Серце

Що робити, якщо тиск 120 на 90?

Що робити, якщо тиск 120 на 90?
В результаті спостережень кардіологи з’ясували, що показники 120/90 також можна вважати «космонавтскімі» і не відносити людини до групи хворих людей. Однак, в даному випадку лікарі роблять серйозну застереження, яка в корені міняє всю ситуацію. Показники АТ 120/90 можуть лише в тому випадку вважатися нормальними, якщо пацієнт не відчуває ніяких ознак патології, його серце працює в нормі, а судини не провокують стрибків тиску.

В інших випадках, якщо пацієнти не просто скаржаться на невідповідність показників, а дійсно відчувають проблеми зі здоров’ям, то таких людей додатково обстежують і виявляють безпосередні причини — чому підвищена нижня межа.

Варто також відзначити, що в багатьох країнах світу показник 130 на 80 — це нормально. Лікарі не вважають в цьому випадку пацієнта гіпертоніком і навіть не зараховують його до групи ризику. Найбільш оптимальним, підтверджують європейські лікарі, вважається показник 120 на 70, але при незначному підвищенні на 10 одиниць медики не розглядають це як хвороба.

Що робити, якщо тиск 120 на 90?
Тут варто врахувати той факт, що такий стан прийнятно для молодих людей . З віком артеріальний тиск фізіологічно підвищується, і це також є варіантом норми. Відбуваються такі зміни зазвичай у людей старше 50 років. Уже в цьому віці пацієнти можуть себе цілком прекрасно відчувати і бути здоровими при показниках, рівних 140 на 90.

Читайте також: Що являє собою тиск 120/80

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Ще через десять років, вже в 60-річному віці, вони можуть складати 150 на 90, і при відсутності негативної симптоматики літні люди можуть і зовсім не знати про цифри свого тиску.

Вкажіть свій тиск

130
/
100

Йде поіскНе найденоПоказать

Контроль фізіологічного підвищення тиску

При тиску 120/90 є варіант, що цифри повишаютс в нормі, тобто відповідно до віку пацієнта. Подібні процеси у пацієнта будуть відбуватися і далі, але на цьому рівні достатньо лише контролювати цифри тиску. Пити медикаментозні препарати, щоб знизити підвищений артеріальний тиск, поки немає потреби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Якщо при згинанні і розгинанні болить коліно: причини і що робити

При стійкої тенденції до підвищення цифр нижньої межі необхідно враховувати такі ризики:

 • порушення функціонування всіх систем і органів.
 • виникнення інсульту або інфаркту.
 • патології зору.

В цьому випадку необхідно проаналізувати всі фактори, що провокують таке відхилення, або причини, по яким цифри діастоли могли збільшитися. Варто також зробити застереження — у людей з низьким показником, коли вони добре себе почувають при тиску 110 на 60, показник 120 на 80 може провокувати дискомфортні ситуації, а вже показник 130 на 90 для таких пацієнтів — це щось на кшталт гіпертонічного кризу. Тому в кожному індивідуальному випадку вирішення питання про патологічно підвищеному тиску повинно прийматися тільки після повного обстеження пацієнта.

Ознаки патологічних станів

Якщо показник 120/90 є ознакою патології, то у пацієнтів будуть проявлятися наступні негативні симптоми:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • у пацієнтів болить голова, тяжкість в голові і незрозумілий дискомфорт.
 • запаморочення.
 • ознаки хронічної втоми, постійна слабкість.
 • прилив крові до обличчя, почервоніння шкірного покриву.
 • піт на лобі.
 • прискорене серцебиття.
 • відчуття дзвону у вухах, закладеність.
 • біль за грудиною давить характеру.

Що робити, якщо тиск 120 на 90?
Важливо! у жінок в період виношування плоду показник 120 на 90 абсолютно не говорить про розвиток патології — такі цифри при вагітності вважаються абсолютно нормальними і не потребують будь-якого лікування вагітної. Особливо типові такі ситуації для жінок гіпотоніків — якщо нижній тиск 60, то під впливом гормонів цей показник цілком може підвищитися на кілька десятків одиниць.

У дитини та підлітка показник вимагає більш ретельної діагностики, адже він вважається різновидом відхилення від нормальних цифр. При підвищеному тиску у хворих може бути пульс 60, а інші симптоми недуги будуть відсутні. В даному випадку рекомендовано пройти детальне обстеження, щоб з’ясувати причини підвищення діастолічного тиску. Корекція може не знадобитися в віці від п’ятнадцяти до сімнадцяти років, коли показники артеріального тиску прагнуть досягти дорослої норми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи можна робити пілінг при прищах?

Читайте також: Що робити, якщо артеріальний тиск 100 на 100?

лікування підвищеного діастолічного тиску

Говорячи про лікування таких ситуацій, лікарі не поспішають вживати це слово в істинному значенні. Спочатку варто розібратися, чи потрібно пацієнтові медикаментозне лікування.

Важливо! У більшості випадків лікування підвищеного діастолічного АТ полягає в профілактичних заходах, що дозволяють не допустити подальшого збільшення цифр.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Щоб зупинити підвищення артеріального тиску, потрібно змінити принципові підходи до харчування і рухової активності:

 • пацієнтам з відхиленнями від норми рекомендовано обмежити споживання солі — це допоможе виводити з організму зайву воду, не затримуючи її.
 • відмовитися від шкідливих звичок, що сприяють підвищенню артеріального тиску.
 • вивести з раціону жирні продукт і включити туди свіжі овочі та фрукти.
 • щодня давати організму невелике навантаження, щоб активізувати потік крові.

Що робити, якщо тиск 120 на 90?
Якщо з яких-небудь причин профілактичними методами домогтися очікуваного результату не вдалося, то можна випити таблетки від гіпертонії. Випити потрібно їх вранці — однієї таблетки комбінованого лікарського засобу цілком вистачає, щоб знизити показник і відчувати себе бадьорим і здоровим весь день. Ліки призначає лікар виходячи зі стану здоров’я пацієнта.

Найбільш поширені препарати — діуретики, бета-адреноблокатори та інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту. Лікар порекомендує пацієнтам, яку таблетку прийняти при злегка підвищеному АТ, а яку — залишити на випадок гіпертонічного кризу.

Якщо у людини діагностовано показник тиску 120 на 90, то це зовсім не означає патологію. Багато людей живуть з такими цифрами на тонометрі і відмінно себе почувають. Бити на сполох треба лише при появі негативних симптомів, які говорять про судинної патології.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Лікування судин на пальцях рук від ламкості

Alex

Таблетки від підвищеного тиску, які не знижують частоту пульсу

Sasha

Який чай пити при підвищеному тиску: всі за і проти

Lamaxima

Біль в серці: причини, симптоми і перша допомога при серцевому нападі

Andrey

Відновлення після інфаркту міокарда: препарати і фізкультура для лікування

Tanya

Програма реабілітації після інсульту в домашніх умовах

Coolio

Пароксизм миготливої аритмії: ознаки і прояв

Maria

Життя з серцевим пороком: вродженим або придбаним

Dmitry

Народні засоби від інсульту головного мозку: 10 найкращих рецептів

Axel

Залишити коментар