Проведення першого відповідає загальноприйнятим принципам терапії інсультів, але застосовувати їх слід якомога швидше, до розвитку незворотних наслідків.

Наслідки крововиливу в мозок при геморагічному інсульті: причини, симптоми і наслідки
Для зняття набряку з тканин мозку застосовуються препарати, що знижують проникність стінок судин і гемостатики. Крім медикаментозного лікування, призначаються фізіотерапевтичні процедури, до яких відносяться масаж і ЛФК.

Хірургічне втручання показано при наявності великої гематоми, яку видаляють під час операції. Одночасно з цим відбувається зниження мас-ефекту, внутрішньочерепного тиску, усунення з згустку крові нейротоксичних речовин.

Наслідки крововиливу в мозок при геморагічному інсульті: причини, симптоми і наслідки

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Реабілітація

Лікувати післяінсультних стан необхідно строго в стаціонарі під контролем невропатолога, реаніматолога, нейрохірурга. Тривалість відновного періоду і прогноз на успішне повернення до нормальної життєдіяльності залежить від виду геморагічного інсульту, ступеня його тяжкості і оперативності надання невідкладної допомоги.

Реабілітаційна програма підбирається окремо, при цьому враховуються індивідуальні особливості організму хворого, вік, локалізація і широту крововиливи. В результаті людина може відновитися повністю або частково протягом декількох місяців або років.

Важливо! Для успішної реабілітації необхідно суворо дотримуватися всіх лікарські рекомендації, виконуючи вправи регулярно і з повною віддачею. Чим більше хворий зацікавлений в одужанні, тим вище у нього шанси.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому з'являються прищі на голові: розбираємо причини проблеми і способи лікування

Відновлення проводиться за наступними напрямками:

 1. Рухова активність. Проведення лікувальної фізкультури з набором вправ, які активізують певні органи і ділянки тіла. При неможливості повного відновлення розробляються рухові навички, які працюють за принципом компенсації і дозволяють виконувати прості побутові функції.
 2. Мова. При порушеннях мови від уповільнення до повної втрати показані заняття з логопедом-афазиологом.
 3. Психічне здоров’я. Після перенесення геморагічного інсульту люди живуть, захищаючись від навколишнього світу. Втративши самостійності, вони відчувають серйозний психічний дискомфорт нарівні з фізичним. Для подолання такого стояння рекомендується оточити теплом, ласкавим ставленням з боку родичів. При необхідності можна звернутися до професійних психіатрів або психологам, які розроблять відповідне лікування.
 4. Пізнавальна діяльність. При дотриманні перерахованих вище рекомендацій паралельно відбувається відновлення уваги, пам’яті, когнітивних навичок.

Наслідки крововиливу в мозок при геморагічному інсульті: причини, симптоми і наслідки
Для зменшення ймовірності появи геморагічного інсульту, необхідно своєчасно лікувати артеріальну гіпертензію, а також звести до мінімуму вплив провокуючих чинників. Якщо є підозра на крововилив в мозок, слід негайно звернутися за професійною допомогою. Чим швидше буде вироблено лікування, тим оптимістичніше прогноз одужання.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Рекомендації по догляду за хворим після інсульту в домашніх умовах

Undershmidtther

Паралізація після інсульту лівого боку: лікування та прогноз відновлення

Andrey

Чи можна вживати алкоголь після інсульту: сумісність і наслідки

Marina

Які таблетки вибрати від сердечного болю?

Lamaxima

Що значить артеріальний тиск 140 на 70: причини і небезпека

Dmitry

Первинна і вторинна профілактика інфаркту міокарда

Axel

Як розширити судини в домашніх умовах

Axel

Ліки від тиску Гіпосарт

Dmitry

Препарат Леркамен: інструкція із застосування і побічні ефекти

Bobby

Залишити коментар